Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 473. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 644
Merit: 504
Biraz daha var dump a hala herkes dump bekliyor malum. ytd

BU shillerini saymazsak Türkçe bölümü dışında dump bekleyen pek yok aslında. İzlenmesi gereken noktalar 2000-3500-5000-7000 dolar. Eğer bir balon oluşacaksa kesinlikle şu anki fiyatın en az 3 katına kadar çıkması gerekiyor. Bu durum hız kesmeden bu yaz mı olur, Kasımda mı olur yoksa hiç olmaz mı onu zaman gösterecek.

bende katılıyorum size. bitcoin için bu fiyatlar çerez 2013 fiyatlarının bir tık üzerinde.. hele düşmeyi bırak baskılanıyor fiyatı. balon patlarsa dışa doğru patlayacak 2-3 kat katlayacak fiyatı o zaman herkes ne oluyor diyecek. bitcoinin sağlam bir dump yemesi için soğuk cüzdanlardan stoklardan bitcoinlerin çıkarılması gerekir. O bitcoinlerde o stoklardan 1000-2000 dolar için çıkmaz. Oraya stoklayanlar aşağıda 10.000 dolar partisi başlığında yazıyor bile. 3-4k fiyatlar görülmeden sağlam düşüşler beklemiyorum artık.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001

BU shillerini saymazsak Türkçe bölümü dışında dump bekleyen pek yok aslında. İzlenmesi gereken noktalar 2000-3500-5000-7000 dolar. Eğer bir balon oluşacaksa kesinlikle şu anki fiyatın en az 3 katına kadar çıkması gerekiyor. Bu durum hız kesmeden bu yaz mı olur, Kasımda mı olur yoksa hiç olmaz mı onu zaman gösterecek.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
düşüş bence 2000 den once olmayacak.
2000 de bayagı takılacak o aralar kar satışları filan derken ufak bir 1850-1875 e donus olacak.
onceki hareketlerden cıkartarak soyluyourz birşeyler.buraları okuyup kimse ona gore hareket etmesin.cunku kimse hiçbirşey bilmiyor.

düşüş arayan başka coinlerde arasın japonyadan sağlam haberler geliyor, yasal bitcoin borsaları yolda artık altın petrol gibi alınıp satılabilecek bir bitcoinden bahsediyoruz. 2000 dolarları taban yapacak gibi görünüyor. Ayı piyasası 2-3 senenin ardından tamemen bitti gibi. Şimdi asıl mesele olan 10.000 dolar yolculuğu başladı 2000 dolar çok büyük bir psikolojik sınır aşılırsa çok insan daha bitcoin'e yatırım yapacak. Domino taşları bir bir devrilmeye devam ediyor.

Merhaba;

Daha 5 ay önce psikolojik sınır 1000 usd diyorduk. Bence öyle bir sınır yok, gaz alıp verdikçe gitmeye ta ki 1 milyon btc hareket etmeye başlayana kadar devam eder bu. YTD

İyi dileklerimle
hero member
2000 de bayagı takılacak o aralar kar satışları filan derken ufak bir 1850-1875 e donus olacak.
onceki hareketlerden cıkartarak soyluyourz birşeyler.buraları okuyup kimse ona gore hareket etmesin.cunku kimse hiçbirşey bilmiyor.

düşüş arayan başka coinlerde arasın japonyadan sağlam haberler geliyor, yasal bitcoin borsaları yolda artık altın petrol gibi alınıp satılabilecek bir bitcoinden bahsediyoruz. 2000 dolarları taban yapacak gibi görünüyor. Ayı piyasası 2-3 senenin ardından tamemen bitti gibi. Şimdi asıl mesele olan 10.000 dolar yolculuğu başladı 2000 dolar çok büyük bir psikolojik sınır aşılırsa çok insan daha bitcoin'e yatırım yapacak. Domino taşları bir bir devrilmeye devam ediyor.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
sr. member
Activity: 281
Merit: 250
çok fena bir dump gelecek ama ne zaman.. bu sıralar herkes tetikte olmalı.

kesinlikle katılıyorum. bir yerden mutlaka birkaç yüz dolarlık bir dump dalgası gelecek ama o noktayı anlamak imkansız gibi. belki burdan 2 bin dolara bile çok hızlıca tırmanabilir diye düşünüyorum.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
15 günde sadece bitcoin alarak 1200 tl kar etmişim dump ta gelse pump ta gelse umrumda değil hep var ol bitcoin  Grin Grin Bu hızda giderse kasımda 2000 diyordum temmuz ağustosta 2000 dolarlar görülecektir.

eğer 1800 görüldükten sonra yukarıya doğru kırmaya devam ederse bu ay bitmeden de 2000'i görebiliriz. hayırlısı diyelim.
hero member
15 günde sadece bitcoin alarak 1200 tl kar etmişim dump ta gelse pump ta gelse umrumda değil hep var ol bitcoin  Grin Grin Bu hızda giderse kasımda 2000 diyordum temmuz ağustosta 2000 dolarlar görülecektir.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
çok fena bir dump gelecek ama ne zaman.. bu sıralar herkes tetikte olmalı.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

1-2 dakikaya 1700$'deyiz, altoinler gene kan revan. Yapanlar bu işi biliyor. Bu ivme gerçekten baş döndürüyor.

İyi dileklerimle
hero member
Activity: 510
Merit: 500
btc'nin all time grafiginde bariz bir cup & handle var. bir kac sayfa once gostermistim. daha handle'a gelmedik, ama coooook yaklastik.

Cup & Handle çıkarımını nasıl yapıyorsunuz? Aslında handle fazla gitti gibi geliyor bana.

Doğru söylüyorsun, uykusuzlukla yanlış yazmışım, yaklaştığımız breakout.

Hocam, forumda cup&handle aratınca sizin mesajınız çıktı. Postlarını okumaktan zevk aldığım bir üye olduğunuz için de alıntılıyorum. Yorumunuzu esirgemeyin Smiley

Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek değerini gördüğü 1623$ üzerine çıkardığı grafik bu şekilde. Kısa vadeli yükseliş gelebilir mi?
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Yukarı trend devam ediyor, grafikler güzelleşti. Yine 1600 doların üstündeyiz.

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
satoshi nin ilk bitcoin mine etmeye başladığındaki cüzdanlarda 1milyon bitcoin var. Oradan bir hareket olsa, 1milyon bitcoin piyasaya girecek diye fiyat yarıya iner halbükü market cap üzerinden hesap ettiğinizde 1.000.000*1500 ne yapiyor? 1.5 milyar dolar yapıyor ama hareket ettiği anda 750 $ a kadar bile gelecek olmasının sebebi sistemden bu adam 20 milyar dolar alacağından değil, 1.5 alacak ama millet de düşecek diye önden satmaya başlayacakları için düşer. Sistemden büyük bir para çıkışı olmuş olur.

Bunun tam tersini de pump lar için düşünebilirsiniz.
Bitcoin candır.
hero member
Forumda yabancilarda konusulan şu az bucuk ingilizce google transtle yardimi ile anladigim kadarini soyluyoum. Ethereumun buyuk kismi belli basli balinalarda bunun sayisi 20-40 milyon arasinda degisen bir rakam ve bunlar etherumu satmiyorlar. Piyasayi siseren bunlar. Buyuk bir vurgun yaparlarsa kimse sasirmasin.
Yani diyorsunki ortalama 100$ degerden 2-4milyar doları belli başlı balinalar tutuyor ve bunlar dumplayacak. Bana cok mantıklı gelmedi.
Ayrıyeten ethereum dahada değerlenecektir. Shitcoinler scamcoinler ucusuyor piyasada marketcapları inanılmaz seviyelere gelmiş. Btc yakında bunların gazlarını alacaktır.

Aynen oyle diyorum 2-4 milyar dolar yalniz sunu unutmayin hocam daha 2 ay once bu balinalarda 200 milyon dolardi ether 10 katladi 2 milyar dolar servet sahibi oldular. Ziktiri herkes cekti.
Ayrıca dumplarlar veya pumplarlar bilemem. Etherin gercek sahipleri onlar bu piyasa onların  istedikleri gibi yonlendirirler. Nasıl 100 dolar yaptilarsa 1 dolar bile yapabilirler.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Forumda yabancilarda konusulan şu az bucuk ingilizce google transtle yardimi ile anladigim kadarini soyluyoum. Ethereumun buyuk kismi belli basli balinalarda bunun sayisi 20-40 milyon arasinda degisen bir rakam ve bunlar etherumu satmiyorlar. Piyasayi siseren bunlar. Buyuk bir vurgun yaparlarsa kimse sasirmasin.
Yani diyorsunki ortalama 100$ degerden 2-4milyar doları belli başlı balinalar tutuyor ve bunlar dumplayacak. Bana cok mantıklı gelmedi.
Ayrıyeten ethereum dahada değerlenecektir. Shitcoinler scamcoinler ucusuyor piyasada marketcapları inanılmaz seviyelere gelmiş. Btc yakında bunların gazlarını alacaktır.

hero member
full member
Activity: 142
Merit: 100
Bitcoinin market cap değeri toplam coinler içinde %55 altına geriledi. Bu rakam %80 ler seviyesindeydi. Bitcoin fiyatının baskılandığını düşünüyorum. Piyasada ilginç şeyler yaşanıyor. Bitcoinciler altcoinlerin uçuşunu izliyor, rakam %50 altına gerilerse kritik konular gündeme gelebilir.

Kripto coin piyasası tam bir taht oyunlarına döndü artık. Alt coinler harıl harıl çalışmaya başladı. Hergün yeni bir yenilik yeni bir anlaşma yeni bir haber vs. Alt coinlerin yapı taşları ether , dash , zcash olmuş 100$. Diğer alt coinler sürekli çıkışta her yer yeşillik olmuş. Tüm bunlar olurken bitcoinin başına bir şey gelirse hard fork meselesinde olduğu gibi bu sefer bitcoin kolay toparlanamayabilir.  Kral tahtından olabilir. Bunlar sadece benim düşüncelerim. Yatırım tavsiyesi değildir.
full member
Activity: 336
Merit: 154
Sanayi de matbaa işi yapan ve coinspace e 30 bin euro kaptıran dayı bile bana ethereum dan konu açıyorsa bu piyasa durulmaz arkadaşlar  Wink
hero member
Bitcoinin market cap değeri toplam coinler içinde %55 altına geriledi. Bu rakam %80 ler seviyesindeydi. Bitcoin fiyatının baskılandığını düşünüyorum. Piyasada ilginç şeyler yaşanıyor. Bitcoinciler altcoinlerin uçuşunu izliyor, rakam %50 altına gerilerse kritik konular gündeme gelebilir.
Jump to: