Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 198. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 1176
Merit: 159
9990$ geldiğinden beri 2 aydır aralıksız düşüyor 2018 in en uzun düşüş trendi oldu bir yerden döner dedikçe düşmeye devam ediyor. dönüşü görmeden alım yapmayın.
member
Activity: 91
Merit: 10
Altcoinlerle beraber (düğün ve ev masrafları derken) elimdeki değer 76 bin dolardan 7600 dolara düştü, vatan millete hayırlı olsun.

ilk başlarda BTC miktarı fazla idi ama maliyetim çok çok düşük olduğu için elimde kalan yine maliyet üstünde bir değer.

25k lar konuşuluyor ama bir mucize olmazsa daha da düşecek gibi duruyor.

üzücü bir olay Sad Şahsen bu tarz durumlarda ben umudumu kaybetmemek için alt/btc dengesini bozmaya çalışıyorum. btc miktarımı ne kadar çok arttırabilirsem o kadar iyi mantığı var.
hero member
Activity: 1330
Merit: 533
Altcoinlerle beraber (düğün ve ev masrafları derken) elimdeki değer 76 bin dolardan 7600 dolara düştü, vatan millete hayırlı olsun.

ilk başlarda BTC miktarı fazla idi ama maliyetim çok çok düşük olduğu için elimde kalan yine maliyet üstünde bir değer.

25k lar konuşuluyor ama bir mucize olmazsa daha da düşecek gibi duruyor.
full member
Activity: 398
Merit: 101
 Bikaç gün stabil, sonra yine düşüş. Daha nereye kadar düşücek acaba. Piyasa cücük kadar kaldı.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
o değilde arkdaşlar fiyat yine çakımlarda... 5800lerdeyiz. Bu hafta 5K'lı değerlere iyice ısındık. 4500-5000$ seviyeleri eli kulağında. 6000$ taban yaptı falan diye düşünmemek lazım bir kere daha anlıyoruz. Taban-maban hikaye.

6000 doların taban olmadığı ortada, Bitcoin hala taban arayışı içerisinde ve 4k'lı rakamlara inmemiz sürpriz olmayacak. Ben kendimi psikolojik olarak buna göre hazırlamıştım. Buralardan dönse de dönmese de uzun vadeli plan bozulmayacak.
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
o değilde arkdaşlar fiyat yine çakımlarda... 5800lerdeyiz. Bu hafta 5K'lı değerlere iyice ısındık. 4500-5000$ seviyeleri eli kulağında. 6000$ taban yaptı falan diye düşünmemek lazım bir kere daha anlıyoruz. Taban-maban hikaye.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
madencilerin de fiyata bir etkisi olduğunu da unutmamak gerekir. madencilerin hepsi 3 5 cihazı olan küçük esnaf değil. şu anda ellerinde yüklü btc tutan zamanında cash out yapmış olanlar yok mudur.
Madencilerin fiyata etkisi negatiftir yani kazdıkları koini markete girip satarlar ve fiyatın düşmesine sebep olurlar. Koin alırlarsa zaten madenci değil trader olurlar. yaygın bir koin olduğundan market madencilerin bu satış baskısını karşılayacak düzeydedir, bazı minable koinler madencilerin satış baskısı yüzünden sürekli fiyat düşüşüne maruz kalmış ve hatta ölenler olmuştur.hiç mining yapılmayan ölü koinler vardır, bu iş sadece madencilik değil finans konusundur btc bu finans işini çözdüğü için hayattadır, madenciliğin bu negatif etkisini atlatamayan koinler öldüğü için artık icolar kazılamayan koinlerle çıkmaktadır, koinler habire satan madencilerde duracağına traderlarda yada bizim elimizde dursun iyidir diyerek.
full member
Activity: 392
Merit: 101
Piyasanın sürekli düşmesi sizlerinde ifade ettiği gibi kimsenin işine yaramaz elbette bir yerde kırılma olacak ama bunu belirleyenler de ne yazık ki elinde yüklü miktarda btc tutanlar bunu emraelerini tespit edip pozisyon alabilirsek bizden iyisi yok.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
madencilerin de fiyata bir etkisi olduğunu da unutmamak gerekir. madencilerin hepsi 3 5 cihazı olan küçük esnaf değil. şu anda ellerinde yüklü btc tutan zamanında cash out yapmış olanlar yok mudur.
ayrıca empati de yapmak lazım, hacimsiz ve devamlı düşen ölü bir piyasa kimin işine gelir. toplamak isteyen için de çıkış yapacak için de hacimsizlik büyük sıkıntı.
Hacimi şu aşamada yükseltmenin tek yolu olumlu sinyal vererek yatırımcıların tekrar girişini sağlamak.
Tamam piyasa yükselmeli zaten herkes onu savunuyor, sadece daha çok taze yaşanmış olan büyük düşüşün unutulması lazım, o yüzden biraz aradan zaman geçmesi lazım ki yeni yatırımcı risk olarak görmeyip girsin.
full member
Activity: 616
Merit: 124
ayrıca empati de yapmak lazım, hacimsiz ve devamlı düşen ölü bir piyasa kimin işine gelir. toplamak isteyen için de çıkış yapacak için de hacimsizlik büyük sıkıntı.
Hacimi şu aşamada yükseltmenin tek yolu olumlu sinyal vererek yatırımcıların tekrar girişini sağlamak.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Uzun zamandır yoktum. Görüyorum ki düşüşü sonunda piyasa kabul etmeye başlamış. Bir sonraki rallinin ne zaman başlayacağı belli değil ama kendi adıma 2017 sonundaki gibi olmayacağını düşünüyorum. Benim hala dip beklentim 4500 usd civarı. YTD

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
benimde merak ettiğim konulardan biri bu. suan kazım maliyeti ether ve btc ne kadar cıkıyor? cinde tabiki daha dusuktur ama ortalama olarak ne cıkıyor? madenci arkadaslar bir aydınlatsa guzel olur
kazım maliyetlerinin bicoin fiyatına herhangi bir etkisi yok, maliyete göre fiyat belirlenmez fiyata göre maliyet belirlenir ona göre hareket edilir, kurtarmıyorsa hiç girilmez bu bitcoin için değil sadece dünya ticareti için geçerli bir durum.
Btc için konulacak olursak geçen sene bin dolar olan maliyetin bu sene 6bin dolar olması üstte bahsettiğim durumun tescilidir.btc fiyatı kaç olursa maliyette ona göre kendini konumlandırıyor.Yani maliyeti bunun 5bin daha altına düşemez demek kabaca bullshit tir Smiley Birçok deneyimsiz arkadaş mevzunun buraya dayandığını zannediyor. Bitcoin madencileri çok zarar ettirecek seviyeye düşebilir sonra madencilerin çoğu kazmayı bırakır ve zorluk değişip yeni bir dengeye gelir maliyet te değişir yine btc fiyatı maliyeti belirlemiş olur, maliyeti btc yi değil.

Ayrıca mining artış hızına bakarsak Bitcoin 2017 de 20000 dolar olmaması lazımdı. 2018 sonunda da 36000 dolar olması gerek diye okumuştum. Kimsenin 2018 sonunda 36000 dolar olur inancı olmadığı için, madenciliğe bakıp fiyat tahmini yapmak yanlış.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
benimde merak ettiğim konulardan biri bu. suan kazım maliyeti ether ve btc ne kadar cıkıyor? cinde tabiki daha dusuktur ama ortalama olarak ne cıkıyor? madenci arkadaslar bir aydınlatsa guzel olur
kazım maliyetlerinin bicoin fiyatına herhangi bir etkisi yok, maliyete göre fiyat belirlenmez fiyata göre maliyet belirlenir ona göre hareket edilir, kurtarmıyorsa hiç girilmez bu bitcoin için değil sadece dünya ticareti için geçerli bir durum.
Btc için konulacak olursak geçen sene bin dolar olan maliyetin bu sene 6bin dolar olması üstte bahsettiğim durumun tescilidir.btc fiyatı kaç olursa maliyette ona göre kendini konumlandırıyor.Yani maliyeti bunun 5bin daha altına düşemez demek kabaca bullshit tir Smiley Birçok deneyimsiz arkadaş mevzunun buraya dayandığını zannediyor. Bitcoin madencileri çok zarar ettirecek seviyeye düşebilir sonra madencilerin çoğu kazmayı bırakır ve zorluk değişip yeni bir dengeye gelir maliyet te değişir yine btc fiyatı maliyeti belirlemiş olur, maliyeti btc yi değil.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Yıllara göre ortalama BTC fiyatları :
2010 - 0.06$
2011 - 6.05$
2012 - 8.46$
2013 - 189.54$
2014 - 526.02$
2015 - 272.36$
2016 - 567.27$
2017 - 4001.16$
2018 - 9185.67$ 

Şu an güncel kur 6106$ ve 2018 ortalamasının epey altında ama en dip seviyede mi bir kez daha düşünün...
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
Yukselmesi lazim derken arada buyuk resmen bakmak gerekiyor. Gecen yilla bu gune baktigimizda hala bitcoin fazlasiyla kar getirmis durumda. Bu nedenle btc 6000 de taban yapti da demek dogru olmaz. 4kya da dusse hala karli durumda olacak. O yuzden  uzun soluklu bir dusus furyasindayiz. Bize yedire yedire her seviyeyi alistiracaklar. Bir yerlerden dönecek mi? Orasi kesin ama bu Kasım mi olur yoksa yil basimi gorecegiz artik. Kısa vadede artik piyasanin durumu sıkınti.

geçen yıla göre evet fiyat karlı halen, ama benim baktığım çok önemli bir başka konu var. aralıktan beri fiyat aşağıya gitmesine rağmen, hash gücü deli gibi artıyor. geçen yıl 1 btc kazmanın maliyeti 1000 dolarlardayken şuanda ülkelere göre değişmekle birlikte 4-5 k dan aşağı değildir diye düşünüyorum.tam rakamı bilmiyorum yanlış olmasın . maliyetin altına gelebilir mi fiyat evet gelebilir. 2014 de yaşadık bunu. ama uzun soluklu ve sürdürülebilir olmaz. sadece bir rakibin piyasadan çekilmesi için belli bir süre zararına kazıp satan olması lazım.
fiyat değerlendirmesi yaparken herzaman madencilik maliyetlerinide işin içine katmanızı öneririm.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Uygulamada şunu yapıyorum aslında. %50 - %50 olasılık veriyorsam, trade portföyü olarak ayırdığım rakamın yarısının fiat yarısını btc tutuyorum.
Örneğin son hafta %65 aşağı, %35 demişim. Bu şu demek benim için, %65 fiat, %35 btcdeyim.

bu uygulamayı BTC/USD olarak mı BTC/TL olarak mı yapmak daha mantıklı?
son bir kaç haftadır BTC/TL borsalarına bakıyorum. sanki yurt dışına nazaran fiyat değişimleri belli bir gecikme ile yansıyor.
yani bitcoin yurt dışı borsalarda 6000 - 6300  usd arasında gidip gelirken anlık 6000 altı görüldüğünde btcturk ve koinim de hala 6200 - 6400 aralığında oluyor?

küçük sermayeler için ( 0.5 BTC den bahsediyorum) BTC/USD mi tavsiye edersiniz BTC/TL mi?

Amaca göre değişir. Ben günlük ihtiyaçlarımı karşılayıp biraz da realizasyon keyfi almak için yapıyorum. Dolayısıyla TL baz alıyorum.
Birikim amaçlı olsaydı USD baz alırdım ama...
member
Activity: 274
Merit: 88
Uygulamada şunu yapıyorum aslında. %50 - %50 olasılık veriyorsam, trade portföyü olarak ayırdığım rakamın yarısının fiat yarısını btc tutuyorum.
Örneğin son hafta %65 aşağı, %35 demişim. Bu şu demek benim için, %65 fiat, %35 btcdeyim.

bu uygulamayı BTC/USD olarak mı BTC/TL olarak mı yapmak daha mantıklı?
son bir kaç haftadır BTC/TL borsalarına bakıyorum. sanki yurt dışına nazaran fiyat değişimleri belli bir gecikme ile yansıyor.
yani bitcoin yurt dışı borsalarda 6000 - 6300  usd arasında gidip gelirken anlık 6000 altı görüldüğünde btcturk ve koinim de hala 6200 - 6400 aralığında oluyor?

küçük sermayeler için ( 0.5 BTC den bahsediyorum) BTC/USD mi tavsiye edersiniz BTC/TL mi?
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Yukselmesi lazim derken arada buyuk resmen bakmak gerekiyor. Gecen yilla bu gune baktigimizda hala bitcoin fazlasiyla kar getirmis durumda. Bu nedenle btc 6000 de taban yapti da demek dogru olmaz. 4kya da dusse hala karli durumda olacak. O yuzden  uzun soluklu bir dusus furyasindayiz. Bize yedire yedire her seviyeyi alistiracaklar. Bir yerlerden dönecek mi? Orasi kesin ama bu Kasım mi olur yoksa yil basimi gorecegiz artik. Kısa vadede artik piyasanin durumu sıkınti.

geçen yıla göre evet fiyat karlı halen, ama benim baktığım çok önemli bir başka konu var. aralıktan beri fiyat aşağıya gitmesine rağmen, hash gücü deli gibi artıyor. geçen yıl 1 btc kazmanın maliyeti 1000 dolarlardayken şuanda ülkelere göre değişmekle birlikte 4-5 k dan aşağı değildir diye düşünüyorum.tam rakamı bilmiyorum yanlış olmasın . maliyetin altına gelebilir mi fiyat evet gelebilir. 2014 de yaşadık bunu. ama uzun soluklu ve sürdürülebilir olmaz. sadece bir rakibin piyasadan çekilmesi için belli bir süre zararına kazıp satan olması lazım.
fiyat değerlendirmesi yaparken herzaman madencilik maliyetlerinide işin içine katmanızı öneririm.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
newbie
Activity: 86
Merit: 0
5700ü birdaha denerse 5k altını çok rahat görebilir 7000 dolarıda direnç olarak görüyorum yavaş yavaş değil biranda bir sıçrama olursa devamı gelir
Jump to: