Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 278. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
* Stabilizasyon süreleri gittikçe düşüyor.

* Son 2 ayda üç büyük darbe yedik.
1. 19K - 10K
2. 17K - 9K
3. 12K - 6K

4. darbe olur mu bilmiyorum. Ama bir hafta içinde göreceğiz. Eğer görmezsek paralele bağlar gibi geliyor.
Scalping aletlerini çıkaralım ufaktan derim.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Tüm altcoinlerle birlikte $BTC'nin de 1-2 haftaya yükseleceğini (Sürekli değil) tahmin ediyorum. YTD

İyi dileklerimle
member
Activity: 308
Merit: 10
Umarım bu hafta içerisinde bitcoin tekrardan 10 bin doların üstüne çıkar.Piyasaya yüklü miktarda para girişi lazım aslında dünya borsaları çökerken kripto para piyasası yükselseydi şuan çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Bu kadar iyi para kazanılabilir bir piyasa olmadığına göre,  btc ekstra bir durum olmadıkça çıkacaktır.
Tek rakibi eth şu an ancak onun yaklaşması için daha uzun zaman var gibi görünüyor
full member
Activity: 1176
Merit: 159
7700 den sattım tekrar bakalım yarına hayrola yatıyorum sabah kalktığımda ya 9k yada 6k fln olabilir sıkıldım valla alanda satanda aynı kişiler ne olucağını kimse bilmiyor balinalardan başka grafik analiz vs  belli bir yere kadar işe yarayabilir. iyice kumara döndü fiyatın çıkıp inmesi birilerin elinde kukla gibi oynuyorlar bizimle.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520

herkes yakın zamanda büyük yükseliş olmaz diyor terş köşe yapmaz umarım. 9.400 satıp düşmesini bekleyeceğim. 100k oluncada elimdeki para kripto piyasasına 10k lira ile devam edeceğim hayırlısı inş. artık hedefim var kendime göre.
Herkes öyle diyor diye öyle olacak değil ! bence herkes öyle diyorsa tam tersi olacaktır çünkü bu piyasayı belirleyen büyük oyuncular ve piyasanın algısını yaratanlarda onlar ve bu işte de başarılı oluyorlar çünkü herkesi terste bırakıyorlar çoğu zaman!
full member
rayından çıkmak üzere 9k gelmeyebilir öyle bir güven kaybı varki buradan btcye girmek istemiyor insanlar. balina abiler el atmaz ise tekrar düşüş başlar.
full member
Activity: 588
Merit: 104
9 bini eğer aşabilirse sonrasında yapacağı hareket belirleyici olacak. Zaten Peter Brandt, Sant Manukyan gibi çoğu tutarlı analistin ilk etapta telaffuz ettikleri rakam bu seviyeler.  short pozisyonların sayısındaki düşüş de ayrıca güven veriyor.
full member

herkes yakın zamanda büyük yükseliş olmaz diyor terş köşe yapmaz umarım. 9.400 satıp düşmesini bekleyeceğim. 100k oluncada elimdeki para kripto piyasasına 10k lira ile devam edeceğim hayırlısı inş. artık hedefim var kendime göre.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
@ortadirek

Guzel kardesim ben takiliyorum sana,

takdir ettigim bir huyun varsa eger, o da hic bir zaman cirkinlesmemen. Ancak sana nacizane bir tavsiyede bulunmak isterim, cok HEYACANlisin, bu da butun trade kararlarini yanlis yonde etkiliyor. sana tavsiyem, daha sakin ve sogukkanli olman .

Her dakika ekran basinda olmak , piyasaya hakim olmak degildir. Ekran basindayken, gostere gostere verirler ya da gostere gostere elinden alirlar. Oyle bakakalirsin , eminim icinden su an "hakikaten oyle oluyor " dedigini duyar gibiyim. Seni tanimiyorum ama nerden biliyorum, klasik acemi yatirimci psikolojisidir bu.

Kararlarini kendin al , youtube veya twitter vs vs. gibi kanallardaki saklabanlarin tavsiyelerine uyma. Kendince bir model gelistir ve uygula, olmadiysa bir tane daha yap! ta ki olana kadar. Bunu yaparken de butun birikimini o model uzerine kurma, eger oyle yaparsan is kumara doner. Bir gun hepsinden olabilirsin. 

En son gelistirdigin model uzerinden yuru, ta ki kurallar degisene kadar.

Yabanci kaynaklari arastir, bir haberi double-check etmeden, haberin dogrulugundan emin olma. Ingilizcen yok ise, ogrenmeye baslamanin tam zamani, bir kursa yazil vs. vs.

Kendine iyi bak, yipratma kendini. Ve en son, baktin olmuyor, egitimine veya meslegin ile ilgili bir is yap. Genc bir arkadasimizsin belli ki, daha cok uzun bir hayat var onunde. Su son dususte merak etme insanlarin 95% i dokuldu. Ben demiyorum, teknik analiz diyor. Ben seni onlara nazaran daha tecrubeli goruyorum ancak dedigim gibi , eksik olan tek sey sakin olamamak. Borsa da bile celik gibi sinirlere hakim olmak gerekirken, buradaki bu volatasyonda duygularina yenilirsen kayip kacinilmaz olur.

full member
Peter Brandt

7600 kırılırsa 9400 dolara gider yazmış twitter da hadi bakalım oraya gelirse acımam satarım yetti be. son bir haftada yaşlandım üzüntüden.

1 saat kadar önce 7300 den sattım demiştiniz.
Yeniden aldınız sanırım.
Gerçi gönderiyi silmişsiniz.

1 saat once 7300 den sattigini, ve fiyatin 7000 dolarin altina geldigini, ve fiyatin daha da dusecegi soylemisti. Umarim yanilmam dedigini de eklemek isterim.

YORUM sizlerin.

Arkadasta obsesif kompulsif bir durum var sanirim.

Hocam arkadaşa alıştık biz. O sattım ve daha da düşecek diye yazdığı yazıyı gördüğüm an tamam bitti artık düşüş dedim. Sonra biraz daha alım yapıp yattım Smiley

7300 de sattım sonra 6800 e kadar düştü 7100 e kadar bekledim baktım düşeceği yok geri aldım. bu defada 9500 gibi satacağım oraya geldiğinde salacağına inanıyorum artık.

Doğrudur...
Umarım daha çok kazanırsınız.
Ben sadece mesajınızı silmenize tepki gösterdim.

mesajda zaten 7300 den sattım 6400 e kadar salacağını düşünüyorum yazıyordu 6800 e kadar saldı. tutan bir yorumu silmem sizi neden rahatsız etti?
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Peter Brandt

7600 kırılırsa 9400 dolara gider yazmış twitter da hadi bakalım oraya gelirse acımam satarım yetti be. son bir haftada yaşlandım üzüntüden.

Yeniden aldınız sanırım.

1 saat once 7300 den sattigini, ve fiyatin 7000 dolarin altina geldigini, ve fiyatin daha da dusecegi soylemisti. Umarim yanilmam dedigini de eklemek isterim.

YORUM sizlerin.

Hocam arkadaşa alıştık biz. O sattım ve daha da düşecek diye yazdığı yazıyı gördüğüm an tamam bitti artık düşüş dedim. Sonra biraz daha alım yapıp yattım Smiley

7300 de sattım sonra 6800 e kadar düştü 7100 e kadar bekledim baktım düşeceği yok geri aldım. bu defada 9500 gibi satacağım oraya geldiğinde salacağına inanıyorum artık.

Doğrudur...
Umarım daha çok kazanırsınız.
Ben sadece mesajınızı silmenize tepki gösterdim.
full member
Peter Brandt

Yeniden aldınız sanırım.

YORUM sizlerin.

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Kriptonun k sini bilmeyen cevremde o kadar insan tronx , verge, ripple ... 2x 3x yetmez 10x diye kuduruyorlardi.. En son biri ben bittim dostum dedi.. Uzuldum ama 2014 lerde bizim de başimiza gelmisti. Simdi onlar 2019 2020 yi bekleyecekler.. Bayragi sanirim onlar devraldi... Bu sekilde öğrenecekler.. Yaparak, yasayarak, hayat boyu ögrenme dedikleri sey iste bu..
Sizdeki durumu burdaki eski herkes yaşamıştır. Btc nasıl alırım diye sorup btcturk paribuyu anlattığım adamlar 1 ay sonra gelip iota ripple tron alınır mı diye sorduklarında alınmaz dememe rağmen alıp kar edince gelip kıs kıs gülüyorlardı. Şimdi yardım et kurtaralım parayı demeye başladılar. Satmadığınız sürece kaybınız yoktur bekleyin diyorum bende. Bizde zarar yokmu var ama en azından onlarınki kadar kötü değil. Neyse herkese bir ders oluyor. Dün 5bin gelmez demiştim bugunde 8bini geçersek sanki 10 göstericekler gibi geliyor.
sr. member
Activity: 658
Yaklaşık 2 haftadır takip ettiğim bir grafik var paylaşmak istedim çünkü 2 seneden fazla devam eden hiç bozulmamış yükseliş trendi son iki gündür sarsılmanın eşiğinde. 1 günlük kapanışlar 2 senedir yeşil. Şant Manukyan'ın da bahsettiği 9250 kırmızı kapanışın olmaması için yeterli ve rahatlatıcı.

Upper İndicators diye aratırsanız tradingview de kendinizde inceleyebilirsiniz.

Buradan yükselişin başladığı yeri görebilirsiniz.

Bu da anlık olarak aldığım görüntü. Gün içinde bu durum ara sıra bozuluyor neyse ki.

Benim gözlemlediğim bunlar. Daha bilgili arkadaşlar detaylı açıklama yapabilirler. Ben grafik uzmanı değilim sadece dikkatimi çekti ve sizlerle de paylaşmak istedim.
sr. member
Activity: 883
Merit: 262
sant manukyan kimdir arkadas bu piyasaya yillarini veren analistler var tone vays mesela bunlardan biri. 
sr. member
Activity: 658
Peter Brandt

Yeniden aldınız sanırım.

YORUM sizlerin.

legendary
2000 btc ile birisi bitstamp te duvar ördü fiyatı 8150 ye kadar çekti , o adam aldıysa sizde alabilirsiniz  Wink , düşerse ondan çok zarar edemezsiniz ve düşmemesi için o elinden geleni yapabilir gibi duruyor. Büyükler bile girmeye başladıysa alım zamanı denilebilir sadece aldıklarını çakıp gitme ihtimali var düşük te olsa.

Bende gordum onu, tamamiyle de alim yapti, fiyat 300 dolar firladi , ust kademelerde iyice bosaldi.

Boyle bir seye tum btc gecmisimde, suna yaklasik 6 yil diyelim, 6 yilda 6 kezden fazla sahit olmamisimdir.

Devami gelir mi bilinmez, ancak alici tum saticiyi supurdu , piyasadaki depresif durum kalkarsa fiyat hizla toparlanabilir.

Su an 200 gunluk hareketli ortalamadayiz, su seviyeler duserkende onemliydi simdi daha da bir onem kazandi.

edit : yaklasik 1 saat sonra zorluk artisi da gerceklesecek, yaklasik 10% luk bir artis olacak.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
2000 btc ile birisi bitstamp te duvar ördü fiyatı 8150 ye kadar çekti , o adam aldıysa sizde alabilirsiniz  Wink , düşerse ondan çok zarar edemezsiniz ve düşmemesi için o elinden geleni yapabilir gibi duruyor. Büyükler bile girmeye başladıysa alım zamanı denilebilir sadece aldıklarını çakıp gitme ihtimali var düşük te olsa.
legendary
Peter Brandt

Yeniden aldınız sanırım.

YORUM sizlerin.

Jump to: