Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 197. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Özellikle 6K dolarlar civarinda fiyatin bir muddet takilmasini isteyenler var. Son hareketi bence buna yorumlamaliyiz.Diger arkadaslar gibi yaz bitmeden fiyatta extrem bir gelisme olmayacagini düsünenlerdenim. Ne varsa Kasim da var.. Ekim başi gibi btc toplayan kazanir..
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
Kısa vade içerisinde yeni bir yükseliş (ciddi anlamda bir yükseliş) biraz zor gibi görünüyor. Son zamanlarda çok dip noktalara gelmiş market hacmini de düşünmek gerekirse kısa vade içerisinde belirli bir seviyelerin üzerini çok zor göreceğiz. Uzun vadeli olarak ise Kasım ayının başına doğru görülecek boğa dönemi (tarih kendi tahminimdir.) ile ciddi bir hareketlenme bekliyorum. Market hacminin artması ile birlikte tekrar 20.000$ seviyelerinin hayal olmadığını belirtmek, ciddi bir yükseliş trendi ile 25.000$ seviyelerini ise Ocak ayı içerisinde görmenin mümkün olduğunu düşünüyorum. Tabii ki tüm bunlar birer tahmindir, yanılma payımın da olduğunu unutmamak gerekiyor. Yakın zamanda Dolar kurunu 5'in üzerinde görürsek BTC/TRY paritesi için ise çok rahat 100.000 TL tahmini yapabiliriz.
dolar kurunu yakında göreceğimizi düşünüyorum. ben artık dibe geldiğimizi ama bilerek buralarda tutmaya calıstıklarını dusunuyorum
hero member
Activity: 1666
Merit: 629
Kısa vade içerisinde yeni bir yükseliş (ciddi anlamda bir yükseliş) biraz zor gibi görünüyor. Son zamanlarda çok dip noktalara gelmiş market hacmini de düşünmek gerekirse kısa vade içerisinde belirli bir seviyelerin üzerini çok zor göreceğiz. Uzun vadeli olarak ise Kasım ayının başına doğru görülecek boğa dönemi (tarih kendi tahminimdir.) ile ciddi bir hareketlenme bekliyorum. Market hacminin artması ile birlikte tekrar 20.000$ seviyelerinin hayal olmadığını belirtmek, ciddi bir yükseliş trendi ile 25.000$ seviyelerini ise Ocak ayı içerisinde görmenin mümkün olduğunu düşünüyorum. Tabii ki tüm bunlar birer tahmindir, yanılma payımın da olduğunu unutmamak gerekiyor. Yakın zamanda Dolar kurunu 5'in üzerinde görürsek BTC/TRY paritesi için ise çok rahat 100.000 TL tahmini yapabiliriz.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
2 ileri 3 geri hareketine devam ediyor. Bu yazın böyle geçmesi bekleniyordu. Çok fazla şaşırmamak lazım.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Standarta bağladı market her hafta %10 düşüp bir sonraki hafta %10 artıyor bu yıl sonuna kadar böyle devam ederse çok kişi dayanamayıp çıkabilir diye düşünüyorum kripto dünyasından.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
iner baba, isray1l'in oyunu bunlar

+ ben 14 ve 9.7k da yirtmama rağmen korkuyom geri girmeye, herkes korkuyodur
+ milletin para 20'de 1'ine indi
+ altlar bitik
+ borsada usd tutan oldugunu sanmiyorum hacklenip duruyor millet bankaya cekmistir o yuzden anlik pump olmaz
+ mt gox belirsiz
+ regulasyon belirsiz
+ tether belirsiz
+ yaz geldi milletin işi gucu yok yatirim yapicak anca kasim'da yukselis olur 4k civari duserse toplayin işte
+ sabir en kral nimet bence en kötü 2020 yarılanmasında burada ağlayan herkes dipten alirsa köşe olacak

1 yildir hiçbir şey cozulmedi amk
-bir sürü trader borsada usd tutuyor.Hepsinden önemli manip usd deydi onunla btc alıp böyle pump yapabiliyor
-altlar btc yüzünden düşüyor , btc yükseldi altlar 2 katı yükseldi
-tether in belirsizliği yok ,insanlar kullanıyor ,sorun olsa duyardık, yani fake hacim bile olsa piyasaya negatif etki olmuyor
-yatırımın yükselmenin yazı kışı olmaz ,kriptolara anında yatırıp çekebilirsin , iş parası değil yatırım parası her daim akar.

umut fakirin ekmeği kardeşim, sabır.

Yaz aylarında hiçbir insan riskli yatırım yapmaz, sabırlar sınırlıdır.
Mt Gox olayı çözümlenmedi.
Tether'e güveniyorum ki kanıtladılar da fakat FUDu yapılıp hala piyasa dusurulebiliyor mu? O zaman Tether sorunludur, bitti.
Balinalar short ve longdan catir catir kazanabiliyor mu? evet.
Bitmex'in hacmi hala gunluk 240k btc ve binance'yi katliyor mu? evet.
Birsuru trader borsada USD tutabilir ama bu hepsinin tuttuğu anlamina gelmiyor, similarweb.com'dan borsa girişlerine bakarsan turk borsalarindaki girişlerin bile 6'da 1'ine kadar düştüğünü görürsün.

Ayrıca Bitcoin X yaparken altcoinler hala 2X yapıyorsa piyasadaki enayiler tükenmemiş demektir. Paramın çoğuyla çıkalı çok oldu kalanıyla da Bitcoin ve Hdac'ta duruyorum.

Umarım yükselir ama Agustos, özellikle Kasım'a kadar yükseliş beklemiyorum ki saçma sapan tokenler değerlenmeye devam ederse hdac'tan parayi vurduktan sonra birdaha uğramamak üzere kriptoparaları bırakacağım zira Bitcoin dışındaki kriptoparaların %99'una ponzi gözüyle bakıyorum.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner

+ altlar bitik
+ borsada usd tutan oldugunu sanmiyorum hacklenip duruyor millet bankaya cekmistir o yuzden anlik pump olmaz
+ mt gox belirsiz
+ regulasyon belirsiz
+ tether belirsiz
+ yaz geldi milletin işi gucu yok yatirim yapicak anca kasim'da yukselis olur 4k civari duserse toplayin işte
+ sabir en kral nimet bence en kötü 2020 yarılanmasında burada ağlayan herkes dipten alirsa köşe olacak

-bir sürü trader borsada usd tutuyor.Hepsinden önemli manip usd deydi onunla btc alıp böyle pump yapabiliyor
-altlar btc yüzünden düşüyor , btc yükseldi altlar 2 katı yükseldi
-tether in belirsizliği yok ,insanlar kullanıyor ,sorun olsa duyardık, yani fake hacim bile olsa piyasaya negatif etki olmuyor
-yatırımın yükselmenin yazı kışı olmaz ,kriptolara anında yatırıp çekebilirsin , iş parası değil yatırım parası her daim akar.
legendary
Btc'ye büyük bir balina mı geldi de fiyat bu kadar arttı acep?
Yeni birisi yok , hep aynı adam , aynı senaryo. ciddi bir alıcı böyle mi alır ?
hero member
Activity: 896
Merit: 519
4k doları göreceğimizi düşünmüyorum alım yapmak için eğer 4K civarı bekleniyorsa bana göre yanlış hamle olur diyebilirim. 4k olabilir 3k da olabilir anlık olur ama alım için bekleyen varsa riske giriyor eğer fazladan alım yapılmayacaksa. 4k beklerken 8.000 doları geçersek şaşırmam. Ancak şu an için alım yapmakta riskli kademe kademe alınmalı.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291

+ altlar bitik
+ mt gox belirsiz
+ regulasyon belirsiz
+ tether belirsiz

sr. member
Activity: 392
Merit: 257
Aşırı düşüş sonrası dead cat bounce tarzı bir artısta olabilir. Tabi bu artık kediden cıkıp fil boyutunda oldu ama cokdüşmüştü bir silkeleme gerekiyordu. 2-3 gün nasıl gideceği suni artısmı yoksa tepki olarakmı arttıgını gösterecektir.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Bitcoin'de yeşil dildolar gözükmüş yine. 5800 Dolar'dan 6500 Dolara sıçrama yaşandı. Hem de bir gün içerisinde. Bu fırsatı değerlendirenler iyi para kazanmıştır. Çok fazla düşmüştü zaten. Bir yerden sonra böyle bir artışın gelmesi kaçınılmazdı. Btc'ye büyük bir balina mı geldi de fiyat bu kadar arttı acep?
full member
Activity: 1176
Merit: 159
1 aylık yükseliş trendini çok daha evvel gelmesini bekliyordum gelmedi, 300 400$ bounce birşey ifade etmesede umarım devamı gelir. bedelli askerlik düşünenler için güzel bir fırsat olur en azından.
member
Activity: 202
Merit: 17
İşaretli yerler CME (Vadeli Bitcoin...)  kapanış tarihleri, her kapanıştan sonra yükseliş olmuş.

legendary
3 saatte 5.900den 6.545e geldi. 6 aydır böyle yükseliş görmemiştim.
Bugün vadelilerin son günü galiba, ya onları patlatıyolar, yada boğa geldi  Smiley
14 nisandaki yükseliş bundan daha sert ve yüksekti, yine indikatörlere al verdirdi,  çakacak yada 1 aylık bir yükselişe sokacak birkaç güne belli olur
full member
Activity: 398
Merit: 101
3 saatte 5.900den 6.545e geldi. 6 aydır böyle yükseliş görmemiştim.
Bugün vadelilerin son günü galiba, ya onları patlatıyolar, yada boğa geldi  Smiley
full member
Activity: 398
Merit: 101
Oha neler oluyo yine, bikaç saniyede 300 dolar pumpladılar  Cheesy
Edit:Çüşş 1 dkda 400 dolar oldu, Bitfinexde BTC sekmesi kayboldu, bi haltlar dönüyo yine Shocked
sr. member
Activity: 561
Merit: 274
uzuuun zaman sonra tekrardan merhaba, subattan beri forumda  hiç bişey yazmamışım, hazır contractların son gunu ve insanların  feryatlarının arttıgı bu donemde %30 yatırımla tekrardan aranızdayım.onumuzdeki 5 gun içinde dusmeye devam ederse bi %30 la daha alım yapmayı planlıyorum.
herkese bol kazanclar.
 Wink Wink Wink
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Dön bebeğim
Dön çaresiz başım
Ayrılık böyle uzun sürmez ki
Dön bebeğim
Acılar seliyim
Dön dön bebeğim
Hasrete gebeyim

bitcoine ithafen Cheesy
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
benimde merak ettiğim konulardan biri bu. suan kazım maliyeti ether ve btc ne kadar cıkıyor? cinde tabiki daha dusuktur ama ortalama olarak ne cıkıyor? madenci arkadaslar bir aydınlatsa guzel olur
kazım maliyetlerinin bicoin fiyatına herhangi bir etkisi yok, maliyete göre fiyat belirlenmez fiyata göre maliyet belirlenir ona göre hareket edilir, kurtarmıyorsa hiç girilmez bu bitcoin için değil sadece dünya ticareti için geçerli bir durum.
Btc için konulacak olursak geçen sene bin dolar olan maliyetin bu sene 6bin dolar olması üstte bahsettiğim durumun tescilidir.btc fiyatı kaç olursa maliyette ona göre kendini konumlandırıyor.Yani maliyeti bunun 5bin daha altına düşemez demek kabaca bullshit tir Smiley Birçok deneyimsiz arkadaş mevzunun buraya dayandığını zannediyor. Bitcoin madencileri çok zarar ettirecek seviyeye düşebilir sonra madencilerin çoğu kazmayı bırakır ve zorluk değişip yeni bir dengeye gelir maliyet te değişir yine btc fiyatı maliyeti belirlemiş olur, maliyeti btc yi değil.
Maliyetin altına satılabilir, bunda sıkıntı yok her şirket zarar eder. Ama belli bir sure sonra ya o ürünü üretmekten vazgecer yada ürünün fiyatı artar. Zorluk yukselmeye devam ettikce ürünün üretiminin durmadıgı anlamına gelir, bu durumda ürünün fiyatının artması gerekir. En büyük madencilerin zaten bu piyasanın en büyük traderları oldugu gerçeğinide unutmamak gerekir.
Jump to: