Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 469. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
yav boşu boşuna birbirinizin kalbini kırıyorsunuz. arz - talep meselesi artık olay. her artışta btc dünyasına yüzlerce yeni insan ve dolayısıyla para giriyor. güzel güzel artıyor. keyfinize bakın.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
2 k ne yav daha büyük şeyler olacak, çok büyük şeyler olacak  Grin
hero member
Activity: 661
Merit: 509
İngilizce WO'ya yazmıştım: https://bitcointalksearch.org/topic/m.18978747
2k'yı gördükten sonra çakılacak, 1.5k'ya kadar.
Eğer mtgox benzeri olay yaşanmazsa 1k'nın altına daha düşmez.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
piyasa düzelmeye başladı yavaş yavaş, cok fazla karamsarlığa kapılmayın bence. 1600'lerden alanlar da iyi kar yaptılar.

bu altcoin balonu şişmeye devam ettikçe, bitcoin şu anki ölü haliyle bile yükselecektir emin olun.
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
6000 den aşagı sarkarsa alım fırsatıdır,  temkinli olmakta fayda var. Şimdilik bir düşüş dalgası daha bekliyorum. 1450 dolar seviyelerine doğru gidebilir.

Blok hacmi artırılmaz ise düşüş kaçınılmaz olacaktır 1200-1600 arasında gidip gidip gelir, harbiden can sıkmaya başladı bu durum, litecoin segwit denemesinden başarılı olamamış anlaşılan olsaydı bu kadar düşmezdi.
hero member
Nerede bizim 2000 ciler? Birazdan yazarlar buraya %100 fiat balance ye döndüm diye...

2000 de laf mı dostum.5000 diyorlar artık  Grin
duzeltme gelecek diyincede bitcoin dusmez.düşüşü başka yerde arayın filan diye geyik yapıyorlar.
fanboyluktn baska birşey değil.bizdede btc var bizde istiyoruz yukselmesinide trolluk yapmaya ne gerek var.
iki üç tane troll tip onlar kendilerini biliyorlar lutfen baska uzerine kimse alınmasın.sonucta hepimiz istiyoruz btc nin yukselmesini.

evet herkes kim troll, kim değil çok iyi biliyor.

sen buralardan uzaklaş istersen, senin seviyeni aşar bitcoin.

çöpcoinlerinle sana hayatta başarılar.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
6000 den aşagı sarkarsa alım fırsatıdır,  temkinli olmakta fayda var. Şimdilik bir düşüş dalgası daha bekliyorum. 1450 dolar seviyelerine doğru gidebilir.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
Nerede bizim 2000 ciler? Birazdan yazarlar buraya %100 fiat balance ye döndüm diye...

2000 de laf mı dostum.5000 diyorlar artık  Grin
duzeltme gelecek diyincede bitcoin dusmez.düşüşü başka yerde arayın filan diye geyik yapıyorlar.
fanboyluktn baska birşey değil.bizdede btc var bizde istiyoruz yukselmesinide trolluk yapmaya ne gerek var.
iki üç tane troll tip onlar kendilerini biliyorlar lutfen baska uzerine kimse alınmasın.sonucta hepimiz istiyoruz btc nin yukselmesini.
hero member
sağlam bir düşüş yaşadık bugün, ciddi anlamda panik satışları oldu. 1600-1650 seviyelerinde ciddi bir destek yakaladık.

bitcoin hala yukarı yönlü trend kanalının içinde. o yüzden ben hala bitcoin long pozisyonuma devam edeceğim.

eğer 1600'ün altını görürsek o zaman pozisyonumu bozarım, ama şu anda endişelenecek bir durum yok.
member
Activity: 309
Merit: 15
Bir suredir beklenen bir durumdu. Acikcasi beni tedirgin etmesinden cok rahatlatti bile denebilir. 1500'e kadar asagi yonlu seyrine devam edecektir diye ongoruyorum.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Çok fena çakacaklar öyle böyle değil 1200 de falan anca paraşüt açılır gibi geliyor. Felaket tellalı olmak istemem belki tam tersi olabilir ama çok şişti bu bitfinex muhabbeti.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
preev 6000-6100 arası gösteriyor 1 BTC/TL de..
TL piyasası 6700 de olması gerçekten Türkiyede ki bitcoin e olan talebin kanıtı olarak gurur verici diye düşünüyorum.

Hiç gururlanmayın hocam Türkiye bitcoin'e ilgi duyacak son ülkedir. Son durum fiyatlar:

Preev:      6050
Paribu:     6550
Koinim:    6200
Bitkapital: 6700

En azından bitcoin ile ilgilenenlerin gerçekten üzerine düştüğünü emek verdiğine inanıyorum belki dediğiniz gibi sayı olarak sonlarda gelebiliriz ama total etki anlamında bence daha üst siralara girebiliriz.

2k psikolojik sınır olduğu için 2k'ya ulaşılırsa 5k'ya çok daha hızlı gelinecektir. Eğer Segwit geçerse bitcoin 10k'yi de görecektir bana göre. Ama bunun olması yakın zamanda pek mümkün görünmüyor.

Şimde bir de gerçeklere dönelim. 2000'e ulaşmamızı engelleyen şey blocksize meselesi.

Bitcoin'in acilen blok hacminin arttırılması gerekiyor. Eğer bu gerçekleşmezse ne yazık ki btc fiyatı 1400-1800 arasında sürünmeye devam edebilir.

Hardfork olayını unutmamak lazım elde tutmak güzel ama şahsi fikrim, bence bunca altcoinleri boşa pumplamadilar, olası bir btc düşüşlerinde kendilerini garanti pozisyona geçirenler var. hem onların fiyatlarını daha yukarı taşıyarak kar a geçtiler hemde bitcoin deki olası kızışmada kendilerini garantiye almişlar var diye düşünüyorum. Keza bende kendimi böyle pozisyonlandırdım ve buna en uygun ltc yi gördüm. Segwit geçmiş, bitcoin in aynısı.
https://coin.dance/blocks
hero member
2k psikolojik sınır olduğu için 2k'ya ulaşılırsa 5k'ya çok daha hızlı gelinecektir. Eğer Segwit geçerse bitcoin 10k'yi de görecektir bana göre. Ama bunun olması yakın zamanda pek mümkün görünmüyor.

Şimde bir de gerçeklere dönelim. 2000'e ulaşmamızı engelleyen şey blocksize meselesi.

Bitcoin'in acilen blok hacminin arttırılması gerekiyor. Eğer bu gerçekleşmezse ne yazık ki btc fiyatı 1400-1800 arasında sürünmeye devam edebilir.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
TL piyasası 6700 de olması gerçekten Türkiyede ki bitcoin e olan talebin kanıtı olarak gurur verici diye düşünüyorum.

Hiç gururlanmayın hocam Türkiye bitcoin'e ilgi duyacak son ülkedir. Son durum fiyatlar:

Preev:      6050
Paribu:     6550
Koinim:    6200
Bitkapital: 6700
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
hero member
Activity: 546
Merit: 501
Bitfinex duyuru yayınladı.

https://www.bitfinex.com/posts/203
Bu adamların her işi zarar, bir gün hacklenirler bir gün parayı dışarı çıkarmazlar. Bunlarında para çarpma yöntemi bu oldu galiba.
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Sadece 1-12 Mayıs arası toplam Btc işlem hacmi 5 Milyar doları geçerek tüm zamanların zirvesine tırmandı. Her saniye ort. 3800, her gün ise ort. 300.000 işlem gerçekleştiriliyor. Yoğunluk, ilgi alaka had safhada hatta forumdan da anlayabileceğiniz üzere ipini koparan geliyor.

velhasılkelam, BTC yolladım bir onay bile almadı / çekme talebinde bulundum gelen giden yok dayı? diyenlere duyrulur.

https://blockchain.info/charts
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
sr. member
Activity: 532
Merit: 254
Gün içerisinde 1900 dolarları yeniden test edebiliriz. Dün gelmeyen 7000 Tl seviyeleri ise bugün dolarda yaşanan yukarı doğru kıpırdanma nedeniyle gelebilir. YTD.

1900 için uzun süre bekleyebilirsiniz... btc düşmek zorunda Smiley 1 ay içinde 1500 lerde dengeleyecek kendini bence
Jump to: