Pages:
Author

Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization - page 26. (Read 44308 times)

hero member
Activity: 629
Merit: 508
Bugün poloniex'te işleme açılacak DAO.
Bende Mist Wallet kullanarak bir miktar yatırım yapmıştım.
Acaba bu wallet'teki DAO tokenleri poloniex'e gönderip satabilir miyim?
Nasıl olacak bilen biri var mı ?
sr. member
Activity: 409
Merit: 250
1162.72 M dao var büyük risk aldık sanki 2x yapması demek şuan 132.93 M marketcap sıralamasında 3. olacak demek 300 milyon dolar..
Lisk gibi olması imkansız
Düzeltme
Lisk ön satıştan yaklaşık 7 milyon dolar yatırım topladı.
Dao ön satıştan yaklaşık 120 milyon dolar para topladı
Yaklaşık 17 kat daha fazla. Market cap olarak karşılaştırmamak gerekir diye tahmin ediyorum
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
1162.72 M dao var büyük risk aldık sanki 2x yapması demek şuan 132.93 M marketcap sıralamasında 3. olacak demek 300 milyon dolar..
Lisk gibi olması imkansız
legendary
Activity: 1184
Merit: 1017
ben de hayatımda ilk defa riske girdim bir altcoine yatırım yaptım. umarım iyi sonuçlanır.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002

Tabii karar sana ait, ben de kendi fikrimi söyledim. 3-4 kişilik ekipten oluşan Lisk, şu an 4 katı değerinde. En fazla 2x'e düştü. Topladıkları para 5-6 milyon dolar. Sürekli dump yemesine rağmen fiyatı tutabiliyorlar yukarıda.

Lisk CEO'su Max dediğimiz adam üniversitede lisans bölümünde okurken, okulu bırakan ve Vitalik'in %0.1'i kadar teknik beceriye sahip bir adam. Bunlar bunu başarabiliyorlarsa, 150m usd'ye yakın para toplayan Ether ve DAO ekibi hayli hayli başarır.

Edit: Kriptopara dünyasındayız. Her an her şey olabilir. Yarın tüm bu söylediklerimin aksi de gerçekleşebilir. Fakat düşünce ve inançlarım bu şekilde.

Tabii ki arkadaşım, yazdıklarımdan sana bir şey diyormuş gibi yanlış bir mana çıkarmanı istemem.
Sen kendi düşüncene göre doğrusunu yapıp, yatırımını yapmışsın. Ben de aynı şekilde, kendi düşünceme göre beklemeyi uygun gördüm.
Dediğim gibi online olursam eğer bakarım ETH fiyatına göre son kararımı veririm.
Umarım hepimiz için kazançlı olur sonuç da ne diyelim Smiley
hero member
Activity: 742
Merit: 501
abi üretilen dao sayısı beni korkutuyor 1 milyar 160milyon adet dao var... bu rakam çok değilmi ya, fiyat ya düşük kalırsa...
sr. member
Activity: 335
Şahsi tavsiyem alman yönünde. 2x gibi bir açılış yapabilir. 2 yıldır gördüğümüz gibi Ether'in arkasındaki güçler (hem developer, hem finans kaynakları) sağlam, DAO'da aynı şekilde. Hype ve PR konusunda da uzmanlar. ICO fiyatının altına düşürüp, imaj zedelenmesine izin vereceklerini zannetmiyorum.

Maalesef yanlışın var. 1 eth 100 dao iken 0.022 maliyetle aldım. Hatta o ara 0.02 seviyeleri de görülmüştü. Üzülmüştüm hatta.Btc fiyatıyla da orantılamak lazım. Cebimden çıkanla, bugünkü değerini karşılaştırdığımda %20 gibi bir artış söz konusu)

Ki 1.5 eth =100 Dao'dan işlem gördüğü anda, %80 gibi bir kazanç söz konusu (0.0235 ether, 1400 tl btc fiyatı ile)

iyi hoş da bir önceki mesajda sen kendin de söylüyorsun %20 artış var , hatta şu an ki ETH değerine göre işlem görse %70-80 civarı gibi diye.
Bir sürü insan var %10-15 karla bile elden çıkaracak olan, bu durumda tradeyi beklemek daha mantıklı değil mi?

Üstelik imaj zedelenmesini istemeseler, ETH'nin bu kadar fiyat değişimine engel olurlardı şu son günlerde, yanılıyormuyum?

Nihayetinde dediğim gibi son saatlerini beklemeyi düşünüyorum, ETH fiyatına göre tartar girebilirim, tabii eğer online olabilirsem o saatte  Smiley

Tabii karar sana ait, ben de kendi fikrimi söyledim. 3-4 kişilik ekipten oluşan Lisk, şu an 4 katı değerinde. En fazla 2x'e düştü. Topladıkları para 5-6 milyon dolar. Sürekli dump yemesine rağmen fiyatı tutabiliyorlar yukarıda.

Lisk CEO'su Max dediğimiz adam üniversitede lisans bölümünde okurken, okulu bırakan ve Vitalik'in %0.1'i kadar teknik beceriye sahip bir adam. Bunlar bunu başarabiliyorlarsa, 150m usd'ye yakın para toplayan Ether ve DAO ekibi hayli hayli başarır.

Edit: Kriptopara dünyasındayız. Her an her şey olabilir. Yarın tüm bu söylediklerimin aksi de gerçekleşebilir. Fakat düşünce ve inançlarım bu şekilde.
legendary
Şahsi tavsiyem alman yönünde. 2x gibi bir açılış yapabilir. 2 yıldır gördüğümüz gibi Ether'in arkasındaki güçler (hem developer, hem finans kaynakları) sağlam, DAO'da aynı şekilde. Hype ve PR konusunda da uzmanlar. ICO fiyatının altına düşürüp, imaj zedelenmesine izin vereceklerini zannetmiyorum.

Maalesef yanlışın var. 1 eth 100 dao iken 0.022 maliyetle aldım. Hatta o ara 0.02 seviyeleri de görülmüştü. Üzülmüştüm hatta.Btc fiyatıyla da orantılamak lazım. Cebimden çıkanla, bugünkü değerini karşılaştırdığımda %20 gibi bir artış söz konusu)

Ki 1.5 eth =100 Dao'dan işlem gördüğü anda, %80 gibi bir kazanç söz konusu (0.0235 ether, 1400 tl btc fiyatı ile)

iyi hoş da bir önceki mesajda sen kendin de söylüyorsun %20 artış var , hatta şu an ki ETH değerine göre işlem görse %70-80 civarı gibi diye.
Bir sürü insan var %10-15 karla bile elden çıkaracak olan, bu durumda tradeyi beklemek daha mantıklı değil mi?

Üstelik imaj zedelenmesini istemeseler, ETH'nin bu kadar fiyat değişimine engel olurlardı şu son günlerde, yanılıyormuyum?

Nihayetinde dediğim gibi son saatlerini beklemeyi düşünüyorum, ETH fiyatına göre tartar girebilirim, tabii eğer online olabilirsem o saatte  Smiley
sr. member
Arkadaşlar söylediğim gibi yanılıyor olabilirim, DAO'ya yatırım amacıyla girmedim henüz, ara sıra alsam mı diye sitesine bakıyordum ve fiyatlar aşağı yukarı böyle kaldı aklımda
ama her halükarda ETH düşüşü sadece BTC yükselişi ile değil, DAO ile de alakalı gibi bence.

Çünkü şu anda ETH 3KBTC ile rahatlıkla 0,018'e vurdurulur, veya tersi de olabilir.
DAO önsatış biter bitmez, tradede işlem göreceğini de göz önünde bulundurunca, bazı balinaların ciddi planları var gibi görünüyor.
O nedenle daha 11 saat var  ancak maliyet noktasında bir önceki mesajda belirttiğim gibi hala kararsızım, biraz alayım mı , açılışı bekleyim mi diye, ancak tradeyi beklemek daha ağır basıyor.

Ne de olsa duruma göre yarım saat kala bile buradan anında alabilirim gibi:

https://poloniex.com/dao/

hero member
Activity: 742
Merit: 501
Selam,

daohub.org taki gerisayım bitince direk trade e açılacakmı? net bilgisi olan varmı?

legendary
Arkadaşlar söylediğim gibi yanılıyor olabilirim, DAO'ya yatırım amacıyla girmedim henüz, ara sıra alsam mı diye sitesine bakıyordum ve fiyatlar aşağı yukarı böyle kaldı aklımda
ama her halükarda ETH düşüşü sadece BTC yükselişi ile değil, DAO ile de alakalı gibi bence.

Çünkü şu anda ETH 3KBTC ile rahatlıkla 0,018'e vurdurulur, veya tersi de olabilir.
DAO önsatış biter bitmez, tradede işlem göreceğini de göz önünde bulundurunca, bazı balinaların ciddi planları var gibi görünüyor.
O nedenle daha 11 saat var  ancak maliyet noktasında bir önceki mesajda belirttiğim gibi hala kararsızım, biraz alayım mı , açılışı bekleyim mi diye, ancak tradeyi beklemek daha ağır basıyor.

Ne de olsa duruma göre yarım saat kala bile buradan anında alabilirim gibi:

https://poloniex.com/dao/

sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Ben bittrex com dan almıştım daoları ama hala gelmemiş dao larım
yarın mı gelecek acaba daolar ,bide şunu sorayım ether cüzdanım var benim ona transfer edebilirmiyim tabi btere gelirse daolarım.
sr. member
Activity: 300
Bu arada yanlışım varsa düzeltin, yaklaşık olarak:
1ETH = 100 DAO alanlar ETH 0,03 üzerinde iken aldılar,
1,25ETH=100DAO alanlar 0,026 seviylerinde iken
ve bugün 1,5ETH=100DAO alanlar 0,022-0,023 seviyesinden alım yapabiliecek.

Bu da ilginç bir durum ETH dumpu göz önüne alındığında sadece BTC yükselişi ile alakalı değil gibi, sanki birileri maliyeti dengelemeye çalışıyor olabilir mi?

yanlış hatırlamıyorsam tam olarak öyle olmadı.
1 eth = 250 260 civarı idi
1.25 = 300 üstü
1.5 = 320 lerde gezerken
dao nun bitişine yakın yüklüce dump yedi. yanılıyor olabilirim.
sr. member

Bu da ilginç bir durum ETH dumpu göz önüne alındığında sadece BTC yükselişi ile alakalı değil gibi, sanki birileri maliyeti dengelemeye çalışıyor olabilir mi?

legendary

hero member
Activity: 826
Merit: 1000
8 saat sonra açılıyor. Yarın bu konu çok hareketli geçecek. Smiley
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
28 mayıs akşamı bekliyorum
sr. member
Minimum 12 saat sonra diye tahmin ediyorum.
newbie
Activity: 27
Merit: 0
pol de trade saat kacta baslar bilen varmı.
full member
Activity: 196
Merit: 100
Cüzdanda ki DAO 6 bin küsur artmış ne oluyor yahu?
Pages:
Jump to: