Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 226. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
2018i 2014 ile kıyaslamayazsınız hadi 2017 ile kıyaslayın. ama 2014teki btc ve altcoin sartları ile suan arasındaki fark amerika ile somali arasındaki fark kadar. 2014 marketcap ile 2018 marketcap cok farklı bir kere. oyuncu sayısı cok farklı. gecen sene ile kıyaslamak daha dogru olur. gecen senede buyuk yukselişte 3 bin doları görüp ordan asagı salıp dinlenmiş ve tekrar hareket etmişti

Yeni oyuncu degil bence yeni oyuncuklar girmistir. 2014 te kim en cok Btc ye sahipse yine bu oyunu oynayan, elinde buyuk pay olanlar yine ayni kisiler. O nedenle o tarihten gunumuze yeni piyasaya kim girmis olursa olsun tum piyasayi etkileyecek guce sahip degiller. Bu duzeni kuran 2014 te de ayni 2018 de de ayni. Yeni gelenler %5 i gecmez para buyuklugu olarak..
Suan marketcapin %10ununu nakit olarak cekmeye calısın market çöker. Şuan marketcapin toplam değerinin % kacı nakit olarak sisteme girmiştir? son 1 yılda oldukca yuksek giriş oldu. btc ve altcoinlerin en buyuk sıkıntısı bu tüm coinlerin değerini karsılayacak nakit yok.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
MTgox buradaki satışlar bitcoin fiyatını dump oluşturacak türde olmadığı forumda yazıldı. satış ve fiyat karşılaştırılması yapıldı. Diğer konu Hürriyette nihayet bitcoin haberleri ana sayfaya düşmeye başladı. aynı haberde 90 bin ve 700 bin dolar olacak diyen biri olduğu gibi Harward profesörü 10 yıl boyunca 100 dolarda gezeceğini yazmış. çok uç örnekler.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
2014'ü şuana uyarlayınca 10700'e kadar yükselip 9200 9500'e geri düşeceği ve tekrar 10700'e yükselip oradan 4k ları hatta 3k civarını görmesi gerekiyor.

köprüden önceki son çıkış olabilir yani. 2 sene bekleyebiliriz tekrar buraları görmek için. ve tuhaftır 4k ya giden düşüş başlangıcı da hazirana denk geliyor Mtgox un ertelenme tarihine.

tarih tekerrürden ibarettir derler göreceğiz bakalım.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Bitcoin bugün bana göre çok oynak davrandı.Gün içerisinde acaba 10 bin doları geçecek mi diye düşündüm ama daha sonra tekrardan maalesef gerilemeye başladı.  Cry
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
MTGox kayyumu, elindeki BTC'leri saymayı bırakmadan boğa piyasası zor görünüyor. Kayyumun ihale ile değil de borsalar üzerinden satmaya inat etmesi piyasanın yükselmesine engel ve daha satılmayı bekleyen 100000'in üzerinde BTC var.

kesinlikle bence en tehlikleli nokta burası keşke yıla yayma şartı koyulsa idi örneğin her yıl %20 si piyasaya . sürülecek gibi. çünkü 400 dolardan bile satılsa satacaklar bunlar, fiyata bakmıyorlar.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
2018i 2014 ile kıyaslamayazsınız hadi 2017 ile kıyaslayın. ama 2014teki btc ve altcoin sartları ile suan arasındaki fark amerika ile somali arasındaki fark kadar. 2014 marketcap ile 2018 marketcap cok farklı bir kere. oyuncu sayısı cok farklı. gecen sene ile kıyaslamak daha dogru olur. gecen senede buyuk yukselişte 3 bin doları görüp ordan asagı salıp dinlenmiş ve tekrar hareket etmişti

Yeni oyuncu degil bence yeni oyuncuklar girmistir. 2014 te kim en cok Btc ye sahipse yine bu oyunu oynayan, elinde buyuk pay olanlar yine ayni kisiler. O nedenle o tarihten gunumuze yeni piyasaya kim girmis olursa olsun tum piyasayi etkileyecek guce sahip degiller. Bu duzeni kuran 2014 te de ayni 2018 de de ayni. Yeni gelenler %5 i gecmez para buyuklugu olarak..
full member
Activity: 336
Merit: 154
btc sini satan 4000 usd olacak diyor.
yazık sanıyorlar ki buraya yazınca mllet okuyacak btc sini satacak,btc düşecek Smiley

sene sonu 50k leerde bana mantıklı gelmiyor.
acıkcası ben saglıklı bir 16-17k usd yeterlidir bu sene sonu için diye dusunuyorum.

Bitcoin'ini satıp nakitte bekleyenlerin haksız çıkması için bu kişilerin dışında 9000$'a çok ucuz bol bol alalım diyen başka bir grup lazım. O grup kendi başlarına 20.000$'ı geçirsinler nakitte duranlarda destek olurlar. Böyle bir topluluk var mı diye merak ediyorsanız etrafınızdaki 5 kişiye bu fiyattan bitcoin aldırmayı deneyin  Smiley Nakite geçenlerde çok umursamıyor bence. 20.000 - 25.000$'da atlar trene.
member
Activity: 1011
Merit: 65
evet bugün bitcoinlerini satanların 4000 dolar olacak diye ağlamasına gülüyoruz bunlar ne içiyorsa bize de yollasın
legendary
full member
Activity: 344
Merit: 134
sadece MACD ye göre hareket ederseniz yanlış yaparsınız. uyarmak bizden...
member
Activity: 202
Merit: 17

bunu görüpte korkmamak mümkün değil bence. şu 10k üzeri gelirse satıp bir süre izleyeceğim galiba.

O grafiği görüp satış yapmayı düşünüyorsanız 10k falan beklemeyin bence.
full member

bunu görüpte korkmamak mümkün değil bence. şu 10k üzeri gelirse satıp bir süre izleyeceğim galiba.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
btc sini satan 4000 usd olacak diyor.
yazık sanıyorlar ki buraya yazınca mllet okuyacak btc sini satacak,btc düşecek Smiley

sene sonu 50k leerde bana mantıklı gelmiyor.
acıkcası ben saglıklı bir 16-17k usd yeterlidir bu sene sonu için diye dusunuyorum.

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
cuma pumpı geceden başlamış. 10 bin doları göreceğimizi sanmam su haftasonu 9 altına sarkmayalım yeter. güzel taban yapıyor buraları. iyice nefes alsın.

görsün görsün 10 bin i görsün, böyle insanlar gaza gelmiyor yavaş yavaş yükseliş trendi görünce kar realizasyonlarından sebep insanlar geri gelecek sanıyor Smiley
legendary
cuma pumpı geceden başlamış. 10 bin doları göreceğimizi sanmam su haftasonu 9 altına sarkmayalım yeter. güzel taban yapıyor buraları. iyice nefes alsın.
full member
Btc yükselince koyabasi hemen satmam lazım diye panikledi yine. ulan ne mtgox muş kaç sene geçmiş üzerinden hala btc ensesinde. aslında borsada azar azar satması daha iyi neden derseniz ihale ile alan kişi yine tehdit oluturacak ve zaten yüksekten satmak için alır matıken.

hiç olmaz ise azar azar dağıtıyor bu kayyum abimiz uzuzn vadede btc için bence daha hayırlı bir karar.

piyasaya gelirsek tekrar 9200 seviyesinin üzerinde durduğumuz sürece yön yukarı diyorum. 9500 9800 önemli değil ama 10200 seviyesi zorlu seviye orayı geçer 11k zorlayacağız  8500 den geri döndüğü için 10k üzerine atacağını düşünüyorum bu defa..
full member
Activity: 398
Merit: 101
Klasik hafta sonu pumpu bu sefer erken başladı. Kobayashi btcleri okutmazsa yarın gece 9.8k-10kyı yoklarız  Smiley
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
MTGox kayyumu, elindeki BTC'leri saymayı bırakmadan boğa piyasası zor görünüyor. Kayyumun ihale ile değil de borsalar üzerinden satmaya inat etmesi piyasanın yükselmesine engel ve daha satılmayı bekleyen 100000'in üzerinde BTC var.
full member
Activity: 168
Merit: 100
Umarım bitcoin çok kısa bir zaman dilimi içerisinde 10bin doları aşmayı başarır.Bence boğapiyasası bitcoin 10 bin dolar üstüne çıkınca başlayacak.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Konuda düşüş beklentileri artıp, 6k 4k konuşulmaya başlandığı anda yeniden yükselişe geçti.
Yarın Cuma, şu anki hareket yarına hazırlık da olabilir.
Bu hafta sonu yeniden 10K yı deneyebiliriz.
Jump to: