Pages:
Author

Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization - page 29. (Read 44308 times)

hero member
Activity: 661
Merit: 581
The New York Times in 22 Mayis 2016 Pazar gunu baskisinda DAO'dan bahsedilmis..

Neredeyse manset olacakmis, kil payi kacirmis anxak ilk sayfaya girmesi buyuk basari Smiley linki paylasiyorum sol altta haberi bulabilirsiniz..

http://www.nytimes.com/images/2016/05/22/nytfrontpage/scan.pdf
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Hemen buyuk ziplama beklemek yanlis olur. Augur ve etherde satis bittikten hemen sonra piyasaya cikmadi etherde bizzat ben 1 yildan fazla bekledim. 3 gunde 10x beklemeyin
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Yavaş yavaş fiyat tahmini yapmaya başlasak mı, 1 hafta kaldı Smiley
Bi süre sonra 0.5$ görür diyorum marketcap dengelerine bakarak olmaz olmaz demeyin sebebi olarak
bu sektörü az çok bilen yatırım yapan insanlar dışında büyük balıklar yatırımcılar görmeye başladı bunda slock ekibinin pr çalışması etkili oldu.
full member
Activity: 196
Merit: 100
Yavaş yavaş fiyat tahmini yapmaya başlasak mı, 1 hafta kaldı Smiley
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Bter'de işlem görse ne olacak, toplam hacmi ne ki oranın.
Geçenler de millet withdraw yapamıyordu Bter'den, kullanıyorsanız dikkatli olun, sağlıklı bir yer değil.
sr. member
Activity: 409
Merit: 250

İşlem görmeden kasıt Ethereum göndererek alınabilir olması. Poloniex'te de aynı şekilde işlem yapılabiliyor. Ancak alım/satıma açık değil. Yani sadece Ether göndererek DAO alıyorsunuz şu anda. Zaten 8 gün daha var DAO satışının bitmesine. Trade şu anda sadece OpenLedger üzerinden oluyor bildiğim kadarıyla.
http://bter.com/trade/dao_btc
hero member
Activity: 739
Merit: 500

İşlem görmeden kasıt Ethereum göndererek alınabilir olması. Poloniex'te de aynı şekilde işlem yapılabiliyor. Ancak alım/satıma açık değil. Yani sadece Ether göndererek DAO alıyorsunuz şu anda. Zaten 8 gün daha var DAO satışının bitmesine. Trade şu anda sadece OpenLedger üzerinden oluyor bildiğim kadarıyla.
sr. member
Activity: 409
Merit: 250
hero member
Activity: 742
Merit: 501
Ne zengin adam varmış forumda Smiley
sr. member
Activity: 594
Merit: 252
Bende yanlis yonlendirme yapmamak adina paylasmamayi dusunuyordum ama madem paylastiniz ben de paylasayim Smiley

Bir medar-ı iftihar Türk yatırımcı daha. Allah kazançlı bereketli kılsın inşallah Smiley
hero member
Bende yanlis yonlendirme yapmamak adina paylasmamayi dusunuyordum ama madem paylastiniz ben de paylasayim Smiley

sr. member
Activity: 594
Merit: 252
Herkesi kendiniz gibi küçük balık sanmayın. Bu forumda ne kadar büyük Türk yatırımcılar var kendilerini belli etmiyorlar. Sırf benim tanıdıklarımın yatırdıkları toplam 300BTC'yi geçiyor.

Aynen katılıyorum. Sayın Lituation son noktayı koymuş. Ben de bizzat slock.it sohbet kanalında çok büyük bir mebla ile yatırım yapmış olan bir Türk'e şahit oldum.
hero member
Activity: 698
Merit: 500
Free Speech is the most important thing.
Arkadaş ne tartıştınız, proje sunan parayı alır kaçarsa,dolandırılırsak yok %20 oy gerekiyormuş vs vs..

Bugün itibariyle 11milyon eth gömüldü dao ya, bitişinde belki 15milyon eth olacak, Burda tartışanların, daoya yatırdıkları eth toplamı 1000 var,yok.. Bizim kıçı kırık 1000eth ye nolcak,

15.000.000

Herkesi kendiniz gibi küçük balık sanmayın. Bu forumda ne kadar büyük Türk yatırımcılar var kendilerini belli etmiyorlar. Sırf benim tanıdıklarımın yatırdıkları toplam 300BTC'yi geçiyor.
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
konuyu açanı açtığına pişman etmek turkish forumun geleneği haline geldi artık
hero member
yuzde 20 yatırması lazım proje sahipleri . belli bir oranın altında kalırsa alınan oy , yatırdıkları deposito sistemde kalıyor Smiley sanırım bu oran yuzde 20 altında kalırsaydı . yani yuzde 20 ila yuzde 49 arasında oy alsalar sistemden yatırım alamazlar ancak depositlerini alıp sistemden cıkarlar . diye biliyorum .

proje sahipleri depozitomu yatırıyor önceden yani. slock.it için konuşursak, bu adamlar ne kadar depozito yatırır ve onayladık diyelim bu projeyi biz bu adamlara ne kadar veririz.

Depozito miktarını bilemiyorum ancak %50'den fazlasını istemeyecekler

Proje tekliflerinin kabul edilmesinin çalışma mantığını anlatırken Oyların en az %20 oy kullanılması ve kullanılan oyların da en az %50'sinin evet oyu olması gerektiğinden bahsetmiştim. Detaylarından bahsetmemiştim.

Eğer proje teklifi kasadaki tüm etherlere talip olacak ise o zaman tüm Dao oylarının %53.333'ünün kullanılması şartı geliyor ve kullanılan %53.333 oyun da %50 den fazlasının evet olması lazım.

Genel olarak sunulan proje kasadan ne kadar ether talep ediyorsa projenin geçebilmesi için tüm dao oylarının en az %20'sinin ve en fazla %53.333'ünün kullanılması ve kullanılan oyların da yarısınından fazlasının evet olması gerekiyor.

Buraya kadar anlaşıldı ise bir de depozitonun çalışma mantığını tekrar etmekte fayda var..
Eğer bir proje teklifiniz varsa kasadan istediğiniz ether miktarına göre bir depozito yatırıyorsunuz.... Bundan sonra olası senaryolar 3 adet;
1- Eğer %20 ile %53.333 arasında oy kullanılmaz ise depozinuz kasada kalıyor
2- Eğer %20 ile %53.333 arasında oy kullanılır ancak %50'den fazla evet oyu alamaz iseniz depozitonuz sizin hesaba iade oluyor. (Daha iyi bir proje hazırlayıp sunabilirsiniz)
3- Eğer %20 ile %53.333 arasında oy kullanılır ve %50'den fazla evet oyu alırsanız hem depozitonuz hemde istediğiniz miktar sizin hesaba geçiyor.

Bir sayfa once detaylarini yazmama ragmen okumuyorsun ve yanlis bilgi veriyorsun, bak yukarida dogrusu var.. Lutfen oku! Ve sadece yazmak icin yazi yazma.. Lutfen
sr. member
Activity: 388
Merit: 288
Living the dream
kimin ne kadar yatırdığını bilmeden konuşmamakta fayda var. diğer taraftan, olayı anlamaya çalışıyoruz her ayrıntısıyla, hem konuda bunu konuşmayacağız da neyi konuşacağız anlamadım.
hero member
Activity: 742
Merit: 501
Arkadaş ne tartıştınız, proje sunan parayı alır kaçarsa,dolandırılırsak yok %20 oy gerekiyormuş vs vs..

Bugün itibariyle 11milyon eth gömüldü dao ya, bitişinde belki 15milyon eth olacak, Burda tartışanların, daoya yatırdıkları eth toplamı 1000 var,yok.. Bizim kıçı kırık 1000eth ye nolcak,

15.000.000
sr. member
Activity: 388
Merit: 288
Living the dream
bizden para felan yani ether Smiley alınmıyor yani hiç öyle mi ? adamlar peki parayı nerden buluyor, ICO mu yapıyorlar.
member
Activity: 112
Merit: 10
yuzde 20 yatırması lazım proje sahipleri . belli bir oranın altında kalırsa alınan oy , yatırdıkları deposito sistemde kalıyor Smiley sanırım bu oran yuzde 20 altında kalırsaydı . yani yuzde 20 ila yuzde 49 arasında oy alsalar sistemden yatırım alamazlar ancak depositlerini alıp sistemden cıkarlar . diye biliyorum .

proje sahipleri depozitomu yatırıyor önceden yani. slock.it için konuşursak, bu adamlar ne kadar depozito yatırır ve onayladık diyelim bu projeyi biz bu adamlara ne kadar veririz.

Depozito miktarını bilemiyorum ancak %50'den fazlasını istemeyecekler
legendary
Activity: 1301
Merit: 1000
📌 peerguess.com 📌
Peki  DAO  ' da  mining yapılabilecek mi ? diğer coinler gibi  GPU kullanarak , yoksa sadece para ile ve diğer coinler ile satın alınabilen bir oluşum mu ? 

mining öleli çok oldu.. yeni trend mine ettirmemek, süsle püsle çak kaç.
Pages:
Jump to: