Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 328. (Read 1109038 times)

hero member
Activity: 661
Merit: 509
market hacmi 10 milyar dolar artınca markete 10 milyar dolar para girmiş mi oluyor?

işlem hacmiyle market hacmini karıştırıyorsun sen sanırım.

yoo doğru demiş. marketcapin artması yeni para girişi olduğu anlamına gelmez. fiyatın arttığını gösterir.

forumu okuyup yatırım yapan varsa zaten baştan kaybetmeyi kabullenmiştir.
full member
Activity: 434
Merit: 107
market hacmi 10 milyar dolar artınca markete 10 milyar dolar para girmiş mi oluyor?

şu türkçe forumda o kadar cok bilgi kirliliği var ki hayret ediyor insan.
herkes kripto profesoru,yatırım tavisye başlıkları açılıyor insanlara yatırım tavsiyeleri veriliyor filan.
yazık inşallah buraları okuyup yatırım yapan yoktur.

işlem hacmiyle market hacmini karıştırıyorsun sen sanırım.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
Btc 20 binden itibaren alsam mı, bekleyeyim biraz daha kısır döngüsündeyim.

Alayım diyorum, siteyi açıyorum, sonra içimden bir ses bekle aldıktan sonra düşecek diyor, geri kapatıyorum borsayı. En son dün 34 binde alayım, en azından 3-5 bin sonra düşüşe geçmeden satarım dedim, alış teklifi bile verdim. Ama ath dan btc almak da saçmalık, o kadar profesyonel değilim deyip yine vazgeçtim, yine yükseldi.

Son 3 ayı düşündüğümde, mesela düşüş yaptığında 12 binden 3 btc alsaydım, şu an 100 bin liradan fazla değeri olacaktı. Sadece yerli borsadan btc alıp, cüzdana atıp beklemekte bile çok ciddi kazanç var gibi.

Altlarda kar olasılığı çok yüksek evet ama kazanmak da aynı şekilde çok zor. Ve en sıkıntılısı da 1 ay uğraşıyorsun, zar zor %30 kazanç yapıyorsun, bir anda çok sağlam deyip büyük yatırım yaptığın koin %20 kaybedince aynı yere geri dönüyorsun, tüm emek çöpe gidiyor.

sen yine iyi 20 bin tl den beri alsam mı diye düşünüp alamışsın.
bu forum tonla adam dolu 300 usd den beri biraz düşssün alacam diyen,şimdi 8000$ düşssün alacam diye yeminler ediyorlar o adamlar.
seneyede 20.000$ düşssün alacam diye yemin edecek o aynı adamlar Smiley

bu yuzden yatırım işi biraz cesaret koyacagın paraya ihtiyacın olmayacak.
ben alacak olsam hala alırım bu fiyattan kaybettirmeyecegi uzun vadede neredeyse kesin gibi birşey.
full member
Activity: 219
Merit: 109
Btc 20 binden itibaren alsam mı, bekleyeyim biraz daha kısır döngüsündeyim.

Alayım diyorum, siteyi açıyorum, sonra içimden bir ses bekle aldıktan sonra düşecek diyor, geri kapatıyorum borsayı. En son dün 34 binde alayım, en azından 3-5 bin sonra düşüşe geçmeden satarım dedim, alış teklifi bile verdim. Ama ath dan btc almak da saçmalık, o kadar profesyonel değilim deyip yine vazgeçtim, yine yükseldi.

Son 3 ayı düşündüğümde, mesela düşüş yaptığında 12 binden 3 btc alsaydım, şu an 100 bin liradan fazla değeri olacaktı. Sadece yerli borsadan btc alıp, cüzdana atıp beklemekte bile çok ciddi kazanç var gibi.

Altlarda kar olasılığı çok yüksek evet ama kazanmak da aynı şekilde çok zor. Ve en sıkıntılısı da 1 ay uğraşıyorsun, zar zor %30 kazanç yapıyorsun, bir anda çok sağlam deyip büyük yatırım yaptığın koin %20 kaybedince aynı yere geri dönüyorsun, tüm emek çöpe gidiyor.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
9600$ paribuda arbitraj fln mı yapsak ne yapsak

avrupa veya amerikada yaşayan arkadaşı olan kesin yapmalı. ordan sürekli BTC yollasın size sizde SHIFT le onun hesabına döviz yollayın. tabiki BTC almak için fazla bekletmeyen bir borsadan alması lazım. paribu ile bitstamp arasında şuan 420 dolar fark var.

öyle değilde bu cex.io ile yapılabilir mi? risk varmı bu işte?
member
Activity: 70
Merit: 10
"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"
Yıl sonu ne olur bilemem yeni yıl süprizlerin ne getirir 10bin $ dolar seviyesine 1 gecede geleceği kesin herkes ne zaman olacağına bakıyor.
newbie
Activity: 28
Merit: 0

avrupa veya amerikada yaşayan arkadaşı olan kesin yapmalı. ordan sürekli BTC yollasın size sizde SHIFT le onun hesabına döviz yollayın. tabiki BTC almak için fazla bekletmeyen bir borsadan alması lazım. paribu ile bitstamp arasında şuan 420 dolar fark var.
full member
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Yine çıldırdı nereye kadar gidecek merak ediyorum sene sonu on bin doları gösterecekler mi yoksa kafasına vurup indirecekler mi,  çılgın bir analiz var 2018 de 10 katı artacak diyor,  bana pek inandırıcı gelmiyor ama at sene başı içinde at fiyat inandırıcı gelmiyordu
full member
36.850 tl vay anasını ya 9400 dolar oldu bile tr borsalarında. işe bak ya şu tether hack olayına tepki 1 saat sürmedi 600$ dump oldu kerizlendik ertesi gün 32k da direnen tr borsaları coştu.

neyse sabrın sonu selamettir diyelim alım fırsatı gelecek yine. ne zaman düşerse o zaman alacağız. zaten şimdi almaya kalsam çakılır kesin var bir acayiplik hissediyorum panik yapmayacağım btc bey isterseniz 10k olun. Grin

Hani dusuyodu sinyali gelmisti sana o noldu?

yanlış sinyal almışız usta. iyi gidiyorduk bayağıdır güzel ritim yakalamıştım iyi yerden girip çıktım 3 defa ama şimdi alsam terse kalma korkusu almasanda artıyor işte..
full member
Activity: 188
Merit: 110
36.850 tl vay anasını ya 9400 dolar oldu bile tr borsalarında. işe bak ya şu tether hack olayına tepki 1 saat sürmedi 600$ dump oldu kerizlendik ertesi gün 32k da direnen tr borsaları coştu.

neyse sabrın sonu selamettir diyelim alım fırsatı gelecek yine. ne zaman düşerse o zaman alacağız. zaten şimdi almaya kalsam çakılır kesin var bir acayiplik hissediyorum panik yapmayacağım btc bey isterseniz 10k olun. Grin

Hani dusuyodu sinyali gelmisti sana o noldu?
full member

sr. member
Activity: 546
Merit: 262
Şu hızla giderse yıl başına kalmadan bitcoin dolar cinsinden beş haneli sayılara ulaşmış olacak.Dolar kurununda etkisiyle belkide yeni yılda 1 bitcoin 45.000 Türk Lirasından işlem görmeye başlayacak. Cheesy
member
Activity: 350
bi yerde elimize verecekler malı ama neresi kestirmek çok güç, yine btc aldı başını gidiyor, altlar kıpkırmızı
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Hacimle düşüşün yada artışın doğrudan bir ilgisi yok. Hacim artarken yerinde sayan veya düşen değerler de gördüm. Yani her hareketi hacme göre değerlendirmeseniz iyi olur.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418

şu türkçe forumda o kadar cok bilgi kirliliği var ki hayret ediyor insan.
herkes kripto profesoru,yatırım tavisye başlıkları açılıyor insanlara yatırım tavsiyeleri veriliyor filan.
yazık inşallah buraları okuyup yatırım yapan yoktur.
full member
Activity: 434
Merit: 107
market hacminin sürekli arttığı bir ortamda düşüş beklemek mantıksız olur.

dünden bugüne 10 milyar dolar markete para girmiş. kullanıcı sayısı günden güne artıyor. insanlar paralarını bu kadar kişisel ve güven veren bir yerde tutmayı sevdiler anlaşılan.

market hacmi artmaya devam ettiği sürece düşmez. market hacmi durağanlaşırsa da coinler arası paslaşmalar olur. market hacmi 279 milyar dolar. bir ay öncekinin tam iki katı. bu paranın büyük bir kısmı bitcoine, bitcoin cash e ve ethereuma gitti. kalanı bazı diğer coinlere dağıldı.

market hacmini takip edin bence tabi düşeceğini sanmam.
full member
Activity: 252
Merit: 100
The future is your Genome
Son gunler ne hissettiysem hep aksi seyrediyor... Tekrar bir cumartesi Ath üstüne Ath gelmiş... Tam bir bomba... 10k olmadan bu furya bitmeyecek gibi... Bakalim bir daha ki düzeltmeden nasiplenebilecekmiyiz..

Hocam ben bu yükselişi bitcoinin klasik yıl başına doğru artışı olarak görüyorum.Başka özel bir sebebi var mı bu artışın sebebi olarak çünkü ivmesi hızlı bir şekilde artıyor.Aralığın ortasında bitcoini 10.000 dolar olarak görebiliriz.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Son gunler ne hissettiysem hep aksi seyrediyor... Tekrar bir cumartesi Ath üstüne Ath gelmiş... Tam bir bomba... 10k olmadan bu furya bitmeyecek gibi... Bakalim bir daha ki düzeltmeden nasiplenebilecekmiyiz..
member
Activity: 70
Şaka felan 10 bin dolara gidiyor tr borsasından 40 bine işlem görür. 2 btc 80 bin edecek bir an aklıma kolpacinodaki adam aklma geldi 2 zarar 100 bin bayıldık diye. bizde 2 btc ye 100 bin bayılcaz yakında. :S
Jump to: