Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 327. (Read 1109038 times)

sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
bu yükseliş ocak sonuna kadar gidecek herhalde. tamam klasik kasım aralık hareketleri var btc de her sene aynı muhabbetler dönüyo her sene kendini katlayarak yükseliyo da arkadaş bu yol nereye çıkıyo?
newbie
Activity: 60
Merit: 0
12-13 arası ne hocam merak ettim
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
abi ilk kim düşeceğini tahmin ederse btc hediye edicem valla o  dereceye geldi Grin Grin

2800'den beri düşecek diyoruz zaten. Bir daha diyelim zarar gelmez Smiley
Şaka maka 12-13 arasına kurdum ben saatimi.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Tether bombaya dönüşmez ise ve önümüzdeki 3 diğer hard fork ile 2018'de 25K rahat gelir diyorum. 2017'de 11,5K ile biter gibi.

İyi dileklerimle

newbie
abi ilk kim düşeceğini tahmin ederse btc hediye edicem valla o  dereceye geldi Grin Grin
Bence 10k USD i göstermeyecekler 9700-9800 den çakacaklar elimize Cheesy Tutarsa alırm hediyemi
söz hocam  Grin Grin
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
10 bin doları verin bu iş huzur içinde çözülsün.

Sözümüzde duracağız 10K USD i bekliyoruz Cheesy

Türkiye'de saatler önce 10 bin dolar oldu zaten? Cheesy

TR belirlemiyor piyasaların gidişatini malesef, üç-beş sıkı bounty cinin veya trader elrden altcoin karlarını milletin realize etmesine bakar oraların düzeltmesi. Eskisine göre TR piyasası da büyüdü fakat şuan yurt dişina SWIFT + dolar ile alım yapmanın mümkün olmaması sebebi ile ülke içine giren BTC azaliyor . eskiden arbitrajcilar düzeltiyorlarda onlarında önünü kestiler banka hesaplarının kapatılması diye bi konu var, bakarsanız anlaşılıyor nasıl gerçekleştiği
hero member
Activity: 1330
Merit: 533

Rez al o zaman,
Ben düşüş bekliyorum.

cme group ta işleme başlamasıyla farklı senaryolar devreye girecek bununla birlikte düşüşler olabilir.

Tabi bu net değil, bekleyip göreceğiz.
Yükselişin en büyük nedeni bu bile olabilir..
legendary
just in case
Bence 10k USD i göstermeyecekler 9700-9800 den çakacaklar elimize Cheesy Tutarsa alırm hediyemi
newbie
legendary
just in case
10 bin doları verin bu iş huzur içinde çözülsün.

Sözümüzde duracağız 10K USD i bekliyoruz Cheesy
member
Activity: 124
Merit: 10
35964 türk lirasından satın alan delikanlı seni tanımak isterim.Bu ne yürektir.

Bu nasıl iş anlamış değilim.

Bu mereti 9100 dolardan satın alanlar var.Bizim piyasalarda her malın kıymeti olduğu gibi bitcoininde kıymetinin ne kadar yüksek olduğunu görüyoruz.Neyse 8600 dolarlık ath ile kara cumacıları ve 25 kasım fud cularınada selam çakmış olduk.8000 lerde fazla kalmayacağını belli etti.Hedefe az kaldı.

sözümü afiyetle yiyorum arkadaşlar.Elemanın bir bildiği varmış.

paribu şuan 39436 tl.
member
Activity: 135
Merit: 10
9300 oldu. bu nedir arkadaş ya. 1 günde 1000 dolar artar mı bir coin. 9 bin barajı marajı umrunda değil basıyor gidiyor. 9300 olmuş hala bu fiyattan sürüyle alıcı talebi var. kasım sonu 10.000i geçer aralık sonu 12-13 bini bulur gibi.
full member
Activity: 219
Merit: 109
Şimdi son derece acemice bir değerlendirme yapmak istiyorum. Kimse ciddiye alıp da işlem yapmasın, ytd, eleştirilmeyi tercih ederim.

Btc şimdiye kadar düşmesi bekleniyordu, defalarca insanlar/teknik analizler yanıldı, yükseldikçe yükseldi.
10 bin psikolojik sınır gibi bir şey, bence  çok sayıda kişi 10 bini görünce biraz kar realizasyonu yapmak isteyecektir, harcamadıktan sonra paranın ne anlamı var sonuçta. Düşükten geri alırım diye satan çok sayıda kişi olabilir.

Diğer bir yandan da şu aralar, hatta son birkaç aydır çok fazla adı geçiyor btc nin. İlk defa duyanlar bile almak istiyor, malum saadet zincirlerine bile bu kadar meraklı bir millet, btc nin x2 x3 yaptığını duyunca doğrudan dalmak istiyor olabilir. Bunların sonucunda da hacim de artıyor, fiyat da gitgide yükseliyor, çok boş bir şekilde artmıyor.

Bence btc nin düşmesi için sağlam bir haber olması gerekiyor. Olumsuz, etkileyici bir haber, Çin olaylarında olduğu gibi bir anda her yere yayıp insanları paniğe sürüklerlerse ciddi miktarda düşüş olabilir. Ama diğer bir açıdan bakınca insanlar bu tarz şeylere de alıştı artık. Bir noktaya kadar indiğinde uyanık arkadaşlar alım yapmaya başlayacaktır, dip noktayı kimse bilemez zaten. Kaçırmamak için 6-7 binden itibaren insanlar alıma başlasa düşüşü de durdurur bu durum.

Benim bu piyasadan aldığım temel derslerden biri, asla pişman olmamak, sadece öğrenmek. Bir fırsat kaçıyor, bir diğeri anında geliyor. Mesela btc 15 binde iken kaçıran bir kişi, moralini bozup lanet olsun diye düşünmek yerine tekrar iş başına dönüp 25 binden geri girseydi, yine %50 gibi bir kar yapabilirdi bir ayda. Pişman olan ise, 20-25-30-35-40 sürekli pişman olmaya devam etmiş olacak.

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Uzun vadeli holder kac kisi var aramizda

Hepsine selamlar.  Grin
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Inanılmaz bir yükseliş var. Ben böyle bir yükseliş daha önce görmedim. Bitcoin fiyatı 10.000$ diyebiliriz şimdiden. Direk party hard core Cheesy  Istanbul'un en cix mekanını kapatıp forumca dans edelim.
full member
Activity: 434
Merit: 107
market hacmi 10 milyar dolar artınca markete 10 milyar dolar para girmiş mi oluyor?

işlem hacmiyle market hacmini karıştırıyorsun sen sanırım.

yoo doğru demiş. marketcapin artması yeni para girişi olduğu anlamına gelmez. fiyatın arttığını gösterir.

forumu okuyup yatırım yapan varsa zaten baştan kaybetmeyi kabullenmiştir.

fiyatlar alış emirlerinin etkisiyle artar. alış emrini ise elinde parası olan insanlar verebilir.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Yine ath geldi.Düşmesini beklerken yine ters köşe yaptı btc.Bitfinex 9100$ ı geçti.

Hocam gerekli düzeltmeler yapıldı, 9500 ulaşmadan bir düzeltme beklemek hata olur lakin şunu belirtlelim 9500 ulaşılırsa bir an da 12000 dolarda bile buluruz dehşet yoğun alımlar var görmemişler gibi saldırıyorlar.

Coinbase: 9175 Dolar (Resmen 9200 dolardan döndü)
Bitfinex:  9110 Dolar
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Yine ath geldi.Düşmesini beklerken yine ters köşe yaptı btc.Bitfinex 9100$ ı geçti.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Bitcoin geliştiricileri bile artık 2018 'de hedef 20.000 dolar demiş, grafik 9200 doları gösteriyor şuan. Ben Pazartesi bankaların açılmasıyla gelecek olan yeni alım dalgası ile Tr borsalarında 40.000- 45.000 TL yıl sonunda min 50.000 tl deyiz derim artık. Dış borsalarda ise Yeni yıla min 10.000 max 14.000 dolarda gireriz.
full member
Activity: 128
Merit: 100
burada verilebilecek en iyi tavsiye, kimsenin tavsiyesine uymamaktir.

bu mesajda kendi icinde bir parodox icermektedir.

Bununla beraber fiyatlarin artik yeterli seviyeye geldigi asikardir. burdan patlarsa solugu 3000-5000 dolar arasinda aliriz.

tabiki yatirim tavsiyesi degildir
Jump to: