Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 227. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
6k altına hazır olun 1 ay içinde.Düşme eğiliminin top peak ini yaptı 2 gün önce.Btc taban kaybetmeye devam edecek gözüküyor.2020 rallysi için olması gerekende bu.4k ya düşmesi neden bu kadar şaşırtıyor bazılarını ona anlam veremiyorum.3 ayda 19k dan 6k ya düştü zaten,4k olması neden anormal olsunki.

Kimse şaşırmıyor aslında hiçbirimiz inanmak istemiyoruz.Herkes yükselsin istediği için düşünmek bile istemiyor öyle faciaları.Umarım artık güldürür,benim güvenim haziran ortasına kadar.Ondan sonrası muamma bana göre.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
6k altına hazır olun 1 ay içinde.Düşme eğiliminin top peak ini yaptı 2 gün önce.Btc taban kaybetmeye devam edecek gözüküyor.2020 rallysi için olması gerekende bu.4k ya düşmesi neden bu kadar şaşırtıyor bazılarını ona anlam veremiyorum.3 ayda 19k dan 6k ya düştü zaten,4k olması neden anormal olsunki.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Sokakta simitciye sor btc dusecek abi der. Ole bir ortam olustu. Mantıken yukseliş gelmesi lazım. 8500 altına sarkmadıgı surece ben yukseliş bekliyorum. 8500 altına sarkarsa risk alır satar beklerim.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Gox hesaplarında 16K hareket etmiş. Dikkatli olmakta fayda var. Bilinen cüzdan toplamının %10'una denk geliyor.
Şurada toplanmış gibi görünüyor: https://blockchain.info/address/14LuAvrRzAmeikgaafs7H5695xs5dVXqA5

Takip etmek isteyenlere: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/

Geçmiş olsun yine vurdular yiğidin kafasına.Tekrar 6 k çok olası görünüyor.Mt gox belası bitmeden bitcoin yükselmez.
jr. member
Activity: 198
Merit: 2
Gox hesaplarında 16K hareket etmiş. Dikkatli olmakta fayda var. Bilinen cüzdan toplamının %10'una denk geliyor.
Şurada toplanmış gibi görünüyor: https://blockchain.info/address/14LuAvrRzAmeikgaafs7H5695xs5dVXqA5

Takip etmek isteyenlere: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/

Merhaba;

Bilgi için teşekkürler. Bu hareket hayra alamet değil. Oluşturulan atmosferde yapacakları dump çok hızlı piyasayı etkileyecektir. Bu haber globale yayıldıysa short'ların yükselmesi yakındır diye tahmin ediyorum.

İyi dileklerime

Dump gelmez artık. Milletle kafa bulmayın. Yön yukarı olan şey sadece düzeltme.
hero member
Activity: 756
Merit: 541

Merhaba;

Bilgi için teşekkürler. Bu hareket hayra alamet değil. Oluşturulan atmosferde yapacakları dump çok hızlı piyasayı etkileyecektir. Bu haber globale yayıldıysa short'ların yükselmesi yakındır diye tahmin ediyorum.

İyi dileklerime
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110

legendary
hocam ben anlamadım Smiley

~snip

Bir daha okudum, bu sefer ben de anlamadım Smiley

Söylemek istediğim şey şu. "Teknik analize inanma, teknik analizsiz de kalma" tipiyim ben. Savunduğum şey ise teknik analizin işe yaraması için büyük sayılar kanunun çalışması ve yeterince insanın herhangi bir indikatörü aynı şekilde kullanmaya ikna olması gerekli.

Grafikte üstünde durduğum indikatör, 200 günlük üssel hareketli ortalama. 200 günlük ema normalde piyasalarda çok kullanılan bir indikatör. Kripto piyasasında da yavaş yavaş çalışmaya başladığını düşünüyorum. Gerekçelerim şunlar;

* Grafiğe günlük bakarsak bitcoin tarihinde EMA200'ün altına hiç inmemişti. Ta ki 5 Şubat'a kadar. 5 Şubat'ta indi, tepki alımları geldi ve hızlı bir şekilde tekrar yukarı attı kendini. Satış baskısı devam etti ve 9-14 Mart arasında insem mi çıksam mı diye dolandı ve hacimli bir şekilde aşağı kırdı. Sonrasında 21 Mart'ta yukarı çıkmayı denedi, başaramadı ve evelsi gün yine denedi, yine hacimli bir şekilde aşağı döndü yön.

* Bir grafik çizmedim ama çizsem EMA200 seviyesi ile Dolar bazında 1 Bitcoin üretim maliyetinin aynı/paralel gittiğini görecekmişim gibi hissediyorum. Bu da şunu düşündürtüyor bana. Mining cihazı üreticileri bu seviyeyi dikkate alarak fiyatlama yapabilir, madenciler maliyetlerini EMA200 kabul edip altına indikçe satışı durdurur, üstüne çıktıkça satarlar. Bu da piyasa için hızlı bir referans noktası olması anlamına gelir. Böyle olursa da fiyat EMA 200'ün üstündeyken destek gibi çalış, altındayken de direnç gibi çalışır.

* Bunun üstüne traderlar böyle bir şeye kanaat getirirlerse ki evelsi günkü olay bence buydu, EMA200 Bitcoin indikatörü olarak tarihe ismini yazdırır.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
9200 - 8800 arası takıldığı sürece yön aşağı şuan. 9200 üzerinin tekrar geleceğini sanmıyorum 8200 e kadar düşebilir 8500 ilk durak 8200 ikin durak umarım daha aşağısı gelmez. belliydi zaten böyle olacağı kafasına vuracaklar dedik o kadar ama arada fake düşüşler olduğu için insan dump başlarken hemen satamıyor malesef.

yorum güncelleme

tr saati ile 10:00 şuan 3. dalga dump başladı 8800 den 8500 sarkma gelmez ise buradan dönmesi olası görünüyor. zaten 8500 deki destek çalıştı 8600 den döndü ama ben 3. bir dalga bekledim alım için cılız bir dump oldu yükselişe geçeceğini hissediyorum buradan şuan.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
hocam ben anlamadım Smiley

200 günlük EMA değerli olmaya başladı. Bu ikinci denemeydi. Bu indikatörü bu şekilde takip edenler yeterince fazlalaşmış ki bir direnç seviyesi olma yolunda gidiyor. Sonraki adımın long değil short olduğunu düşünenler yine bugünkü harekete bakarsak daha fazla. Yine tesadüf müdür nedir bilemem ama EMA200 1 BTC üretim maliyeti ortalamalarına çok yakın seyrediyor. Bu da bu seviyeyi değerli kılıyor.

sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Yaklaşık 2 haftadır takip ettiğim bir grafik var paylaşmak istedim çünkü 2 seneden fazla devam eden hiç bozulmamış yükseliş trendi son iki gündür sarsılmanın eşiğinde. 1 günlük kapanışlar 2 senedir yeşil. Şant Manukyan'ın da bahsettiği 9250 kırmızı kapanışın olmaması için yeterli ve rahatlatıcı.

Upper İndicators diye aratırsanız tradingview de kendinizde inceleyebilirsiniz.

Buradan yükselişin başladığı yeri görebilirsiniz.

Bu da anlık olarak aldığım görüntü. Gün içinde bu durum ara sıra bozuluyor neyse ki.

Benim gözlemlediğim bunlar. Daha bilgili arkadaşlar detaylı açıklama yapabilirler. Ben grafik uzmanı değilim sadece dikkatimi çekti ve sizlerle de paylaşmak istedim.

3 ay olmuş neredeyse ve halen 2014 benzeri bir grafik olacağını savunanlardanım. 3 aydır da 200 günlük hareketli ortalamayı takip ediyorum. 2014 grafiği gibi 1-2 ay bu seviyelerde takılıp sonra aşağı kırabilir. İnanmıyorsanız da bir gözünüz 2014'de olsun.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
Amma paranoyak piyasa Smiley
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037

Herkes 2014 un aynisi gibi dusunceye kapiliyorsa, ya da oyle bir senaryo gerceklestiriliyorsa, bilin ki OYLE bir SEY olmayacaktir.

member
Activity: 138
Merit: 12
Piyasa çok iyi giderken bu sabah 9700 doları aşmışken 10 000 doları göremeden bir çakım geldi ama bu çakım silkeleme mi yoksa tekrar 6000 dolar sendromunun habercisi mi anlayabilmiş değilim sizin görüşünüz nedir ?
şu ana kadar 2014 un aynısı gidiyor..oradada aynen bu yukselme olmuş ,sonra çokmüş sonra cift tepe ..sonrasımı darma duman olmuş,aman dikkat bende ilk defa terste kaldım
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bu son hareket bana stoploss patlatmak icin yapilmis gibi geldi. Umarim oyledir ki bu dusundugum gibiyse ileride cok degisik tablolar yakindir. Ama son 2 3 aya bakinca insan ister istemez acaba bu kezde 10k hayalleri kurdurup tekrar asagi olurmu demeden edemiyor..
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Piyasada tek buyuk oyuncu var suan o kesin. İstediği gibiasagı yukarı cakıp duruyor.yukarı yada asagı yonlu tepki gelmiyor. Herkes duzeltme bekledigindendir bugun bir salladı bizi. Simdi dinlenmeye gecti heralde yine hafif hafif yukseliyor.
full member
Activity: 344
Merit: 134
yukarıda da yazmıştım, olası kar satışı bölgesinden satış geldi. ama bu satış dalgasının ne kadar süreceğini kestirmek zor. 9000-8400-8000-7700 bölgeleri takip edilmeli. şu an için 9000 de alım desteği görüyor.ancak günü bu şekilde kapatırsa daha aşağı sarkması olası.
legendary
200 günlük EMA değerli olmaya başladı. Bu ikinci denemeydi. Bu indikatörü bu şekilde takip edenler yeterince fazlalaşmış ki bir direnç seviyesi olma yolunda gidiyor. Sonraki adımın long değil short olduğunu düşünenler yine bugünkü harekete bakarsak daha fazla. Yine tesadüf müdür nedir bilemem ama EMA200 1 BTC üretim maliyeti ortalamalarına çok yakın seyrediyor. Bu da bu seviyeyi değerli kılıyor.

hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Piyasa çok iyi giderken bu sabah 9700 doları aşmışken 10 000 doları göremeden bir çakım geldi ama bu çakım silkeleme mi yoksa tekrar 6000 dolar sendromunun habercisi mi anlayabilmiş değilim sizin görüşünüz nedir ?
newbie
Activity: 294
Merit: 0
benim kanaatim dolarında , bitcoininde fiyatının artacağı yönünde bunlar sürekli artıyor, dikkat etmek lazım fiyatlara
Jump to: