Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 472. (Read 1108999 times)

full member
Activity: 336
Merit: 154
Habertürk'de şuan Bitcoin yerden yere vuruluyor  Undecided
Ne diyorlar

İşte siyonizm bitcoin falan bağlantısı.Biraz bilgisizlik biraz her b.ku ben bilirimcilik, gençleri uyarmak, kapanış Smiley Cansu Canan Özgen'in programı.Zaten Bitcoin konusunu da sona bırakmışlar.2-3 dakika aman ha dediler bitti.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Ne diyorlar
full member
Activity: 336
Merit: 154
sr. member
Activity: 387
Merit: 252

An itibariyle 2. kez düşüş evresi kırılarak zirve test ediliyor.. durur mu? döner mi? pek sanmıyorum.

hocam exchange sitesine göre analiz değişiyor biraz. kısa vadeli analizlerde ben GDAX BTC/USD grafiği üzerinden gidiyorum (her ne kadar veriler problemli olsa da).

benim analizimde trend yukarı yönlü ve alttaki destek üstteki direnç bölgesine yaklaşsa da henüz o kadar yakın değil (1700 seviyelerinde şu anda). o yüzden 15 mayısa kadar direnç-destek bölgesi içinde kalmaya devam edeceğini, yukarı yönlü hareketine devam edeceğini düşünüyorum.

Ben de aynı şekilde düşündüğüm için pek sanmıyorum demiştim ama, burada hep bir ama var işte hocam, şuan ki kırılımı hesap etsem de olacağını pek sanmıyordum açıkçası... normal şartlarda düşüş trendine girdik diyebilmemiz lazım şuan, bu grafiğe göre 1672 bandına kadar bir çekilme olabilir akabinde yön aşağı gibi görünüyor şuan.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600

An itibariyle 2. kez düşüş evresi kırılarak zirve test ediliyor.. durur mu? döner mi? pek sanmıyorum.

hocam exchange sitesine göre analiz değişiyor biraz. kısa vadeli analizlerde ben GDAX BTC/USD grafiği üzerinden gidiyorum (her ne kadar veriler problemli olsa da).

benim analizimde trend yukarı yönlü ve alttaki destek üstteki direnç bölgesine yaklaşsa da henüz o kadar yakın değil (1700 seviyelerinde şu anda). o yüzden 15 mayısa kadar direnç-destek bölgesi içinde kalmaya devam edeceğini, yukarı yönlü hareketine devam edeceğini düşünüyorum.
sr. member
Olaylar olaylar.. altcoinlere müjde
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Ben arada coin turk sitesindeki analize bakıyorum. Genelde tutuyor analizler  en son 1300  üzeri kırarsa 2000 e gider diye okumuştum hemen sattığım  gibi geri alım yaptım 
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
1700 yapmıslar 2000 e degdirmeden durmaz bunlar ordan kırmızı mum ne kadar uzun olur o hayal gucune baglı. Bir yerde kar realizasyonu gelecektir bakalım ne kadar realize edecekler
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
grafigin meali sudur.

cok sIkIstIk. acil ci$e gitmemiz lazim, yukari mi iseyelim , asagi mi iseyelim. ne tarafa isersek iseyelim, o yonde devam edecegizdir.
sr. member
http://4.1m.yt/xEn-Sle.png

Hocam bu kanal hareketi falan mı oluyor tam grafik okumayı iyi bilmiyorum da kısaca bahseder misiniz bitcoin yükselişini grafikten nasıl okumamız gerekir sizce? Çok fazla chart falan var, ben de bitcoinwisdom'a giriyorum ama okuyamıyorum iyi.

Xdk'lık periyodun açılış-kapanış değerlerinden çizerek birleştirilerek yapılan trend grafiğidir bu, bu işteki en basit ve en ilkel yöntem esasından. alt çizgi destek (olası aşağı yönün kırılımının yerini belirlemek için) üstteki ise direnç noktalarını (aynı şekilde yukarı yön için) belirlemek için çizdim. genel olarak btc dışında pek bir faydası da yok aslında zira bu piyasa çok civcivli.. genel olarak forexle alakalı sitelerde temel teknik analizle alakalı pek çok bilgi, eğitim mevcut araştırabilirsiniz.
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
http://4.1m.yt/xEn-Sle.png

Hocam bu kanal hareketi falan mı oluyor tam grafik okumayı iyi bilmiyorum da kısaca bahseder misiniz bitcoin yükselişini grafikten nasıl okumamız gerekir sizce? Çok fazla chart falan var, ben de bitcoinwisdom'a giriyorum ama okuyamıyorum iyi.
sr. member

legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
ether xmr falan mı alsak ya düşmüş altcoinler çevirtiriz sonra tekrar
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Ripple'ın sitesine göre XRP token'ın gerçek pazar değeri 16 milyar dolar civarında.

https://charts.ripple.com/#/

Aşırı yükseldi dediğimiz bitcoin market cap ise 29 milyar dolar.

Bir bakkal dükkanının değeri 16 olabiliyorsa, bir hiper-market için 29 çok gülünç bir rakamdır.

Yine de bu 15 mayıstaki ETF kararından sonra eğer hayır çıkarsa kısa vadeli bir düşüş yaşanabilir. O yüzden temkinli olmakta fayda var.

Uzun vadeli düşünün. Bitcoinlerinizle altcoin pazarında kumar oynayacaksanız, kaybettiğiniz zaman üzülmeyeceğiniz kadarıyla yapın bunu.
full member
Activity: 214
Merit: 100
BTC'nin önündeki sorunlar hala çözülmedi. 2 ay önce başlayan HF muhabbetini herkes unutmuş görünüyor. HF tehlikesi daha bitmedi. Çin borsalarında hala withdraw yapılamıyor. Withdraw açıldığında satışlar gelirse (bence gelecek, fiyatlar withdraw yasağı başlangıcının 2 katına geldi) fiyatlar 1000 doları görür.

Merhaba;

Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Çin borsaları yerel ve uluslararası işlemde iki'ye bölünmüş durumda ve her 2 borsa (Çin yerel borsaları ile uluslararası borsalar) arası BTC akışı yasak. Bu akışın serbest bırakılması ancak ve ancak denetimli olacağı için Çin'in piyasaya bir etki etmesi (Limit sınırı olacağı için) ancak yeni bir regülasyona kadar konu dışı kalmış gibi geliyor. Ben bu şekilde düşünüyorum. HF için bir fikrim yok, ortada çok spekülasyon var. Ha buna rağmen gider yeni BTC alırmıyım, hayır.

İyi dileklerimle

Regülasyonların içeriği daha tam belli değil. AML ve KYC prosedürleri uygulanacak. Regülasyonlar ne kadar ağır olursa BTC'nin Çin dışına çıkması o kadar olası. Çinli madenciler bu pastayı bırakmazlar.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
BTC'nin önündeki sorunlar hala çözülmedi. 2 ay önce başlayan HF muhabbetini herkes unutmuş görünüyor. HF tehlikesi daha bitmedi. Çin borsalarında hala withdraw yapılamıyor. Withdraw açıldığında satışlar gelirse (bence gelecek, fiyatlar withdraw yasağı başlangıcının 2 katına geldi) fiyatlar 1000 doları görür.

Merhaba;

Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Çin borsaları yerel ve uluslararası işlemde iki'ye bölünmüş durumda ve her 2 borsa (Çin yerel borsaları ile uluslararası borsalar) arası BTC akışı yasak. Bu akışın serbest bırakılması ancak ve ancak denetimli olacağı için Çin'in piyasaya bir etki etmesi (Limit sınırı olacağı için) ancak yeni bir regülasyona kadar konu dışı kalmış gibi geliyor. Ben bu şekilde düşünüyorum. HF için bir fikrim yok, ortada çok spekülasyon var. Ha buna rağmen gider yeni BTC alırmıyım, hayır.

İyi dileklerimle
full member
Activity: 214
Merit: 100
hero member
Activity: 756
Merit: 541
1 ay içinde 2000 doları görmesi demek yıl sonunu 3000 le kapatması anlamına gelir. sanmıyorum... 1400-1800 bandında gidip gelecektir bir süre.. yıl sonuna doğru 2000 leri görebilir.

Merhaba;

Bu fiyat yükselişeri tamamen süpekülatif, fikir yürütmek için kaynak, veri yok. 3k olursa hiç şaşırmam.

İyi dileklerimle
sr. member
Activity: 532
Merit: 254
1 ay içinde 2000 doları görmesi demek yıl sonunu 3000 le kapatması anlamına gelir. sanmıyorum... 1400-1800 bandında gidip gelecektir bir süre.. yıl sonuna doğru 2000 leri görebilir.
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
Biraz daha var dump a hala herkes dump bekliyor malum. ytd

BU shillerini saymazsak Türkçe bölümü dışında dump bekleyen pek yok aslında. İzlenmesi gereken noktalar 2000-3500-5000-7000 dolar. Eğer bir balon oluşacaksa kesinlikle şu anki fiyatın en az 3 katına kadar çıkması gerekiyor. Bu durum hız kesmeden bu yaz mı olur, Kasımda mı olur yoksa hiç olmaz mı onu zaman gösterecek.

Wow cidden o fiyatlara gidebilir mi? Ciddi bir para girişi gerekiyor bunun için çünkü market cap sanırım mart'da 17-18 milyar dolarken şu anda 30 milyar dolara yaklaşmış durumda bitcoin nezdinde.
Jump to: