Pages:
Author

Topic: Български (Bulgarian) - page 7. (Read 519499 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
January 15, 2020, 10:19:16 AM
Според вас какви ще бъдат новите цени след края на 2020 ? Сега спорихме с колега, той копае все още и според мего чак в края на следващата година ще има сериозен приръст.

Ето ти един линк с прогнози за цената около халвинга : https://bitcointalk.org/index.php?topic=5214437.0;topicseen

Някои от тях се базират на ТА други са само догатки... Според мен, никой не може да предскаже човешката психология. Краткосрочно може да и да напипаш на късмет някой пъмп ако следиш новините, но дългосрочно няма шанс. Повечето очакваха след Bakkt-а биткойна да литне ама ей го на. Сега поне се крепи около 8к.
Да видим до къде ще го докараме след халвинга, със сигурност ще има раздвижване, въпроса е в каква посока.
member
Activity: 762
Merit: 35
January 15, 2020, 10:08:35 AM
Според вас какви ще бъдат новите цени след края на 2020 ? Сега спорихме с колега, той копае все още и според мего чак в края на следващата година ще има сериозен приръст.


Предчуствията на твоя колега са породени от едно такова вълшебно предчувствие (желание) или се базират на реални факти/цифри?
Според мен след 118 дни (когато е халвинга) ще има малък скок точно преди него. След това по старо му.
Но това са само догатки.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
January 15, 2020, 08:29:56 AM
Според вас какви ще бъдат новите цени след края на 2020 ? Сега спорихме с колега, той копае все още и според мего чак в края на следващата година ще има сериозен приръст.
member
Activity: 209
Merit: 14
December 31, 2019, 08:24:51 AM
Продавам BTC за пари +8. Изпратете ме на английски, моля
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
December 17, 2019, 09:15:26 AM

Ружа Игнатова дали е жива все още? Undecided
Както и да е.Имам 49 мерит за разпределяне.Ако някой има нужда от мерит да пише.Няма да нарушавам форумните правила,така че пращайте по–качествени постове,за които да дам мерит.
Имам нужда да си вдигна мерита,така че който има мерит за споделяне да ми пише.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
December 17, 2019, 03:40:33 AM
Здравейте,

Тъй като БГ интереса на новодошли в крипто света расте, а първия контакт с криптовалутите може да бъде непосилен, създадохме сайт за информация как точно работи всичко около биткойн.
Какво е блокчейн? Какво е криптовалута? Къде мога да купя? Как да съхранявам биткойн?

https://bitcoin-capital.bg/

Оставаме на разположение.

Поздрави,
bitcoin-capital
member
Activity: 762
Merit: 35
member
Activity: 221
Merit: 12
November 30, 2019, 04:15:36 PM
Интересно ми е дали има други активни българи, които не пишат тук но четат.

Има. Grin
hero member
Activity: 1218
Merit: 513
November 28, 2019, 08:27:38 AM
@masterzino - Upbit са хакнати днес и са откраднати Етириуми за 48 000 000 долара. Та внимавай с тия сайтове.

Четох вчера. Засега са обещали те да поемат щетите.

Идеята ми с толкова големи сайтове беше че самите трябва да заминат целите, за да има проблем. Никой няма да тръгне да краде специално от моя акаунт там. Binance също ги бяха хакнали за към 80 милиона, но ги възстановиха те и продължиха.

Като вчера имаше новина за служителка на банка източила близо милион. И банката щяла да направи всичко възможно да възстанови "по-голямата част от средствата". WFT?! Представям си как има нещо подобно в Барклис, Лойдс или Дойчебанк и излизат с подобно обяснение, при тяхна вина с техен служител. Просто на нашите не им пука ни за имидж, ни за клиент. Смятат се за безсмъртни. SEPA превод БГ = 35 лева, SEPA превод DE,UK = безплатно или 0.15 лева.




Прав си.
sr. member
Activity: 1026
Merit: 280
🇧🇬 Crypto Since MMXIII
November 27, 2019, 01:55:16 PM
Струва ми се, че във форума на hardwarebg хората са по-активни.
Всички едновремешни овърклокъри и наъ-първите ентусиасти са/бяха там.
Изключваме тези, които духнаха с коини Smiley

Все пак ще се радвам и аз да чуя за популяризирането. Оказва се, че то е по-важно
от технологията, която движи дадена монета.

Точно.

Колкото и да е добра една идея, без маркетингов бюджет е нищо. Може да съществува, в повечето случаи мизерно. И ако е наистина добреа, винаги се намира  някой с пари, който да види потенциала, копира я, влага парите и обира плодовете. А ти... в канала.

Само с идея нищо не става! Колкото и да е добра идеята, ако нямаш концепцията как да я осъществиш, то тя нищо не струва. Идеите се сътворяват в надфизическият план и едва впоследствие се появяват във физически облик. За болшинството това винаги ще бъде магия...

Всичко, което идва "отгоре" неминуемо и безусловно изменя материалният мир. Можеш да копираш колкото си искаш, но това не значи, че сътворяваш нещо. В случаят ще копираш само материалната обвивка. Съответно тъй като си и нямаш на понятие как и защо това работи, при първият проблем няма да ти остава нищо друго освен да скамнеш или обявиш фалит...

PS: Това което обсъждате в постовете по-горе не са идеи, а рационализации и ребрендинг – един вид нищо ново...
member
Activity: 762
Merit: 35
November 27, 2019, 09:23:44 AM
@masterzino - Upbit са хакнати днес и са откраднати Етириуми за 48 000 000 долара. Та внимавай с тия сайтове.

@Iasenko - Има няколко банкомата:

https://coinatmradar.com/country/33/bitcoin-atm-bulgaria/
Едно време имаше един и в заведението The White, но не знам дали съществува още.


Вчера четох, че Microsoft вече приемат плащания чрез BTC:
https://coingeek.com/microsoft-accepts-bitcoin-cash-payments-0-network-costs/
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
November 27, 2019, 08:35:24 AM
Радвам се да видя най-накрая някаква активност в тая група.
Интересно ми е дали има други активни българи, които не пишат тук но четат.

Има ли списък с места където се приемат биткойни в БГ?
hero member
Activity: 1218
Merit: 513
November 27, 2019, 08:26:04 AM
Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?


А защо трябва изобщо да превърташ нещо? Smiley
Повечето койни ги държа в проекти като Nexo & Crypto.com където човек може да получи 5%-8% годишно само за държането.

Аз трейдвам само ако имам нужда от това. Малките койни се манипулират прекалено лесно, а обикновено Дев тийма държи огромна част.

Не се ли страхуваш, че ще ти ги щипнат (обяват фалит, самоограбят се и т.н.)?

Страх е силно казано. Но да, има известна доза притеснения. Като цяло съм фен парите (койните) да правят нещо, а не да отлежават по разни портфейли.

И двете платформи вече са доста големи. NEXO вече разчита основно на частно финансиране. Crypto.com има огромен поренциал след като най-накрая започнат да шипват 100 000+ заявени карти. Идеята ми е, че за да има проблем, да може да ги повали, трябва да е генерален и голям. Това носи известно спокойствие.

Binance lending също е валидна опция.
member
Activity: 762
Merit: 35
November 27, 2019, 07:19:48 AM
Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?


А защо трябва изобщо да превърташ нещо? Smiley
Повечето койни ги държа в проекти като Nexo & Crypto.com където човек може да получи 5%-8% годишно само за държането.

Аз трейдвам само ако имам нужда от това. Малките койни се манипулират прекалено лесно, а обикновено Дев тийма държи огромна част.

Не се ли страхуваш, че ще ти ги щипнат (обяват фалит, самоограбят се и т.н.)?
hero member
Activity: 1218
Merit: 513
November 27, 2019, 07:16:37 AM
Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?


А защо трябва изобщо да превърташ нещо? Smiley
Повечето койни ги държа в проекти като Nexo & Crypto.com където човек може да получи 5%-8% годишно само за държането.

Аз трейдвам само ако имам нужда от това. Малките койни се манипулират прекалено лесно, а обикновено Дев тийма държи огромна част.
member
Activity: 762
Merit: 35
November 27, 2019, 05:18:45 AM
Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
November 26, 2019, 06:30:19 PM
То такива простотии се рекламират, че човек да се чуди какво хората намират в тях, ама в крайна сметка ги листват даже в ексчейнджи и имат някакъв обем даже, главно са балони.
Толкова безсмислени проекти има, че човек се губи в това море от атлове. Аз отдавна се отказах да обръщам внимание на повечето нови, дето излизат, няма смисъл. Много е трудно да отсееш нещо, което реално може да има полза от него и да има някакъв "хляб", ако идеята се окаже хубава, то тиймът им е несериозен или всичко е само скам.
hero member
Activity: 1218
Merit: 513
November 26, 2019, 01:11:57 PM
Струва ми се, че във форума на hardwarebg хората са по-активни.
Всички едновремешни овърклокъри и наъ-първите ентусиасти са/бяха там.
Изключваме тези, които духнаха с коини Smiley

Все пак ще се радвам и аз да чуя за популяризирането. Оказва се, че то е по-важно
от технологията, която движи дадена монета.

Точно.

Колкото и да е добра една идея, без маркетингов бюджет е нищо. Може да съществува, в повечето случаи мизерно. И ако е наистина добреа, винаги се намира  някой с пари, който да види потенциала, копира я, влага парите и обира плодовете. А ти... в канала.
member
Activity: 762
Merit: 35
November 26, 2019, 11:21:39 AM
Струва ми се, че във форума на hardwarebg хората са по-активни.
Всички едновремешни овърклокъри и наъ-първите ентусиасти са/бяха там.
Изключваме тези, които духнаха с коини Smiley

Все пак ще се радвам и аз да чуя за популяризирането. Оказва се, че то е по-важно
от технологията, която движи дадена монета.
hero member
Activity: 1218
Merit: 513
November 26, 2019, 10:07:10 AM
Жива ли е тая тема? Има ли българи, които ползват Lightning? Интересно ми е колко е познат тук. А колкото до прехода крипто-кеш и обратно, с crypto.bg е доста лесно и също може да е анонимно (купуването) през кештерминал. Продаването също е лесно, получавате кеш на каса на изипей, но там вече се иска лична карта.

То се вижда, колко е жива. Има много българи, които се ровят ама никой не пише тука в тая тема.
Аз се опитвам от време на време да съживявам, имах желание дори собствена секция да направим но пропадна цялата работа. Няма активност.



Нормално, стига ми bitcoinbg да следя и английските теми наоколо. Предполагам и останалите са така.

А и се определя от пазара. Пример Хърватите: имат си отделна под-секция, но са доста по-активни. Това е защото няма голям хърватски форум. Общо взето е доста по-стегнато при тях. Куната не е вързана към еврото като лева. И смяната на Крипто > Куна и обратно идва на поне 4%, https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell. И са по-активни където може да се постигне друга договорка.



...
Я разкажи за това ДАО, какво можеш с тези контракти?

На кратко, има два вида контракти. Първият вид ти е познат като адрес с мултиподпис, но тук могат да се поставят и куп други ограничения: например да не може да се тегли до еди кога си или да може да се извежда само към определен адрес, да се търгува само на определени валути, максимално количество на ордер и т.н. такива неща – това се води смарт акаунт. А също така имаме друг вид – дапс на който могат да се пишат функции, които се извикват от потребителя на даден сайт чрез своя портфейл – един вид автоматизирана система. Например OTC обмен или игра в която зареждаш кредит и тя осъществява разплащане – примерно така може да се направи табла, в която да има залози и който победи получава наградата автоматично. Плюсът е в това, че коините не седят еди къде си на сайта по топли и студени адреси, както е на борсите, а са заключени в самия дапс контракт и само той може чрез функциите си да осъществи превод по дадени условия...


Звучи интересно. Винаги проблемът ми с подобни проекти е как да накараш хората да разберат за тях. Т.е. няма как да ползваш нещо, което не знаеш че го има. А това обикновено е многооо скъпо.

Интересувам от алтернативни (разбирай по джоба ми) идеи за маркетиране на нови продукти. Твоето виждане как да увеличиш популярността на DAO-то?
Pages:
Jump to: