Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 213. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
güzel oyun yemezler. satmıyorum. ebedi bitcoindeyim Smiley isterseniz 100 dolar isterseniz 1 dolar yapın koleksiyonumda tutacağım. bu da size kapak olacak.
full member
Activity: 602
Merit: 122
Sabahtan beri piyasalara hiç bakmamıştım bakayım 8k üzerine çıkabilmiş mi dedim neredeyse 7k altına salacak kendini yukarıda @MorpheWQ'un tahmini tutarsa hiç şaşmam milleti ağaçtaki dut gibi döküyorlar bakalım millet ne kadar dayanabilecek bu silkelemeye.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
(kimi takip edeceğinizi biliyorsanız tabi)
........
hücumdan da skorsuz dönmeyin. Dönüşü kaçırmayın !
Hocam kimleri takip ediyorsunuz?
Ve son cümlede demek istediğiniz 7k dan alım yapın mı? 5k yı bekleyin mi? 5k görünce tüm parayı yatırın mı? Daha açık yazar mısınız?
şu başlık altında yükseliş gerçekçi değil burdan zirveye gitmez diyen, 8k kimse söylemezken geliyor diyen 7k kimse ağzına almıyorken 7k geliyor diyen kim varsa onu takip et işte.
7-6-5 diye gidiyor trend bir yerde dolacak ve artık daha düşemeyecek noktaya gelecek ordan döner bunu milimetrik kestirmek zor o yüzden 7k lardan alıma başlanabilir elinizdeki paranın bir kısmıyla başlarsınız sonra 6k olursa yatırım yüzdenizi artırırsınız 5 k falan gelirse iyice abanırsınız, olaki döndü bu rakamları görmeden son aldığınızla bekler trnedin iyice döndüğüne ikna olunca eldekini gömersiniz, ben trend dönmeden gömme taraftarıyım o yüzden risk alırım ama herkes kendi riskini alsın burdan aşağısı karanlık kestirmesi zor, giderek dönüşe yaklaşıyoruz, bende öyle hep tutturmuyorum ama artık rengini baya belli etti geri kalan risk size ait.
full member
Merit: 159
Dün gece 7800 den döner daha düşmez dedik altlara girdik patladık sonunda. 0.14 btc gitti altlarda terse kaldım usd bazında da erimesi btc'nin cabası. bari buradan dönse, 7100 ve 6500 kaldı geriye sonrası zaten 2014 e benzer biteriz.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Ben anlamıyorum tam boğaya girdik güzel artık ivme yakaladık 3 hafta tıkandı piyasa şimdide düşüyor gene keriz ayıklama mı yapıyorlar yoksa gene dibe doğru yolculuğa mı çıktık ?

Benim fikrim bu seferde keriz silkelemesi yapıyorlar 2018 in 5 ci ayını geride bıraktık sürekli kayıplar yaşandı bunun bir yukarı dönüşü olacak elbet , ben dip yaşayacağımızı düşünmüyorum sadece yüzde 10 -15 gibi oranlarda  iniş çıkışlar yaşayabileceğimizi  düşünüyorum.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
Hocam ne yaptiniz siz oyle... Baya fiyat tahmini için yardiriyoruz Smiley TL nin bu deger kaybindan yararlanamazsak yanarim yanarim ona yanarim.. umarim 7500 usd altini gormeyiz..

Valla doğru, yardırıyorum. Ama fiyat değil, yön tahmini sadece.
Modelledim falan, tepe taklak oldu birkaç kere ama verimli gidiyor.  Wink

~snip
4k dan aşağı düşme ihtimali vermiyorum her yükseliş te dip noktalar bir dirsek daha yukarı çıkıyor.

Umarım. Ama maalesef aşağı doğru yükseeek bir uçurum var. Bir dayanak noktası bulamayabilir. Tek umudum geçen yıl 4500'den sonra körü körüne girip realize etmeyen furya. Belki onlardan bir şey çıkar. Ama işi bilen tayfa Ocak'a kadar 40 kere realize etti elindekileri, 5. tura biniyor. İlk defa girenler ya bu kadar bana yeter diye çıktılar veya çok tepeden girenler lanet olsun battık diye kaldılar. Şu anda çok acayip ve kafaları karışık bir kitle BTC tutuyor diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
full member
Activity: 344
Merit: 134
roger ın bitcoin trash in den gelen karı 7800 ler den btc ye sıvadım. para kaynağına geri döndü  Grin
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
7900 yine tepki geldi. ben biraz daha olumlu bakıyorum. dibe gitmeye çalışıp gidemedikce yukarıyı deneyecektir. kısa surede 10 bin dolar seviyelerini umarım tekrar test ederiz ama bana yazı 8-9 aralıgında geçircekmiş gibi geliyor.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
~snip
Ben pozisyonumu bu hafta ve Mayıs için korumayı planlıyorum. Hatta yaz ayları için de böyle devam edecek gibiyim.
%70 aşağı, %30 yukarı diyorum.

Haftayı 7450'nin altında kapatırsa daha agresif bir tahminim olacak gibi görünüyor önümüzdeki hafta için. Eğer böyle kapanırsa sonrasında 4300 ve ardından 2800'ü hedefleyeceğim. 3 ana, 2 şans faktörü kriterim var değerlendirme için:

1. Genel algı - %30
2. Mt. Gox teranesi, anlık manipülasyonlar - %25
3. Teknik göstergeler; haftalık kapanışta 50 hafta direnci, hacim analizi, fibo retracement - %35
4. Pozitif şans faktörü (yazı tura) - %5
5. Negatif şans faktörü (yazı tura) - %5

4k dan aşağı düşme ihtimali vermiyorum her yükseliş te dip noktalar bir dirsek daha yukarı çıkıyor.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
~snip
Ben pozisyonumu bu hafta ve Mayıs için korumayı planlıyorum. Hatta yaz ayları için de böyle devam edecek gibiyim.

Haftayı 7450'nin altında kapatırsa daha agresif bir tahminim olacak gibi görünüyor önümüzdeki hafta için. Eğer böyle kapanırsa sonrasında 4300 ve ardından 2800'ü hedefleyeceğim. 3 ana, 2 şans faktörü kriterim var değerlendirme için:

1. Genel algı - %30
3. Teknik göstergeler; haftalık kapanışta 50 hafta direnci, hacim analizi, fibo retracement - %35

Hocam ne yaptiniz siz oyle... Baya fiyat tahmini için yardiriyoruz Smiley TL nin bu deger kaybindan yararlanamazsak yanarim yanarim ona yanarim.. umarim 7500 usd altini gormeyiz..
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip

1. Genel algı - %30
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Sagolsunlar kuru hesaplaması kolay oldu 8 bin dolar 40 milyar diyip geçiyoruz artık. buralarda sabitlesinler bari. Btc yukselişe başladıgında şu kur yüzünden tl bazlı cok yuksek kazanclar elde edilebilir.
full member
Activity: 602
Merit: 122
Çok güzel keriz silkeliyor yine bakalım nereye kadar çekecekler fiyatı şu haliyle 6k görülecek gibi duruyor mtgox bahane gelen bitcoinler şahane.
full member
Activity: 532
Merit: 102
Ben anlamıyorum tam boğaya girdik güzel artık ivme yakaladık 3 hafta tıkandı piyasa şimdide düşüyor gene keriz ayıklama mı yapıyorlar yoksa gene dibe doğru yolculuğa mı çıktık ?
member
Activity: 94
Merit: 10
btc yonünü aşagı dogru kırıyor .....
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
(kimi takip edeceğinizi biliyorsanız tabi)
........
hücumdan da skorsuz dönmeyin. Dönüşü kaçırmayın !
Hocam kimleri takip ediyorsunuz?
Ve son cümlede demek istediğiniz 7k dan alım yapın mı? 5k yı bekleyin mi? 5k görünce tüm parayı yatırın mı? Daha açık yazar mısınız?
full member
Merit: 159
biraz btc arttırmanın zamanı geldi buradan yükseleceğimizi düşünüyorum.

%40 neo
%20 storm
%15 nano
%15 ada
%10 xlm

sepet yaptım çok düşenlerden, hepsinde volum 1k üzeri ve btc hareketlerine güzel tepki veren favori coinlerim. bakalım buradan dönecekmi risk aldım.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Bir süre daha düşebilir herkesi düşüşe ikna etti manip. şimdi düşükten toplamak için kendine zemin hazırlıyor, bu arada nasılsa düşüyor diye satmaya çalışanlardan yavaş yavaş topluyor. 7k ye gelmesi zaten bekleniyordu (kimi takip edeceğinizi biliyorsanız tabi) esas soru 6k lara iner mi , bu ralli tam 6-7 k sınırından başladı oraları gösterip iyice moral bozabilir dolayısıyla alım için 5-6 sınırını nakitte olanlar bekleyebilir. Herkes yetti gayri satıyorum dediğinde manip amacına ulaşmış olacak kucağına bıraktığınız zulalarlar kendine yeni yükseliş trendi çizecektir, yahu neden yükseliyorkiciler içinde ortaya karışık pozitif olmayan ama pozitif görünümlü haberler ile yükselişi yine geçen ay yaptığı gibi 30 güne yayabilir.ripple bile çükündürük bankalarla anlaştı haberini değiştirmeden her sene millete yedirip yutturuyorsa btc maniplerine daha sofistike birşey gerekmez herhalde. Olmaz diyebilirsiniz ama hep böyle oldu yani grafiklere bakınca gözüküyor (öyle çizgi çizmeden bi bakın).Ama siz yine düşükten satıp yüksekten almaya devam edin koskoca manip nasıl beslenecek. Yada manip 1 kişi mi 10 kişi mi bunu düşünerek vakit te israf edebilirsiniz. Memleket petrolsüz venezuela ya dönmeden önce kriptolara girmezseniz piyasa size girebilir bu hücumdan da skorsuz dönmeyin. Dönüşü kaçırmayın !
Jump to: