Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 470. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
Artik bir duzeltme yapmasi gerekmez mi illa 2000 dolardami duzeltmeyi yaptiracaklar? Dun ogleden sonra soluklanmasi acikcasimiyi oldu hep yukari ivmelenmesi dogal degil

daha ne duzeltme olacak hocam.dun sabahtan beri 80 dolar dustu.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
Artik bir duzeltme yapmasi gerekmez mi illa 2000 dolardami duzeltmeyi yaptiracaklar? Dun ogleden sonra soluklanmasi acikcasimiyi oldu hep yukari ivmelenmesi dogal degil
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Gün içerisinde 1900 dolarları yeniden test edebiliriz. Dün gelmeyen 7000 Tl seviyeleri ise bugün dolarda yaşanan yukarı doğru kıpırdanma nedeniyle gelebilir. YTD.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Bu forumda Mr. Robot'a laf atmak mı? Bu ne cesaret yiğidim, kripto-para tanrıları tarafından çarpılacaksın haberin yok.

Bitcoin 1800'e kadar gevşedi ama geriden gelen Çin arayı kapatmaya başladı. OKCoin 1300'lerdeydi kaç gündür, şimdi 1600 olmuş neredeyse. Son 7 haftanın 6'sı yeşil çubuk, haftaya yine bir düzeltme gelebilir.
sr. member
Activity: 462
Merit: 250
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Argümanınız çok farklı yerlere gidiyor. ABD'nin çıkaracağı USDcoin Bitcoin'e zarar veremez çünkü USDcoin kullanıcısı zaten USD kullanıcısı olacaktır ve Bitcoin kullanıcısı gidip USDcoin kullanmayacaktır. Bitcoin devleri değişebilir ama Bitcoin'i geliştiren devler her zaman olacaktır. Herkesin devlete, bankaya bakış açısı sizin gibi olmadığı için dünya görüşlerinin taban tabana zıt olduğunu anlayamamışsınız sanırım.

Şu FEDCoin geyiği hala ölmedi mi yahu?
Spam haber basan uyduruk siteler bu sefer de USDCoin mi çıkartmışlar btc'yi bitirmek için? Grin

Mr.robot izleyen ülke adına coin çıkartıyor maşallah Grin

Goy goycular nerde diyordum bende, o salak diziyi izleyen sensin bence, konusuyoruz demi burda, kendine zaman ayir dostum, disari cik hava cok guzel, kopegini gezdir, oksijen al bol bol, nargileye git ama amacin goygoy olmasin
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
Argümanınız çok farklı yerlere gidiyor. ABD'nin çıkaracağı USDcoin Bitcoin'e zarar veremez çünkü USDcoin kullanıcısı zaten USD kullanıcısı olacaktır ve Bitcoin kullanıcısı gidip USDcoin kullanmayacaktır. Bitcoin devleri değişebilir ama Bitcoin'i geliştiren devler her zaman olacaktır. Herkesin devlete, bankaya bakış açısı sizin gibi olmadığı için dünya görüşlerinin taban tabana zıt olduğunu anlayamamışsınız sanırım.

Şu FEDCoin geyiği hala ölmedi mi yahu?
Spam haber basan uyduruk siteler bu sefer de USDCoin mi çıkartmışlar btc'yi bitirmek için? Grin

Mr.robot izleyen ülke adına coin çıkartıyor maşallah Grin
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
bu islemleri hizlandirma yontemi yok mu ?

Acil durumlarda gece yarısından sonra halen viabtc kullanıyorum, en geç bir saatte çözülüyor iş.
sr. member
En onemlisi karsi taraf senin gibi bu isi bilmesi gerek

Neden bitcoine bilendin demeyin 2 islemim onay almadi bekliyorum 3 gundur  Angry Angry
https://blockchain.info/tx/f5aa1fa49972505c87d3505f721f215d509108e664a5faae36adabb594fe8354
https://blockchain.info/tx/88605d63d9f6319271a2ad0d103035ecb6cfa473a9e947f252070d196fbe935a

Bundan sonra litecoin yada etherumla yapacagım isimi.

Çok doğru söylediniz, herkesin yaptığı işi bilmesi lazım. Örneğin Bitcoin kullanmasını bilen biri aynı adresin 2 kere kullanılmaması gerektiğini bilirdi.
Satoshi'nin en temel prensibidir, aynı adres birden çok kullanım için dizayn edilmemiştir.
Sizin özelinizde yaptığınız işlemlere gelelim, 1.43$ fee ödemişsiniz ve 4 farklı adresten Bitcoin göndermişsiniz. Bu adresler sırasıyla 1409, 324, 2 ve 6 kez kullanılmış.
Faucet vb. microtransactionlarla uğraşanların en sık yaşadığı sorun bu, adreslerdeki inputlar çoğaldıkça ödenmesi gereken fee artar.
Bu durumu şuna benzetebiliriz, tek parça 1 GB dosyayı kopyalama hızınızla 10 bin parçadan oluşan 1 GB'lık klasörü kopyalama hızınız aynı mıdır? Aynısı Bitcoin işlemleri için de geçerli.
Bitcoin'e temeli olmayan iddialarla saldırı yapmak yerine onu öğrenmeye çalışabilir veya Litecoin, Ethereum veya bankaları kullanabilirsiniz. Sizi tutan yok.

bu islemleri hizlandirma yontemi yok mu ?
legendary

Neden bitcoine bilendin demeyin 2 islemim onay almadi bekliyorum 3 gundur  Angry Angry
https://blockchain.info/tx/f5aa1fa49972505c87d3505f721f215d509108e664a5faae36adabb594fe8354
https://blockchain.info/tx/88605d63d9f6319271a2ad0d103035ecb6cfa473a9e947f252070d196fbe935a

Çok doğru söylediniz, herkesin yaptığı işi bilmesi lazım. Örneğin Bitcoin kullanmasını bilen biri aynı adresin 2 kere kullanılmaması gerektiğini bilirdi.
Satoshi'nin en temel prensibidir, aynı adres birden çok kullanım için dizayn edilmemiştir.
Sizin özelinizde yaptığınız işlemlere gelelim, 1.43$ fee ödemişsiniz ve 4 farklı adresten Bitcoin göndermişsiniz. Bu adresler sırasıyla 1409, 324, 2 ve 6 kez kullanılmış.
Faucet vb. microtransactionlarla uğraşanların en sık yaşadığı sorun bu, adreslerdeki inputlar çoğaldıkça ödenmesi gereken fee artar.
Bu durumu şuna benzetebiliriz, tek parça 1 GB dosyayı kopyalama hızınızla 10 bin parçadan oluşan 1 GB'lık klasörü kopyalama hızınız aynı mıdır? Aynısı Bitcoin işlemleri için de geçerli.
Bitcoin'e temeli olmayan iddialarla saldırı yapmak yerine onu öğrenmeye çalışabilir veya Litecoin, Ethereum veya bankaları kullanabilirsiniz. Sizi tutan yok.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Sen çok yanlış gelmişsin kardeş derin sularda yüzüyorsun. Bir sürü mikro işlemi biriktirip adresleri şişirdikten sonra böyle 1.5 dolar fee ödesen bile onay alamazsın işte. Biz neden 15 cent ödeyip senin yaşadığın sıkıntıyı yaşamadan 1 saatte onay alıyoruz? Sorunu kendinde ara bence. Wink

Banka muhabbetini, ingiltereye ozel bir espri olarak yaptim, kripto paraya ilgimiz olmasa burada olmayiz degilmi, su an 124k onaysiz islem var, herkes sikayet ederken, sen 15 cente 1 saatte islem yapiyorsan, nasil yaptigini da anlat, herkes ogrensin degil mi ?

Biraz kızmış gibisiniz bazen bende kızıyorum ama düzelecektir bu işlem onayları. Bankacılık bitti varsa yoksa 10-15 senesi olduğunu düşünüyorum. Blockchain alt yapısını kullanmaya başlayarak 5-10 sene daha ömrünü uzatabilirler ama çok vakitleri kalmadı. Gelen yenilikler yeni projeler artık bankacılığın kökünü dinamitliyor. 1999 yılında Fight Club'un son sahnesinin boş yere çekildiği düşünmüyorum. Kıyamet Projesiydi yanılmıyorsam. Bankacılık bu yüzyılda tarihe karışacaktır.

sr. member
Sen çok yanlış gelmişsin kardeş derin sularda yüzüyorsun. Bir sürü mikro işlemi biriktirip adresleri şişirdikten sonra böyle 1.5 dolar fee ödesen bile onay alamazsın işte. Biz neden 15 cent ödeyip senin yaşadığın sıkıntıyı yaşamadan 1 saatte onay alıyoruz? Sorunu kendinde ara bence. Wink

Banka muhabbetini, ingiltereye ozel bir espri olarak yaptim, kripto paraya ilgimiz olmasa burada olmayiz degilmi, su an 124k onaysiz islem var, herkes sikayet ederken, sen 15 cente 1 saatte islem yapiyorsan, nasil yaptigini da anlat, herkes ogrensin degil mi ?
hero member
Activity: 2156
Merit: 685
sr. member
Reklami oyle yapildi, ama 15 dolar gonderirken 1.5 dolar fee odemek gerekiyor, 30 centle 1 haftada gider o islem, hizli islenmesi icin fee odesen bile 3 gundur confirm almiyor.
Sen gonderirken bürokrasiye takilmazsin ama, karşı taraf 15m alınca eger core kullanmiyorsa baya bir takilir, ayrıca localden bozdurmasi gerek harcamasi icin, yada yuksek fee odeyerek Atm cart curt, anonimlik yine pert olur karsi tarafin.

Neden bitcoine bilendin demeyin 2 islemim onay almadi bekliyorum 3 gundur  Angry Angry

oysa banka oylemi, gelmeyince ara bankaci kizi, cozsun isini  Grin

"Available 24/7 via Online Banking - send up to £50,000 or currency equivalent in a matter of minutes. We've also made it easy for you to set up future pending and recurring payments Smiley."

"Send money online for just £4.
There's no payment fee at all if you transfer to another HSBC Account Wink"

Yaşaşın kapitalizm !
sr. member
Activity: 532
Merit: 254
Anonim kalmanın birçok yöntemi var ama zaten Bitcoin'in esas kullanım amacı anonim kalmak değil ki. Yeni Zelanda'dan Katar'a Pazar gecesi saat 2'de 15 milyon doları yalnızca 30 cent işlem ücreti ödeyerek, hiçbir bürokrasiye takılmadan gönderebiliyor musunuz? Evet. Bitcoin'i değerli kılan şey budur. Bankalar hesabımı dondurur mu derdi yok, devlet parama el koyar mı derdi yok, her şeyin kontrolü sizin elinizde.

evet bitcoinin en önemli özelliği bu olsada her ülkede yüklü miktardaki BTC yi hızlı bir şekilde değerinde nakite dönüştürme konusunda sıkıntılar var. BTC karşılığı mal/hizmet satın alımının yaygınlaşması lazım.
legendary
Anonim kalmanın birçok yöntemi var ama zaten Bitcoin'in esas kullanım amacı anonim kalmak değil ki. Yeni Zelanda'dan Katar'a Pazar gecesi saat 2'de 15 milyon doları yalnızca 30 cent işlem ücreti ödeyerek, hiçbir bürokrasiye takılmadan gönderebiliyor musunuz? Evet. Bitcoin'i değerli kılan şey budur. Bankalar hesabımı dondurur mu derdi yok, devlet parama el koyar mı derdi yok, her şeyin kontrolü sizin elinizde.
sr. member
Konu anonimlige geliyor donup dolasip galiba
Fiyat bazinda bakmiyorum, user bazinda ciddi kullanici kaybeder, herkes bu isi anonim kalmak icin yapmiyor.
birisi bana bitcoinin gercekten anonim oldugunu soylemesin, butun islemler publicken, tum islemler depolaniyorken, zaten yeni bir akim basladi blockchainden sizin tum bilgilerinize ulasmak isteyen ulasiyor, merak etmeyin derim https://www.chainalysis.com
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
halen 1week tabloda mukemmel bir cup & handle'in devamini goruyoruz. breakout kesinlikle oldu. ama nereye kadar surecek, nereyi destek yapacak zamanla gorecegiz. benim tahminim klasik arz talep meselesi. kuskusuz ki, talep her gecen gun artiyor.
legendary
sr. member
Btc konusunda Özgür Demirtaş genelde olumlu konusuyor. Er yada gec kripto paraların güçlü hale geleceğini dusunuyor.
Suanda da btc sanki biraz dinleniyor. Bitstamp 1720 dolar civarlarında gidip geliyor
Grin Grin Grin işte buna gülerim arkadaş
https://twitter.com/profdemirtas/status/840438097900900352
https://twitter.com/profdemirtas/status/818909940001734658
https://twitter.com/profdemirtas/status/818154808242765824
https://twitter.com/profdemirtas/status/840437260151603200

falan filan.

Gerçi hep uyarı niteliğinde twitleri ama olsun Smiley

ben bu adamin kafasinin azicik calistigini dusunurdum, ancak yanilmisim belli ki.

guya amerikada doktora yapmis, finans uzmani vs vs...

Hangi konuda yanlış yapmış bir söylermisin, özgür demirtaş çok ileri görüşlü bir insan, bitcoin çöktü derken çıkış amacının dışında şu anda, onu demek istemiş, ücretsiz desen değil, hızlı desen değil, anonimde değil, tüm borsalar belge istiyor.

Borsalar belge isteyebilir anonimleştirmek doğasinda var bitmixer gibi sitelerle de üst seviyeye taşiyabiliyorsunuz bunu.
geleceğin parabirimlerinin elektronik para birimleri olacağını söyleyip, bitcoin ama çöktü diyip üzerine hisse senetlerine göre de performansı düşük demek. wtf? yatırım aracı değil ki bu. insanlar şuan öyle kullaniyor olmasi insan doğasından best of the investment diye bir slogan yapmadi kimse sadece fiyatlarinin katlanarak gitmesi insanlara cezbettirdi. keza dolari düşünün amaç yatırım mı ? hayır dolar para birimi değil mi? ama nedir performansina güvenip yatirim yapmak senin elinde.

bitcoini tam anladığını düşünmüyorum. tam anlamadan yorum yaptığını düşünüyorum demirtaş'ın . keza şuan yanımda olsa 3 saat anlatırım kendisine seve seve. bir partinin öncülüğünü yapmiş bir insanın bunu iyi bilmesi iyi anlatmasini sağlar diyerek kaç saat ayırdığıma üzülmem severekte yaparım.
Kardesim, bitcoinin 3 ilkesi var mi var, sen diyorsun ki bitmixer, o zaman daha da masraf yapiyorsun ve efor ve zaman harciyorsun, 2 ilke kafadan gitti, ben amerikadaki teyzeme 1000 dolarlik bitcoin yollayacam, 1.5 dolar tx fee, bitmixer masrafini bilmiyorum, 5 gunde gitse bir islem, ben 1.5-2 gunde giderim amerikaya o 1.5 dolarida hotdog yerim   Grin
Bitcoin coktu demiyorum, cokmeyecek dogalina birakilirsa eger, ama abd teknolojisi, USDcoin diye bir coin cikarirsa, tum dev.leri bu coine gorevlendirilse, altyapiya blockchaini koydular mi, hizli-ucretsiz olup ve anonim olmasa bile, bitcoine darbeyi indirir. Bitcoin beyninin ustune cakilir  Sad
Etherum daha iyi bu konuda
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Şu özgür demirtaş nasıl bir adammış vay arkadaş bende takip ederdim adamın dediklerinin tersi oluyor genelde. Resmen herif yükseltmek için uğraşıyor. Asıl konumuza gelirsek 1 haftada nasıl bir artış olduysa büyük ihtimal kısa bir süre sonra 2000$ görecek gibiyiz.

bundan 5 yıl önce 1 Btcsi olan adam tutmaya devam etsin. Grin
Jump to: