Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 247. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Bitcoin artk kaybettiğini kolay kazanamayacak.Yükseliş olsa bile bu çok sancılı bir süreç olacak.Hepimizin gözü biran önce eskisi gibi ralli yapmasında 10k'yı geçmesinde ama malesef ki öyle kolay toparlanma bekleyemeyiz.Tabi düşüş olacağına azar azar yükselsede kabuluz hepimiz.
full member
Activity: 602
Merit: 122
G20'den gelen sallamıyoruz haberi görüldüğü üzere öyle marjinal bir etki yaratmadı piyasada, bu da hala bir beklenti içerisinde olduğunu gösteriyor piyasanın eğer bu beklenti bir an evvel gelmezse yön yukarı değil aşağı olacak gibi duruyor. Aslında G20'den gelen bu haber "bizim için o kadar önemsiz ki kendi hallerine bırakın" mesajı içeriyor bu hem iyi hem de kötü yorumlanmış olabilir farklı kesimler tarafından, örneğin benim açımdan bakarsanız bu kötü bir gelişme çünkü değersizleştirme ve itibarsızlaştırma için alınabilecek en doğru tekniktir bir şeyi görmezden gelmek, Şimdi gözler artık kayyumun MtGox bitcoinlerini satıp satmaması durumuna kaldı bunda da bir belirsizlik olursa işler iyice tuhaflaşacak.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Önce genel bir bilgi; haberlerin piyasalar üzerindeki tek etkisi süreci hızlandırmaktır. Başka bir şey değil. Zaten ne olacaksa biraz daha hızlı olur. Bu sebeple G20'nin kripto piyasa kendi halinde takılsın, izleyelim söylemi trendi tersine çevirmiş sayılmamalı.

Yine de biz EURUSD üzerinde konuşmuyoruz. Kripto piyasası daha radikal, daha kırılgan ama bir o kadar da yükselmeye aç bir piyasa. Bu durumu da hesaba katarak, şahsi planımı değiştirmiyor ve izlemeye devam diyorum Smiley
full member
Activity: 504
Merit: 120
G20'den beklenen açıklama gelmiş. Ben azından ufak bir görüşme felan olur diyordum ama ona bile ihtiyaç duymamışlar. Marketcap trilyon dolarları geçene kadar da bir hareket çıkmaz G20'den felan. Ama sırf ortalığı karıştırmak için Kasım takvimine doğru tekrardan bu konunun gündeme geleceğini düşünüyorum.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
FSB nin orjinal metni

http://www.fsb.org/wp-content/uploads/P180318.pdf

kısaca diyor ki; bu piyasa en yüksek market hacmine ulaştığında bile global gdp nin %1 kadar bir hacmi vardı. yani çok küçük bir piyasa şimdilik kendimizi bunlarla yormayalım  Cheesy

özetinin yanı sıra mutlaka okunması geeken bir yazı olduğunu düşünüyorum.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Haftasonu gecen haftaların tersi oldu genelde yukselirken bu sefer dustu. Ve Çin uyandıgında tepkiyi verdi. Bakalım bu tepki tuzakmı yoksa tekrar 10k ustunemi hareket edecegiz
full member
Activity: 344
Merit: 134
FSB nin orjinal metni

http://www.fsb.org/wp-content/uploads/P180318.pdf

kısaca diyor ki; bu piyasa en yüksek market hacmine ulaştığında bile global gdp nin %1 kadar bir hacmi vardı. yani çok küçük bir piyasa şimdilik kendimizi bunlarla yormayalım  Cheesy
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
haftalık chartta son anda 8k nın üzerinde kapattı. bu şimdilik kötünün iyisi bir görüntü.
inşallah artmaya devam edicek bu ne ya kalp dayanmıyor gerçekten
full member
Activity: 344
Merit: 134
haftalık chartta son anda 8k nın üzerinde kapattı. bu şimdilik kötünün iyisi bir görüntü.
full member
Activity: 128
Merit: 100
Uff 8467 dolar oldu Smiley Bu gazla bugün 9500 yaparız.

yaparsak cok guzel olur, ben de elimde ne var ne yok bosaltirim... Cool

acaba bu dusuncede olan bir tek ben mi varim
full member
Activity: 398
Merit: 101
Uff 8467 dolar oldu Smiley Bu gazla bugün 9500 yaparız.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Uykudan korku ile uyandim. 6999 ve 7999 a alarm kurmustum icimden aha 6k oldu dedim bi baktim 8k altlarda kazandirmis yuzde 80 btcye gectim. Ama yinede huzursuzum usdt ye mi gecsem acaba dedim son xamanlsrda cok boyle fake cikislar yapti..

bizde seni merak etmistik zaten nerede kaldin diye  Grin

dedik ki acaba, hangi dusuk fiyattan satipda, sonrasinda hangi yukaridaki fiyattan tekrar almis acaba ??

Uyku falan yazmissinda, eger uyuyorsan gercekten bir ilerleme goruyorum.  Smiley
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Uykudan korku ile uyandim. 6999 ve 7999 a alarm kurmustum icimden aha 6k oldu dedim bi baktim 8k altlarda kazandirmis yuzde 80 btcye gectim. Ama yinede huzursuzum usdt ye mi gecsem acaba dedim son xamanlsrda cok boyle fake cikislar yapti..

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Arkadaslar hemen heyecanlanmayin,

bir olay olur, haber onun ustune uydurulur. Bugun sozde olumlu bir haber olur, cikis buna baglanir.

Sonra yarinin haberi ortaya cikar, dususte buna baglanir. Konu tamamiyle, haberi durumun ustune uydurma ile alakali.

Misal yarin veya bir kac gun sonraki dususun nedenini simdiden size soyleyeyim mi ?

Iste bakalim, twitter bitcoin ilanlarini yasakliyormus  Grin

https://www.theverge.com/2018/3/18/17136556/twitter-cryptocurrency-ads-bitcoin-ban-report

sozun ozu : bugun cikmasi icin kullalinan haber, yarin dusmesi icinde kullanilabilir. Habere once ulasmak muhim degil, habere BUYUKLERIN verecegi tepki onemlidir.

Tecrubelerimden bir ornek :
Bundan 10 sene kadar evvel, petrol fiyatlari cikiyor diye, tum dunya borsalari cakilmaya baslamis, ayi pazarina girmisti. Herkez satti etti. Sonra bir gun borsalar bir anda yuzde 20-30 prim yapmaya basladi. O gun haber soyleydi : " petrol fiyatlari cok yukseldi, zengin araplar petrolden gelen geliri, borsalara YATIRACAK " 

Grin

legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
7200'den 8100'e kadar zıpladı, buna reddetmek denir işte. Daha düşük fiyatları reddetti, "düşüş bitmiş olabilir" sesi önce bitcoin'e, sonra tüm kripto paralara yankılanarak yansıdı.
"Düşüş bitsin öyle alırım" diyenlerin işi zor. Düşüş trendinin bitmiş olabileceği ihtimalini hızlıca fiyatlıyorlar, size de 'of ya alacaktım işte oradan' demek kalıyor Smiley Tabi düşüş henüz bitmemiş olabilir ancak dediğim gibi bitmiş olabileceği ihtimali fiyata hızlıca yansıdı.
Grafiğe bakınca yalnızca çubukları değil, arkasındaki psikolojiyi görebilmek lazım.
sr. member
Activity: 518
Merit: 251
Düne kadar hepimiz devletlerin düzenleme getirmek isteyeceğini biliyorduk şimdi neden devletler düzenleme getirecekken fiyatın 1000 dolara düşeceğini söylüyorsunuz? Hani 100.000 dolar olacaktı? Beyler kendinize gelin bitcoin'in amacı herhangi bir merkeze bağlı olmaması! hedef hala şaşmadı her şey yolunda gidiyor.
full member
2018 bull run başlamıştır. Tüm kripto yatırımcılarına hayırlı olsun Cheesy YTD
full member
Activity: 672
Merit: 110
https://www.reuters.com/article/us-g20-regulations-carney/g20-watchdog-focuses-on-rules-review-holds-fire-on-cryptocurrencies-idUSKBN1GU0SF
duzenleme gelmıycek buyuk ıhtımal.kuresel ıstıkrara tehlıke olusturmuyor demısler raporda.onun fıyatlanması oldu anlık
FSB Başkanı Mark Carney, Pazartesi ve Salı günleri Buenos Aires'te bir araya gelecek merkez bankacıları ve maliye bakanlarına gönderilen bir mektupta, "FSB'nin ilk değerlendirmesi, kripto varlıkların şu anda küresel finansal istikrar için risk oluşturmamasıdır." Dedi.
full member
Birileri fena pompalıyo, kodamanlar g20ye katılıcak kankalarından tüyo aldı galiba.
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
g20 öncesi düşüşmü olur artısmı suan 8k cıvarında
Jump to: