Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 434. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 518
Merit: 254
1990 usd lere gelmiş fiyat.  Bu noktadan sonra kademeli bloklar halinde temmuz içinde 1600 usd lere inmesini bekliyorum.

Piyasayı nereden takip ediyorsunuz? Siz bu mesajı atmadan önce zaten 1830 dolar görülmüştü.
Şu anda yeniden 2000 üstüne attı kendini ama trendin aşağı yönlü olduğunu görebiliyoruz. Nereden nasıl döneceği çok önemli.

2091 dolar

Bitcoinwisdom 12 Temmuz grağine bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum arkadaşlar. (30 dk.lık) Tıpkısının bir benzeri. Döndürüp dolaştırıp aynı şeyi yaşıyoruz.

muhtemelen çarşamba-perşembeye kadar bi yükseliş dalgası olur ama eski desteğin yeni direnç olacağını düşünürsek 2200 short için iyi gibi duruyor.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
1990 usd lere gelmiş fiyat.  Bu noktadan sonra kademeli bloklar halinde temmuz içinde 1600 usd lere inmesini bekliyorum.

Piyasayı nereden takip ediyorsunuz? Siz bu mesajı atmadan önce zaten 1830 dolar görülmüştü.
Şu anda yeniden 2000 üstüne attı kendini ama trendin aşağı yönlü olduğunu görebiliyoruz. Nereden nasıl döneceği çok önemli.

2091 dolar

Bitcoinwisdom 12 Temmuz grağine bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum arkadaşlar. (30 dk.lık) Tıpkısının bir benzeri. Döndürüp dolaştırıp aynı şeyi yaşıyoruz.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037

2091 dolar

hero member
Activity: 2156
Merit: 685

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
sr. member
Activity: 518
Merit: 254
büyük yatırımcıların alayı 2800-2600 ve 2500-2300 aralığında çıktılar, genelde spike oluşturan, fiyatı ölümüne indiren, amatör panik satıcıları oluyor. bunu hesaba katarsak bence ağustos ortalarına kadar 1300 leri görmemiz gayet olası.
full member
Activity: 154
Merit: 100
telaşa gerek yok. 1800'leri mayıs ayı sonunda görmüştük, şu anda tekrar görüyoruz.

temmuz 21'de segwit2x sinyalleri gönderilmeye başlanacak, ve bu bağlamda segwit aktivasyonu gerçekleşecek.

bu yüzden piyasanın 1 ağustos'tan önce toparlanmaya başlayacağını düşünüyorum.

o yüzden önümüzdeki hafta boyunca piyasanın 1800 seviyelerinde direnç göstermesi çok önemli.

19-20 si segwit2x öncesi bir belirsizlik olurmu sizce bir düşüş beklenebilirmi yoksa iş çözülecek coine yüklenelim hesabımı olur.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
telaşa gerek yok. 1800'leri mayıs ayı sonunda görmüştük, şu anda tekrar görüyoruz.

temmuz 21'de segwit2x sinyalleri gönderilmeye başlanacak, ve bu bağlamda segwit aktivasyonu gerçekleşecek.

bu yüzden piyasanın 1 ağustos'tan önce toparlanmaya başlayacağını düşünüyorum.

o yüzden önümüzdeki hafta boyunca piyasanın 1800 seviyelerinde direnç göstermesi çok önemli.
sr. member
Activity: 574
Merit: 252
Tekrar 100 dolar olursa 2013 te yapmadığımı şimdi yapar mümkün olduğunca toplarım
3.000$ psikolojik üst sınırında satıp şimdi 1000$ altı fiyatları bekleyenler var Smiley
Güzel günler yakın, meşaleleri yakın.
Yıllardır topladıklarımızı tepeden sattık şimdi elimizde nakitle bekliyoruz.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Herkes satarken almak ta çözüm değil 2013'ü hatırlayan bilir 80 dolardan bir başladı 6-7 ayda 1300 oldu, herkes bitcoin öyle bitcoin böyle medya da parlatmalar istanbulda bile bitcoin atmsi açılmıştı. Gaza gelmiş bir tayfa vardı. Neyse sonra 1 senede 100 dolara kadar parça parça çöktü. Önce 1300 dolardan 700 dolara ani düştü 700 dolar olunca hurra bitcoin düştü alalım deyip hücum edenler, aldıktan sonra 500 dolara düştü şok oldu sonra 1100 dolara yükseldi 1-2 ay buralarda takıldı, herkes yükseliyor deyip oh çekerken tekrar 650 dolar oldu Cheesy sonra lan bu yükselecek alalım diyenler 600 dolardan daldı 700-800 olup güm 450 dolara düştü. Oo tamam artık düşmez 450 den toplayalım diyenler bu sefer 250 dolara düşünce yine şok oldu, tamam artık 250 dolar oldu bu sefer düşmez dediler 100 dolar oldu . Bence aynı yükselişi yaşadık asıl çöküş daha başlamadı 1300 dolar olduğunda dalanlar 100 dolar olduğunda şok geçirmişti. Ben 5000 tl olmadan almam arkadaşlar, 4800-5000 tl arası alım için uygun. YTD.

Biraz önce Btc grafiğine bakarken aynı şeyler geçiyordu aklımdan.Tahminim 500$ a gerileyip 2 sene oralarda takılıp unutturur kendini.Sonra trend başlarsa bu sefer 5000$ ı deneyecektir.

1 Ağustos'da da hiçbir şey olmayacak.Kurulan hayalleri yıktı şuan.Enkazı temizlemeden de üzerine yeni hayaller kurdurmayacaktır.

Kesinlikle YTD sadece aklımdan geçenleri yazdım.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
btc bitti beyler kapatın çıkın

Verilmek istenen mesaj tam olarak bu  Grin
sr. member
Activity: 561
Merit: 274
cok guzel arbitraj olanakları vardı gun boyu,altkoindekiler alın alın bu fiyatlar bi daha bulunmaz diyor,elinde btc olanlar fiyat dahada düşecek burdan satın düşünce alın,uzun vadeciler satmayın diye diretiyor,daytraderlar duygusuz yatırımcı parayı cuvalla goturdu diyor.teknik uzmanı kırarsa sat kırmazsa alma! newbielerin zaten ne dedigi belli degil..bol actionlı tuhaf bir gundu Cheesy
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Herkes satarken almak ta çözüm değil 2013'ü hatırlayan bilir 80 dolardan bir başladı 6-7 ayda 1300 oldu, herkes bitcoin öyle bitcoin böyle medya da parlatmalar istanbulda bile bitcoin atmsi açılmıştı. Gaza gelmiş bir tayfa vardı. Neyse sonra 1 senede 100 dolara kadar parça parça çöktü. Önce 1300 dolardan 700 dolara ani düştü 700 dolar olunca hurra bitcoin düştü alalım deyip hücum edenler, aldıktan sonra 500 dolara düştü şok oldu sonra 1100 dolara yükseldi 1-2 ay buralarda takıldı, herkes yükseliyor deyip oh çekerken tekrar 650 dolar oldu Cheesy sonra lan bu yükselecek alalım diyenler 600 dolardan daldı 700-800 olup güm 450 dolara düştü. Oo tamam artık düşmez 450 den toplayalım diyenler bu sefer 250 dolara düşünce yine şok oldu, tamam artık 250 dolar oldu bu sefer düşmez dediler 100 dolar oldu . Bence aynı yükselişi yaşadık asıl çöküş daha başlamadı 1300 dolar olduğunda dalanlar 100 dolar olduğunda şok geçirmişti. Ben 5000 tl olmadan almam arkadaşlar, 4800-5000 tl arası alım için uygun. YTD.
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
Ben sattım çıktım.. Yoksa şu an kafayı yiyordum...

ben satmadım. kafayı yemiyorum  

sr. member
Activity: 359
Merit: 250
Demek istediğim şu arkadaşlar; elinizde btc varsa satmayın yani 1000 dolardan aldıysanız ve hala kardaysanız ve btc nin şu an 1000 doların da altına düşeceğini öngörüyorsanız satın karınızı alın çıkın ancak şuanki seviyenin 1 dolar da olsa üzerinden alım yaptıysanız, şuan acil paraya ihtiyacınız yoksa, daha da aşağı düşeceğini öngörseniz de elinizdekileri satmayın, mutlaka uzun vadede bu seviyeleri tekrar görecektir. Hatta daha aşağı düşerse ve elinizde sermayeniz varsa yine alın , daha önceden bu seviyenin üstüne aldıklarınıza dokunmamak kaydıyla, bugün aldığınızı yarın 50 dolar bile üzerine satsanız yine kardasınız demektir,  sabır arkadaşlar, saygılar.

Şu da var, "ben çok iyi bir traderim, daha önce yüksekten aldıklarımı bugün zararına satsam da piyasanın oynaklığından faydalanarak zararımı kısa zamanda çıkarır ve hatta kar bile ederim, btc nin tekrar aldığım seviyeye gelmesini beklemektense bu şekilde hareket etmek benim için daha mantıklı" diyorsanız, size ve trader yeteneğinize kalmış siz bilirsiniz, saygılar.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
btc bitti beyler kapatın çıkın
full member
Activity: 344
Merit: 134
Tekrar 100 dolar olursa 2013 te yapmadığımı şimdi yapar mümkün olduğunca toplarım
full member
Activity: 344
Merit: 134
Gerçek yatırımcı, herkes satarken alır, herkes alırken satar.

Önemli olan dip ve tepeleri kestirebilmek ve kademeli girmek, çıkmak.
full member
Activity: 158
Merit: 102
Birileri baya ucuzdan yüklü toplayacak gibi.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Flash crash önlemi aldınız mı 200'lere? Smiley

Yok mu başka düşüren bence 2 dolar olacak. Klasik bir panik hali, yükselirken 10.000 düşerken 5 dolar olur yaklaşımı  Smiley
Piyasaya yeni oyuncular da girdi. 1000'in altını görse bile hemen toparlar. 1000 üzerinde kalır.
Jump to: