Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 184. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 1176
Merit: 159
Haftalık yorumum,

marketcap son yükselişte 309 milyardan 207 milyara geriledi, yani 3/1 buhar oldu gitti ve sadece 12 gün içinde.. 3 de 1 çok ciddi bir rakam. Ethereum bile 298$ şuan ve düşüşe devam ediyor, altlar 2017 sene başına geri döndü xrp 0,29$ neo 16$ ltc 56$ vs bunlar çok agresif düşüşler ve telafisi zor. Bitcoin şuan 6300$ durum böyle 5200$ seviyesine gerilediğinde muhtemelen marketcap 150 milyara kadar gerileyecek, SEC de red kararını açıklarsa zararı kabullenip parayı kurtarmaya bakın zira 2018 zaten bitti ama 2019 bu gidiş ile 2018 i mumla aratacaktır..

bu arada Dolardaki hareketlilik sadece bize özel, Marketdeki düşüşün dolar ile alakası yok. USD/EURO paritesine bir bakın

full member
Activity: 1050
Merit: 210
Crypto Trader
türk boraslarında özellikle son 1 haftadır usd den kaynaklanan makas farkı yükseldi. usd-btc değeri ile tl-btc değeri arasındaki  fark bugün tl olarak 2000 tl civarında.Bu fiyatlardan satan acaba ilerde aynı coin sayısını alabilecekmi?görünen zor...
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
bitcoin her yükselip düşüşünde altcoinler dip üstüne dip görüyor... Smiley

Altcoinler şu anda direnmek de güçlük çekiyor da ondan dolayı bir çok kişi altlardan çıkmaya başlamıştı bile. Dolar her yükseldiğinde bitcoin düşecek gibi bir durum var gibi.
member
Activity: 94
Merit: 10
bitcoin her yükselip düşüşünde altcoinler dip üstüne dip görüyor... Smiley
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Şu aralar dolar bitcoinden daha hareketli , yani bitcoin riskli diye girmeyenler şimdi tl de durmaması lazım, tl yide bir hamle ile anlık çakabilirler ama yine de bitcoin nasıl hep yükselecek diyorsak doalr da tl karşısında hep yükseliyor üstelik ciddi orta vadeli düşüşler görmeden, usdt borsalara geldiğine göre tl yi dolar olarak borsada tutmak daha stabil bir yatırım olur.
Kasım aralıktan beri neredeyse 2x yaptı dolar Smiley aynı şekilde bitcoin 2-3x düştü o tarihten beri altları saymıyorum bile kaç x düştüler Cheesy
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Şu aralar dolar bitcoinden daha hareketli , yani bitcoin riskli diye girmeyenler şimdi tl de durmaması lazım, tl yide bir hamle ile anlık çakabilirler ama yine de bitcoin nasıl hep yükselecek diyorsak doalr da tl karşısında hep yükseliyor üstelik ciddi orta vadeli düşüşler görmeden, usdt borsalara geldiğine göre tl yi dolar olarak borsada tutmak daha stabil bir yatırım olur.
newbie
Activity: 84
Merit: 0
Bitcoin fiyatını türk lirası bazında değerlendirmenizi tavsiye etmem kar ediyoruz zannederken çok büyük zararlar edebilirsiniz.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
TL ile ekleme yapacak olanlara da geçmiş olsun. Bitcoin 6000$ 4 ay önce 25.000 TL şimdi 37.000 TL. Şimdi de alsan dolar 8 lira olduğunda Bitcoin 4000$ olduğunda da alsan fark etmiyor eğer böyle giderse.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Alım emrim hala yerinde duruyor. 5K'daki direnç yakında test edilecek gibi, belkide bir sonraki ETF ertelemesinde olur.

İyi dileklerimle

peki kaçta satmayı düşünüyorsunuz?
Merhaba;

Burada rakam telafuz etmek doğru olmaz. Benim genel yaklaşımım piyasanın tersi yönünde hareket etmektir.

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
fiyat yukseldigine göre etf onayi gelmeyecek

onay gelirse yukari
onay gelmezse aşağı

eğer 10 bin lira fazladan param olsaydi ki ayarlayacağım.
25x kaldiracli short girip ebe tokatlanabilir.

7700'den 6000'e atacak bir takla 25x kaldirac ile 60 bin tl para birakir.

10k kaybetme riskine karşı 6x gayet adil.

Bitcoin'in takla atacağı kesindi, kaldiracli short girenler deli gibi para kazandı. Bitcoin'de bir senedir devletlerin eliyle buyuk insider trading dönüyor ve bu benim piyasaya olan güvenimi buyuk oranda sarsti. Bitcoin gerçekten 21.yy'ın en iyi buluşlarindan biri fakat piyasaya devlet eli girdiginden beri piyasanin ponziden bir farki kalmadi.

Bitmex'in hacmi 880.000 Bitcoin oldu ve deli para kirdilar, ETF işin bahanesiydi bildiğiniz ve bu dusus piyasasinda bir senedir longlari patlata patlata short ile para toplayan grup bilin bakalim longlari nasil patlatti? Tabiki de Mt. Gox'tan kalan Bitcoinlerin satisiyla..

elde 1 varsa 10 kazandilar, piyasanin içine edecekler ama bitcoin'in daha dogrusu merkezsiz dusuncenin onune gecemeyecekler bu yuzden sisteme dahil oldular.. piyasa bir gun tekrar yukselecek ama o gün hicbirimizin elinde btc kalmamis olacak. Ben sirasiyla 14 k ve 9.7k da kaçtim bitcoin'e ne kadar inansamda şu an kesinlikle bu piyasaya cebimden para koymam sadece kârimin %10-15'ini btc ve hdac'ta tutuyorum.

Ağustos'un Bitcoin.org'nin 10. yildonumu, Ocak'in Bitcoin aginin 10. yildonumu oldugunu hatirlatmakta fayda var. Satoshi çıkıp 'hi' dese btc 10. yil donumunde 10x yapar. Bitcoin'in arkasinda gerçekten saglam isimler olmasaydi emin olun asla 20 bin dolar olamazdı. Dunyaya yon veren sirketler, devletler.. buna ne derseniz deyin.
member
Activity: 683
Merit: 16
Merhaba;

Alım emrim hala yerinde duruyor. 5K'daki direnç yakında test edilecek gibi, belkide bir sonraki ETF ertelemesinde olur.

İyi dileklerimle

peki kaçta satmayı düşünüyorsunuz?
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
su 51 günlük grafik tutmuş gibi gözüküyor. btc bazında eth hariç direnebilen yok hergün cogu alt hem dolar olarak hem btc olarak eridi. bence iyisi oluyor belki bu sayede piyasa shitcoinlerden biraz arınır.  daha saglıklı bir marketcape kavusuruz.
member
Activity: 94
Merit: 10
2018 yılının ciddi düşüşü ......
btc doinance %48.9 lara kadar yükseldi...
bu düşüşler altcoinleri pul etti bakalım ne olacak Huh
full member
Activity: 518
Merit: 102
boğa ya ihtiyaç yokki adamlar 7-8 çıkarıp satıp alttan bir daha topluyor ille 20k olması şartmı.
bu haliyle 2018 yılbaşı bir daha gelecekmiş gibi durmuyor.

Mantık olarak doğru gibi ama her düşüşün ardından yükselişin tavan yaptığı nokta bir öncekine göre daha düşük oluyor; bu da daha az kazanç demek ve bir yerden sonra daha fazla kazanç için tam bir pump yapabilirler.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Piyasa şu an sahip olduğu hızla daha da aşağı rahatlıkla gidebilir, 5k lı değerleri daha önce görmüştü 4klıları görmemişti bu sene o rakamı da görebilir.ilk olsa da son olmayabilir, gitikçe daha düşük bir banda ilerliyor, 2018 bundan sonra 8k lı rakamlara pek geleceğini düşünmüyorum 5-6 civarı ağırlıklı gidecektir, insanlar yükselemediğini yükselemeyeceğini yavaş yavaş idrak ediyorlar 2014 te olduğu gibi, 1-2 aylık döngülerin artık daha az volatil olmasını bekliyorum. Yıl sonuna doğru iyice sukunet içinde ilerleyecektir.4-5k civarından dönünce 7-7.5k ya tekrar gelebilir , ben uzun vade düşünmüyorum diyenler oralarda çıkabilir.Girmek içinse şimdiki dibi geçerseniz 2019 içinde yeni bir dip rekoru yapabilir orası uygun olabilir.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Btc feci dump yedi. 6300 Dolarlara kadar fiyat düştü. Kaç tane etf var ki ertelenip ertelenip duruyor? Çok karışık bir durum. İnsan takip etmekte güçlük çekiyor. Yalnız ertelene ertelene yıl sonuna denk getirmeye mi çalışıyorlar anlamadım gitti. Birde yıl sonunda kabul edildiğini düşünsenize. Zaten yıl sonuna doğru Btc'de 10000 Dolar üstü bir fiyat bekliyordum. Eğer Etf'de kabul edilirse fiyat astronomik olarak artış gösterebilir.
full member
Activity: 406
Merit: 189
bu sefer çok umutluydum yukarı gideceğinden, şu etf yüzünden yine kafamıza çaktılar. bakalım nerde duracak iice can sıkmaya başladı
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Aylardır herkes aynı muhabbeti yapıyor
Btc çıkıyor altlar iniyor , btc düşüyor altlar yine düşüyor,  piyasa bu hale geldi kabak tadı verdi artık ama şu dönemlerde piyasaya giren kişiler parayı sağlam vuracaklar
Belli bölgelerden btc alıp uygun zamanı beklemek en mantıklısı
newbie
Activity: 97
Merit: 0
Btc düşerken altların arttığı günleri özledim , hiç yoktan altlar ile zararı dengeliyorduk şuan marketcap sadece aşağı ilerliyor   Undecided
Jump to: