Pages:
Author

Topic: Ekşi Sözlükte Artan Bitcoin Konulu Başlıklar - page 9. (Read 11755 times)

sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Daha çok konuşulacaktır. Ekşi sözlükte önceden gerçekten bilgili ileri seviye muhabbetler dönerken şimdilerde tamamen fiyasko ve cahil cühela tiplerden geçilmiyor. Durum böyle olunca bitcoin hakkında atıp tutan da olacak gerçek anlamda anlatanda. Çok değil bir kaç sene sonra halk otobüs duraklarında panolarda bile bitcoin reklamları görebiliriz Cheesy
full member
Activity: 203
Merit: 101
Bir çok haber sitesinde Bitcoin ile ilgili haberler çıkmaya başladı. Ekonomi bölümünde altının yükseliş haberi gibi Bitcoin yükseliş haberi yapıyorlar.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Bitcoin'in geleceği kimse tarafından kestirilemiyor... Gerçekten de her şey olabilir, 50 de olabilir 500 de 5000 de ve kimse şaşırmaz... Yapısı, doğası ve atfedilen değeri gereği... Hollywoodvari bir hayal veya çılgın bir moda tutkusu olarak tanımlayanlar da var, extreme risk tutkunlarının fırsat kapısı gibi görenler de. Ya da sadece p2p bir ödeme gönderim sistemi... Belkide geleceğe dönük uzun vadeli bir yatırım aracı... Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. bence, arkasında (veya yanında) %50 ye yakın pazarını elinde tutan Çin olduğu müddetçe sağlam duracaktır. yaşayıp göreceğiz ancak yine de dikkati ve tedbiri elden bırakmamak lazım. Bitcoin, elinde bayrakla finans nehrinde akıntıya karşı kürek çekiyor. Malik'(Ali Şen)in karşısındaki Hüsnü (Kemal Sunal) gibi geliyor bana bazen, sanki Şevket Altuğdan aldığı gazla gidiyormuş gibi... Grin
Ancak Blockchain için aynı şeyi söyleyemeyiz. Artık onun geri dönüşü yok. Çünkü ondan herkes (devletler, küresel finans, teknoloji devleri vb...) memnun. En azından ben böyle düşünüyorum, çünkü Bitcoin gibi Küresel finansal güce karşı bir tepki olarak değil işlerini kolaylaştıracak yeni teknolojik çığır gibi görülüyor. Bkz. goldman sachs efendilere. şimdiden yol yapıyorlar Blockchain ile ilgili. Kim ne derse desin bu gibi adamlar neredeyse dünyanın sahibi gibiler... Birçok devlet GSMH sından büyük Nakit fonlar yönetiyor adamlar. Ne diyelim gönlümüz Bitcoinin kazanmasından yana....
saygılar.
hero member
Activity: 756
Merit: 500
Böyle cahilleri gördükçe mutlu oluyorum nedense. İlerde biz zengin olurken bunlar keşke bitcoin alsaydık diye ağlayacaklar.
full member
Activity: 224
Merit: 100
Any store can buy, sell, and accept Crypto
Son birkaç gündür ekşisözlükte Bitcoin ile alakalı bir sürü farklı başlık açıldı. Bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor. Sizce Bitcoin'in bu kadar çok konuşulması iyi bir şey mi? Bu durum yükselişin bittiğinin habercisi olabilir mi?

bitcoin'in karşılığı olmadığı gerçeği
milli bitcoin geliyor
dünya bitcoin rezervinin %70'nin türkiye'de olması

Bitcoin yeterince yükseldi fakat Bitcoin'le tanışan kişi sayısı arttıkta daha çok alternatif coin olan ethereum'a yatırımın kayabileceğini düşünüyorum. Ben özellikle ilk ethereumla tanıştığımda twitter'de görmüş daha sonra ise sözlükleri okumuş biri olarak ne kadar bitcoin başlığıyla ilgili şeyler okusamda ilk yatırımımı ethereum'a yapmıştım. Bana göre bu tanınırlık artmış olan Bitcoin'e değil artabilecek ve henüz tam manasıyla yıl sonu hedefini tamamlayamamış olan ethereum'a gidecektir.
full member
Activity: 336
Merit: 100
Biraz fazla ciddiye alındığını düşünüyorum bu ekşi ve yazarlarının. Saadet zinciri mi çözemiyorum yazmış la havle, Türk kızlarının özellikleri muhabbetinize devam edin bence.
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
CrowdWiz
geçen sene 400$ ken tanışmıştım bitcoin ile. şimdi 4000$ oldu malumunuz
bu 10 katlık yükseliş herkesin ilgisini çeker oldu. Bence artış devam edecek yeni yatırımcılar geldikçe fiyat rekor üzerine rekor kıracaktır. yılsonu beklentim 4000$ idi. şimdi 10000$ olabileceğini düşünmeye başladım.
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
Yatırım odaklı tiplerin duyması açısından iyi birşey, sonuçta alma o koini zarar edersin desen bile yükseliyor abi işte alınır bu diyen bir sürü küçücük yatırımcı var.
Ağzı olan konuştuğu için ortalık kuru gürültü şu an ama konuşanlar değil yatırım yapanlar bizi ilgilendiriyor ve onlarda her geçen gün artıyor.Bu gölgesinden korkan küçücük yatırımcılar yüzünden piyasa bu kadar volatil zaten.
legendary
Activity: 1858
Merit: 1014
Son birkaç gündür ekşisözlükte Bitcoin ile alakalı bir sürü farklı başlık açıldı. Bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor. Sizce Bitcoin'in bu kadar çok konuşulması iyi bir şey mi? Bu durum yükselişin bittiğinin habercisi olabilir mi?

bitcoin'in karşılığı olmadığı gerçeği
milli bitcoin geliyor
dünya bitcoin rezervinin %70'nin türkiye'de olması
Pages:
Jump to: