Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 225. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 398
Merit: 101
Nisan ayında da boğa göremedik, umutlar kaldı mayısa derken daha ilk günden 400 dolar dumpladılar.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Gece tine tek kişi piyasayı bi sallamış. Kendi düzeltmesini yapmış. Tek kişi düşünmemin sebebi aşıır hacimler dönmüyor. Tek kişiden kastım bir ekipte olabilir aynı anda tüm coinlere müdahale etmesi 1kişi için zor olabilir.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Eskiler iyi bilir, fiyatın dalgalı hareketleri düz gidişe yeğlenir. Marketcap yerinde sayarken boğa'nın esamesi okunmaz.

İyi dileklerimle
jr. member
Activity: 125
Merit: 2
Bugun değişik bir durum fark ettim uzun süredir Bitcoin TL fiyatı dolar fiyatının altında seyretmişti Yurtiçi borsalarında Paribu BTCTürk ve Koinim gibi. Şu an neredeyse aynı. TL fiyatın dolar fiyat üzerine çıkması durumunu yurtiçi talebin arttığı şeklinde düşünüyorum. İnşallah yurtdışında da talep böyle artmıştır.

Bence talebin artmasından değil. BTC fiyatı uzun süredir 9200 usd civarında sabit kaldı. Türk borsalarında hacim çok düşük olduğu için ani fiyat hareketlerine tepkisiz kalıyorlar. BTC 3-4 gündür sabitlenince  fiyatın doğrusu Türk borsalarınada yansıdı.  Türk borsalarıyla binance arasında  Arbitraj fısratıda en çok pump hareketlerinde ortaya çıkıyor.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Piyasa çok durgun. İşlem hacmi iyice düştü yine.
Ama bu hacimle bile 9000 hatta 9200 üzerinde kalmaya devam etmesi bence çok önemli.
Zaman zaman 9500 ü zorlayıp geri dönüyor. Ama dönüş 9000 lerde son buluyor.
Buraları dip yapabilirsek yükseliş çok daha güzel ve sağlıklı olacak bana göre...
full member
Activity: 336
Merit: 154
Aslında olay rakamın büyüklüğü küçüklüğü veya bitcoin'in reel para karşılığı da değil.
Olay bu mecradaki paraya ihtiyacım olur mu korkusu.
Yaşadığımız ülkede istikrarsızlık arttıkça yarın bu kripto paraya ihtiyacım olur mu diye düşünmeye başlıyor insan.
Bu nedenle artık risk almamaya çalışarak yatırım kararları veriyoruz. Bu nedenle de alım satım kararları üzerinde çok düşünmeye başladık maalesef.

Bu durum bugüne özel değil, çok genel bir sorun aslında. Bir Hollanda'lı malını mülkünü satıp Bitcoin'e yatırıp ailesinin yanına yerleşebiliyor. Bunu yaparken de şunun çok farkında. Yaptığı ya süper bir hareket olacak ya da başarısız olacak. Sonunun ne olduğu önemli değil. Önemli olan bu riski alabilecek ve sonuçlarına katlanabilecek zihniyette olması. Bunu yapabilecek bir Türk görürseniz ayağa kalkıp alkışlayın. Birçoğu deli diyecektir ama siz yine de alkışlayın.

Maalesef bizim hem zihniyet, hep kapasite, hem kendine güven hem de karar verme yetenekleri açısından büyük bir sıkıntılarımız var. Biz derken, kendimi de bu gruba dahil ediyorum.

Alkışlarım ve anlından öperim. Bizim aç kalma korkumuz ve rahat düşkünlüğümüz olduğu için bizden çok fazla bir çantayla interrail yapan çıkmıyor. Bu Hollanda'lı ailede de sıfırdan başlarız rahatlığını görüyorum. Şöyle bir bakınca çok büyük bir risk değil aslında. Ömrü boyunca batıp tekrar zengin olan insanlar duyuyoruz. Bu aile sadece ilk batışlarını kendi istekleriyle kabullenmişler  Smiley
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Ethereum 2. defa 0.075 deki direnci kıramadı sabah ufak bir pump denemesi geldi kırması için ama başarısız oldu yine. Buradan altcoinlerdeki boğa sezonunun bittiği sonucuna varabiliriz ether düşüşe geçecek.. bariz bir şekilde eth ile başlayan yükseliş eth ile sonlanacak. Umarım altlardan çıkan para ile btc hedefimize ulaşır bu yavru boğa sezonunuda kapatırız.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
Yeni beklentiler yeni problemleri doğuruyor olabilir, herkes 10k 11.8k olunca boğa sezonu başlamış sayacağız diyorya, o iş de patlar gibime geliyor. Çok paranoyak bir piyasa ama beklentiler genelde tersi çıkıyor.
full member
10 bini verin bu iş huzur içinde çözülsün. ciguli den sabır sabır ya sabır parçasını açtım dinliyorum şuan. para altcoinlere aktı btc dominance düştü tek umudum altcoinlerin tekrar ayı sezonuna geçip paranın btcye akması dominancenin yeniden 40 civarı olması sonra ne olucaksa olsun.
sr. member
Activity: 434
Merit: 278
Bugun değişik bir durum fark ettim uzun süredir Bitcoin TL fiyatı dolar fiyatının altında seyretmişti Yurtiçi borsalarında Paribu BTCTürk ve Koinim gibi. Şu an neredeyse aynı. TL fiyatın dolar fiyat üzerine çıkması durumunu yurtiçi talebin arttığı şeklinde düşünüyorum. İnşallah yurtdışında da talep böyle artmıştır.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Aslında olay rakamın büyüklüğü küçüklüğü veya bitcoin'in reel para karşılığı da değil.
Yaşadığımız ülkede istikrarsızlık arttıkça yarın bu kripto paraya ihtiyacım olur mu diye düşünmeye başlıyor insan.
Bu nedenle artık risk almamaya çalışarak yatırım kararları veriyoruz. Bu nedenle de alım satım kararları üzerinde çok düşünmeye başladık maalesef.

Bu durum bugüne özel değil, çok genel bir sorun aslında. Bir Hollanda'lı malını mülkünü satıp Bitcoin'e yatırıp ailesinin yanına yerleşebiliyor. Bunu yaparken de şunun çok farkında. Yaptığı ya süper bir hareket olacak ya da başarısız olacak. Sonunun ne olduğu önemli değil. Önemli olan bu riski alabilecek ve sonuçlarına katlanabilecek zihniyette olması. Bunu yapabilecek bir Türk görürseniz ayağa kalkıp alkışlayın. Birçoğu deli diyecektir ama siz yine de alkışlayın.

Maalesef bizim hem zihniyet, hep kapasite, hem kendine güven hem de karar verme yetenekleri açısından büyük bir sıkıntılarımız var. Biz derken, kendimi de bu gruba dahil ediyorum.
full member
9200 altı gelirse kötü olucak tekrar yön aşağı demektir. kendime hedef koymuştum 10500 gibi, planı değiştirmek istemiyorum marketcap iyi arttı ama btcye yansımadı ne yazıkki yinede 9200 üzerindeyiz şuan.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange

Süper tespit.Tam o durumdayım Smiley
legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Ulan alınca neden aldım diyorum. Satınca neden sattım diyorum nakitte oluncada huzursuz oluyorum coinde oluncada. Hic piyasa bu kadar kararsız kalmıyordu. Baska benim gibi olan var mı? Benmi kafayı yedim?

Aynen hocam.. Gecen gun madem yukseldi elimdeki bir miktar Zrx i satayim banyomu yenileyim dedim.  Btc ye gectim ve sonra nakite gectim. Sonra dedim ki keske satmasaydim.. Burda ki ve bazi youtube daki saglam videolari analizleri okudukca, izledikce  iyi ki satmisim demekten kendimi alamadim.. Yani enteransan bir haldeyim bende. Yuzde 50 btc deyim.. yuzde elli nakit kafa da da hala deli sorular deli dusunceler..
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
5 ay önce korkmadan al sat yapıyordum, şimdi bildiğin korkuyorum almaya da satmaya da...
Cesaret, bilgi arttıkça gidiyor, geçen sürede daha fazla şey öğrendim ve kendime ve piyasaya güvenim azaldı. Şimdi alım yapsam sabaha düşmüş uyanır mıyım diye tedirgin olacağım.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Ulan alınca neden aldım diyorum. Satınca neden sattım diyorum nakitte oluncada huzursuz oluyorum coinde oluncada. Hic piyasa bu kadar kararsız kalmıyordu. Baska benim gibi olan var mı? Benmi kafayı yedim?

Bende eskiden çok güvenirdim her harekitime,büyük rakamlar olsa bile.Şimdi 5-10 bin zarar edecem diye tırsıyorum napacam bilmyorum.Geçen yıl kökten gitse takmazdım da bilmyorum para yükseldikçe mi titiz oluyorum  Grin
Dediğin gibi piyasa çok belirsiz,piyasa ne derse onun tersini yapmakda tutmuyor bazen bende anlamadım
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Tombul parmaklar iş başında mı, bilmediğiniz bir şey mi var bilmem ama 9500-8750 $ arasında aniden gidip gelmesi şaşırtıcıydı. Sırf böyle anlar için "ya tutarsa" diyerek çok yüksek fiyata satış emri ya da çok düşük fiyata alım emri girmek lazım aslında.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
%60 aşağı, %40 yukarı diyorum.

Geçen Cumartesi ne düşünüyorsam bu Cumartesi'de aynı şeyi düşünüyorum.
1 haftada düşüncemi değiştirecek bir şey olmadı. %60 aşağı, %40 yukarı.
Jump to: