Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 356. (Read 1109038 times)

member
Activity: 89
Merit: 11
Piyasaya yeni para girişi yok tether basıp BTC pumplıyorlar bu işin sonu iyi bitmez. Tethere soruşturma açabilirler ve çok büyük kayıplar yaşanabilir. BTC fiyatında şuan ciddi bir balon var. Yine garibin gürabanın BTClerine çökecekler dikkatli olmak lazım.

tether konusu sadece spekülasyon. dünkü işlemlere bakarsanız usdt ile yapılan en yüksek işlem 12. sırada bittrex 41m usdt, 17. sırada poloniex 34m usdt şeklide olmuş. yani toplamda 75m $ lık işlem tetherle yapılmış. bu rakamlara göre tether ile piyasayı manüpile ediyorlar diyemeyiz.

Aynı fikirde değilim. Dün en büyük 5-6 borsada işlem hacmi 300m $ civarıdaydı ve 75m $ bu toplam hacmin %25'ini oluşturuyor ki sizin verdiğiniz sadece 2 büyük. İrili ufaklı pek çok işlem yapılmış olabilir.

1/4 manipüle etmek için yeterli bir orandır.

Fakat konu hakkında bilgim yok sadece verdiğiniz rakamların matematiği yanıldığınızı gösteriyor. Bunu belirtmek istedim.
full member
Activity: 344
Merit: 134
Piyasaya yeni para girişi yok tether basıp BTC pumplıyorlar bu işin sonu iyi bitmez. Tethere soruşturma açabilirler ve çok büyük kayıplar yaşanabilir. BTC fiyatında şuan ciddi bir balon var. Yine garibin gürabanın BTClerine çökecekler dikkatli olmak lazım.

tether konusu sadece spekülasyon. dünkü işlemlere bakarsanız usdt ile yapılan en yüksek işlem 12. sırada bittrex 41m usdt, 17. sırada poloniex 34m usdt şeklide olmuş. yani toplamda 75m $ lık işlem tetherle yapılmış. bu rakamlara göre tether ile piyasayı manüpile ediyorlar diyemeyiz.
sr. member
Activity: 642
Merit: 259

ben de merak ettim simdi nereden elinize ulasti bu bilgi
bununla ilgili bi kanitiniz var mi?
full member
Activity: 321
Merit: 100
Token That Will Transform The Venture Capital Mark

bu konuyu biraz daha açarmısın lütfen? tether basıyorlarsa tether fiyatı nasıl etkilenmiyor?

ve şişirildiğine dair bir kaynak veya ipucu varmı?
sr. member
Activity: 266
Merit: 279
sr. member
Activity: 642
Merit: 259
yeni rekorlar yeni yuksekler ve sonunda 6000 dolar gecildi herkese hayirli olsun
full member
Activity: 434
Merit: 107
alırken kar ettiriyor satarken zarar ettiriyor bu.

şöyle açıklayayım;

8700 lira iken 0,5 btc almıştım. 10binden sattım kar ettim sandım. tekrar o kadar btc yi almak için bu sefer 14bin fiyatından almak zorunda kaldım. onu 17 bine sattım sevindim sonra bir baktım almak için bu sefer 18500 vermek zorunda kaldım. sonra bunu 20800 den sattım. düşsün diye beklerken 21700 den almak zorunda kaldım tekrar. artık epey zaman satmaya niyetim yok.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Düzeltme beklerken yine Bitcoin yaptı yapacağını... Bu kez 6000$ üzerinde kalıcı olacağa benziyor. Gece yakalayanlar güzel paralar kazanmıştır. Uykuda yakalandık sağlık olsun ama bu alem şunu gösteriyor: Bitcoin de fırsatlar hiç bir zaman bitmiyor...
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Tekrar btcye girdim an itibari ilede 1k kar yazdi satis yapmak ic8n daha erken sabaha 25k fln olur belki allahim yuzumuzu kara cikartma please..
hocam sen 4500 e düşer diyordun burada Cheesy düşsede rahatlasak falan

Btc g verilmesinin ardindan duzeltme yapacagini dusunuyordum bir turtu olmadi er yada gec bir duzeltme olur ve 4500 gelir ama suan 6500 fln yapabilir gibi 4500 u beklerken uc bes kazanalim bari dedim. Ne zaman boyle desem de zarar ettim gerci bakalim ne olucak.
full member
Activity: 182
Merit: 100
The future is your Genome
Şaka gibi bir günde 600-700 dolar artış ne dir Bitcoin Bey ne yaptığınızı sanıyorsunuz siz  Huh Valla biraz öğreniyim öyle yatırım yapayım diye diye bitcoin trenini kaçırdık galiba bu hızla giderse ocakta 10bin doların üstünü görmüş oluruz.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Tekrar btcye girdim an itibari ilede 1k kar yazdi satis yapmak ic8n daha erken sabaha 25k fln olur belki allahim yuzumuzu kara cikartma please..
hocam sen 4500 e düşer diyordun burada Cheesy düşsede rahatlasak falan
full member
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037

HELL YEAHHHH !!!!

HODLER OLMAK NE GUZEL Grin
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Fork falan işlemiyor btc yeniden 6k üstüne çıkacak gibi duruyor hangi haber çıkarsa çıksın Btc daha yukarı tırmanacak diye düşünüyorum.

6010 oldu.Daha geçen bitcoin düşecektir diyen arkadaşlara söylemiştim piyasada forkun sonu yok bu yüzden tavanda yok.10 bin dolar partisine hazırmıyız
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Fork falan işlemiyor btc yeniden 6k üstüne çıkacak gibi duruyor hangi haber çıkarsa çıksın Btc daha yukarı tırmanacak diye düşünüyorum.
full member
6200 yapmadan asla tekrar btcye girmem. 6000 yeni birsey degil artik bayagi takildi buralarda zaten tekrar 5600 da yapabilir. tabi bir anda olusan yuklu alim artisin habercisi olarak ele alabiliriz ama son donem cok yapti boyle sert hareketler iyice emin olmak icin 6200 beklenebilir.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Çin haberleri yine ortayı karıştırdı 6k tutunursa 7k yı bulması çok kısa olacak bekleyip görelim 👌
full member
Activity: 686
Merit: 104
Herkes 5k yı beklerken yine yaptı yapacağını  Cool

ters köşe yaptı sanırım değil mi? insanlar düşmesini bekleyecek diye pasifte beklerken yükselmesini izlemek çok sinir bozucu birşey olmalı. bu da bir nevi kayıp.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
yine başladı bizim rallici
Jump to: