Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 228. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 344
Merit: 134
son günlerde btc nin hareketinden ayrışarak yukarı yönlü sert hareket yapan alt lar aynı şekilde sert satışlar ile geri geliyor. dominance da hızlı bir şekilde btc tarafına dönüyor. btc nin satış yediği yer çoğumuzun teknikten gördüğü üzere haftalık ma ve 9500-9700 deki çok güçlü olmayan direnç bölgesi. giriş yapmak üzere desteklerdeki gücünü takip etmek lazım.

ytd
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Eskilere bir sorum olacak, 2014 yada 2017 yükseliş trendi başlarında da crash sonrası artış yaşanma süreci buna benzer miydi? Yani tecrübeliler düşecek derken, yükselişler suni derken, hacimsiz, sebepsiz diye yorum yaparken mi yaşandı eski yükselişler?
Umarım soruyu anlaşılır şekilde sorabilmişimdir.
eskinin hacimleriyle suanın hacimleri cok farklı eskiden 1000 btc hacim oldugunda bir coinde yüklendiler diyorduk. Şimdi sıradan coinler o hacimleri görüyor. O yüzden hacim olarak gecmişi suanla kıyaslamak dogru olmaz. ama 2014te bole yavas yavas cıkmadı bildigin 100den 1000 dolara caktılar. gecen sene ise bu seneye benzer cıkıs ve azalıslar yasadık diyebilirim. Nisan ve mayısta cok mutluyduk onu cok iyi hatırlıyorum. Sonra haziran temmuz gibi yatay ve dusus yaptırdılar sonrası zaten malum
full member
Activity: 350
Merit: 110
Dominance’den yola çıkarak bu seferki alt partynin çok da çılgın olmayacağını söyleyebiliriz.Tersi de olabilir gerçi,dominance %20’lere düşene kadar altlar çılgın atar daha sonra BTC sert ve keskin bir yükselişle dominanceyi geri almaya ve altları gömmeye başlar.Muhtemelen de 20k+ yolculuğuna başlamış olur ve bir çok altcoinin üstüne toprak atılır.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Eskilere bir sorum olacak, 2014 yada 2017 yükseliş trendi başlarında da crash sonrası artış yaşanma süreci buna benzer miydi? Yani tecrübeliler düşecek derken, yükselişler suni derken, hacimsiz, sebepsiz diye yorum yaparken mi yaşandı eski yükselişler?
2017 'nin her anını yaşadım.700$ izlemeye takibe başladım.Birçok kişi bilir daha 1000 $ girdiğimde hedefim 10 k idi.Hissediyordum veya inanıyordum.Şuan ki yükselişler onlara hiç benzemiyor.Şuankiler geçen seneye göre çok daha tehlikeli ve kırılgan.2017 ylının düzeltmesini 4 aydır yaşıyoruz fakat bu düzeltme 1 yılada sarkabilir.Şu son haftalarda kazandığını 2 günde eritebilirler dikkat edin.Tabiki yazdıklarım YTD 'dir fakat benimde hedefim 15-20 hazirana kadar piyasada durmak.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Valla o kadar tatlı hem btc hem etheri artırıyorlar ki, eminim özellikle eskiler nerden satsak diye düşünüyor. Çunku tam kafaya cakmalık yukseltmeler bunlar. ama dün etherde 2 kere alsat denedim hep elimdeki maldan oldum. bi noktaya cıktıktan sonra altına inmiyor. Böyle böyle 10k yı geçirirlerse  o zaman alıslar artabilir. sonra kafamıza yeme ihtimalimiz artar. yada artık yukseliş trendine girdik göstere göstere yukseltiyorlar

valla hislerime tercüman olmuşsunuz, nerden çıksam diye düşünüyorum bir kaç gündür, şimdilik bekliycem sanırım, çok güzel artıyor meretler
full member
Activity: 1176
Merit: 159
9499 da takıldı ama geçecek gibi orayıda. ilk defa bir direnç seviyesini pump yemeden geçecek Grin istedikleri ortamı oluşturdular bence bundan sonra alttan topladıkları malın artmasını izleyebilirler bir süre sonra kafamıza vuracaklar bence.

10k üzerinde kalıcı olabilmesi için 10250 üzeri gelmesi lazım şu ortamda gelebilir gibi görünüyor ama dediğim gibi kafamıza vuracaklar kaçış yok max 3 gün diyorum.
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Ağırdan ağırdan yükseliyor gibi şu anda umarım nazar falan değmez ise bu durum devam eder bence.
Başında dediğim gibi baya bir ezdirdiler ama şimdi yeterli değil demişler ve pump gelmeye başladı.
member
Activity: 1011
Merit: 65
4000 dolar olacak diyen twitter fenomenleri dut yemiş bülbül gibi sustu bu alemde analiz yapıp ben herşeyi bilirim tuttururum diyenlere inanan milletimiz tuz döküp avucunu yaladı şimdi 20.000 dolara giden bitcoin var ikinci çeyrek full girilir üçüncü çeyrekte hafiften düşse de dördünce çeyrek asıl şov olacak 45.000 dolara kadar gider siz daha elde klavye 4000 dolar olacak diye yazın dikkat çekmek için. baştan söylüyorum bu alemde analizcilerin peşinden gideceğinize gidin bitcoin alın kenara birikim yapın geleceğinize yatırım yapmış olursunuz yoksa yanarsınız.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Gönlüm yükselişten yana. Pozisyonlarım da yükselişe göre oluşturulmuş durumda.
Ama işlem hacminin biraz artması gerekiyor. Böyle kalırsa 8500 lere döner yine.

Yaklaşık 2 haftadır çok güzel, yavaş yavaş getirdiler bu seviyeye.
Dün akşam yazmıştım yukarıdaki yorumu ve tek endişem hacimin azlığıydı. Ancak dün akşamdan beri, (son dönemlere göre) hacim de arttı.
Şimdilik güzel görünüyor. 9500 lerde biraz oyalansa da 10K görünene kadar bir tehlike yok diye düşünüyorum.
10K sonrasını da ancak o zamanki alış satış hacimlerine göre değerlendirebileceğiz.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Eskiler ve deneyimliler düşüş beklerken artış şaşırtıyor. Her an dump gelebilir diye kullanıcıların çoğu girmeye korkuyor. Nereye gidecek merak ediyorum. Hacimsiz yükseliş genelde iyi işaret değildir. Ayılar, 2 kere deneyip kıramadıkları 6500 seviyesi için mi hazırlanıyorlar yoksa boğa piyasasına mı girdik göreceğiz.
member
Activity: 126
Merit: 12
Havalar ısınırken kripto dünyasında da güzel ve güneşli günler görmeye başladık.
An itibariyle Bitcoin ve altcoinler beraber yükselerek piyasaya bayram havası yaşatıyor.
Bu forumda bile şu an barınan kişilerin %50'sinden fazlasının son 6 ayda giriş yaptığını düşünürsek henüz bir çok kişi zararını telafi aşamasında.
6700-8000 USD arasında 40 dakikada yaşanan büyük ve hızlı rallinin Bitcoin fiyatını 10k USD'ye taşıyacağını , yeni tabanın en kötü şartlarda bile 7400 olduğunu bende dahil bir kaç arkadaş forumda paylaşmıştı. Şimdilik asayiş berkemal gözüküyor.
Kendimce bazı yorumlara yer vereyim..

Yükseliş sürecek mi ?
10k USD görülmeden bir düşüş başlayacağını düşünmüyorum. Aşağı doğru bir dalga gelecekse bil 10k USD gazı yaşandıktan sonra gelecektir.

Altcoinler de mi Bitcoin'de mi durmalı?
Bitcoin ATH noktasına göre 3x değer kaybederken  bir çok altcoin 8-10x'e varan kayıplar yaşamıştı. Şimdi de haliyle yükseliş sert oluyor. Bu piyasanın en güvenli limanı her zaman Bitcoin, Ethereum, Neo , Litecoin , Monero gibi coinler olsa da bir altcoin'de 10 kat zarar yaşamış birisinin coine ve projesine güveniyorsa altcoinde kalmasını öneriyorum. Kaybederken 10x lik hüsrana uğradıysanız kazanırken 3x sizi tatmin etmez. Düşüşe altcoinde yakalananlar altcoinde bir süre daha ısrarcı olabilir düşüncesindeyim.

Bitcoin bu yıl yeni bir ATH görür mü ?
MT Gox yediemininin piyasanın başına bela olduğunu okumuşsunuzdur. Malesef ki elindeki bitcoinlerde bitmedi. Piyasadaki balina grupları dahi MTGox coinlerinin bozulmasından çekinerek pumpluyorlar emin olun ki. Hal böyle olunca bu konuda konuşmak çok güç. Ancak bu yıl içerisinde 25k USD'nin görüleceğine inanıyorum.

Günlük al-sat mı hodl mı ?
Her gun yemyeşil olan piyasada al-sat yapmak yerine beklemek yeğdir. Elinizdeki coin sayısını bu piyasada arttırmak için çok profesyonel olmanız gerekir. Bu işlerde yeniyseniz yemyeşil piyasanın keyfini çıkartın, al sat ile stres yaşamayın. İnatçı olursanız emin olun ki elinizdekileri azaltacaksınız Smiley

Özellikle piyasayı az takip eden arkadaşlar için yorumlarım bunlardır. Sevgilerle..
member
Activity: 124
Merit: 10
boğa sezonu çok tatlı gidiyor.2 haftadır btc ve altları göstere göstere yükseltiyorlar.Köprüden önce çıkış noktasını kaçırmamak gerek.Bir önceki ayı 3 ay sürdü.Bu sefer kaç ay sürer kimbilir.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Valla o kadar tatlı hem btc hem etheri artırıyorlar ki, eminim özellikle eskiler nerden satsak diye düşünüyor. Çunku tam kafaya cakmalık yukseltmeler bunlar. ama dün etherde 2 kere alsat denedim hep elimdeki maldan oldum. bi noktaya cıktıktan sonra altına inmiyor. Böyle böyle 10k yı geçirirlerse  o zaman alıslar artabilir. sonra kafamıza yeme ihtimalimiz artar. yada artık yukseliş trendine girdik göstere göstere yukseltiyorlar

şeytan diyor dur biraz daha bekle 1 ay daha Smiley
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
Böyle olacağı belliydi, herkes düşecek diyordu yine tersi oldu.
Dayanaksız sebepsiz saçma sapan suni yükselişler. Şimdi alsak hemen düşer heralde... Hadi yiyosa al Smiley
Bu sene farklı birşey olacaktır, yani aralık ayına kadar uçacak sonra düşecek değilde, tahmin edilemeyen daha farklı bir davranış sergilemeli.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
full member
9200$ 'ı gördük.  Buralarda bir miktar takılırsa tadından yenmez arkadaşlar. Belki hedef 10K olabilir düzeltme yada dump öncesi buna dikkat etmek gerekiyor bence. Bu hareket altcoinleri daha da coşturur ayrıca. Bir tıkta arkadan altcoinler geliyor..

9250 dolara da ittirdiler sonunda 9k direnç oldu artık. bütün önemli seviyeleri pumpla geçti önceki yalancı yükselişlerden farksız aynı kişiler pumplıyor resmen ama bu defa ilk pumpın büyüklüğünden belliydi yükselişin daha büyük olacağı. ipucunu orada verdiler içimden bu defa güzel yükselecek demiştim ilk pumpta neyse.

sırada 9500 var sonra 9800 ve 10200 önceki yükselişlerde direnç seviyelerini pump ile geçiyordu bir yerden sonra patlatıyorlardı bu defa daha uzun sürdü sona gelmiş olabiliriz.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
9200$ 'ı gördük.  Buralarda bir miktar takılırsa tadından yenmez arkadaşlar. Belki hedef 10K olabilir düzeltme yada dump öncesi buna dikkat etmek gerekiyor bence. Bu hareket altcoinleri daha da coşturur ayrıca. Bir tıkta arkadan altcoinler geliyor..
full member
kanaldan aşağı sarktı bende sattım tekrar içeri girmeye çalışıyor ama bence başarısız olucak düşüşe geçiyor.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
9000 e vurdu ama, çok tutunacak gibi durmuyor. elde btc olmadığı için uzaktan izliyorum, bu aralar ethere yüklendik
Jump to: