Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 425. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1863
Merit: 1020
Bitcoin Cash gazıyla yine 2700 üstüne çıktı, 2800'e yaklaştı ama orada kaldı. Bölünmeden sonra millet BCC'leri alınca iki coini de dumplayabilir. Herkes aynı şekilde düşünüyor, havadan coin geleceği için tutuyor. Bu motivasyon bitince düşüş olmaması için hiçbir neden kalmıyor. BCC'nin ne fiyattan açılacağı ve alım desteğinin ne kadar olacağı da belirleyici etken olabilir.
hero member
Activity: 868
Merit: 502
BCC sayesinde BTC'yi yükseltiyorlar. Smiley
aynen öle sanırsam .millet elınde bcc olsun dıye bıtcoın alıyor sanırsam öle bır hava var
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
BCC sayesinde BTC'yi yükseltiyorlar. Smiley
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Aynen öyle, Hepimiz farkındayız algımız açık takip ediyoruz.
Ben bir yandan şunu düşünüyorum bitcoin 3000 doları görsün tabi hepimiz mutlu oluruz, bitcoin fiyatı her şiştiğinde bitcoin ekosistemine katılanların sayısı da artıyor. Ama şunu gördüm şimdiye kadar, yenilere güzel güzel satıyorlar 10 bin lerden alanımız yok mu dolu. Ondan sonra fiyatlar da hep bir kar marjları realize edilmek için düşüyor. geçen sene 300 dolardan 600 $ lara gelmesi beklendik idi. 1200 1500 $ lar da güzel haberlerden ötürü beklendik. tamam eyv. 2500 $ a gelmesi hadi yeniler girdi diye ona da eyvallah.

Eee büyük oynayanlar nakite hiç mi dönmüyor segwit olayından tam önce yada sonra bence biraz kar realizasyon görebiliriz diye düşünüyorum.
Yanılıyor olabilirim gerçekten uçacaktır 3000 dolara, o yüzden millet düşükten toplamak için millete sattırmak için de ortaya bizim ipnelik dediğimiz türden haberleri dolaştırıp duruyor da olabilirler. Bilemedim.
Yarı yarıya bitcoin / tl-usd de kalmak mantıklı gibi siz ne diyorsunuz?

Başka işim olmasa sadece pc başında 7/24 takip etsem piyasayı sürekli alıp satardım.  Son 2 ayda bu şekilde alttan yakalayıp üstten satılarak eldeki bitcoinler rahatlıkla 2X yapılabilirdi. Şahsen benim sürekli takip etme şansım yok bu nedenle elde ki btclerin %60 ını soğuk depoda tutuyorum.(böyle diyorum ama günde en az 1 kez  bitcoin in uluslararası ve türk piyasasındaki fiyatlarına bakarım)
 %30 u  sürekli trade için ayırdım. %10 u altcoin trade yapmaktayım. Tabi ki sürekli köşede de canlı parada olması gerekiyor. Canlı para olsun ki mesela dün 9150 tl iken alıp kısa vade de canlı para için küçük kar realizasyonları için işin çerezi olsun... Ben böyle takılıyorum. Ha çevremde freelance olup sürekli bitfinex de alıp satan arkadaş var 5-6 btc ile aylık 1milyon doların üzerinde işlem hacmi yapma yeteneğine sahip Smiley Ben öyle olamıyorum ama.

Bu arada btc bu gazla Cumartesi Gecesi 3bin küsürleri görecek gibi...
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Herkes hacklendik demeye başladı..
Bu hacklendik diyenlerin en az yarısının kendilerinin işi organize ettiğini düşünüyorum.
İşin garibi piyasa bu kadar hacke göre hala yukarlarda dolanıyor. Büyük sert dumplar olmuyor. Hadi hayırlısı..

Belkide amaç milletin bitcoin ini göndermeyip kendilerine, ellerinde tutup olası bcc forku ile ellerinde kendilerine ait olmayan bcc ler olmasını saglamakta olabilir
Adam kaldırmış 60k btc yi bcc alsa nolur almasa ne olur. 7 sulalesine yetecek para hayır onu aklayamassın bile.
tek dileğim bittrex ve poloda bu furyaya katılmasın. elde işlem yapılan 2 borsa var bunlarda bu furyaya katılırsa işlem yapacak borsa kalmayacak.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Bu hacklendik diyenlerin en az yarısının kendilerinin işi organize ettiğini düşünüyorum.
İşin garibi piyasa bu kadar hacke göre hala yukarlarda dolanıyor. Büyük sert dumplar olmuyor. Hadi hayırlısı..

Belkide amaç milletin bitcoin ini göndermeyip kendilerine, ellerinde tutup olası bcc forku ile ellerinde kendilerine ait olmayan bcc ler olmasını saglamakta olabilir
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
legendary
just in case
peki bu BCC lerin tanesini kaçtan satabileceğiz? bize kar olarak mı kalacak yoksa bitcoin fiyatını düşürerek kompanse mi edilecek?

bir de bu BCC leri hemen satacak mısınız? ilerde çok para eder de pişman olur muyuz?

bcc yi destekleyenlerde elindeki btc leri satıp komple bcc e kayarak btc nin fiyatını düşürüp bcc yi pump layabilir. bence ikisini de tutmak gerek
sr. member
Activity: 259
Merit: 250
Bitcoin Freak
peki bu BCC lerin tanesini kaçtan satabileceğiz? bize kar olarak mı kalacak yoksa bitcoin fiyatını düşürerek kompanse mi edilecek?

bir de bu BCC leri hemen satacak mısınız? ilerde çok para eder de pişman olur muyuz?
full member
Activity: 434
Merit: 101
Blockchain Marketing: tokensuite.io
Uzun vadeli btc yatirimcisinin fiata gecmesini ben pek mantikli bulmuyorum. 200 dolardan aldigim btc'ler halen duruyor. En son gecen sene 450 civarindan almistim. Ufak tefek acil ihtiyaclar disinda bozdurmuyorum.

Bu arada cikisin sebebi aslinda BCC ve segwit'in yeni periyodunun cok iyi gitmesi. Fork oldugunda BCC de almak icin millet BTC tutmak istiyor. Bir yandan da baslayan yeni kilitlenme evresi %100 segwit blok oraniyla gumbur gumbur geliyor. Ozellikle 2-3 Agustos gibi bunun da fiyatlandirmasi ve hype'i baslar.
legendary
just in case
Aynen öyle, Hepimiz farkındayız algımız açık takip ediyoruz.
Ben bir yandan şunu düşünüyorum bitcoin 3000 doları görsün tabi hepimiz mutlu oluruz, bitcoin fiyatı her şiştiğinde bitcoin ekosistemine katılanların sayısı da artıyor. Ama şunu gördüm şimdiye kadar, yenilere güzel güzel satıyorlar 10 bin lerden alanımız yok mu dolu. Ondan sonra fiyatlar da hep bir kar marjları realize edilmek için düşüyor. geçen sene 300 dolardan 600 $ lara gelmesi beklendik idi. 1200 1500 $ lar da güzel haberlerden ötürü beklendik. tamam eyv. 2500 $ a gelmesi hadi yeniler girdi diye ona da eyvallah.

Eee büyük oynayanlar nakite hiç mi dönmüyor segwit olayından tam önce yada sonra bence biraz kar realizasyon görebiliriz diye düşünüyorum.
Yanılıyor olabilirim gerçekten uçacaktır 3000 dolara, o yüzden millet düşükten toplamak için millete sattırmak için de ortaya bizim ipnelik dediğimiz türden haberleri dolaştırıp duruyor da olabilirler. Bilemedim.
Yarı yarıya bitcoin / tl-usd de kalmak mantıklı gibi siz ne diyorsunuz?
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Inceden fiyatta bir kipirdanma var... Acaba arkasi gelecek mi... Cok yuksek hacimli alimlar yok ama bu kadar olumlu olumsuz haberler dolanirken fiyatin yukari yonlu hareketi beni şasirtiyor...

Bir de dikkat ettiniz mi bilmiyorum her önemli olayın önünde arkasında bir ipnelik mutlaka çıkıyor, ya biri hackleniyor ya biri al aşağı ediliyor
geçengün genesis-mining heklenmiş. 2gün önce sanırım. Yapmadıkları puştluk kalmadı artık, 2gün sonra bir borsa heklendik derse hiç şaşırmayacağım.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
evet tekrar ediyoruz

"BCC ne lan "  !!!
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Dandik spekülasyonlara artık gelmiyoruz, insanlar akıllandı. Eskiden olsa "ay acaba bitcoinin yerini alabilir miii baksana ne güzel yenilikleri var blok boyutu falan" gibi tepkilerle BTC fiyatını iyice düşürebilirdi.
Şu anki yükseliş bitcoine inananların "bitcoine sarılmaları" gibi bir şey. "BCC ne lan yükselişi" de denebilir Smiley
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Son kez bitcoin yükselişemi geçti acaba ağustosa kadar yükseltip daha sonrasında dump olabilir diyorum?
hero member
Activity: 728
Merit: 501
Sizin baktığınız açıdan bakmak hiç aklıma gelmemişti acaba şöyle mi düşündürmek istiyorlar bitcoin bu kadar olumsuz haberlere rağmen ayakta kalıyor fiyatı çok düşmüyor bu haberler kesildiğinde fırlayıp gidecek v.s bilemiyorum iyice paranoyak yaptılar bizi. Smiley
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Inceden fiyatta bir kipirdanma var... Acaba arkasi gelecek mi... Cok yuksek hacimli alimlar yok ama bu kadar olumlu olumsuz haberler dolanirken fiyatin yukari yonlu hareketi beni şasirtiyor...

Bir de dikkat ettiniz mi bilmiyorum her önemli olayın önünde arkasında bir ipnelik mutlaka çıkıyor, ya biri hackleniyor ya biri al aşağı ediliyor

Ben yine de çok dirençli görüyorum BTC'yi. Asıl manipülasyon bu olabilir mi?
sr. member
Activity: 546
Merit: 262

Kesinlikle katılıyorum piyasayı kendi haline bir türlü bırakmıyorlar.Ve bu ipneliklerin zamanlamasını ''manidar''(hep bu kelimeyi kullanmak istemişimdir  Cheesy)buluyorum.Bu ipneliklere rağmen piyasa hala kendini belirli bir seviyede tutuyor.
legendary
just in case

full member
Activity: 840
Merit: 103
Btc gonderip almak icin iyi bir zaman 50sat/byte yani yaklasik 0,25$ a 20dakikada 4 onay aldim.
Jump to: