Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 431. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 518
Merit: 254
Umarım bu yükseliş daha uzun sürmez ve Bitcoin yeniden aşağı kırar. Yükseliş olduğunda Teramit ve calligrapher gibi arkadaşları göremiyoruz. Kendilerini daha fazla özletmemeleri için düşüş yaşamamız şart. Gerçi düşüş olunca da petahashminer'ı göremiyoruz. Tercih yapmak çok zor. Sad

Smiley abi ben elimde her zaman hem btc hem fiat tutuyorum zaten. Allah var, 2300 civarından geri seker diye düşünüyordum. 5000e gitmesi veya 1000e inmesi ırgalamıyor beni çok da, önceden de dedim. Aradaki dalgadan %2-3 bile para kazansam yeter ki fazlasını aldım. Uzun vadede nolcağını biliyorum, 3-5 adamın zıplatıp gömdüğü bir sanal sikke olduğu gerçeğini unutmadan hareket etmek gerek diyorum sadece. 2 gün sonra çıkıp "arkadaşlar bip91 aslında aradığımız şey değilmiş Sad" demesinler.

Ayrıca sadece fiyat düşerken değil, siz uçuyoruz kaçıyoruz derken burdaydım, aç bak, 2800e dokunup 2-3 hafta içinde 1800e gömecekler dedim. 3 hafta olmasa da 25 gün sürdü 1800e inmesi. Şimdi görünen de goldman sachs gazıyla pompalıyorlar, henüz alım yapmadım, haydi hayırlısı diyorum.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Umarım bu yükseliş daha uzun sürmez ve Bitcoin yeniden aşağı kırar. Yükseliş olduğunda Teramit ve calligrapher gibi arkadaşları göremiyoruz. Kendilerini daha fazla özletmemeleri için düşüş yaşamamız şart. Gerçi düşüş olunca da petahashminer'ı göremiyoruz. Tercih yapmak çok zor. Sad
newbie
Activity: 18
Merit: 0
Arkadaşlar merhaba, ben de bitcoin deryasına yeni adımını atmış olanlardan biriyim.

Hazır 1 ağustos meselesi çıkmışken fiyatlar düşünce almayı planlıyordum ama yine piyasaya girecekken fiyatlar artmaya başladı.
Sizce piyasada önümüz de bir dump olabilir mi?

Ben bir önceki "pump" hareketinde girdim, 3000 USD'yi gördüğü zaman yani, zirveden girmemeni tavsiye ederim. 2400'lere düştüğünde panikledim ama kendime son anda hakim olup satmadım. Neyseki 1800'lere gevşedi ve orada ortalama maliyetlerimi yarı yarıya düşürdüm (para ekleyerek tabiki). her ne kadar kestirmesi zor olsa da, yükselişlerin bir noktadan sonra mutlaka bir düzeltmesi (düşüş/kar realizasyonu) oluyor. Beklemeni tavsiye ederim. Ama bilinmez tabi çok yükseklere de gidebilir. Yatırım tavsiyesi asla değildir.
newbie
Activity: 42
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
1 Ağustos'taki olası fiyat dalgalanmasının kaç dolar arası olabileceğine uzaktan bir bakalım:
https://i.hizliresim.com/dGLg1D.png

2600-3000 arası bir dalgalanma olabilir, ama şu anda 2500'ü hızla aştığımız için bunu tahmin etmek bir hayli zor, 25 Temmuz gibi tekrar incelemek lazım.
Şöyle (https://i.hizliresim.com/pW5pRq.png) bir yükseliş birkaç dakika içinde görülürse panik satışı gelebilir. SEC olaylarının bitcoin fiyatına etkisini de unutmamak gerek.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Daha bir kaç gün önce neler konuşuluyordu bitcoinle ilgili şimdi 2500 doları aştı gerçekten hiç belli olmuyor Bitcoin'in ne olacağı. Herkes daha da düşer diye bekliyordu şimdi ise bitcoinin hangi seviyelere çıkacağı konuşuluyor.  Shocked
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
O zaman BIP91 sorunları en kolay yoldan halletmenin yolu denilebilir mi? Peki direnenlerin yani orphan blockta kalanların btc leri ne olacak bu durum da? insanın kafasına 50 türlü soru geliyor.şu aralar btc transfer tehlike yaratır mı ?
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Resmen heyecan yeniden basliyor... Bir anda gözlerim kamasti ekrana bakarken. Bitfinex: 2500 usd yi geçmiş... Geç fark etmenin  zarari diyecegim ama Turk Borsalarinda alim firsati halen devam ediyor...
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bütün olay 3000 dolarda bitiyor. 3000 sağlam direnç olarak bir kez kendini gösterdi ama 2. sefer kırılırsa önü çok açık duruyor.
olcaytu2005 ne yaptın, şimdi bu mesajını okuyanlar Türk piyasalarını yükseltecek ucuz Bitcoin kalmayacak. Smiley
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Arkadaslar, teknik bilgisi olmayanlar ya da yabanci forumlari, haber sitelerini takip edemeyenler bu cikisin sebebini merak ediyor olabilir. Kamu hizmeti olarak kisaca ozet gecelim:

1- 1 Agustos'taki bip 148 User Activated Soft Fork onergesini geride birakabilecek, Mayis'ta New York'da ilk anlasmasi yapilan segwit2x icin ortaya atilen bip 91, 336 blokluk periyotlarla kilitlenmek icin cabaliyor birkac gundur.
2- Su andaki lock out periyodunda hava cok olumlu. bip 91 sinyali vermeyen gb miners, bir ara tekrar segwit'e donen bitfury de son bloklarini bip 91 ile buldu. Son 144 blokun %83'unden fazlasi bip 91 sinyali veren madenciler tarafindan bulundu.
3- Buyuk havuzlardan bip 91 sinyali vermeyen bir tek slush ve f2pool vardi. Slush bu aksam bip 91'e gececegini duyurdu. f2pool adminlerinden birisi de wechat'te bip 91'e gececeklerini, ancak bu aralar yedikleri ddos ataklarinin onlari cok mesgul ettigini soyledi.

Eger 336 blokluk periyotta en az 269 blok bip 91 sinyali veren madenciler tarafindan bulunursa bip 91 kitlenecek ve Agustos ortasinda segwit aktive olacak. Bu dan en az 2 kati transaction yani gonderim hacmi demek.

Anlik olarak durumu en temiz takip edebileceginiz yer https://www.xbt.eu/

Eger bip 91 kitlenirse, bip 91 sinyali veren cuzdanlar tarafindan bip 91 sinyali vermeyen cuzdanlarin buldugu bloklar kabul edilmeyecek yani orphan olacak. Dolayisiyla direnen kim varsa er ya da gec kilitlenme olursa bip 91 sinyali veren cuzdana gecmek zorunda olacak.

Eger bip 91 kitlenirse 1 Agustos'ta korkulan bitcoin ABC ve bip 148 olasi forklarina gerek kalmayacak.

bip 91 ile segwit Agustos ortasi gelirken, segwit2x yani Berry Silbert New York anlasmasinin ikinci ayagi blok boyutunun 2mb'ye yukseltilmesi ise daha sonra bir zamanda olacak. Bu da gerceklestiginde bitcoin bloklari simdikinden en az 4 kat transaction kaldiriyor olabilecek. Bu da takdir edersiniz ki bitcoin'in cokca elestirilen scalability problemine en azindan birkac sene buyuk bir ferahlik getirecek. Fee'ler dusecek, bekleyen transactionlar azalacak.

Segwit ne dye soranlar, kisacasi segwit' bitcoin transactionlarinda signature eklentisini boyut olarak cikarip ayri bir dosya olarak gonderen bir sistem. Boylece transaction boyutlari byte bazinda en az yariya dusmekte.

Bu postu begendiyseniz profilimdeki adresi yesillendirebilirsiniz. Kiss
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
3915'e nefessiz çıkarsa çok gülerim Smiley
Ref: https://bitcointalksearch.org/topic/m.20218914

Edit- Sonra da gider Goldman'a iş başvurusunda bulunurum. 2 yıl çalışsam yeter...

Danaya girerim öyle bir şey olursa tek başıma yalnız benim tahminim yine 2700 gibi seviyelere getirip dumplayabilirler diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
3915'e nefessiz çıkarsa çok gülerim Smiley
Ref: https://bitcointalksearch.org/topic/m.20218914

Edit- Sonra da gider Goldman'a iş başvurusunda bulunurum. 2 yıl çalışsam yeter...
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
5000 liradan bitcoin alma hayalleri vardi daha bir kacgun evvel forumdan birileri ufuyordu bol keseden.

allah akil fikir versin, elin oglu yedirir mi size.
newbie
Activity: 42
Ben az önceki mesajımda bitcoin akşama 2500 doları bulabilir dedim. ne akşamı, mesajımdan 5-10 dakika 2500 doları geçmiş bulunuyor. Şu an itibari ile bitcoin bitstamp fiyatı 2510 dolar. İnşalllah eski durumuna yani 2700-2800 lü rakamlara tez vakit gelir.
2540 oldu.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bitstamp 2515
BTC-e 2440.11
Bitfinex 2506.8
OKCoin 2507.39

Neredeyse bir günde 300 dolar birden yükseldi.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Ben az önceki mesajımda bitcoin akşama 2500 doları bulabilir dedim. ne akşamı, mesajımdan 5-10 dakika 2500 doları geçmiş bulunuyor. Şu an itibari ile bitcoin bitstamp fiyatı 2510 dolar. İnşalllah eski durumuna yani 2700-2800 lü rakamlara tez vakit gelir.
newbie
Activity: 18
BTC/USD market depth "buy" dağı olmuş resmen. Malatyalı kimse var mı?Smiley
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Bitcoin bir anda atağa çıktı umarım 2700 rakamına ulaşır bugün için bu iyi oldu açıkçası. 1860 seviyelerden alabilseydik şu anda iyi olacaktı. Alamadık elimizden fırsat kaçtı.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Bitcoin atağa geçti arkadaşlar. Koşar adımlarla ilerliyor şu an.

Bitstamp 2461 dolar. 2500 dolara doğru hızlıca ilerliyor. Bu akşam 2500 dolarları bulabilir. Çok enteresan şeyler oluyor.

1 ağustostan önce biraz yükseltip sonra da tepesine mi binecekler acaba. Temkinli davranmakta fayda var.
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Jump to: