Pages:
Author

Topic: Български (Bulgarian) - page 4. (Read 519185 times)

newbie
Activity: 7
Merit: 0
May 27, 2021, 01:27:00 PM
Аз копах 2018, стига ми толкова. След време ако ми паднат някои хубави карти пак, може ама за сега съм пас.
За какъв фонд говори пирата?
Аз съм си HODLer по душа и знам, че продам ли нещо то се вдига, затова държим здраво.

А отностно копаенето, какъв профит се прави на седмица, чисто? Тука с тия подписи едни 100 долара на седмица се правят спокойно, което са си солидни пари за БГ.



    Какво подписваш...банкови платежни ли? ДД  Я ме светни какво и как правиш...
    Хм, сега си рових у профила, регистрация 2015...с едно валидолче си играехме на бинарните опции бтк -юан...мнооого сатошки профукахме...
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
May 27, 2021, 07:23:06 AM
Аз копах 2018, стига ми толкова. След време ако ми паднат някои хубави карти пак, може ама за сега съм пас.
За какъв фонд говори пирата?
Аз съм си HODLer по душа и знам, че продам ли нещо то се вдига, затова държим здраво.

А отностно копаенето, какъв профит се прави на седмица, чисто? Тука с тия подписи едни 100 долара на седмица се правят спокойно, което са си солидни пари за БГ.
member
Activity: 762
Merit: 35
May 26, 2021, 06:47:14 PM
Харча ток само.. със стари карти. Копането си е хоби в домашни условия...
sr. member
Activity: 1026
Merit: 280
🇧🇬 Crypto Since MMXIII
May 26, 2021, 05:13:20 PM
  Има ли някой жив миньор тук?

Живи има, ама за миньори, не знам Smiley


Кой не скача е миньор!

Още повече ще оредеем, ако тенденцията на курса се зафлети или тръгне пак надолу...

ПС: Ако имя някой, който е инвестирал в моя фонд, моля да си изтегли парите от дапа – всичко е обърнато в долари още две седмици назад и така си седи и бездейства.
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
May 25, 2021, 06:51:25 AM
   Има ли някой жив миньор тук?

Живи има, ама за миньори, не знам Smiley
newbie
Activity: 7
Merit: 0
May 24, 2021, 07:44:16 AM
   Има ли някой жив миньор тук?
hero member
Activity: 2366
Merit: 911
fly or die
May 13, 2021, 07:42:18 PM
Hello. I have a question about Bulgaria, that's why I'm posting here, I'm not Bulgarian and don't speak Bulgarian at all.

When looking about setting up a company for trading Bitcoin I found that Bulgaria could be interesting, with its low taxation. In my European country, what I want to do doesn't work, as there are so many things to pay there is no money left in the end.

So let me describe the plan, and give me your opinion if it would be feasible in Bulgaria.

It's all about arbitrage using a DEX (decentralized exchange). On a DEX you can sell crypto at a premium, and get paid using SEPA wires to a bank account. You can buy crypto without the premium using a centralized exchange, or using the DEX too.

So the company would receive money on its bank account for crypto sales, and send money to either an exchange or individual people, to buy crypto.

Do you think it's possible to set up a company to do that in Bulgaria ? There would be no KYC, except the customers use their bank accounts so their identity isn't secret.

Is it possible for a company to sell crypto without VAT, I think it's considered a currency so should be possible ?

What is very important is that the real earnings are taxed. Let's say the premium without fees etc. is 5%, and the company sells 200 000€ a year, that would mean it bought that crypto for 190 476€ and earned 9524€. 9524 € need to be taxed, not 200 000€.

Tell me what you think and feel free to use the strategy, I already do it with my personal bank accounts but it's not sustainable.

You can answer in Bulgarian, I'll use Google Translate.

thanks
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
May 04, 2021, 10:36:54 PM

Много е жалко да видя, че все още има хора, които се занимават с такива работи. Интернет дава толкова много възможности да изкарваш пари с всичките тези знанията които хората използват за да вършат такива глупости и накрая да завъшат в затвора. На всичкото отгоре и петнят името на нацията ни по света. Хора, рано или късно ще ви хванат и последиците ще са пагубни. Това не е игре.


Аз не се занимавам с кардинг.Просто разбирам някои неща свързани с кардинга,защото се интересувам от теми като киберсигурност,онлайн платежни системи и пазаруване по интернет,етичен хакинг,как да останеш анонимен онлайн и др.
Не съм експерт по тези въпроси.
БГ форума е много умрял. Angry
Весели празници на всички!

Аз визирах този,  който задаваше въпроса. Аз до сега не бях чувал този термин и ми стана интересно, в последствие разбрах за какво става въпрос.
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
May 03, 2021, 02:55:37 AM

Много е жалко да видя, че все още има хора, които се занимават с такива работи. Интернет дава толкова много възможности да изкарваш пари с всичките тези знанията които хората използват за да вършат такива глупости и накрая да завъшат в затвора. На всичкото отгоре и петнят името на нацията ни по света. Хора, рано или късно ще ви хванат и последиците ще са пагубни. Това не е игре.


Аз не се занимавам с кардинг.Просто разбирам някои неща свързани с кардинга,защото се интересувам от теми като киберсигурност,онлайн платежни системи и пазаруване по интернет,етичен хакинг,как да останеш анонимен онлайн и др.
Не съм експерт по тези въпроси.
БГ форума е много умрял. Angry
Весели празници на всички!
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 12, 2021, 05:56:04 AM
Пичове, някой от вас занимава ли се с кардинг? (бих искал да го попитам нещо)

Кардинг означава 2 неща:
1.Купуване на стоки онлайн с открадната кредитна карта.
2.Източване на открадната кредитна карта.

Предполагам знаеш,че е незаконно...

Объркал си форума,честно казано. Grin



Много е жалко да видя, че все още има хора, които се занимават с такива работи. Интернет дава толкова много възможности да изкарваш пари с всичките тези знанията които хората използват за да вършат такива глупости и накрая да завъшат в затвора. На всичкото отгоре и петнят името на нацията ни по света. Хора, рано или късно ще ви хванат и последиците ще са пагубни. Това не е игре.
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
March 12, 2021, 02:42:44 AM
Пичове, някой от вас занимава ли се с кардинг? (бих искал да го попитам нещо)

Кардинг означава 2 неща:
1.Купуване на стоки онлайн с открадната кредитна карта.
2.Източване на открадната кредитна карта.

Предполагам знаеш,че е незаконно...

Объркал си форума,честно казано. Grin

legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 10, 2021, 03:25:39 PM
Пичове, някой от вас занимава ли се с кардинг? (бих искал да го попитам нещо)

Здравей, винаги е хубаво да видиш нови лица тук, дано да се случва по-честичко.
За първи път чувам термина, но да си призная откакто живея в чужбина речникът ми е доста обеднял. Интересно звучи тоя "кардинг" ще се поразровя да видя що за чудо е това.
Имай предвид, че тук сме много малко активни българи, едва ли ще получиш отговор на въпроса ти.
Все пак добре дошъл и дано се задържиш по дълго тук.

Ами като цяло не е най-легалното нещо на света, но знам, че си има начин как да се прави без да свършиш с белезници.

По-добре не се занимавяй с такива глупости. Хората тук едва ли ще ти дадат съвет относно нелегални неща като кардинг. Тук има достатъчно легитимни възможности за изкарване на пари без да се налага да прекачваш закона.
В момента име 3 свободни места в кампанията с подписи в която съм в момента. Заплащането е по 4 долара на коментар + 30$ всяка седмица за най-добрите 5 участници. Минималните постове за седмица са 10 а максималните са 25, което прави до 130$ на седмица.
https://bitcointalksearch.org/topic/--5310157
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 09, 2021, 04:28:17 PM
Пичове, някой от вас занимава ли се с кардинг? (бих искал да го попитам нещо)

Здравей, винаги е хубаво да видиш нови лица тук, дано да се случва по-честичко.
За първи път чувам термина, но да си призная откакто живея в чужбина речникът ми е доста обеднял. Интересно звучи тоя "кардинг" ще се поразровя да видя що за чудо е това.
Имай предвид, че тук сме много малко активни българи, едва ли ще получиш отговор на въпроса ти.
Все пак добре дошъл и дано се задържиш по дълго тук.
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
February 08, 2021, 03:39:17 AM
Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.





Браво, това звучи доста добре щом си успял да стигнеш на първо място, браво.
Моята идея е малко по-различна, така и така прявя разни гидове тук, може да взема да ги преведа, че поне хората които имат нужда от подобна помощ, да могат да намерят нужната информация на български.
И без това в нета е пълно със скамъри, ако рещиш да търсиш помощ от някой, винаги ще гледа да те прецака, затова по-добрия вариант е да се опиташ сам да се справиш, а ако не знаеш английски, нещата става доста сериозни.



Инфо:
Най-добрата камапния за подписи във форума набира нови участници. Заплащането е 6 долара на пост до 50 поста на седмица което прави до 300$ на седмица. Няма ограничение за минимални постове, тоест може да пропуснеш 1-2 седмици да постваш и няма да има проблеми. Заплащането е разбира се в Биткойн.
Успех, на който иска да се пробва.

Ех, тъкмо се зарадвах, че отново има интересни кампейни, които да плащат доволно и се оказа, че е от синиър нагоре .. :Д

Ако някой участва в интересни campaigns, давайте знак тук, за да можем да намажем по някое друго сатоши :Д

Тъй като се интересувате от кампании, ето тази, в която съм в момента набира нови кандидати. 25 поста на седмица, като има праг от минимум 10 за да получиш заплащане, което е 4 долара на коментар. Ако имаш едни от най-добрите коментари през седмицата измежду всички участници получаваш и бонус 30$, което прави максимално за една седмица 130$ Плаща се в Биткой по курса в момента на транзакцията. Участниците са от Sr.Member нагоре.
https://bitcointalksearch.org/topic/cfnp-bestchange-signature-campaign-sr-member-5217201
Успех!
member
Activity: 443
Merit: 13
February 04, 2021, 06:42:26 PM
Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.



Браво, това звучи доста добре щом си успял да стигнеш на първо място, браво.
Моята идея е малко по-различна, така и така прявя разни гидове тук, може да взема да ги преведа, че поне хората които имат нужда от подобна помощ, да могат да намерят нужната информация на български.
И без това в нета е пълно със скамъри, ако рещиш да търсиш помощ от някой, винаги ще гледа да те прецака, затова по-добрия вариант е да се опиташ сам да се справиш, а ако не знаеш английски, нещата става доста сериозни.



Инфо:
Най-добрата камапния за подписи във форума набира нови участници. Заплащането е 6 долара на пост до 50 поста на седмица което прави до 300$ на седмица. Няма ограничение за минимални постове, тоест може да пропуснеш 1-2 седмици да постваш и няма да има проблеми. Заплащането е разбира се в Биткойн.
Успех, на който иска да се пробва.

Ех, тъкмо се зарадвах, че отново има интересни кампейни, които да плащат доволно и се оказа, че е от синиър нагоре .. :Д

Ако някой участва в интересни campaigns, давайте знак тук, за да можем да намажем по някое друго сатоши :Д
hero member
Activity: 547
Merit: 531
First bits: 12good
February 02, 2021, 01:24:40 PM


Разменянето на мерити е в нарушение на правилата. Целта на меритите е да 'награждаваш' когато мислш, че някой е написал нещо читаво.

Не го прави защото ще ти ред-рагнат акаунта.



Никъде не съм написал,че искам да разменям.Просто ми се струва нечестно някои да заобикалят правилата.
Пишещите “нещо читаво“ в форума са обикновено хора с по 2000-3000 мерит.
Дори да им дам,те нямат нужда от повече мерит.
Аз искам да давам на хора с по-нисък ранг,които имат нужда.Проблемът е,че трудно намирам качествени постове от членове с нисък ранг.

Просто рядко влзиаме вече тук  Roll Eyes
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
February 02, 2021, 03:31:21 AM
Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.



Браво, това звучи доста добре щом си успял да стигнеш на първо място, браво.
Моята идея е малко по-различна, така и така прявя разни гидове тук, може да взема да ги преведа, че поне хората които имат нужда от подобна помощ, да могат да намерят нужната информация на български.
И без това в нета е пълно със скамъри, ако рещиш да търсиш помощ от някой, винаги ще гледа да те прецака, затова по-добрия вариант е да се опиташ сам да се справиш, а ако не знаеш английски, нещата става доста сериозни.



Инфо:
Най-добрата камапния за подписи във форума набира нови участници. Заплащането е 6 долара на пост до 50 поста на седмица което прави до 300$ на седмица. Няма ограничение за минимални постове, тоест може да пропуснеш 1-2 седмици да постваш и няма да има проблеми. Заплащането е разбира се в Биткойн.
Успех, на който иска да се пробва.
hero member
Activity: 1218
Merit: 513
January 31, 2021, 12:44:02 PM
Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.

legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
January 30, 2021, 07:35:20 PM
Доста активна е станала темата. Grin

Е радвам се да виждам и нови лица тук, че обичайните заподозрени си ги знаеме. Колкото повече, толкова по-добре.

Относно мерита, лично на мен ме ми трябва защото няма какво да го правя, едиснтвено мога да го раздавам на другите, но така или иначе получавам достатъчно ако пък стана и мерит соурс изобщо не ми трябва да получавам. Така че, ще се радвам да има повече хора тук че да има на кой да раздавам, естествено само за качествени постове.
member
Activity: 221
Merit: 12
January 30, 2021, 04:58:15 AM
Доста активна е станала темата. Grin
Pages:
Jump to: