Pages:
Author

Topic: Български (Bulgarian) - page 3. (Read 519533 times)

jr. member
Activity: 30
Merit: 14
March 01, 2022, 08:31:51 AM
Quote
но обществения отзвук е че, това е бъдещето на гейминг индустрията като цяло.

Аз не вярвам,че Play-to Earn е бъдещето на гейминга,по-скоро VR технологията е бъдещето.
Play-to-earn игрите малко ми приличат на понци схема.Цялата система се поддържа от парите на новите играчи и трябва постоянен приток на нови играчи,за да се поддържат нарастващи цени на токени и NFT–та.
Освен това,трябва да се внимава доколко такива игри биха били хазартни и доколко са геѝминг.
Хазартната индустрия е по–натоварена с регулации и контрол.
Не съм експерт по тази тема,просто споделям мнение.

Разбирам те, имаш право, масовката от игри особено тези излезли Q3-Q4 миналата година са си ponzi от всякъде.

Това което се опитваме ние да направим е да запазим gaming mechanics as an actual game и да дадем свободата на player driven decentralized economy, смятам че това трябва да е целта при разработката, за да се вземат плюсовете и от гейминга и от блокчейн моделите.

hero member
Activity: 2912
Merit: 900
March 01, 2022, 08:15:52 AM
Quote
но обществения отзвук е че, това е бъдещето на гейминг индустрията като цяло.

Аз не вярвам,че Play-to Earn е бъдещето на гейминга,по-скоро VR технологията е бъдещето.
Play-to-earn игрите малко ми приличат на понци схема.Цялата система се поддържа от парите на новите играчи и трябва постоянен приток на нови играчи,за да се поддържат нарастващи цени на токени и NFT–та.
Освен това,трябва да се внимава доколко такива игри биха били хазартни и доколко са геѝминг.
Хазартната индустрия е по–натоварена с регулации и контрол.
Не съм експерт по тази тема,просто споделям мнение.
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
February 28, 2022, 09:21:47 AM
Здравейте на всички!

Радвам се че все пак имаме community в Bitcointalk   Lips sealed


Приятно ми е да се запознаем, казвам се Сашо, на 27, и от Октомври 2021 с екипа ми разработваме MMORPG/RTS с почти изцяло бълграски екип.


Интересно ми е има ли други българи които работят в crypto проекти и какви са вашите наблюдения върху Play-to-earn екосистемата.


Приятен ден, ще се радвам да раздвижим форума ^^


Добре дошъл, Сашо!

Както виждаш, нашата секция е съвсем умряла, но има доста активни българи тук.
Нямам конкретни наблюдения върху Play-to-earn модела, но обществения отзвук е че, това е бъдещето на гейминг индустрията като цяло. Колко ще се изпълнят тези "предсказания" тепърва предстои да видим.

Успех във форума.
jr. member
Activity: 30
Merit: 14
February 28, 2022, 09:02:45 AM
Здравейте на всички!

Радвам се че все пак имаме community в Bitcointalk   Lips sealed


Приятно ми е да се запознаем, казвам се Сашо, на 27, и от Октомври 2021 с екипа ми разработваме MMORPG/RTS с почти изцяло бълграски екип.


Интересно ми е има ли други българи които работят в crypto проекти и какви са вашите наблюдения върху Play-to-earn екосистемата.


Приятен ден, ще се радвам да раздвижим форума ^^
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
January 27, 2022, 01:15:28 PM
Гледам че БГ форума е умрял(както винаги),та си мисля да го посъживя.
Има ли оцелели след сриването на крипто цените през последните няколко дни? Grin
Някой да се е паникьосал и да е продавал? Grin
Как си обяснявате този спад?
Пандемията,инфлацията,международното положение,Федералният резерв?
Очаквате ли мечи пазар през 2022-2023?


Абе ЧНГ хора! Наистина много умрял тоя нашия форум, а аз имах надеждата да си имаме собствена секция ама на.
Криптото си е добре, както винаги. Нагоре-надолу, продават само тия дето не са се возили на биткойн влакчето преди, аз преживях 2 халвинга и няколко цикъла така че, за мен няма никакъв проблем.
Като не мога да определя върха и дъното на краткосрочните импулси по-добре да не си правя експерименти.
Но виждам вариант да падне под 20 000$. Прекалени много големи риби има вече в морето.
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
January 23, 2022, 03:07:01 AM
Гледам че БГ форума е умрял(както винаги),та си мисля да го посъживя.
Има ли оцелели след сриването на крипто цените през последните няколко дни? Grin
Някой да се е паникьосал и да е продавал? Grin
Как си обяснявате този спад?
Пандемията,инфлацията,международното положение,Федералният резерв?
Очаквате ли мечи пазар през 2022-2023?
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
December 06, 2021, 03:26:00 AM
Здравейте колеги,
Надявам се всички сте добре.
Имам едно въпросче, защо не може да се прави регистрация в Kucoin от България? Няма как да се вкара български телефонен номер там.. странна работа.

Не си давай телефона наляво-надясно. Регистрирай се с имейл (бутончето е точно до Phone).

Един приятел реши да се регистрира, аз отдавна имам регистрация там и се оказа, че като се регистрираш не може да избереш български номер, та се учудих, защо така. Реших, че има някакви забрани за България като цяло, иначе не виждам смисъл.
member
Activity: 762
Merit: 35
December 05, 2021, 08:14:16 PM
Здравейте колеги,
Надявам се всички сте добре.
Имам едно въпросче, защо не може да се прави регистрация в Kucoin от България? Няма как да се вкара български телефонен номер там.. странна работа.

Не си давай телефона наляво-надясно. Регистрирай се с имейл (бутончето е точно до Phone).
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
November 29, 2021, 05:13:31 AM
Здравейте колеги,
Надявам се всички сте добре.
Имам едно въпросче, защо не може да се прави регистрация в Kucoin от България? Няма как да се вкара български телефонен номер там.. странна работа.


member
Activity: 762
Merit: 35
November 06, 2021, 08:08:26 PM
Здравейте пичове,
Някой от вас да купува крипто акаунти виртуални IBAN? Или пък да разполага с такъв познат?

Не разбирам въпроса.Какво значи “крипто акаунти виртуални IBAN“?
Искаш нещо средно между банкова сметка с IBAN и акаунт за търговия с криптовалути ли?
Защо подобни акаунти да се купуват и продават?По принцип акаунт или сметка може да се отвори безплатно.

Не всички банки оперират с ексчейнджите. Случвало ми се е да не мога да пратя ЕВРО от бг сметка до ексчейндж като Байнанс за да я активирам. Все пак е нужно малко повече разяснение по въпроса.

Опитваме се да поддържаме актуална информация относно банките и крипто борсите във форума. Относно Бинанс, те като цяло нямат СЕПА (евро) след проблема с UK и може само с карта, а там таксите са убийствени.

Относно самия въпрос и аз много не го разбрах, нещо ми е съмнително...

Мерси
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
October 07, 2021, 03:36:09 AM
Опитваме се да поддържаме актуална информация относно банките и крипто борсите във форума. Относно Бинанс, те като цяло нямат СЕПА (евро) след проблема с UK и може само с карта, а там таксите са убийствени.

Относно самия въпрос и аз много не го разбрах, нещо ми е съмнително...

Това е много полезна информация, благодаря за което. Не ми се е налагало да тегли пари все още, дани и не ми се наложи в близко бъдеще, но ще имам предвид тоя линк. Хубаво е да го имаме и тука в тоя форум ама няма много активни нашенци тук.
hero member
Activity: 547
Merit: 531
First bits: 12good
October 06, 2021, 06:18:32 PM
Здравейте пичове,
Някой от вас да купува крипто акаунти виртуални IBAN? Или пък да разполага с такъв познат?

Не разбирам въпроса.Какво значи “крипто акаунти виртуални IBAN“?
Искаш нещо средно между банкова сметка с IBAN и акаунт за търговия с криптовалути ли?
Защо подобни акаунти да се купуват и продават?По принцип акаунт или сметка може да се отвори безплатно.

Не всички банки оперират с ексчейнджите. Случвало ми се е да не мога да пратя ЕВРО от бг сметка до ексчейндж като Байнанс за да я активирам. Все пак е нужно малко повече разяснение по въпроса.

Опитваме се да поддържаме актуална информация относно банките и крипто борсите във форума. Относно Бинанс, те като цяло нямат СЕПА (евро) след проблема с UK и може само с карта, а там таксите са убийствени.

Относно самия въпрос и аз много не го разбрах, нещо ми е съмнително...
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
August 02, 2021, 03:28:21 AM
Здравейте пичове,
Някой от вас да купува крипто акаунти виртуални IBAN? Или пък да разполага с такъв познат?

Не разбирам въпроса.Какво значи “крипто акаунти виртуални IBAN“?
Искаш нещо средно между банкова сметка с IBAN и акаунт за търговия с криптовалути ли?
Защо подобни акаунти да се купуват и продават?По принцип акаунт или сметка може да се отвори безплатно.

Не всички банки оперират с ексчейнджите. Случвало ми се е да не мога да пратя ЕВРО от бг сметка до ексчейндж като Байнанс за да я активирам. Все пак е нужно малко повече разяснение по въпроса.
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
July 05, 2021, 08:41:30 AM
Здравейте пичове,
Някой от вас да купува крипто акаунти виртуални IBAN? Или пък да разполага с такъв познат?

Не разбирам въпроса.Какво значи “крипто акаунти виртуални IBAN“?
Искаш нещо средно между банкова сметка с IBAN и акаунт за търговия с криптовалути ли?
Защо подобни акаунти да се купуват и продават?По принцип акаунт или сметка може да се отвори безплатно.
newbie
Activity: 55
Merit: 0
June 26, 2021, 07:37:59 AM
Здравейте пичове,
Някой от вас да купува крипто акаунти виртуални IBAN? Или пък да разполага с такъв познат?
hero member
Activity: 547
Merit: 531
First bits: 12good
June 06, 2021, 06:39:07 PM
Hello. I have a question about Bulgaria, that's why I'm posting here, I'm not Bulgarian and don't speak Bulgarian at all.

When looking about setting up a company for trading Bitcoin I found that Bulgaria could be interesting, with its low taxation. In my European country, what I want to do doesn't work, as there are so many things to pay there is no money left in the end.

So let me describe the plan, and give me your opinion if it would be feasible in Bulgaria.

It's all about arbitrage using a DEX (decentralized exchange). On a DEX you can sell crypto at a premium, and get paid using SEPA wires to a bank account. You can buy crypto without the premium using a centralized exchange, or using the DEX too.

So the company would receive money on its bank account for crypto sales, and send money to either an exchange or individual people, to buy crypto.

Do you think it's possible to set up a company to do that in Bulgaria ? There would be no KYC, except the customers use their bank accounts so their identity isn't secret.

Is it possible for a company to sell crypto without VAT, I think it's considered a currency so should be possible ?

What is very important is that the real earnings are taxed. Let's say the premium without fees etc. is 5%, and the company sells 200 000€ a year, that would mean it bought that crypto for 190 476€ and earned 9524€. 9524 € need to be taxed, not 200 000€.

Tell me what you think and feel free to use the strategy, I already do it with my personal bank accounts but it's not sustainable.

You can answer in Bulgarian, I'll use Google Translate.

thanks

Short answer yes.

key points:
- The corporate income tax is 10%. It is a flat tax.
- The tax rate on dividends is 5%.
- The company has to be VAT registered.
- Crypto is VAT free
- The company's bank account has to be abroad, Bulgarian banks are not crypto friendly

About the KYC, I'm not sure
member
Activity: 762
Merit: 35
June 05, 2021, 06:58:00 AM
Момчета, гледам, че заговорихте за майнинг - някой случайно да знае майнинг хотели и горе-долу на какъв рейт са ток/maintenance?

Аз съм само с 2 рига, ама сега като гледам каква жега започва да настава в нас, въпреки че си взех огромен floor fan 50см диаметъра, пак не ми се мисли юли и август какво ще го правя  Grin Grin Grin

И бтв, крипто колеги  - ползвате ли платформи като BlockFi / Binance за пасивни крипто доходи?

Хотелите са с договор. Т.е. ако решиш да си извадиш от там копачките, пак ще си плащаш наема. Затова ще избуташ някак тия два месеца Cheesy Аз успявам вече трета година. Сложи вентилатор на прозореца да изкарва жегата навън и ще е наред. Или пък ги сложи в палатка с въздуховод, който да вади въздуха навън. Това последното е най-добрия вариант.




Някой занимава ли се с DeFi? Полигон, ала-бала? Провайдване на ликвидност и т.н.? Много омотано ми се вижда и търся откъде да започна с четенето.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
May 28, 2021, 01:29:58 PM
Момчета, гледам, че заговорихте за майнинг - някой случайно да знае майнинг хотели и горе-долу на какъв рейт са ток/maintenance?

Аз съм само с 2 рига, ама сега като гледам каква жега започва да настава в нас, въпреки че си взех огромен floor fan 50см диаметъра, пак не ми се мисли юли и август какво ще го правя  Grin Grin Grin

И бтв, крипто колеги  - ползвате ли платформи като BlockFi / Binance за пасивни крипто доходи?

   Привет. Аз няма да ходя на хотел, щото ровичкам само с две 1080...тия дни ще затворя кутията на компютъра със закачени 2 на вход и 2 на изход двуватови нискооборотни вентилатора.   Имам някакъв проблем със zergpool... не мога да се включа от 10 - на дни...някаква идея?
   За пасивен доход https://jeangalea.com/best-crypto-interest-accounts/
    Човека е уникален, пробва много проекти и редовно обновява информацията по статиите...
   https://jeangalea.com/    Тук има всичко...
member
Activity: 443
Merit: 13
May 28, 2021, 07:05:22 AM
Момчета, гледам, че заговорихте за майнинг - някой случайно да знае майнинг хотели и горе-долу на какъв рейт са ток/maintenance?

Аз съм само с 2 рига, ама сега като гледам каква жега започва да настава в нас, въпреки че си взех огромен floor fan 50см диаметъра, пак не ми се мисли юли и август какво ще го правя  Grin Grin Grin

И бтв, крипто колеги  - ползвате ли платформи като BlockFi / Binance за пасивни крипто доходи?
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
May 28, 2021, 06:23:03 AM
Аз копах 2018, стига ми толкова. След време ако ми паднат някои хубави карти пак, може ама за сега съм пас.
За какъв фонд говори пирата?
Аз съм си HODLer по душа и знам, че продам ли нещо то се вдига, затова държим здраво.

А отностно копаенето, какъв профит се прави на седмица, чисто? Тука с тия подписи едни 100 долара на седмица се правят спокойно, което са си солидни пари за БГ.



    Какво подписваш...банкови платежни ли? ДД  Я ме светни какво и как правиш...
    Хм, сега си рових у профила, регистрация 2015...с едно валидолче си играехме на бинарните опции бтк -юан...мнооого сатошки профукахме...


Всичко е реклама, и ти плащат да носиш реклама в подписа си. Можеш да видиш, че все още рекламирам BestChange, които ми превеждаха около 4 долара на коментар, плащат ти се до 25 поста на седмица, което прави 100$. Ако коментарите са ти по-стойностни, накря може да получиш и бонус 30$ допълнително, което прави до 130$ на седмица. Само че, трябва да имаш развит акаунт, който да е поне Hero или Legendary за да участваш.

Развитието на акаута отнеме време, говорим за 2-3 години.
Аз нямам свободно време да пиша последните месеци, но от уважение нося все още подписа си, въпреки, че не получавам пари за него Smiley
Pages:
Jump to: