Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 325. (Read 1109038 times)

full member
Activity: 219
Merit: 100
Durup durup aynı temadan yazmak istemiyorum ama tarihe not düşüyoruz bir yerde de. Türkiye'de 4200 lira (yaklaşık 1075 dolar) daha pahalı fiyattan alıcı buluyor şu anda.

Türkiye ekonomisinde şuan tl'ye güven çok düşük olduğu için döviz yada btc gibi alternatif yatırım araçlarına talep çok yüksek. Bu nedenle de fiyatı Türk borsalarında çok daha fazla.

Yurt dışına para çıkarmanın zorluğu da arbitrajın önünü tıkıyor o yüzden Türk borsaları yurt dışıyla senkronize olamıyor.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Durup durup aynı temadan yazmak istemiyorum ama tarihe not düşüyoruz bir yerde de. Türkiye'de 4200 lira (yaklaşık 1075 dolar) daha pahalı fiyattan alıcı buluyor şu anda.

Türkiye ekonomisinde şuan tl'ye güven çok düşük olduğu için döviz yada btc gibi alternatif yatırım araçlarına talep çok yüksek. Bu nedenle de fiyatı Türk borsalarında çok daha fazla.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets

paribu biraz daha zorlarsa dünyada en pahalı satan borsa olacak Grin ilk 10 da şuan adamlar 10.725$ vay anasını
full member
Activity: 350
Merit: 100

full member
Activity: 344
Merit: 134
ben böyle azimli alıcı kitlesi görmedim arkadaş bu neymiş ya  Cheesy
full member
koinimden btc alıp btcturkte satsam 650 lira alıyorum kaç dakka sürer tahminen btc transferi?

hocam böyle zamanlarda btc alıp göndermek riskli iş, sen gönderene kadar saatler geçer o zamana kadarda btc çıkabilirde düşebilirde,  çıkarsa iyi ama, düştüğü zaman  sende biliyorsun ki bazen yüzde 30 -40 düşebiliyor, 650 alacağım derken daha çok paran gidebilir. bunu da düşün derim bu nedenle böyle zamanlarda kar amaçlı arbitraj için btc transferi yapmak her zaman sakıncalıdır bana göre.

örneğin geçen ben btc bozduracakken gittim eth aldım paramı öyle gönderdim türk borsalarına,

baktım paribu 42k btcturk 42k olmuş koinim hala 40.200 fln Grin arada 1800 tl fark var benimde paralar koinimde 42 olur birazdan diye aldım 41850 den satış girdim 41700 den döndü artmıyor btcturkte fiyat daha yuksek orada bozacağım artık şansıma artıyor neyseki.

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
koinimden btc alıp btcturkte satsam 650 lira alıyorum kaç dakka sürer tahminen btc transferi?

hocam böyle zamanlarda btc alıp göndermek riskli iş, sen gönderene kadar saatler geçer o zamana kadarda btc çıkabilirde düşebilirde,  çıkarsa iyi ama, düştüğü zaman  sende biliyorsun ki bazen yüzde 30 -40 düşebiliyor, 650 alacağım derken daha çok paran gidebilir. bunu da düşün derim bu nedenle böyle zamanlarda kar amaçlı arbitraj için btc transferi yapmak her zaman sakıncalıdır bana göre.

örneğin geçen ben btc bozduracakken gittim eth aldım paramı öyle gönderdim türk borsalarına,
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
arbitraj denemeyin sonucu hüsran olabilir. Bu sabah BTCTürk ve Paribu arasında 1000 TL fark varken, ucuz olan yerden alıp pahalı yerdeki BTCmi satayım dedim. Ucuz olan yerden aldım fakat pahalı olan yerdeki satma emrim bir türlü kabul görmedi. O arada anlık bir düşüş olunca iki taraf da dengelenmiş oldu.
full member
newbie
Activity: 44
Merit: 0
Yalnız eteryum da 0.05 paritenin altında kalmamak için epey bir çaba var, dün nerdeyse 0.048 lere gerilemişti.
full member
uzun süreli yatırım için btc alacağım. Bana da 10k öncesi için silkeleme gibi geldi. 10k sonrası türk borsasında bir düşüş yaşanır mı sizce? Tüm paramı borsaya aktardım bekliyorum almak için

koinimde 1500 lira ucuz paribuya ve btcturk e göre deminde 39800 tl oldu
newbie
Activity: 14
uzun süreli yatırım için btc alacağım. Bana da 10k öncesi için silkeleme gibi geldi. 10k sonrası türk borsasında bir düşüş yaşanır mı sizce? Tüm paramı borsaya aktardım bekliyorum almak için
full member
10k olmadan son bir keriz silkeleme Cheesy
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
sonunda biraz satış geldi

Altını dolduramazlarsa kar satışı olarak kalır.Bize bir haber lazım  Grin
full member
Activity: 344
Merit: 134
sonunda biraz satış geldi
hero member
Activity: 882
Merit: 507
8150 den çıktım 1500 usd üstüne koydu resmen 2 günde.Tekrar düşer umuduyla bekliyorum.

en yakın arkadaşım 4000$ den cıktı büyük çöküş başlıyor diye  Grin

Kırıldım hakikaten dram olmuş resmen çöküşün başlangıcı zirve Noktası olmuş resmen diyebiliriz.  Cheesy
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
8150 den çıktım 1500 usd üstüne koydu resmen 2 günde.Tekrar düşer umuduyla bekliyorum.

en yakın arkadaşım 4000$ den cıktı büyük çöküş başlıyor diye  Grin
newbie
Activity: 26
valla en iyisini eşim yaptı, 2000 TL lik btc aldı hem de baya yüksekken (29k civarı) daha da dokunmadı ona şimdi en az 2700 tl si var. 700 tl kar (%35 kar)  daha senelerce dokunmaz ona yanarsa da yansın diyor. 60k usd olmasını bekliyor 2020 ye kadar Smiley çünkü katıldığı bir konferansta Emin Çapa ( cnn ekonomi direkterö) 2024 'e kadar kağıt para kalmayacak demiş.

Emin Çapa bol keseden sallamış. Önümüzdeki 10 sene içinde nakit para akışı kalkacak demiş olsaydı inandırıcı olurdu inanırdım, böyle önemli ve tamamen gelişmelere bağlı bir şeyde nasıl tarih verebiliyor. Kağıt para kalktı diyelim bitcoin'in varlığını sürdüreceğinin garantisi var mı.

ben cümleyi yanlış kurdum 60k usd bizimkinin tahmini. Emin Çapa bir rakam vermedi sadece kağıt paralar kalkacak demiş. bu btc de olabilir eth de, veya başka bir coin de.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case

TR borsalarinin yüksekligne bakilirsa 9800 den çikiş yapmak mümkün TR de..
hero member
Activity: 896
Merit: 519
valla en iyisini eşim yaptı, 2000 TL lik btc aldı hem de baya yüksekken (29k civarı) daha da dokunmadı ona şimdi en az 2700 tl si var. 700 tl kar (%35 kar)  daha senelerce dokunmaz ona yanarsa da yansın diyor. 60k usd olmasını bekliyor 2020 ye kadar Smiley çünkü katıldığı bir konferansta Emin Çapa ( cnn ekonomi direkterö) 2024 'e kadar kağıt para kalmayacak demiş.

Emin Çapa bol keseden sallamış. Önümüzdeki 10 sene içinde nakit para akışı kalkacak demiş olsaydı inandırıcı olurdu inanırdım, böyle önemli ve tamamen gelişmelere bağlı bir şeyde nasıl tarih verebiliyor. Kağıt para kalktı diyelim bitcoin'in varlığını sürdüreceğinin garantisi var mı.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Jump to: