Pages:
Author

Topic: En az %50 Zarar Ettiğiniz Coin Listesi[Cazip Alım Fırsatları] - page 11. (Read 2428 times)

hero member
Activity: 1400
Merit: 569
1- Adı: Zcash
2- Alış Tarih: (1 ay önce yaklaşık tam hatırlamıyorum)
3- Alış Fiyatı: 650 dolar civarıydı sanırım
4- Güncel Fiyatı: 450 dolar
5- Alış Nedeni: Dash gibi 1k olacak coindi ama seneye kaldı gibi gözüküyor Cheesy

Zcash konusunda bence hemen ümitsizliğe kapılmayın. Supply olarak 3 m ve projesi olan bir coinden bahsediyoruz. Önümüzdeki ay bir güncellemesi gelip 1000$ olsa kimse şaşırmaz. Bence uzun süre elinizde tutmaya bakın, kendini çok iyi fiyatlama potansiyeline sahip.

Merit almak için ve ICO yatırımları konusunda arkadaşları bilgilendirmek için ben de negatif bir örnek paylaşıyorum:

1- Adı: KICK Coin
2- Alış Tarih: ICO sirasinda (Eylül 05 2017
3- Alış Fiyatı: 0.1 ETH karşılığı 300 KickCoin (yani bugünün fiyatıyla 0.28 USD civarı)
4- Güncel Fiyatı: 0.056 USD
5- Alış Nedeni: o dönemin en yüksek puanlı ICO'suydu bilenler bilirler ayrıca teoride gerçekten önemli bir start up projesiydi. Bugün bile aktif haldedir ve KICK token olarak dividend almaya devam etmekteyim.

Fakat gerçek şu ki bekleyip sonradan borsadan alsaydım veya ETH'da kalmış olsaydım çok daha karlı bir iş olacaktı. Yani kıssadan hisse, çok iddialı bir ICO projesinde hype çok yüksekse, arz çok fazlaysa, ve özellikle 100 milyon USD'larla yaklaşan dev yatırımlara ulaşılırsa daha ICO aşamasında, o coin'in kısa vadede uçmasını zorlaştıran faktörler oluyor bunlar... Ha ilerde Kick Coin toparlanabilir, ICO yatırımlarının kendine has dinamikleri olduğunu belirtmek için verdim bu örneği.

Meritleri bekliyorum, selamlar

KICK çıkacağı zamanları ben de hatırlıyorum. Dediğiniz gibi büyük reklamı yapıldı, iyi para topladı. Artık ister KICK UX kullanışsız diyin, ister  insanlar bu tarz bir projeyle çokta ilgilenmedi diyin, birşeyler eksik kaldı. Sürpriz yumurtadan basit oyuncak çıkması gibi düşünün. Projesi kötü değil belki artık yeteri kadar reklam yapmıyor. Belki de ICO'da topladığı para yeterli geliyor, çok hırsları kalmadı. Umarım en kısa sürede daha fazla güncelleme ve geliştirme ile daha iyi yerlere gelirler. Siz de kar'a geçmiş olursunuz.
legendary
Activity: 2086
Merit: 1632
Merit almak için ve ICO yatırımları konusunda arkadaşları bilgilendirmek için ben de negatif bir örnek paylaşıyorum:

1- Adı: KICK Coin
2- Alış Tarih: ICO sirasinda (Eylül 05 2017
3- Alış Fiyatı: 0.1 ETH karşılığı 300 KickCoin (yani bugünün fiyatıyla 0.28 USD civarı)
4- Güncel Fiyatı: 0.056 USD
5- Alış Nedeni: o dönemin en yüksek puanlı ICO'suydu bilenler bilirler ayrıca teoride gerçekten önemli bir start up projesiydi. Bugün bile aktif haldedir ve KICK token olarak dividend almaya devam etmekteyim.

Fakat gerçek şu ki bekleyip sonradan borsadan alsaydım veya ETH'da kalmış olsaydım çok daha karlı bir iş olacaktı. Yani kıssadan hisse, çok iddialı bir ICO projesinde hype çok yüksekse, arz çok fazlaysa, ve özellikle 100 milyon USD'larla yaklaşan dev yatırımlara ulaşılırsa daha ICO aşamasında, o coin'in kısa vadede uçmasını zorlaştıran faktörler oluyor bunlar... Ha ilerde Kick Coin toparlanabilir, ICO yatırımlarının kendine has dinamikleri olduğunu belirtmek için verdim bu örneği.

Meritleri bekliyorum, selamlar
full member
Activity: 406
Merit: 100
Neblio 100 dolarları görücek rahat, merak etmeyin. Ben de 13k dan elixir aldım şuan 5500lerde sanırım, biara 3500leri bile gördü geçen hafta. Beklicez artık yapcak bişey yok umarım yakın zamanda çıkar geri.
full member
Activity: 672
Merit: 100
1- Adı: Zcash
2- Alış Tarih: (1 ay önce yaklaşık tam hatırlamıyorum)
3- Alış Fiyatı: 650 dolar civarıydı sanırım
4- Güncel Fiyatı: 450 dolar
5- Alış Nedeni: Dash gibi 1k olacak coindi ama seneye kaldı gibi gözüküyor Cheesy
hero member
1- Adı:neblio
2- Alış Tarih: Ocak ayı 1. hafta
3- Alış Fiyatı:ocak 10 aldım   55,1 usd
4- Güncel Fiyatı:  13,2 usd
5- Alış Nedeni:tavsiye üzerine aldım.. terste kaldım.

İşte buna üzüldüm. Neblio'yu yakından takip ediyorum hatta zamanında girmediğim için pişman olduğum coinlerin en başında geliyor. Proje olarak çok iyi bir platform o yüzden rahat olun, eninde sonunda tekrar o fiyatları görecektir. Bu aralar ben de almayı düşünüyorum.
member
Activity: 854
Merit: 20
biz fakirler genelde kardan zarar ediyoruz Smiley bounty lerden gelenleri hemen satıp sonrasında çok pişman olduğum oldu Ethereum Blue diye bi coin vardı bana baya bi sağlam yolladılar acele sattım zararımı söyleyim 10 bin dolar zararım var tabiki kardan Smiley
satmasaydım şuan 10 bin dolarım olacaktı ben yok paraya satmıstım ozaman anladımki satma kalsın
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Tüm paramı bitcoinde tutuyorum. O bile %50 zarar etti. Piyasada btcye bile guvenemeyeceksek neye güveneceğiz.
Bitcoin bu piyasadaki güvenilir bir liman olabilir ama kaybettirmez diye bir şey bu piyasada, aslında hiçbir piyasada yok. %1000 zıplayan bir coin %50 düşünce fazla şaşırmamak lazım. Çok hızlı yükselen bir coinde çok hızlı bir düşüş görülmesi doğaldır.
hero member
Ethereum %50 zarar ettirmişti şimdiki durum 35-40 civarına kadar geriledi. Durumu toparlayacağını düşünüyorum tekrar 1.5 olup hatta 2k olacağına eminim. Hem mining hem borsada al-sat yaparak miktarı arttırıyorum ethereum altındır satmayın geleceğinize yatırım yapın Smiley

Evet, görüşlerinize aynen katılıyorum. İlk toparlamada ETH tekrar 1,5 K seviyelerine gelecektir. Sene sonuna kadar da 3 K seviyelerini görmek hayal olmaz.

Tüm paramı bitcoinde tutuyorum. O bile %50 zarar etti. Piyasada btcye bile guvenemeyeceksek neye güveneceğiz.

Dönem olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Yılın ilk ayları daima zor geçmiştir. Yaklaşık %60 seviyesinde ben de BTC bekliyorum. Özellikle Lighting Network ile birlikte BTC önü çok açık diyebiliriz. O yüzden güven konusunda bence içiniz rahat olsun. 30 k'lar yakın.
newbie
Activity: 18
Merit: 0
1- Adı:neblio
2- Alış Tarih: Ocak ayı 1. hafta
3- Alış Fiyatı:ocak 10 aldım   55,1 usd
4- Güncel Fiyatı:  13,2 usd
5- Alış Nedeni:tavsiye üzerine aldım.. terste kaldım.
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
1- Adı:SC (Siacoin)
2- Alış Tarih:Mayıs
3- Alış Fiyatı:0,00000590
4- Güncel Fiyatı:0,00000289
5- Alış Nedeni:Duyum aldım fırlayacak diye  Angry
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
Ethereum %50 zarar ettirmişti şimdiki durum 35-40 civarına kadar geriledi. Durumu toparlayacağını düşünüyorum tekrar 1.5 olup hatta 2k olacağına eminim. Hem mining hem borsada al-sat yaparak miktarı arttırıyorum ethereum altındır satmayın geleceğinize yatırım yapın Smiley
hero member
Bende Şuan da etherum,bancor,rvtz,sonm gibi tokenler var ama en çok ether ve bancor bulunuyor ikiside düşüşde şu anda %50 zarar var neredeyse diğerleri fazla değil zaten.

Bence Ether ve Bancor için sıkıntı yapmanıza gerek yok. Projesi olan coinler kısa süre sonra zaten ATH noktalarına geri dönüyorlar. Çok olmasa da bende de biraz ETH var ve çok uzun süre satmayı düşünmüyorum. Sonuçta düşünürsek, sadece kendi yapılarına değil Blockchaine bile kazandırdığı teknolojiler olan bir coin.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Bende Şuan da etherum,bancor,rvtz,sonm gibi tokenler var ama en çok ether ve bancor bulunuyor ikiside düşüşde şu anda %50 zarar var neredeyse diğerleri fazla değil zaten.
hero member
1- Adı: PTOY
2- Alış Tarih: 4 Ocak 2018
3- Alış Fiyatı: 0,00004372
4- Güncel Fiyatı: 0,00002360
5- Alış Nedeni: Sağlıkla ilgili bilgileri tutmayı hedefliyordu. Aslında çıktığı zamanlara bakınca, bu konuda en somut giden coin gibi gözüküyor. Ama nedense şu sıralar kan ağlıyor. Supply miktarı da düşüktür.
hero member
member
Activity: 180
Merit: 10
Risk takes great win or die.

1- Adı: Lamden TAU
2- Tarih: 13 OCAK 2018
3- Alış Fiyatı: $ 1,12
4- Güncel Fiyatı: $ 0.17  Zarar :bakmak bile istemiyorum
5- Alış Nedeni: Lamdenprojesi, kullanımı kolay araçlar,  kullanıcıya özgü çözüm yöntemleri sunan dökümanlar, sürece katkı sağlayan destek grupları; Node.js ve Python gibi program altyapılarını kullanarak, gelişme sürecine destek olan, blok zincirlerinin hızlı ve tasarruflu bir şekilde geliştirilmesi ve kullanılmasını sağlayacak altyapıyı oluşturmayı ve bu sorunları çözmeyi hedefliyor. Lamden Projesinin farklı şekilde adlandırılmış üç bölümü bulunuyor. Bunlar Saffron, Flora ve Clove. Saffron, blok zinciri dahili bir ağ üzerinde hızlı ve pratik bir şekilde dağıtmak için kullanılacak araç paketini içeriyor. Merkezi bir depo olan Flora ise, akıllı sözleşme paketleri, şablonlar, özel zincir tanımlamaları ve blok zincir keşfini içerisinde barındıracak. Clove ise merkezi olmayan tüm bu sistem içerisinde gerçekleştirilen işlemler ve uygulamalar arasında iletişimi sağlayan ağı ifade ediyor.    Lamden, yukarıda bahsettiğimiz sorunların çözümü için yalnızca tek bir merkezi ağa sahip olmak yerine, ihtiyaç duyulan zamanlarda kullanılmak üzere, blok zinciri kişisel kullanımlar için uyarlanmasına ve birbirleriyle uyum içinde çalışan bir ağa dönüştürmeyi öneriyor. Bu şekilde firmaların ya da kişisel kullanıcıların blok zincirdeki gereksiz iş yükünü ortadan kaldırarak hem zaman ham de nakitten tasarruf yapmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.   Tüm bu sistemde ihtiyaç duyulacak ödeme yöntemleri için ise kripto para olarak “Lamden Tau” oluşturulmuş.  (ALINTIDIR)
sr. member
Activity: 336
Merit: 259
Güzel konular açıyorsunuz hocam tebrik ederim. Lamden Tau muhabbeti bende de mevcut kendi hatam tabi proje güzel olsa bile boğa sezonunda x10 yapmış haliyle aldık neyse ki çok fazla almamıştım. Ben bugün başka bir tokenden bahsedeceğim pek bilinmeyen.

1- Adı: ArbitrageCT (ARCT)
2- Tarih: (Opsiyonel) 25.01.2018
3- Alış Fiyatı: 6 cent
4- Güncel Fiyatı: 1,5 cent
5- Alış Nedeni: Aslında dar ve kalitesiz takımı olmasına rağmen kickico üzerinden düzenlemiş olması ve düşük supply miktarı için aldım. İlk çıktığında 1 centti girecektim ama cesaret edemedim sonradan 10 centi gördü kısa sürede. 6 cent dolaylarına düşünce bir de hitbtcye girecek haberi gelince gireyim tekrar 10 centi görür dedim. Hitbtcye hala girmiş değil 2 gün sonra girecek sanırım. Yüklü girdiğim için zararına çıkma niyetim yok beklemedeyim.

hero member
%60-70 den aşağıya zararın var ise şanslıyızdır . En iyi proje bile %60 zarar ettirdi .

şuan düşüşten sonra zarar ettirmeyen coin varmiki ? varsa o coine güvenen bu işin peşini asla bırakmasın ben btc den zarar ettim alahtan çok yüklü miktarda almamıştım

Bence başlığı değiştirip %100 kaybettiğiniz koinler yapmalı Smiley. Şu anda her şey düşüyor btc karşısında direnen koinler bile dolar bazında oldukça fazla kaybettiriyor.

porföyümde ne varsa en az %50 kaybettirdi zaten Cheesy birtek son günlerde ocl den btc bazında kar ettim ama yinede usd olarak zarardayım Cheesy daha da ne kadar zarar edeceğiz bakalım...

Aslında konunun amacı normal market şartlarında, cazip coin/token yakalamak iken şuanda hemen hemen tüm coinlerin girdiği bir liste haline döndük. Aslında en çok zarar ettiğiniz olarak düşünebilirsiniz Smiley

şu anda sepetin tamamı neredeyse %50 zararda hangi birini yazayım Smiley

En çok zarar ettiğinizden başlayarak ekleyebilirsiniz. Smiley

1- Adı: SALT
2- Alış Tarih: 3 Ocak 2018
3- Alış Fiyatı: 12,23 $
4- Güncel Fiyatı: 3,71 $
5- Alış Nedeni: Tamamen bir arkadaş tavsiyesine bağlı olarak almıştım.

Stratis, Ripio ve Waves'ten de %65 civarlarında kayıplarım oldu. Olacağı varmış inşallah telafisi de olur.

SALT birçok yerde karşıma çıkıyor. Bir süre önce ben de yatırım yapmayı planlıyordum. Fiyatının bu kadar indiğinden haberim olmamıştı. Paylaşımınız için teşekkürler, kaybınız için geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede tekrar kar edersiniz.

1- Adı: BTC
2- Alış Tarih: Aralık 2017
3- Alış Fiyatı: 75k TL
4- Alış miktarı:2,5 BTC
5- Satış fiyatı: 50k TL
4- Güncel Fiyatı: 27k TL
5- Alış Nedeni: Piyasanın gazına gelmem.
O tarihlerde nxt ye dipden girip 2x yapmasaydım şimdi halim perişandı. Ana para çekilmiştir.

BTC hepimizi zor durumda bıraktı, anaparayı almış olmanıza sevindim. Umarım piyasalar da bir an önce eski haline gelir.

member
Activity: 434
Merit: 14
1- Adı: BTC
2- Alış Tarih: Aralık 2017
3- Alış Fiyatı: 75k TL
4- Alış miktarı:2,5 BTC
5- Satış fiyatı: 50k TL
4- Güncel Fiyatı: 27k TL
5- Alış Nedeni: Piyasanın gazına gelmem.
O tarihlerde nxt ye dipden girip 2x yapmasaydım şimdi halim perişandı. Ana para çekilmiştir.
Pages:
Jump to: