Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 211. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 344
Merit: 134
"trend sizin en iyi dostunuzdur" sözüne katılıyorum. ben trend dönüşü arayanlardanım. risk/kazanç/adrenalin oranı yüksek Smiley

edit: beklediğim sert tepki geldi. gücünü devam ettirirse trendi çevirebilir. YTD
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
DON'T FIGHT THE TREND!

Bu lafın doğru olabime ihtimalini güçlendiren iki major sebep var:

1. Çıkarın küllahları koyun masaya öyle konuşalım. Dibi ya da tepeyi yakalamayı geçmişte denedik. Belki bir belki iki kere tutturabildik. Ters işlem açmak yerine düz işlem açmak çoğu zaman daha başarılı sonuçlar verdi. Bununla başa çıkacak gücümüz yok. Sadece bizim değil kimsenin böyle bir gücü yok.

2. Trendin aksine bir şeyler yapmaya çalışmak akıntıya karşı yüzmek gibidir. Bir süre akıntının gücünü arkasına alıp, fırsatını yakalayınca bir dala tutunup kıyıya ulaşmayı planlayan kişinin şansı daha yüksetir. Bizim piyasada örnekteki bu fiziksel efor psikolojik efor olarak karşımıza çıkıyor. Bu savaşı sürdürmek psikolojik olarak da mümkün değil.
jr. member
Activity: 156
Merit: 1
her geçen gün bir alt tabanı yokluyor yeter artık diyorum hold durumundan neden hareket yapmıyorsam kendime de kızıyorum
full member
Activity: 344
Merit: 134
yay iyice gerildi. kaldıraçlı işlemlerde yüksek hacimli alım emirleri gelmeye başladı. bakalım düşüşün 24. gününde sağlam bir tepki gelecek mi.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
buradan dönmesi önemli dip noktamız giderek yükseliyor 6000,6500,7000 olucak. 7k altı buy wall var büyük olasılıkla buradan yükselişe geçeceğiz 7k altı gelmeden yükselir.

neo-eth arası gidip geliyorum yükseliş başlayınca ikiside güzel yükselecek böylelikle trenin içinde yerimi aldım.  neo yükselince eth düşüyor eth yükselince neo düşüyor  5 6 değiş tokuş ile 6 neo arttırdım yükseliş başladığında neoda kalacağım. eth ye göre potansiyeli daha yüksek eth marketcap dan ötürü süreç ağır işlerken neo gideceği yere hemen gidiyor.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bitcoinin değeri kademeli satışlarla yavaş yavaş aşağıya çekiliyor benim düşüncem 7000 dolar dan aşağı inerse 6700-6900 dolar da bi drenç olacak bu da kırılırsa 6500 sonrasında umarım oralara kadar piyasa gerilemez ama 6000 en önemli drenç noktası olacaktır .
jr. member
Activity: 138
Merit: 2
Bu düşüş daha devam ederse piyasanın toparlanması çok zor olucak çok uzun zamanda toparlanabilir iyi bir artışa geçmesi gerek.
full member
Biraz hafızamızı tazelemek şu ortamda iyi gelecek..

2014 - 2016 arası en dip seviye 152$ ama totalde sadece 6 ay boyunca 350$ altında kalabilmiş aslında o kadarda kötü sayılmaz. 2014 de dünyadaki btclerin %10 dan fazlasını hackerler çalıyor, en büyük borsa batıyor, 3 4 ay öncesinde silkroad patlıyor yetmiyor mtgox'un üzerinden 3 ay sonra 144.000 btc yi fbi satışa çıkarıyor vs..
2014 deki çöküşün sebebleri vardı, 2018 de olay yok birşey yok.. aksine güzel gelişmeler var. bence 2018'in en dip noktası 6 bindi hatta şuanda en dip seviyelerden birinde bitcoin. en geç 2 aya 13700$ göreceğiz sene sonuda ath geliyor. geçen sene, sene sonu 20k deseler güler geçerdim 10k bile hayaldi hatırlayın yine çokça kötümser zamanlar yaşandı, 100 dolarcılar şuan 4k demeye başladı seneye 10k diyecekler..

özetle en zor kısımlar bitti sayılır, yakında yine güzel günler gelecek..
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
%60 aşağı, %40 yukarı diyorum.

~snip
%60 aşağı, %40 yukarı.

~snip
%50 aşağı, %50 yukarı diyorum.

~snip
%70 aşağı, %30 yukarı diyorum.

~snip
%70 aşağı, %30 yukarı diyorum.

Geçen hafta tahmin ettiğim gibi geçti. Değişik bir tespit olarak Gox kayyumunun yavaşlamasını ekledim listeye. Tam aksi olsaydı tahminimi daha agresif yapacaktım bu hafta için. Yine de aşağı yön çok baskın bende.

%75 aşağı, %25 yukarı diyorum.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

6500$ civarlarında güçlü bir destek var. Bu düşüş dalgası 6500$ ı görmeden durmayacak gibi bir his var içimde. 6500'den dönüp tekrar bir sinüs dalgasıyla yukarı doğru ivmelenmesini bekliyorum..
full member
eth inanılmaz düşüyor şuan hepsi düşüyor ama eth de aşırılık var.. piyasada 2014 paranoyası başladı, süreç 2014 gibi olucaksa buradan büyük düşüş başlayacaktır ama ben ihtimal vermiyorum ters köşe beklediğimden 0,74000 sat dan full eth aldım anasını satayım yeniden 0,80000 sat demek %12 kazanç demek hadi bakalım buralardan bir bounce gelirse süper olucak gerçekten.

hero member
Activity: 896
Merit: 519
ya arkadas btc azıcık dustu mu hemen 3-5 binciler forumda türüyor 9 bıne cıktıgı zaman da 15 -20 bıncıler pıyasaya cıkıyor acayıp bır milletız mk..

Bilen yıllardır işin içinde olan insanlarda yapıyor dediğini. İşin doğrusu çoğu gerçekleşmiyor gerçekleştiği zaman da tesadüfen şans eseri denk gelmiştir diyorum kendi kendime. Mantıklı yorumlar grafik yorumlayanlardan daha doğru sonuçlar sağlıyor.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
2015 yılından beri ilk defa BTC 50MA (son 50 haftalık ortalama) fiyatının altında kapatacak gibi görünüyor. Son 50 haftanın ortalama kapanış fiyatı 7611 dolar. Bu rakamın altında kapanması ayıların skoruna 5 puan daha ekler.
sr. member
Merit: 305
piyasayı bitirdiler volume diye birşey kalmadı. artık bitcoin ile ödeme almak gerekir diye düşünüyorum stabilleşti Smiley sabit fiyat
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Bana yine 6000li seviyeleri gösterip tekrar 10.000$ doları görürüz gibi geliyor. Bir kaç aydır hep aynı terane dönüyor. 6klı seviyelere düş sonra bir çıkış tekrar düş.
full member
Activity: 588
Merit: 104
Dün bir ara 7600 ü görünce gene 8000 i görmek üzereyiz diye düşünmüştüm ama çok baskı var anında gene 300 dolar düşürdüler. 7300 7400 civarı taban olmuş durumda. Alta kırarsa 6000 leri kısa sürede gösterebilir ama orta vadede bir yukarı hareket olmak zorunda. Normalde yaz öncesi herkes cash out yapar piyasada düşüş olurdu bu sefer piyasa zaten düşük. Bakalım ne olacak göreceğiz.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Aynı döngü devam ederse, 2021'de Bitcoin ne olur?Smiley

Aynı senaryoyu uyarlarsak 2021'de ayıya geri döner ama 2020'de Bitcoin 120 bin doları görür. Bu yıl veya gelecek yıl 1200-1500 dolara kadar düşer. Bu seviye son yarılanmanın 2 katına denk geliyor. Oradan yeni bir 100x yapar ve 120 bin dolar görülür. Tabi birebir aynı şeyler olacak diye bir şey yok. Smiley
member
Activity: 202
Merit: 17
Şu 2014'e ne kadar benziyor muhabbeti var ya, ah keşke aynı döngü devam etse:)

2013 aralık 1000$ zirve yapmış ve 2015'de 200$'a kadar düşmüş, 2016 ve 2017'de neredeyse soluksuz 20.000$'a kadar gelmiş.

Aynı döngü devam ederse, 2021'de Bitcoin ne olur?Smiley

full member
Activity: 672
Merit: 110
ya arkadas btc azıcık dustu mu hemen 3-5 binciler forumda türüyor 9 bıne cıktıgı zaman da 15 -20 bıncıler pıyasaya cıkıyor acayıp bır milletız mk..
sr. member
Activity: 532
Merit: 251
bitcoin 7,5k seviyesinden destek bulması gerekiyordu artık düşüş trendinin bitmesi için.
şu an çok iyi direniyor ancak hacim yok, ve yeterince alım gelmiyor. bu trend çok zayıfladı artık. buranın kırılması demek sene sonuna kadar devam edecek düşüş demek, 3k-5k arasının görülmesi ve tüm altların ağlaması demek. geçen seneki market döngüsünü hatırlıyorum da altcoinlerin döngüsünü tamamlaması için olacak senaryo sanırım bu. herkesin dikkatli olması gerekiyor
Jump to: