Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 430. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
grafikler erekte olmuş durumda  Grin
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Son 8 blok. Nereye kadar tırmanacak acaba arkadaş?
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Deprem telaşıyla btc almayı kaçırdım 9499 tl'den ama evin içine girip ilk işim btc almak oldu. Preev : 10bin TL !!!
full member
Activity: 532
Merit: 151
2843$ 21.07.2017 saat 02.03   Shocked
newbie
Activity: 29
Merit: 0
şaka maka tarihe tanıklık ediyoruz.
bu sene 5000 doları yani 20bin tl görürse bu tarih değil de nedir
bitcoin tepeye çıkınca ver elini altcoinler de yükselecek
Hakıkaten öyle hocam. Birşey soracağım BTC Segwıt'e kilitlenince iş bitiyor dimi ? Sadece 2 hafta beklemek kalacak dimi sonra? Tekrardan kilitlenmede bozulma yapamıyorlardır umarım.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
2760 $ and artiyor.

durduramiyoruz efendim...

selamlar holder olan arkadaslara..

legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
3000 doları geçerse hedef 7500 dolar.
3000 doları geçemezse hedef 1200 dolar. Bu kadar basit. Smiley
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
şaka maka tarihe tanıklık ediyoruz.
bu sene 5000 doları yani 20bin tl görürse bu tarih değil de nedir
bitcoin tepeye çıkınca ver elini altcoinler de yükselecek
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Bu sefer 3000 olacak sanırım artık geçsin diyelim. Grin
sr. member
Activity: 359
Arkadaslar, teknik bilgisi olmayanlar ya da yabanci forumlari, haber sitelerini takip edemeyenler bu cikisin sebebini merak ediyor olabilir. Kamu hizmeti olarak kisaca ozet gecelim:

1- 1 Agustos'taki bip 148 User Activated Soft Fork onergesini geride birakabilecek, Mayis'ta New York'da ilk anlasmasi yapilan segwit2x icin ortaya atilen bip 91, 336 blokluk periyotlarla kilitlenmek icin cabaliyor birkac gundur.
2- Su andaki lock out periyodunda hava cok olumlu. bip 91 sinyali vermeyen gb miners, bir ara tekrar segwit'e donen bitfury de son bloklarini bip 91 ile buldu. Son 144 blokun %83'unden fazlasi bip 91 sinyali veren madenciler tarafindan bulundu.
3- Buyuk havuzlardan bip 91 sinyali vermeyen bir tek slush ve f2pool vardi. Slush bu aksam bip 91'e gececegini duyurdu. f2pool adminlerinden birisi de wechat'te bip 91'e gececeklerini, ancak bu aralar yedikleri ddos ataklarinin onlari cok mesgul ettigini soyledi.

Eger 336 blokluk periyotta en az 269 blok bip 91 sinyali veren madenciler tarafindan bulunursa bip 91 kitlenecek ve Agustos ortasinda segwit aktive olacak. Bu dan en az 2 kati transaction yani gonderim hacmi demek.

Anlik olarak durumu en temiz takip edebileceginiz yer https://www.xbt.eu/

Eger bip 91 kitlenirse, bip 91 sinyali veren cuzdanlar tarafindan bip 91 sinyali vermeyen cuzdanlarin buldugu bloklar kabul edilmeyecek yani orphan olacak. Dolayisiyla direnen kim varsa er ya da gec kilitlenme olursa bip 91 sinyali veren cuzdana gecmek zorunda olacak.

Eger bip 91 kitlenirse 1 Agustos'ta korkulan bitcoin ABC ve bip 148 olasi forklarina gerek kalmayacak.

bip 91 ile segwit Agustos ortasi gelirken, segwit2x yani Berry Silbert New York anlasmasinin ikinci ayagi blok boyutunun 2mb'ye yukseltilmesi ise daha sonra bir zamanda olacak. Bu da gerceklestiginde bitcoin bloklari simdikinden en az 4 kat transaction kaldiriyor olabilecek. Bu da takdir edersiniz ki bitcoin'in cokca elestirilen scalability problemine en azindan birkac sene buyuk bir ferahlik getirecek. Fee'ler dusecek, bekleyen transactionlar azalacak.

Segwit ne dye soranlar, kisacasi segwit' bitcoin transactionlarinda signature eklentisini boyut olarak cikarip ayri bir dosya olarak gonderen bir sistem. Boylece transaction boyutlari byte bazinda en az yariya dusmekte.

Bu postu begendiyseniz profilimdeki adresi yesillendirebilirsiniz. Kiss

abi uzun uzun üşenmedim yazdım, halen 1 ağustos muhabbeti diyorsunuz. 1 ağustos muhabbeti uasf ve bip 148 ile alakalı. eğer bip 91 kitlenirse 2 hafta içerisinde segwit aktive olacak. 1 ağustos'un da önemi falan kalmayacak.

bakın 62 blok kaldı kilit periyodunun bitmesine. 46 blok lazım. ki bu da %75'den az bir ihtiyaç eder. Şu an toplam hash'in yüzde %80'inden fazlası bip 91 veriyor. Hadi bir mucize oldu kitlenmedi diyelim, o zaman sonraki 336 blokluk kilitlenme evresinde kesin gibi, zira GB miners ve bitfury sonradan sinyal vermeye başladı, bu dönemde en az 10-20 blokları var bip 91 sinyali vermeyen. Zaten slush da geçmeye çalışıyor bip 91'e.

piyasadaki bu artışın sebebi basit, 1 ağustos dramasının, tıpkı Kasım draması gibi görünen hiçbir etkisi olmadan ve işlem sürelerine ve komisyonlarına çözüm bulan bir sisteme consensus ile geçiliyor olması.

Bu mesajı yazarken arka arkaya btc china ve btc.com bip 91 sinyali ile iki blok buldu. KALAN 60 bloktan sadece 44'ü daha bip 91 sinyali verirse segwit geldi diyebiliriz.

EDIT2: BU ARADA FARKETMEMİŞİM, SLUSH DA SON BLOĞUNU BIP 91 İLE VERMİŞ.

Yazdıklarınızı okuyana kadar 1 Ağustosu bitcoinin geleceği için çok tehlikeli bir zaman olarak algılıyordum, şu an bitcoinin daha yüksek seviyelere gelmesinin önünde 1 Ağustosun engel olmadığını düşünüyorum. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, saygılar.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
2645 dolar oldu ama ülkemizde 2475 dolardan alabilmek mümkün. Smiley
Türk borsalarını kontrol eden manipülatörler fiyat yükselişinden rahatsız olmalı veya tersten arbitraj yapmaya başladılar. Grin Grin
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
4 blok daha bip 91 ile bulundu.

Kalan 56 bloktan 40'ı bip 91 ile olursa 2 hafta sonra aktife olmak üzere segwit kilitleniyor.

Arka sayfada bir arkadaş orphanlara ne olacak diye sormuş. Client'larını bip 91 ile güncellemeyen havuzların bulduğu bloklar, bip 91 kullananlar tarafından kabul edilmeyecek. Ki bu da slush'ın katılmasıyla minimum %87 civarında hash gücü ediyor. F2pool ile neredeyse %95 olur.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Btc alım için kilitleme sonrası sonrası mı yoksa  1 ağustos sonrası mı uygun zaman acaba
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Bitcoin'in kısa zamanda 3000 doları göreceğini tahmin ediyorum.Tabiki kesin tahminler yapmak zor ama ivmesini yukarı doğru çevirdi bu mesajı yazdığım sırada 1bitcon 2650 dolar seviyesini geçmiş bile.
legendary
Bu arada konuyu üye olan olmayan çok kişi takip ediyor. Herkes öğrensin:

BIP = Bitcoin Improvement Proposal
legendary
Arkadaslar, teknik bilgisi olmayanlar ya da yabanci forumlari, haber sitelerini takip edemeyenler bu cikisin sebebini merak ediyor olabilir. Kamu hizmeti olarak kisaca ozet gecelim:

1- 1 Agustos'taki bip 148 User Activated Soft Fork onergesini geride birakabilecek, Mayis'ta New York'da ilk anlasmasi yapilan segwit2x icin ortaya atilen bip 91, 336 blokluk periyotlarla kilitlenmek icin cabaliyor birkac gundur.
2- Su andaki lock out periyodunda hava cok olumlu. bip 91 sinyali vermeyen gb miners, bir ara tekrar segwit'e donen bitfury de son bloklarini bip 91 ile buldu. Son 144 blokun %83'unden fazlasi bip 91 sinyali veren madenciler tarafindan bulundu.
3- Buyuk havuzlardan bip 91 sinyali vermeyen bir tek slush ve f2pool vardi. Slush bu aksam bip 91'e gececegini duyurdu. f2pool adminlerinden birisi de wechat'te bip 91'e gececeklerini, ancak bu aralar yedikleri ddos ataklarinin onlari cok mesgul ettigini soyledi.

Eger 336 blokluk periyotta en az 269 blok bip 91 sinyali veren madenciler tarafindan bulunursa bip 91 kitlenecek ve Agustos ortasinda segwit aktive olacak. Bu dan en az 2 kati transaction yani gonderim hacmi demek.

Anlik olarak durumu en temiz takip edebileceginiz yer https://www.xbt.eu/

Eger bip 91 kitlenirse, bip 91 sinyali veren cuzdanlar tarafindan bip 91 sinyali vermeyen cuzdanlarin buldugu bloklar kabul edilmeyecek yani orphan olacak. Dolayisiyla direnen kim varsa er ya da gec kilitlenme olursa bip 91 sinyali veren cuzdana gecmek zorunda olacak.

Eger bip 91 kitlenirse 1 Agustos'ta korkulan bitcoin ABC ve bip 148 olasi forklarina gerek kalmayacak.

bip 91 ile segwit Agustos ortasi gelirken, segwit2x yani Berry Silbert New York anlasmasinin ikinci ayagi blok boyutunun 2mb'ye yukseltilmesi ise daha sonra bir zamanda olacak. Bu da gerceklestiginde bitcoin bloklari simdikinden en az 4 kat transaction kaldiriyor olabilecek. Bu da takdir edersiniz ki bitcoin'in cokca elestirilen scalability problemine en azindan birkac sene buyuk bir ferahlik getirecek. Fee'ler dusecek, bekleyen transactionlar azalacak.

Segwit ne dye soranlar, kisacasi segwit' bitcoin transactionlarinda signature eklentisini boyut olarak cikarip ayri bir dosya olarak gonderen bir sistem. Boylece transaction boyutlari byte bazinda en az yariya dusmekte.

Bu postu begendiyseniz profilimdeki adresi yesillendirebilirsiniz. Kiss

abi uzun uzun üşenmedim yazdım, halen 1 ağustos muhabbeti diyorsunuz. 1 ağustos muhabbeti uasf ve bip 148 ile alakalı. eğer bip 91 kitlenirse 2 hafta içerisinde segwit aktive olacak. 1 ağustos'un da önemi falan kalmayacak.

bakın 62 blok kaldı kilit periyodunun bitmesine. 46 blok lazım. ki bu da %75'den az bir ihtiyaç eder. Şu an toplam hash'in yüzde %80'inden fazlası bip 91 veriyor. Hadi bir mucize oldu kitlenmedi diyelim, o zaman sonraki 336 blokluk kilitlenme evresinde kesin gibi, zira GB miners ve bitfury sonradan sinyal vermeye başladı, bu dönemde en az 10-20 blokları var bip 91 sinyali vermeyen. Zaten slush da geçmeye çalışıyor bip 91'e.

piyasadaki bu artışın sebebi basit, 1 ağustos dramasının, tıpkı Kasım draması gibi görünen hiçbir etkisi olmadan ve işlem sürelerine ve komisyonlarına çözüm bulan bir sisteme consensus ile geçiliyor olması.

Bu mesajı yazarken arka arkaya btc china ve btc.com bip 91 sinyali ile iki blok buldu. KALAN 60 bloktan sadece 44'ü daha bip 91 sinyali verirse segwit geldi diyebiliriz.

EDIT2: BU ARADA FARKETMEMİŞİM, SLUSH DA SON BLOĞUNU BIP 91 İLE VERMİŞ.
sr. member
Activity: 574
bir süre daha dalgalanır diye düşünüyordum ama segwit haberi coşturdu piyasayı. litecoindeki gibi segwite kadar fiyat uçar, beklenti gerçekleştikten sonra ise düzeltme olur diye düşünüyorum
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Ne zaman düşüp ne zaman çıkacağını kesin olarak bilsek şimdiye çoktan forumda yazmayı bırakan arkadaşlarımızın arasına katılmıştık. Can sıkıntısından sana takılıyorum sadece. Smiley

ben dususe inanmiyorum hocam, o yuzden dususlerde cok ender yazarim  Cool

maliyeti 100 dolarin altinda olan ender holderlardanimdir heralde.
full member
Activity: 344
Merit: 134
Btc 10k dolar olacak muhabbeti başlamamış hala  Cheesy
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Ne zaman düşüp ne zaman çıkacağını kesin olarak bilsek şimdiye çoktan forumda yazmayı bırakan arkadaşlarımızın arasına katılmıştık. Can sıkıntısından sana takılıyorum sadece. Smiley
Jump to: