Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 489. (Read 1108999 times)

member
Activity: 118
Merit: 10
Yıkılıyor denen Bitcoin hala 1000 doların üzerinde 4 hanelerden işlem görüyor. 2 sene önce 200 dolar olan Bitcoin şimdi 200 dolar düştü diye yıkılıyor demek nasıl bir kafadır? Forum gerçekten cahil cühela dolmaya başladı artık.

Daha fiyat ile değerin farklı şeyler olduğunu bilmeyen bir cahile ne anlatsanız boştur.
Siz gidin ötede unlimited altcoininizle oynayın. Smiley

Katılıyorum size  forum gerçekten cahil cühela dolu hemde  cüpcühelaaa

İnsanların cahil olduguna nasıl karar veriyorsunuz ?  
Sonucta herkes hür ve özgür, seçme seçilme hakkı var Cheesy  
Bu kadar özgür bir ülkede isteyen istediğini yazabilir,    
Sadece sizin yorumlarınızmı medeni ?  
Bakınız 2013 üyesiyim ve kimseye cahil dememişim kimseyi aşağılamamışım, eminimki  bitcoin geçmişim sizden çok çok fazladır, activity ve post  sizden daha az.
Ama kimsenin kimseyi aşağılama hakkı yok insan degerli bir varlıktır. birbirinizi kırdıgınızla kalırsınız.
Bir yorumu beğenmiyorsanız esgeçin.  cevap verme zorunluluğunuz yok neden böyle hissediyorsunuz Smiley  
2 kişi tartışırken, siz 3. kişi olmak istemişsiniz, bence hata sizde Smiley

Şuan içinde bulunduğunuz durumu çok güzel anlatan bir video üşenmedim yükledim
https://www.youtube.com/watch?v=TWiImZQcpGo

Bu forumda herkes yorum yapabilir....
Neyse  konu tartışma konusu değil sonucta, bende güvendiğim bir kaynaktan aldığım bilgiye göre,  cahil cühelalarında anlayacağı şekilde yazmak istedim yorumumu

Kaynaktan alınan bilgi
BTC ya  Düşecek Yada Çıkacaktır  inanın kaynak sağlam...   2012'den buyana böyle olmuştur.

tartışma yaratacak cevaplara yorum yazmayacağım daha öncekilerde yaptığım gibi Smiley

edit:bu  arada  ben reply ederken arkadaş 800 usdler falan yazmış 1 haftadır ana forumda konuşuluyor 800 usd olacağı bakalım...  sanırım adamlar boş post kasma peşinde degiller birbirlerine fikir veriyorlar..  birbirlerini yemiyorlar Smiley

CAHİL STYLEEE
Gerçekten de bitcoin sallanmıyor artık. Çünkü direkt yıkılıyor. BTC sizin bu tahmininizden sonra sadece 2 gün içerisinde 200$ düştü, hala da düşüyor.

Yıkılıyor denen Bitcoin hala 1000 doların üzerinde 4 hanelerden işlem görüyor. 2 sene önce 200 dolar olan Bitcoin şimdi 200 dolar düştü diye yıkılıyor demek nasıl bir kafadır? Forum gerçekten cahil cühela dolmaya başladı artık.

Belli ki bu yorumu "deli yada cap cahil" biri yazmış. İnsanlar bilmedikleri konular hakkında uzman gibi konuşunca kalitelerini belli ediyorlar. "Akıllı insan" internetteki bir forumda tanımadığı birinin verdiği öğüde bakarak "yatırım yapmaz". Gülüp geçin.

ya milletin BTCi ponzilere giriş için tanıması ne kadar acı. biri patlıyor adamın başı yanıyor sonra BTCi duyunca biliyorum piramit, ponzi o diyor. hiç yok mu aramızda gittigidiyorun, sahibindenin, hepsiburadanın, sanalpazarın yok mu bir babayiğit abi şöle bi sistem var onu sizde kullansanıza diye anlatabilecek? ya da ne bileyim gidip en azından sunum yapabilecek? bir babayiğit aranıyor.

Bitcoin paradır ve herkes parasını istediği gibi kullanabilir. Eğer Bitcoiniyle ponziye girmişse bu kendi salaklığıdır kendisi parası yenen enayidir. Titanlar Türk Lirası ile para toplarken bir kişi çıkıp Türk Lirası ponzidir dedi mi? Bırakın kendi cahilliklerinde boğulsunlar.

Kendinizi çok akıllı zannediyorsunuz.Aman uzak durun.Gören de bitcoin'i sizin icat ettiğinizi sanacak.Sahi ciddi soruyorum satoshi nakamoto ekibi sizler misiniz ? acaba...

Kendini akıllı zanneden sensin. Git sokaktaki cahil halkı kandır, buradan size ekmek çıkmaz. Hadi başka kapıya.

Daha fiyat ile değerin farklı şeyler olduğunu bilmeyen bir cahile ne anlatsanız boştur.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
An itibari satmaz isem daha çok zarar edeceğimi düşünerek satıp çıkmış bulunuyorum. ( ne yazık ki) 700-800 usd'lerin konuşulduğu ortamda satmak zorunda kaldım. Uzun vadede elbet çıkacaktır 10.000 dolar da olacaktır ama şurası kesin kısa vadede düşüyor. Düşüşü fırsata çevirelim madem.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Ortada vahim bir durum yok bazı altcoin destekçileri fud yaparak Bitcoin fiyatını düşürmeye ucuzdan toplamaya çalışıyor. Hard forkun bu kadar kolay yapıldığını sananlar sonuçlarına da katlanır, daha geçen gün Bitcoin Unlimited altcoininde çıkan buglar gibi...

Kriptopara piyasası manipülasyona açık diye herkes manipulatör ilan edilmesin, rica ederim. Yoksa bu yaklaşımın 'bunlar faiz lobisi, şunlar dış güçler, onlar dolar lobisi' diyerek kendine oy veren kesimi kandıran topluluğun davranış şeklinden bir farkı kalmaz. Bugünlere gelinmesinde; yani Bitcoin blok boyutu problemlerinin, artan gönderim maliyetlerinin efektif bir çözümünün bulunanamamasında bitcoin fanatiklerinin 'biz her şeyin en doğrusunu ve en iyisini biliriz, bize karışmayın' tarzı kendini beğenmişliği de etkili. Bu esnada bitcoinin kemikleşmiş problemlerine çözüm üreten altcoinler tabii ki değerine değer katıyor; bunun manipülasyonla alakası yok. Artık bazı gerçekleri görme zamanı geldi.

SEC kararının ardından fiyatı düşen bitcoinin değeri çabuk toparlanınca buradaki bir kısım kitle işi şımarıklığa vurarak 'bakın görün bitcoine kimse dokunamaz, bu sene 10 bin seneye de 1 milyon doları buluruz, böbreği satıp alın bakın ben öyle yaptım' diyen insanlar asıl manipülatörlerdir bence. Bu insanların gazına gelip iki gün önce bitcoin alan adam bir çırpıda %20 kaybettiğini görünce bir daha buralara uğrar mı zannediyoruz? Tüm forum sakinleri olarak biraz daha oturaklı ve ayağı yere basan yorumlar yapmamızda fayda var.

legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Ortada vahim bir durum yok bazı altcoin destekçileri fud yaparak Bitcoin fiyatını düşürmeye ucuzdan toplamaya çalışıyor. Hard forkun bu kadar kolay yapıldığını sananlar sonuçlarına da katlanır, daha geçen gün Bitcoin Unlimited altcoininde çıkan buglar gibi...
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Forumda stres seviyesi de bayaa arttigina gore, olayin vahameti tr forumunda ancak anlasilmis demektir. (ki ortalik 2 haftadir yikilmasina ragmen)  o surecte smart money cikti. takip eden akilli yatirimci da cikti. simdi elinde coini kalan ne yapacagim diye kara karadusunuyor. 

Neyse sakin olalim arkadaslar.

990 dolar ile stamp yeni bir dip yapti, o satilan 2500 btc nin acisi cikmazsa olmaz. onu satanin daha ne kadar satabilecegi potansiyelini de unutmamak lazim.
legendary
full member
Activity: 214
Merit: 100
2 günde %20 değer kaybetmesi yıkılmak değilse cahillik tanımınızı gözden geçirin.

İsterse fiyatı %50 düşsün. Değer (value) ile fiyat (price) aynı şey değildir. Önce bu kavramları doğru öğrenin ondan sonra gelip burada tartışırsınız. Bilgi sahibi olmadan fikir belirtmek çok kolay. Bir üyelik aç insanları manipüle et. Paçalarınızdan cehalet akıyor.

İkisi de birbirine bağlı şeyler. Adam mı silkeliyorsunuz anlamıyorum. Piyasa değeri 3 milyar dolar düştü 2 günde. Nasıl bir analiz kafanız var anlamak mümkün değil. Dolar mi, altın mı, petrol mü iki günde %20 değer kaybediyor? Bitcoin için deprem oluyor beyimiz atıp tutuyor.

newbie
Gerçekten de bitcoin sallanmıyor artık. Çünkü direkt yıkılıyor. BTC sizin bu tahmininizden sonra sadece 2 gün içerisinde 200$ düştü, hala da düşüyor.

İşte tam da bu kafadaki insanlar hala takım tutar gibi coin tutmakta, eleştirilere karşı 3 maymunu oynamakta, problemli noktaları görmemekte ısrarcılar. Ortada hard fork yapılması gibi kritik bir dönemeç var ve bu hem bitcoin, hem de tüm kriptoparaların geleceği için tam bir lose-lose durumu yaratabilir. Kıt kanaatinizle çevrenizdekilere cahil cühela sıfatı yakıştırmadan önce, bu düşüşün nedenini iyice bir anlamaya çalışın derim. Ya da torbacınızı değiştirin, ne bileyim.

Ben de biliyorum bitcoinin yıkılmadığını ya da çökmediğini. Ancak son gelişmeler, ortada ciddi teknik ve yaklaşımsal sıkıntıların olduğuna acı bir kanıt niteliğinde. Bir bitcoin yatırımcısı ve kriptoparalara inanan bir sempatizan olarak gerçekleri göremeyip, partizanlık/taraftarlık yapılan ortamlara gıcık oluyorum. Az önce bitcoin 1000$'ın da altına indi; 'ama ama bitcoin 5 sene önce 10 dolardı şimdi bakın kaç dolar' diyerek kendinizi avutmaya devam edin siz Smiley.
legendary
2 günde %20 değer kaybetmesi yıkılmak değilse cahillik tanımınızı gözden geçirin.

İsterse fiyatı %50 düşsün. Değer (value) ile fiyat (price) aynı şey değildir. Önce bu kavramları doğru öğrenin ondan sonra gelip burada tartışırsınız. Bilgi sahibi olmadan fikir belirtmek çok kolay. Bir üyelik aç insanları manipüle et. Paçalarınızdan cehalet akıyor.
full member

Edit: Derken 4 haneli rakamların da altına düştü. 996,41 @ Bitstamp.
legendary

newbie
Bitcoin'i sallamaya çalışıyorlar ama yok tık demiyor. Sec kararı bile deviremedi, altcoinleri patlattılar yine düşmedi, bitcoin sallanmıyor artık. Tekrar etmekte fayda görüyorum ucuz bitcoin devri kapanmıştır.

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
https://bitcoinmagazine.com/articles/major-exchanges-will-consider-bitcoin-unlimited-new-asset/

Demiş. Adam  şimdi aslında aynı olan ama değer olarak  iki farklı para birimi  meydana çıkacak  çoğunluk BTU kullanır ise  fiyatı da ona göre yüksek olacak
Temelli karışacak işler
member
Activity: 118
Merit: 10
Şu anki  durum itibariyle  alt coin mi yoksa. Tl mi mantıklı?   Alt coin de bitcoine endeksli olduğundan kafam karışıyor

sattım ben şuan kenara çekilip izliyorum
bence acele etmemek gerek...
BTU poloda olmayacak sanırım ?
legendary
Geçmiş olsun ucuza sattığıyla kaldı piyasa anında tepki verip 1040 üstüne çıkardı.
Btc-e'nin son günlerde tüm borsalardan yüksek olması çok ilginç geliyor.
Bitstamp 1045.02 BTC-e 1081.43 Bitfinex 1049.8
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
bitstampda biri cinnet gecirip 2500 bitcoin satti tek kalemde,

finex izledi devaminda, fiyati tam 1000 dolara degdirdiler.

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Şu anki  durum itibariyle  alt coin mi yoksa. Tl mi mantıklı?   Alt coin de bitcoine endeksli olduğundan kafam karışıyor
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
full member
Bitcoin şu an kangren olma yolunda gidiyor. Miner'lar bilerek gönderim ücretlerini yüksek tutuyorlar. Onay süreleri çok yüksek. Bunların aşılması lazım. Bunlar aşılmadığı takdirde 1500$ üstünü ancak spekülasyon ile görebilir.

Bu sorunları aşmak için bir hardfork yapılacak. Hardfork yapılacak algoritma (Segwit veya Bitcoin Unlimited) herkes tarafından kabul görürse bölünme olmadan Bitcoin yoluna devam eder. Anlaşma sağlanamazsa ikiye bölünme olacak. İkiye bölünme durumu ise karanlık, ne olacağı belli değil. Herkes tarafını seçmeye başladı. Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde belli olur durumlar.
hero member
Activity: 661
Merit: 581
oyun olabilir veya olmayabilir.. Fakat Antpool un bindiği dalı keseceğini düşünmüyorum.

Antpool  aynı zamanda miner üreticisi değil mi? Sonuçta bu hard fork kendisine zarar vermez mi?

Antpool btc unlimited'i destekliyor, bindigi dali kesmek olarak gormuyorum.. Eger fork gerceklesirse madenciler bolunecektir dolayisi ile daha fazla miner cihaz satilacaktir
Jump to: