Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 240. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 336
Merit: 154

şuan da anger kısmındayız sanırım. belkide depresyon kısmındayızdır.
bence depresyondayız. :/ ama bunun devamının da olması gerekiyor. yoksa devamı olmayacak bir grafik içindemiyiz sona mı yaklaştık belli değil.
volatiliteyi azaltıp emtia olarak mı çakacaklar anlamadım ki! balinaları, büyük fonları, devletleri.... kim ne düşünüyor iyice karıştı.

coininiz bol olsun. Smiley

6 aydır bu resim önümüze koyuluyor şuradayız  buradayız deniyor tahminler tutmuyor sonra tekrar aynı resim ve yine buradayız falanlar falanlar  kripto  piyasası yüzde yüz grafik ile işleyen bir  piyasa değil başka argümanlar var her zaman bir bakarsın yarın herşey fezaya çıkmış

Sözüm size değil genel konuştum

Hocam bu grafik ne zaman atılsa her zaman yerimizi görebiliyorum. Gözümüzün önünde oldu bitti farkında değil misiniz?  Eğer bu grafiğe göre hareket etseydim şuan zengindim.Şuan Depression 6000$ ın altında kalıyor. 5000-5500$ civarını gösterseler zaten herkes gerçekten depresyona girecek.
Koydukları isimler bile güzel. Majör Depresyon yakındır ve atlatması da çok zordur.

Şimdi yinede tatmin olmadıysanız bir de 2014 grafiğine yerleştirin. Tabi o zamanki piyasa şimdiki gibi değilmiş ama yinede gözle seçilebilecek benzerlik var. Sonra yavaş yavaş artan 2 senelik bir depresyon atlatma sürecine giriyor. Depresyon gibi ne öldürüyor ne de güldürüyor.

Mayıs ayına kadar bu iş böyle gidecek gibi görünüyor.  4000 görülürse sene sonuna kadar toparlanma beklenmemeli. 2018 diye diye güzel kombo yaptılar. Ümitler artık 2019'a.

İyi ihtimalle 2020. Unutulmadan olmaz sanırım. Unutulacak gibi de değil.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Mayıs ayına kadar bu iş böyle gidecek gibi görünüyor.  4000 görülürse sene sonuna kadar toparlanma beklenmemeli. 2018 diye diye güzel kombo yaptılar. Ümitler artık 2019'a.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
şu hale bak ya artık 6k üzerine de atamıyor kendini. işte böyle böyle buradan dönecek diye diye usd bazında zarara gidiyoruz. öyle bir piyasaki satsan dert satmasan dert aslında en güzelini ufakcık bir karı alınca hemen satanlar yapıyor. neyse sabredelim sonunda ihya olacağız çıkmayan candan umut kesilmez..
hero member
Activity: 896
Merit: 515
6000$ altına sarkarsa tehlikeli bi durum olur, 4000$'da madencilerin bir kısmı şarteli indirir. Ether için de 300$ altı tehlikeli ve 1 Ether üretmenin şu an için elektrik maliyeti 200$'ın üstünde. Bunlar tabi ki sadece elektrik maliyeti.

Ne olur peki o zaman?
Ben bir süre yeni kazım yapılmamasının olumsuz olacağını düşünmüyorum.
Hatta belki de tam tersi. Arzın azalması olumlu bile olabilir.
Piyasanın sürekli yeni btc ve eth e ihtiyacı yok ki şu günlerde...

Madenci sayısının azalması, verilen ödülün azalması anlamına gelmiyor. Sistemin yavaşlaması ve güvenirliğin azalması anlamına geliyor. Sistemi oluşturan ve çalışması sağlayan  madenciler, madenci yoksa blokchain de yoktur.

Madencilerin azalması sistmein yavaşlaması anlamına gelmiyor blockchain'in üstüne kurulduğu yapı tek bir madenci olsa bile çalışacak şekilde yapılandırılmış durumda madenci sayısı azaldıkça zorluk da azalır zorluk azaldıkça blocklar daha kolay çözülür.
Madenci sayısı azaldıkça transfer süreleri artar ne kadar çok madenci olursa sistem o kadar güvenli olur. Fiyatlar düştükçe madenci sayısı azalacak ama zorluk düşeceğinden sistem çalışmaya devam edecektir illa ki, fakat madenci sayısının azalması her anlamda blokchain sistemini olumsuz etkiler.
Yazılanları okumayıp hala aynı yanlışı dolandırıyorsun. Madenci sayısı azalınca zorluk seviyesi düşer diye yazmış zaten
Madenciler makineleri kapatırsa zorluk düşer, ortalama 2 haftada bir zorluk seviyesi değişiyor. Bitcoin yine ortalama 10 dakikada 1 blok bulacak şekilde kendini ayarlar.
Madencilik yapan tek bir grup yok, dağıtık bir sistem var. Kazım kârlı olduğu sürece kimse makinelerini kapatmaz.
+ Madenci sayısının fazla olması her zaman güvenli olduğunu göstermez sadece daha fazla dağıtık bilginin paylaşıldığını gösterir. Dağıtık bilgilerin değişmemesi içinde ağı kontrol eden gücün mümkün olduğu kadar fazla tabana yayılmış olması gerekir.
newbie
Activity: 140
Merit: 0
Analizlerde aşağıda belirlenen her rakam sırayla test ediliyor, yükselişler uzun soluklu değil.
jr. member
Activity: 434
Merit: 1
fiyatlar kendine bir direnç noktası arıyor gibi ama her söylenen rakam sanki kırılmak için söyleniyor.şimdilerde direnç noktası 6600 gibi görünüyor, bakalım aşığı yönlü hareket buradan nasıl bir tepki verecek.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264

bence depresyondayız. :/ ama bunun devamının da olması gerekiyor. yoksa devamı olmayacak bir grafik içindemiyiz sona mı yaklaştık belli değil.
volatiliteyi azaltıp emtia olarak mı çakacaklar anlamadım ki! balinaları, büyük fonları, devletleri.... kim ne düşünüyor iyice karıştı.

6 aydır bu resim önümüze koyuluyor şuradayız  buradayız deniyor tahminler tutmuyor sonra tekrar aynı resim ve yine buradayız falanlar falanlar  kripto  piyasası yüzde yüz grafik ile işleyen bir  piyasa değil başka argümanlar var her zaman bir bakarsın yarın herşey fezaya çıkmış

Sözüm size değil genel konuştum
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Grafiklere çok takılmıyorum açıkcası çok fazla da bunlara bakmam ama şu andaki durum biraz içler acısı gibi duruyor.
sr. member
Activity: 392
Merit: 250

full member
Activity: 1176
Merit: 159

member
Activity: 202
Merit: 17
6000$ altına sarkarsa tehlikeli bi durum olur, 4000$'da madencilerin bir kısmı şarteli indirir. Ether için de 300$ altı tehlikeli ve 1 Ether üretmenin şu an için elektrik maliyeti 200$'ın üstünde. Bunlar tabi ki sadece elektrik maliyeti.

Ne olur peki o zaman?

Madenci sayısının azalması, verilen ödülün azalması anlamına gelmiyor. Sistemin yavaşlaması ve güvenirliğin azalması anlamına geliyor. Sistemi oluşturan ve çalışması sağlayan  madenciler, madenci yoksa blokchain de yoktur.

Madencilerin azalması sistmein yavaşlaması anlamına gelmiyor blockchain'in üstüne kurulduğu yapı tek bir madenci olsa bile çalışacak şekilde yapılandırılmış durumda madenci sayısı azaldıkça zorluk da azalır zorluk azaldıkça blocklar daha kolay çözülür.
Madenci sayısı azaldıkça transfer süreleri artar ne kadar çok madenci olursa sistem o kadar güvenli olur. Fiyatlar düştükçe madenci sayısı azalacak ama zorluk düşeceğinden sistem çalışmaya devam edecektir illa ki, fakat madenci sayısının azalması her anlamda blokchain sistemini olumsuz etkiler.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Madenciler makineleri kapatırsa zorluk düşer, ortalama 2 haftada bir zorluk seviyesi değişiyor. Bitcoin yine ortalama 10 dakikada 1 blok bulacak şekilde kendini ayarlar.
Madencilik yapan tek bir grup yok, dağıtık bir sistem var. Kazım kârlı olduğu sürece kimse makinelerini kapatmaz.
hero member
Activity: 896
Merit: 515

Ne olur peki o zaman?

Madenci sayısının azalması, verilen ödülün azalması anlamına gelmiyor. Sistemin yavaşlaması ve güvenirliğin azalması anlamına geliyor. Sistemi oluşturan ve çalışması sağlayan  madenciler, madenci yoksa blokchain de yoktur.

+ Madenciler kar fırsatı ile çalışıyor, elektrik faturasından az kazandırmaya başlayınca insanlar haliyle mining yapmayı bırakıyor. Bu yüzden fiyat düşerken madenci sayısının azalması, artarkende artması doğal bir durumdur.
full member
Activity: 602
Merit: 122

Ne olur peki o zaman?

Madenci sayısının azalması, verilen ödülün azalması anlamına gelmiyor. Sistemin yavaşlaması ve güvenirliğin azalması anlamına geliyor. Sistemi oluşturan ve çalışması sağlayan  madenciler, madenci yoksa blokchain de yoktur.

member
Activity: 202
Merit: 17

Ne olur peki o zaman?

jr. member
Activity: 198
Merit: 2
4000 dolara değerse yazık olur. Yeni ATH ancak sene sonu görülür o zaman o da kesin değil. Terste kalanlar için yıkım süreci.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Medyanın gazıyla galeyana gelip yüklü alım yapanlara kulak vermek lazım, zararı kabullenip pes edecekleri gün bizler için önemli.
6000'e ikinci kez geldik, bu pek iyi değil. Bu yüzden bir önceki kadar hızlı bir toparlanma beklemiyorum, yükseliş olursa muhtemelen ağır ağır olacak çünkü geometrik artış sona erdi. Hem Nisan ayına geldik sayılır, bundan bir sonraki ay "sell in may and go away"cilerin ayı. Smiley Soğuk, ekstra heyecanlı günler geride kaldı maalesef.
full member
Activity: 336
Merit: 154

Daha iyi olur şalter indirirlerse. Bıraksınlar biz kazalım onlarda altcoinlerde balinacılık oynasınlar. Bu adamlar geçen yıl nasıl kazım yapıyorlarsa öyle devam ederler merak etmeyin.

Bu döngünün unutulan bir kısmı var ben hatırlatayım by rallier güzel söylemiş. Altcoinlere dönecek toplanan o kadar BTC. x5 x10 x20 ler göreceğiz daha altcoinlerde. Ama şimdilik biraz daha düşmesi lazım ki insanlarda alabilsin.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280

Ne olur peki o zaman?
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Tam olarak geçmişte olan senaryonun aynısı yaşanıyor şu anda, geçmişte forumun bu başlık altında yazılanları okursanız benzer şeylerin yaşandığını rahatlıkla görebilirsiniz grafiğin geneline bakarsanız bitcoin düşüşte ama parça parça grafiği incelerseniz benzer yükseliş sonrası düşüşleri, o dönemde battı bitti yandık diyenleri ve hemen sonrasında gelen devasa yükselişleri görebilirsiniz. Bitcoinin bu kadar kolay pes edeceğini düşünmemekle birlikte bunun bir yatırım önerisi olmadığını ancak bugünlerde sabredip elde tutanların hatta risk alıp alım yapanların gelecekte iyi karlar edeceğini düşünüyorum.

1-2 ay önce postlarıma bakarsanız buradaki, geçmişteki grafiğin aynısını yaşayacağımızı söylemiştim ve bunu söyledgmzde geçmiştekinin aynısının olacagını düşnenleri saçmalamakla yalanlamşlardi Smiley

Aynen. Hatta biz tarih tekerrürden ibarettir dedikçe milletin 2013 ile 2017 arasında dağlar kadar fark var. o zaman Bitcoin i duyan yoktu fazla şimdi çok kişi var yatırımcı vs.. bir dünya laf gezdirenleri hatırlıyorum.
Bildiğim bir şey var o da dün en çok Bitcoin kiminse bugunde aynı Bitcoin onların elinde ve tabiki parada. Bu nedenle onlar ne isterlerse o oluyor şuan.

Bir sonraki turda onlar da diyecekler ki bakın biz bunu yaşadık, böyle böyle olmuştu. Şu anda yaşananlar çok benzer şeyler. Yeni gelen bir başka grup da diyecek ki yok canım olur mu öyle şey, teknik meknik, o zamanki bilinirlik bu zamanki bilinirlik. Devran dönüp gidecek Smiley
Jump to: