Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 193. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
tüm altcoinler çakıldı yeni bir haber mi var? %10 altı kaybetmeyen yok gibi. ya piyasadan para cekiyorlar yada korkutmak amaclı genel vuruyorlar.

Bankor'u gümletmisler hocam. Bankor networkten 25.000 Ether çalmışlar. 1 milyon küsür BNT nin calinmasini zar zor onlemisler. Cokta buyuk rakamlar degil bunlar ama Bankor sektorun enlerinden. Fiyatin aşagiya cakilmasinda bu denli etkili olacagini dusunmuyordum ama dediginiz gibi btc ve onunla birlikte altcoinler kipkirmizi..
bancor dün gece hacklendi. bancorları dondurdularç ether ve pundixler calındı dolayısıyla bu denli bir etki etme sansı yok. baska birseyler var yakında cıkar kokusu.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
tüm altcoinler çakıldı yeni bir haber mi var? %10 altı kaybetmeyen yok gibi. ya piyasadan para cekiyorlar yada korkutmak amaclı genel vuruyorlar.

Bankor'u gümletmisler hocam. Bankor networkten 25.000 Ether çalmışlar. 1 milyon küsür BNT nin calinmasini zar zor onlemisler. Cokta buyuk rakamlar degil bunlar ama Bankor sektorun enlerinden. Fiyatin aşagiya cakilmasinda bu denli etkili olacagini dusunmuyordum ama dediginiz gibi btc ve onunla birlikte altcoinler kipkirmizi..
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
Şunun gibi olması muhtemel görünüyor. 2014 ü yaşatacaklar diye aylarca konuştum burada ve şans işte aynısı oluyor hala aynı.
Bu yaşanırsa ayın 20 sinde (fakat biraz gecikti, belki ay sonunda) 5000$ görülecek, ardından bir 7000$, sonra 3000$, şu an kimse buna inanmak istemeyecektir, zaten olabilme ihtimali de bunun için yüksek Smiley
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Grafik okuyan arkadaşlar tersten okudular yine grafikleri sanırım Smiley Neyse çok fazla kafaya takmamak lazım sabır sabır sabır diyip görmezden gelicez düşüşleri
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
full member
Activity: 1176
Merit: 159
6700 de 2 gündür tetikte bekliyorum beklemekten yoruldum yap şu hareketi artık! grafiğe şu adamın kapıya baktığı gibi bakıyorum..

https://youtu.be/VmJA97e7kTs?t=2986
Aynen bende de durum aynı gözlerim ağlıyor sabit bakmaktan, üstüne bancor haclendi haberini duyunca yeniden USDT ye geçmekten başka yol kalmadı, bir dahaki sefere inşallah.
6700 de bounce geldi ama direk kafasına vurdular orada iş bitti zaten, birde üstüne hack haberi tuzu biberi oldu. tam 6800$ zorluyorduk hack haberi patladı dikkat edilmeli diye yazdım kaç kere, bunlar kafaya koymuş 2014'ün aynısını yaşatacaklar bize, 4k 5200$ arası gelecek anlaşılan.
sr. member
Activity: 504
Merit: 251
6700 de 2 gündür tetikte bekliyorum beklemekten yoruldum yap şu hareketi artık! grafiğe şu adamın kapıya baktığı gibi bakıyorum..

Aynen bende de durum aynı gözlerim ağlıyor sabit bakmaktan, üstüne bancor haclendi haberini duyunca yeniden USDT ye geçmekten başka yol kalmadı, bir dahaki sefere inşallah.
full member

full member
Activity: 411
Merit: 134
Bu vb. sahneleri yaşayanlar olmuştur son zamanlarda.Onlara gelsin..  Grin

Not:
Bu fikirde olan arkadaşlara ben de katılıyorum.Sağlam bir yükseliş gelmeden önce 5k destek seviyesi yoklanabilir.Ondan sonra sağlam bir çıkış gelir mi?Umuyorum gelecektir fakat sabırla piyasası izleyip ona göre önlem almaktan (stop-loss etc.) başka şansımız yok.

kaplumbağa hızıyla yükseliş olmaz, gerçek bir yükseliş olsaydı hacimli ve sert bir şekilde yükselirdi bir anda büyük dump yerse hiç şaşırmam.

dump başlar başlamaz hiç düşünmeden usdye geçerim. 6800$ üstünün gelmemesi demek yeni dip noktasına yolculuk demek. ayıda öncelik usd miktarınız boğada btc olmalı. kırılma noktası geldi, bu saatten sonraki zararın telafisi zor ve zaman alır, eldeki bulgurdan olmayın dikkat edin.
full member
kaplumbağa hızıyla yükseliş olmaz, gerçek bir yükseliş olsaydı hacimli ve sert bir şekilde yükselirdi bir anda büyük dump yerse hiç şaşırmam.

dump başlar başlamaz hiç düşünmeden usdye geçerim. 6800$ üstünün gelmemesi demek yeni dip noktasına yolculuk demek. ayıda öncelik usd miktarınız boğada btc olmalı. kırılma noktası geldi, bu saatten sonraki zararın telafisi zor ve zaman alır, eldeki bulgurdan olmayın dikkat edin.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
şimdi bitcoin fiyatına burun kıvıranlar, btc 7-8k lara geldiğinde almauya başlayacak, 10 k yı geçince deli gibi saldıracaklar. insan psikolojsi birazda kimse düşerken cesaret edip alamıyor. ama pump başladımı çılgınlar gibi alıyorlar. 6k üzerinde güzel tutundu bence. yeni bi raşağı dalga gelebilirmi. muhtemel ama ben o dalgayı bekleyip risk almaktansa kademeli alım taraftarıyım.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Ben eylül ekim gibi bir hareketlenme bekliyorum. Şimdi ki gibi bir hareket değil daha sert daha yukarı ama dikkat edilmesi gereken yanlış yerde alım-satım yapmamak. Zira 2019 un kripto dünyası için çok daha güzel olacağını umuyorum.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Arkadaşlar bu işin grafiği mrafiği yok herşey çok basit ama siz görmek istemiyorsunuz.Anlıyorum bazen gerçeklerden kaçmak insanları mutlu ediyor olabilir fakat şunu nolur anlayın piyasaya yeni oyuncu girmedikten sonra yükselmesi imkansız.Ee peki yeni oyuncuları newbieleri nasıl çağırıcaksın? Hype var mı? Yok tam tersine düşüş var.Çünkü herkes o beklenilen artışı yapmadığı için sıkılıp parasını alıyor ve çıkıyor, devamlı düşen bir eğilimde olan piyasadan durmadan birileri cashout yaptığı için daha da düşmeye devam ediyor.Bitcoin ve diğer ilk 10 oyuncunun çok farklı şeyler yapıp piyasaya beklenilen hype ı getirmesi lazım yoksa bunun yazla kışla sıcakla soğukla ilgisi malesef yok.Keşke olsa keşke kış gelince altımıza arabaları çekiyoruz sabredin diyebilsem.
Piyasada alım için bekleyen bir sürü trader var nakite geçmiş bekliyorlar , yükselme sinyali görünce alıma geçip daha da yükseltebilirler, grafik herşey değildir ama hiçbirşeydir de diyemeyiz. Her alan yeni gelen olmadığı gibi her satanda eskilerden değildir. Her sıkılan piyasadan çıkmıyor, aldığı noktayı görmeden çıkmayacak çok adam var, genelleyerek piyasayı 3-5 terimle çözemezsiniz.
3-5 terimle çözmeye çalışmıyorum piyasanın ihtiyacı olan şey ateş ve ortada öyle bir şey yok.Bank of America bitcoin alımlarını online banking üzerinden aktif etti gibi bir haber geldiğinde ya da applepay e bitcoin geldiğinde artış olucak ve o zaman bu artışı hangi grafiğe bağlayacaksınız? Mumları yakın yeni gelin geliyora mı ?
full member
Activity: 616
Merit: 124
10 gün önce 6k altına sarktığında kim 6000 usd den bitcoin almak isterdi. Şu an kim 6000 usd'den bitcoin almak istemez.
yıl başından sonra 15 bine sarktığında millet çatır çatır alım yapıyordu. çok değil sadece 6 7 ay öncesinden bahsediyorum.
Aşağısınıda yukarısını da bilmiyoruz. ama volatilitenin yüksek olduğu hepimizin malumu.
Büyük konuşmamak lazım. yarın millet 7000 e düşsün de alayım diye sıraya da girebilir.
sr. member
Activity: 434
Merit: 253
Eğer Bitcoin grafiklerle bu kadar kolay yorumlanabilseydi herkes para kazanıyor olurdu.. Bunun dışında bu piyasada grafiklerin hiçbir önemi olmadığını düşünüyorum. Şu an hanginiz Bitcoin'i 7000 dolar üzerinden satın almak isterseniz? Dün 5800'ü görmüş ve aslında 4000leri görmesi beklenen bir coinden bahsediyoruz dolayısıyla bizde her ne kadar yeşillenmesini istesekte kısa vadede herhangi bir yeşillenme olmayacak gibi görünüyor.
newbie
Activity: 174
Merit: 0
Cesareti olanın para kazanabileceği zamanlar. EMA ve hacimler al demiyor. Piyasaya yeni giren yok. Eskiler bile kardan zararı kabullenip çıkma peşinde. Umutların yeşermesi için daha büyük yükselişler lazım.
1 btc aldık bakalım hayrlsı Smiley
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Cesareti olanın para kazanabileceği zamanlar. EMA ve hacimler al demiyor. Piyasaya yeni giren yok. Eskiler bile kardan zararı kabullenip çıkma peşinde. Umutların yeşermesi için daha büyük yükselişler lazım.
full member
analizime göre buradan 200 300$ kadar dump gelmezse hiçbirşey bilmiyorum. Wink
member
Activity: 713
Merit: 31
300$ fln bounce geldikten yaptığım 2 şey var.

- 1 saat içinde banko 100$ kadar geri çekiliyor btc, bende bounce bitince direk usdye geçiyorum 100$ alttan geri akmak için.
- diğer taktiğim ise bounce verdikten hemen sonra altcoin alıyorum, altlar biraz yükseldikten sonra %3 civarı btcye geri dönüyorum.

bu arada 2014 e göre şuan 11/1/2014 tarihli bölümdeyiz dikkat edilmeli.

Genelde benzer bir grafik çizse de bir genelleme olmayacağını düşünüyorum. Ama dediğiniz gibi belli aralıklarla mutlaka bir geri çekilme oluyor. Hemen olmasa bile bir kaç gün içinde gerçekleşiyor bu.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Arkadaşlar bu işin grafiği mrafiği yok herşey çok basit ama siz görmek istemiyorsunuz.Anlıyorum bazen gerçeklerden kaçmak insanları mutlu ediyor olabilir fakat şunu nolur anlayın piyasaya yeni oyuncu girmedikten sonra yükselmesi imkansız.Ee peki yeni oyuncuları newbieleri nasıl çağırıcaksın? Hype var mı? Yok tam tersine düşüş var.Çünkü herkes o beklenilen artışı yapmadığı için sıkılıp parasını alıyor ve çıkıyor, devamlı düşen bir eğilimde olan piyasadan durmadan birileri cashout yaptığı için daha da düşmeye devam ediyor.Bitcoin ve diğer ilk 10 oyuncunun çok farklı şeyler yapıp piyasaya beklenilen hype ı getirmesi lazım yoksa bunun yazla kışla sıcakla soğukla ilgisi malesef yok.Keşke olsa keşke kış gelince altımıza arabaları çekiyoruz sabredin diyebilsem.
Piyasada alım için bekleyen bir sürü trader var nakite geçmiş bekliyorlar , yükselme sinyali görünce alıma geçip daha da yükseltebilirler, grafik herşey değildir ama hiçbirşeydir de diyemeyiz. Her alan yeni gelen olmadığı gibi her satanda eskilerden değildir. Her sıkılan piyasadan çıkmıyor, aldığı noktayı görmeden çıkmayacak çok adam var, genelleyerek piyasayı 3-5 terimle çözemezsiniz.
Jump to: