Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 427. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 350
Merit: 250
Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17
Bip91 ile yaradı gibi duruyor. Ama spekülasyon yapmaları olası bir durum. Yani herkes Hard fork olmayacağını düşünüyor ama bunu bir şekilde tersine çevirebilirler mi?  Bu konuda bilgisi olan var mı?
Eğer öyle bir şey yapmazlarsa 3000 seviyelerini görmemiz çok olası bir durum.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Şimdi bakıyorum da doğu borsası batı borsalarının 100 dolar civarı gerisine düşmüş. İlginç bir durum. Normalde doğu borsaları batı borsalarından 100 dolar veya daha da fazla bir miktarda yukarında olurdu. Sanırım bu durum Türkiye bitcoin borsaları için de aynı çünkü Türk borsaları da batı borsalarının gerisinden takip ediyor.
full member
Activity: 154
Merit: 100
Altcoinlere yarın yansır diye düşünüyorum marketcap hacmi 100m$ gelebilir eger gelirse süper olcak gibi.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
3000 dolar seviyesini geçerse, bitcoinin önünün açık olduğunu düşünüyorum 2 gündür oralara yaklaşıyor ama geri dönüyor.Umarım giren para birazda altcoinlere akarda bizim de yüzümüz gülmeye başlar  Smiley
legendary
Activity: 1484
Normal pazar sabahlarına alışık olmadıgımız durum piyasa güzel hertaraf yeşilliklerle kaplı.
allah bereket versın dıyın ıste Cheesy kısmetse yarın daha da yeşil olsunlar Cheesy
Şu giren para altcoinlere ne zaman kayacak ya harman kaldık alt coinlere
hero member
Activity: 868
Merit: 502
Normal pazar sabahlarına alışık olmadıgımız durum piyasa güzel hertaraf yeşilliklerle kaplı.
allah bereket versın dıyın ıste Cheesy kısmetse yarın daha da yeşil olsunlar Cheesy
full member
Activity: 154
Merit: 100
sr. member
Activity: 518
Merit: 254
1 gün içinde 300$'a varan çıkış sonra düşüşler. Piyasayı artık okuyamıyorum. Bunu kestirip doğru noktadan girebilen arkadaşa helal olsun. Bunu yaptıran güç : Tecrübe midir? Zeka mıdır? Şans mıdır?

bitcoin konusuna en uzaktayken %100 şans, konuya olan derinlemesine ilgin, ayırdığın zaman, takip ediş yoğunluğun arttıkça şans oranı sıfıra yakınsıyor, zeka ve tecrübe oranın 100e yakınsıyor. gibi bir denge var. tabiki absolut %100 şans ve %100 tecrübe-zeka gibi bir durum mümkün değil.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
1 gün içinde 300$'a varan çıkış sonra düşüşler. Piyasayı artık okuyamıyorum. Bunu kestirip doğru noktadan girebilen arkadaşa helal olsun. Bunu yaptıran güç : Tecrübe midir? Zeka mıdır? Şans mıdır?
%20 zeka, hafıza
%30 tecrübe
%50 şans
Bana kalırsa böyle, tüm bunlarla birlikte uygulama da önemli. Bitcoin 1800 dolarlara gerilediğinde hızlıca yükseleceğini tahmin etmiştim, ama ağırlıklı olarak altcoinlerde olduğum için pek de işime yaramadı. TL'de olsaydım çok daha iyi kâr edebilirdim mesela.
Herkese bitcoinwisdom'da 1w (1 hafta) ve 3d (3 gün) grafiğine bakmasını öneriyorum, saatlerce incelenebilecek bir grafik. Son 7-8 haftadaki hareketlere bakılırsa tahmin etmek gerçekten zor, az önce "şans"a ayrılan %50'lik dilim sanki daha fazlasını hak ediyor gibi  Smiley
@santinotr harika tavsiyelerde bulunmuş. Tebrik ederim
hero member
Activity: 868
Merit: 502
tecrube ya da zekalık olay degıl bence. gunluk kım tahmın edebılır. 300 dolarlık degısımı.tamamen sans bence. bınlerce bıtcoının yoksa pıyasaya yön veremıyorsan Cheesy
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Bitcoin olarak bir yükselme yok da sanırım arkadaş altcoinlerden bahsediyor.

Bitcoin takip konusunda neden altcoinlerden bahsetsin ki?
Farklı bir borsada yükseliş mi oldu diye baktım ama hepsi aynı gidiyor. Yükseliş yok, yeşillik yok. Bu arada 50 dolar daha düşüş oldu.

Bitstamp 2701.99
BTC-e 2579.79
Bitfinex 2703.5
OKCoin 2637.37
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
11 Haziran 2017 tarihinde zaten 3000'i kırdı. Aşağıdaki grafik Bitfinex borsasına ait. En fazla 3003 Doları gördü fiyat. Sonra öyle 4000'e çok rahat gidemedi. Aşağıya boyladı zaten. Sizin dediklerinize katılmıyorum. 3000'i gördükten sonra öyle hemen 4000'i göremez. Kim niçin Bitcoin alsın? Melek yatırımcıları nereden bulacaksınız?

Hocam 3000$ ı görmesi kırdığı anlamına gelmiyor. Kırması için 3000 üzerinde bir süre kalması ve orayı destek haline getirmesi lazım.
Kırınca hemen 4000 olur demiyorum, sadece diyen arkadaşın söylemek istediği ile sizin söylediğiniz farklı şeyler.
Bol kazançlar...
sr. member
Yeşillikler nerede biraz da bizim masaya alalım.

Bitcoin olarak bir yükselme yok da sanırım arkadaş altcoinlerden bahsediyor. Poloya baktığımda bir çok altcoin yeşile dönmüş. Yeşil olarak görülüyor ama dolar bazına baktığımızda bir çok altcoinin fiyatı yine aynı. Sadece bitcoinin fiyatı az biraz düştüğünden altcoinler btc bazında yükselmiş görünüyor ama dolar bazında öyle fazla bir değişiklik yok.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Yeşillikler nerede biraz da bizim masaya alalım.

sr. member
Activity: 561
Merit: 274
''keske her pazar sabahı boyle stressiz yesillikler içinde uyansak'' yazacaktım ama  %70 cashteyim
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Ortalık yemyeşil, güzel bir pazar sabahı daha,  birileri o.ç  lik yapıp segwite taş koymazsa 1 ağustosa kadar yön yukarı, güzel günler göreceğiz HODL
sr. member
Bitfinex'de 15-20 farklı 100+ BTC Alım emri var. Bu diğer global borsalara da yansırsa 1-2 saate 3000USD duvarı aşılacak gibi duruyor. Bitcoin yükselirken borsa ekranını açıp izlemesi gerçekten büyük zevk. Ama boşa demiyorlar, yükselirken herkes düşerken ise ustalar kazanır...

Bitfinex şu an 1850 dolar. Çok yakın zamanda 3000 dolar barajını geçecek gibi görünüyor. Acayip bir pozitif hava var.

İşin garip tarafı bu pozitif hava haha daha altcoinlere yansımış değil kaç gün oluyor.

Bu akşam hareketli geçecek gibi.

1850 dolar yazdığını gördüm. Siteyi nasıl açtığımı bilemedim hocam. Heyecanlandırdın Smiley

2850 olacaktı o sanki  Cool

Hahaha aynen ya kusura bakma. Ben de şimdi sen söyleyince fark ettim. Çok saçma ve tehlikeli bir yazım hatası olmuş. Umarım senin gibi daha bir çok kişiyi heyecanlandırmamıştır. Hemen düzeltiyorum şimdi. Teşekkürler uyarın için.
hero member
Activity: 969
11 Haziran 2017 tarihinde zaten 3000'i kırdı. Aşağıdaki grafik Bitfinex borsasına ait. En fazla 3003 Doları gördü fiyat. Sonra öyle 4000'e çok rahat gidemedi. Aşağıya boyladı zaten. Sizin dediklerinize katılmıyorum. 3000'i gördükten sonra öyle hemen 4000'i göremez. Kim niçin Bitcoin alsın? Melek yatırımcıları nereden bulacaksınız?

Kiramamış hocam test etmiş sadece.
eğer 3000 seviyesini geçerse, 4000 civarını görmesi çok uzun sürmeyecek. önemli olan 3000'i kırmayı başarması.

3000 doları geçerse 4000 dolar mı olacak daha sonra 5000 dolar mı olur?
3u kirarsa 5e gelmesi pek uzun sürmeyecektir. 5ten sonrada sıradaki hedefi 10k USD olacaktır.

sonra da on yuz milyon baloncuk olur.

bir sakin olun yaw, duserken ayri , cikarken ayri sizofrensik harekette bulunuyor forumun turkleri.
Hocam bu dediklerim bir anda olacak bı şey değil zamanla olacak şeyler. Mart ayına kadar 10k USD olması hayal değil bence
sr. member
Activity: 994
Merit: 391
3000 dolar olduktan sonra 4000 dolar olması neden bu kadar hızlı olsun ki? Neye göre aradaki 33/100 lük fiyat artışı gerçekleşecek. Piyasanın yükselişi sindirmeden bu arada belirli bir maliyet oluşturmadan çıkışını destekleyecek ne gibi bir etmeni olacak?

Bir gün 4000 dolar olacak mı? elbette talep böyle devam ederse olacak ancak biraz sağlam basmaktada fayda var.

Bu aradada dikkatimi şimdi çekti yukarıdaki grafiğin sonunda güzel bir ters omuz baş omuz formasyonu oluşmuş zaten sonrada yukarı kopmuş Smiley
Jump to: