Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 183. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 398
Merit: 101
Ben ekim gibi çıkış başlar diye düşünüyordum ancak hedefi uzatanlar var , şubat 2019 çok ileri bir tarih olmadı mı arkadaşlar ? Bu şekilde devam ederse alt coın diye bir şey kalmaz şubat ayına
Şubat 2019 olsa iyi yine. 2020 hatta 2021de anca yükseliş başlar diyen çok var.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Ben ekim gibi çıkış başlar diye düşünüyordum ancak hedefi uzatanlar var , şubat 2019 çok ileri bir tarih olmadı mı arkadaşlar ? Bu şekilde devam ederse alt coın diye bir şey kalmaz şubat ayına
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Merhaba;

Şu ana kadarki tahmin ve beklentilerimin tersine sıra dışı bir olay olmadıktan sonra 5500 usd altını görmeyiz diyorum. 2019 Şubat öncesi bir hype olabilir maa bull run beklemiyorum. DYOR.

P/s: Bu günkü planlı Bitmex bakımını bence birileri kendi paydalarına çok iyi kullandılar.

İyi dileklerimle
Hocam aylardır btc 4kya inicek diyodunuz şimdi neden fikriniz değişti?
2019 Şubat sonrası dediğiniz bull runmı, yoksa yeni dipmi?

2019 Şubat sonrası artık uzun sürecek bir boğa koşusu beklenmesinin sebebi 2014 grafiğidir. Bu varsayımla Ocak 2019'da son dip yapacak. Belki o zaman 4500$ görülebilir.
full member
Merhaba;

Şu ana kadarki tahmin ve beklentilerimin tersine sıra dışı bir olay olmadıktan sonra 5500 usd altını görmeyiz diyorum. 2019 Şubat öncesi bir hype olabilir maa bull run beklemiyorum. DYOR.

P/s: Bu günkü planlı Bitmex bakımını bence birileri kendi paydalarına çok iyi kullandılar.

İyi dileklerimle
Hocam aylardır btc 4kya inicek diyodunuz şimdi neden fikriniz değişti?
2019 Şubat sonrası dediğiniz bull runmı, yoksa yeni dipmi?
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Şu ana kadarki tahmin ve beklentilerimin tersine sıra dışı bir olay olmadıktan sonra 5500 usd altını görmeyiz diyorum. 2019 Şubat öncesi bir hype olabilir ama bull run beklemiyorum. DYOR.

İyi dileklerimle
sr. member
Activity: 546
Merhaba, o kadar çok short olduğunda genelde patlatırlar. Bakalım bu sefer nasıl olacak.
Ben hala yükseliş bekliyorum kısa vadede...

Tahmin ettiğim gibi yaklaşık 400 dolarlık bir yükseliş yaptıktan sonra biraz önce yine vermeye başladılar.
Ve bu sefer 10 günlük ortalama çizgisi de tutamadı, aşağısına sarktı.
Burada bugüne kadar hep yükseliş beklediğim zamanlar yazmıştım.
Ama kendini hemen 6400 ün üzerine yeniden atamazsa kısa vadeli düşüş bekliyorum bu sefer...
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Yine yukarı çekip millete aldıracak sonra da satacaklar aylardır bu şekilde oluyor,  bir türlü yeterli enerjiyi toplayamadı , sağlam bir sıçrama ne zaman gelecek merakla bekliyoruz
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Konuyu mobilde bulmakta zorlanıyorum ikinci sayfaya düşmüştü geçen hafta açılan konulara da bakıyorum saçma sapan lak luk konuları.

4K gelecek mi gelmeyecek mi? Gelmezse küfür edeceğim bir şeylere dayandırıyorsunuz ama olmuyor işte bende 2K gelecek derim. Akbaba gibi korku salıp duruyorsunuz bırakın piyasayı nereye gidiyorsa gitsin fazla korku iyi değil, piyasaya göre normal hareketler bile artık panikle karşılanıyor. İşimiz gücümüz ne olacak diye beklentiye girmekle geçmeye başladı.
full member
Shortlar yine tavan yapmıştı. 20dk.da 6.400den 6.900a fırlatan kocaman yeşil dildolar hepsini deldi geçti Cheesy
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
%5 e yakın fırladı az önce yani 1-2 hafta içinde 4-5k görme ihtimali azaldı ara trend artık yükseliyor ve en son böyle yükseldiğinde sonraki haftada yükselip 8500 ü görmüştü ,daha önce gördüğü zirveyi göremiyor dersek 8000 civarına kdr gidip geri düşmesi muhtemel, ayrıca 5800 den dönmüş oldu 4k bekleyenler için bunun görünme ihtimalini azaltmış oldu 6k yı 3 kere zorlayan 2 kere geçen dipler 5700 den altını görmedi şimdilik bir sonraki dip için 5k nın altına iner mi ihtimal düştü biraz ama sırf göstermek için bile getirebilirler. Fakat birçok kişi bu noktaları dip kabul edip oralara alım emri koyarak manipülatörlere ciddi bir karşı direnç oluşturuyor.6-7 bandında yılın geri kalanı devam edebilir. Önceki döngülerin aralığına bakınca her döngüde band iyice daralıyor.
sr. member
Merhaba, o kadar çok short olduğunda genelde patlatırlar. Bakalım bu sefer nasıl olacak.
Ben hala yükseliş bekliyorum kısa vadede...
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Bitmex'te short kontrat sayısı gene tavan yapmaya başladı, Nisan ayındaki gibi sert bir düşüş dalgası gelebilir. YTD

Edit: Short'ların bu kadar artmasının muhtemel nedeni, Perşembe günü sonuçlanması beklenen ProShares'e ait ETF kararı olabilir.

İyi dileklerimle
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Haftalık yorumum,

Altlardaki bu büyük düşüş sadece bir önizlemeydi bence, esas filmi bitcoin'in yaşayacağı kırılma çöküş ile izleyeceğiz diye düşünüyorum. 5200$ seviyesini dip olarak düşünüyordum ancak bence çok daha aşağısı gelicek %50 civarı bir düşüş gerçekleşebilir. evet her geçen gün küçülen bir piyasa kripto piyasası, grafiktede görüldüğü gibi yükseliş trendlerini kovalayıp birşeyler kazanmaya bakın ve acele etmeyin derim..

sr. member
Gördüğüm kadarıyla genel beklenti düşüş yönünde. Ancak kısa vadede ben öyle düşünmüyorum.
5900 e değip geri geldikten sonra yeniden 10 günlük ortalamasının üzerine çıktı. Şimdi de hafif düşüşler o çizgiye değil geri dönüyor.
İşlem hacmi de sıkıştı iyice. Kısa vadeli beklentim yükseliş yönünde...
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
dolar sadece tlye karsı değil tum para birimlerine karsı değer kazanıyor. Tl ye karsı 2x değer kazanıyor orası ayrı konu.
Dunya capında dolar değerlenirken yatırımcılar btc ve altlardan cıkıp dolar tutmak isteyebilirler. Suan buyuk bir pump beklentiside yok o sebebten bu düşüşün bu tarz düşünen büyük bir yatırımcıdan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
dolar ile btc nin hiçbir şekilde fiyat bağı olduğunu düşünmüyorum, btc ye yatıran hisse senedine altına yatırır gibi yatırıyor yani dolardan çıkmış gibi düşünmüyor kendini, tl bazında btc fiyatı çok oynamış olabilir ama dolar bazındaki oynaması aylık ortalamalar civarında , btc yi dolar almak için bozmaya gerek yok yani ,aksine hem dolara hem btc ye yatırmış oluyor uluslararası yatırımcı, hatta bu modern olanı, eğer biraz eski kafalıysa direkt altına yatırıyor hem dolar hem altın dayım gibi düşünüyor.
Btc günlük aylık hareketlerini yapıyor çıkıyormuş gibi yapıp iniyor yada iniyormuş gibi yapıp çıkıyor, he böyleydi zaten, fiyat-koin ilişkisi zannedildiğinden daha az. btc bir emtia muamelesi görüyor piyasadan ve yıllarca da öyle görecek gibi duruyor.
  En son yükselişini 8500 döndürmüştü şimdi de yükseliyor mu kendi bile emin değil sanırım bir sonraki hareketi yönü belirleyip yeni dibine doğru gidecektir.
full member
Activity: 406
Merit: 189
bitcoindeki dumplar psikolojimi bozdu resmen, artışa da sevnemiyorum, ha düştü ha düşecek diye bakıyorum. resmen rekt oldum bu sene
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
dolar sadece tlye karsı değil tum para birimlerine karsı değer kazanıyor. Tl ye karsı 2x değer kazanıyor orası ayrı konu.
Dunya capında dolar değerlenirken yatırımcılar btc ve altlardan cıkıp dolar tutmak isteyebilirler. Suan buyuk bir pump beklentiside yok o sebebten bu düşüşün bu tarz düşünen büyük bir yatırımcıdan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
Hak veriyorum. Sanki Trump pump grubu kurmuş sırayla ülkeleri çökertiyor namıssız Smiley Acaba bitcoin yükseliş sonrası çöküşten mi feyz aldılar, aynısını dolarda mı deniyorlar diyorum.
full member
Activity: 406
Merit: 189
düşüş trendi bitmemiş olsada, bence btc ve baba altcoinler çok ciddi değer kaybettiler. ben trene atlamaktan yanayım .6k lı rakamlar btc için güzel alım yerleri bana göre
tl olrak dolar artışından dolayı yükske gözüksede, bence alınabilecek fiyatlar
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Btc bu son hareketlerle tahminim 5000$ seviyesine kadar inip tekrar ileriki gunlerde minik yukselis dalgasi gorecegiz. Altcoinler eski buyuk yukselis oncesi degerlerine donduler neredeyse. Oradan bile bakinca btc deki dususu onceden sezinlenebilir.
Jump to: