Pages:
Author

Topic: Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD) - page 2. (Read 2685 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 07, 2023, 03:40:28 PM
dobre pytanie sam sie nad tym zastanawiam o co chodzi?

ludzie spekulują w komentarzach ze o nowy luanchpad

Lauchpady/lauchpoole to oni ogłaszają od tak sobie i to dość regularnie. Dziś sporo nad tym myślałem, a zwłaszcza nad "onboarding the next billion". Gdzie jest miliard ludzi? chiny/indie?

Dopiero jak przeczytałem o tym newsie to zaczynam być coraz bardziej przekonany, że binance ma coś faktycznie grubego:

Hong Kong Now Considering Spot Crypto ETFs for Retail Investors: Bloomberg

Czyżby wojna handlowa usa/chiny wchodzi na etap cyfrowej gotówki i chiny postanowią wyprzedzić blackrock i wprowadzą u siebie bitcoin etfa szybciej? tu jest mowa o "crypto" etf a nie tylko bitcoin etf. A skoro to jest spot ETF, to hong kong będzie potrzebował partnera, który będzie dla nich kupował/sprzedawał bitcoiny na rynku spot. Może właśnie będzie to binance? (dla blackrocka jest to chyba coinbase). A skoro crypto ETF, to co po bitcoinie? ETH, a może cały pakiet top 10 CMC pod jednym ETFem? Dopiero by poleciała pompa. W sumie to by było ciekawe jakby hossa 2023-2025 była hossą gigantów krypto - kandydatów do crypto ETFa, a nie meme coinów/ shitcoinów jak ostatnio.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 07, 2023, 11:10:32 AM

https://twitter.com/binance/status/1721513080100622756

"onboarding the next billion"... co to może być waszym zdaniem?

dobre pytanie sam sie nad tym zastanawiam o co chodzi?

ludzie spekulują w komentarzach ze o nowy luanchpad

a jezeli dzieki temu newsowi ta pompa, tak jak sugerujesz, to co bedzie jak na prawde cos sie stanie?
wtedy pewnie sell off zgodnie z mysla kupuj plotki sprzedawaj fakty

tylko w krypto jest możliwa pompa pod news o newsie
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 06, 2023, 09:23:11 AM
BNB/BTC po spadku z 0.019BTC do 0.0064BTC -65% w niecały rok wygląda jakby zaczęło zawracać. Ostatnie 5 dni przyniosło wzrosty o 11% wględem bitcoina z czego 2.5% w ciągu ostatnich 15 min a wszystko za sprawą tego:


https://twitter.com/binance/status/1721513080100622756

"onboarding the next billion"... co to może być waszym zdaniem?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 22, 2023, 06:56:49 AM
wczoraj Binance wysłało następujący e-mail do wszystkich? posiadaczy karty debetowej Binance. stwierdza, że karta debetowa przestanie istnieć od 20 grudnia 2023 r.
dotyczy to wszystkich krajów eog, czyli całej ue, a także islandii, liechtensteinu, norwegii, szwajcarii i turcji. szkoda, karta zawsze działała bez zarzutu.

Też dostałem tego maila. Niezwykle smutna wiadomość, bo binance card używam codziennie. Może to przejściowe i nieługo znajdą innego pośrednika jak zresztą też było z euro:

13 października dostałem takiego maila
"We would like to remind you that our former fiat partner, Paysafe Payment Solutions Limited (Paysafe), has stopped processing EUR deposits and blocked spot trading with EUR balances, along with a number of other EUR services, for Binance users.
 
We noticed that you still have EUR balances, and wanted to remind you that Paysafe will be closing access to EUR convert services from 2023-10-31 at 0:00 (UTC)"

a 3 dni temu, kilka dni przed godziną zero dla wypłat środków znalazł się nowy partner:

Binance Expands Freedom of Money for European Users With New EUR Fiat Partnerships

Widać że mają sporo walki. Ciągłe bany i powroty. Jak z UK o czym pisałem kilka postów wyżej. Mam nadzieję, że tym razem też tak będzie.
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
October 21, 2023, 03:54:36 AM
wczoraj Binance wysłało następujący e-mail do wszystkich? posiadaczy karty debetowej Binance. stwierdza, że karta debetowa przestanie istnieć od 20 grudnia 2023 r.
dotyczy to wszystkich krajów eog, czyli całej ue, a także islandii, liechtensteinu, norwegii, szwajcarii i turcji. szkoda, karta zawsze działała bez zarzutu.

Quote
Dear Binancian,
 
We wanted to draw your attention to the email from [email protected] below. Regrettably, you are among the small number of Binance users affected by the announcement that the Binance Visa Debit Card program is closing. You will no longer be able to use your Binance Visa Debit Card from 20th December 2023 UTC 00:00.
 
Your Binance account is unaffected and will continue to operate as usual. This change only impacts the use of your Binance Card.
 
In the meantime, where available, users can shop with crypto and send crypto using Binance Pay, a contactless, borderless and secure cryptocurrency payment technology designed by Binance, at merchants accepting it.
 
Yours sincerely
The Binance team
 
——————————————————
​​You will no longer be able to use your Binance Visa Debit Card from 20th December 2023
This email is to notify you that you will no longer be able to use your Binance Visa Debit Card from 20th December 2023 onwards.
 
This is because the Binance Visa Debit Card program, issued by UAB ”Finansinės paslaugos ,,Contis“, part of the Solaris Group, is closing in two months’ time.
 
Your Binance account will remain open and is not impacted by the closure of the Binance Visa Debit Card Program.     
 
Why will I no longer be able to use my Binance Visa Debit Card?
UAB “Finansinės paslaugos ,,Contis“ will no longer be the issuer of the Binance Visa Debit Card program after the closure date.
 
What do I need to do?
On 20th December 2023, please destroy your Binance Visa Debit Card by cutting it through the chip and magnetic stripe.
 
You don’t need to do anything else.
 
You will not lose any fiat or crypto currency from your Binance account, because this update only impacts your Binance Visa Debit Card; your Binance account will not be closed or impacted.
 
Refunds, disputes and complaints will continue to be processed as usual until the Binance Visa Debit Card program is closed and during the mandatory period afterwards.  Further information regarding the process for refunds, disputes and complaints will be shared with you nearer the time.
 
We recommend that you take action at your earliest convenience.     
 
If you have lost your card, you may order a replacement one up until 6th December 2023, and spend the funds from your Binance account in the Binance app as normal until the Binance Visa Debit Card program is closed on 20th December 2023. Note that card delivery timeframes can vary depending on international and local post providers.
 
What if I need help?
If you have any difficulties using your Binance Visa Debit Card before 20th December 2023, please contact Binance Customer Services for help via the Binance.com website.
Complaints: Please contact the Binance team via Binance's live support chat on https://www.binance.com/en OR the Binance App.
 
Kind regards
UAB “Finansinės paslaugos ,,Contis” part of Solaris Group, on behalf of Binance.
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
October 16, 2023, 09:40:09 AM
✂️
Kwartał, w którym bitcoin zatrzymał się w konsolidacji 25-30k i kompletnie nic się nie działo a mimo wszystko blisko 500 mln $ udało się spalić.

ale jeśli chodzi o supply, to pochodziła ona z poprzednich 24 wypaleń BNB, z 1,38% obecnie największy
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 08, 2023, 01:17:05 AM
najgorsze ze zamykaja Binance powoli w różnych krajach i ciągle nie wiem jak to wpłynie na cene?

Dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Dla rynku niekoniecznie, bo kurs nie zareagował. Leży martwo przy 200$ od miesięcy.

Do rzeczy:

Binance wraca do UK. Po zaledwnie 4 miesiącach binance dogadał się z FCA i startuje z platformą www.binance.com/en-GB przeznaczoną dla klientów z UK zgodną z ich lokalnymi przepisami. Może problem banowania binance był chwilowy i po prostu powstaną jeszcze z 2 platformy np. binance.nl i binance.de albo binance.eu i wszystko wróci do normy. Od dłuższego czasu przecież działa dobrze specjalna wersja binance dla klientów z USA - binance.us

https://www.binance.com/en/blog/ecosystem/binance-launches-uk-domain-in-compliance-with-new-financial-promotions-rules-2903800236178709961
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 02, 2023, 02:07:36 AM
Raczej tak, ale mimo wszytstko coś żóltemu zaczyna się nie układać, ryzyko upadku jak ftx wydaje się być mało prawdopodbne. Własnie sprawdziłem to ich proof of resrve i w sumie to bardzo przejrzyscie to zrobili, nie powiem że nie , ale jedst jeden bardzo duży problem.

Nie do końca rozumiem jaki problem? Jeśli chodzi ci o zapis "self-verification" to chodzi tu to, że to ty sprawdzasz sam swój balance dlatego,  by nie musieć ufać żadnej instytucji. Brak konieczności zaufania komuś w tym miejscu to raczej coś dobrego? Chyba że ja coś źle rozumiem.
I jak sprawdziłeś siebie? Faktycznie nie budzi tam nic wątpliwości?
member
Activity: 97
Merit: 29
September 30, 2023, 03:42:23 PM
Zacieśnia się pętla konwersji fiat na krypto. Binance dostaje kolejny strzał w kolano. Od 31 października euro dostępne na binance będzie możliwe tylko do wypłaty na konto bankowe.



Wiecie może, czy euro będzie można wykorzystać w biannce card?

Raczej tak, ale mimo wszytstko coś żóltemu zaczyna się nie układać, ryzyko upadku jak ftx wydaje się być mało prawdopodbne. Własnie sprawdziłem to ich proof of resrve i w sumie to bardzo przejrzyscie to zrobili, nie powiem że nie , ale jedst jeden bardzo duży problem.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
September 27, 2023, 02:00:47 AM
Zacieśnia się pętla konwersji fiat na krypto. Binance dostaje kolejny strzał w kolano. Od 31 października euro dostępne na binance będzie możliwe tylko do wypłaty na konto bankowe.



Wiecie może, czy euro będzie można wykorzystać w biannce card?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 29, 2023, 02:31:50 AM
chcociaz patrzenie na ranking od strony market cap nie zawsze jest miarodajne

Ja wielokrotnie starałem się w tym wątku traktować BNB jak spółkę giełdową i starać się oszacowywać jej zyski i wyliczać wskaźnik P/E i porównywać z nasdaqiem. To samo robiłem z zwrotami jakie BNB generuje w skali roku (lauchpady, lauchpoole, burny, staking) i porównywałem do średnich dywidend w SP500. Zawsze BNB wychodziło znacznie lepiej. Lepiej niż spółki giełdowe a co dopiero wydmuszki krypto bez dolara zysku z miliardowymi wycenami. stąd nazwa wątku (Fenomen BNB), bo BNB od 2019 roku jest chyba jedynym projektem krypto, który można rozpatrywać w tych kategoriach - porównywać do poważnych firm a nie rankingu CMC

moje ostatnie wyliczenia są z lipca 2022 - https://bitcointalksearch.org/topic/m.60070868 (oj chyba pora na aktualizację)

Porównanie do innych tokenów giełdowych kiedyś robiłem i wcale nie wychodziły dużo lepiej (przychody/cena), chociaż tam brak BSC, brak CMC, brak udziałów w forbes, brak pozycji lidera i wiele innych

legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 27, 2023, 01:44:23 AM
...binance ogłosiło, że w tym tępie to będzie trwało lata i oni postanawiają palić więcej niż te 20% obiecane w whitepaper by szybciej osiągnac cel (spalenie 100 mln tokenów).
Potem ogłosili jeszcze to - Introducing BNB Auto-Burn: a new Protocol for the Quarterly BNB Burn

bardzo przydatne informacje, dziękuje Tytanowy

jak zwykle nie mam meritów bo jest tyle dobrych postów, które chce nagrodzić, że mi ich zawsze brakuje, pewnie każdy ma ten problem i jak zwykle tutaj moja prośba do merit source jak to będzie czytał żeby wrzucił 1 czy 2 merity jako podziękowanie za HQ info i szybka odpowiedz

Nie powodują skoków cen, ale dalej obniżają całkowite supply, co jest pozytywnym długoterminowym zjawiskiem...

tak oczywiście powinienem był to dodać, bo tak mogło wyglądac jak antyreklama a nie o to mi chodziło

bardzo lubie Binance i BNB, patrząc na inne tokeny giełdowe nie wiem czy jest undervalued (nie wiem jak to napisać po naszemu niedowartościowany?) ale na pewno jako lider wysokie miejce na CMC  nie jest przypadkiem,

chcociaz patrzenie na ranking od strony market cap nie zawsze jest miarodajne
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 25, 2023, 04:06:27 AM
niby nadal są burny ale tak na prawde aktualnie nic z nich nie wynika

Nie powodują skoków cen, ale dalej obniżają całkowite supply, co jest pozytywnym długoterminowym zjawiskiem. tak na prawdę to chyba jedyny deflacyjny coin z top 100 CMC. No, eth zaczyna być lekko deflacyjny po mergu, ale ETH pali 0.2% supply rocznie a BNB 6%.

jest gdzies podane ile tokenów trafia do tej specjalnej puli "burn them all"? są gdzies opisane zasady na jakich to teraz działa? czy zupełnie wolna amerykana i teraz juz palą ile chcą? kiedy była zmiana?

Podczas ósmego burna odblokowywane były tokeny twórców zablokowane w czasach ICO. Zrezygnowali z nich w całości przeznaczając na przyszłe burny - https://www.binance.com/en/blog/all/8th-bnb-burn-from-the-team-bnb-allocation-356254016530468864

Mówiliśmy o tym tutaj - https://bitcointalksearch.org/topic/m.52418388

Co do zmian ilości palonych tokenów, to nie mogę znaleźć newsa, ale ogólnie binance ogłosiło, że w tym tępie to będzie trwało lata i oni postanawiają palić więcej niż te 20% obiecane w whitepaper by szybciej osiągnac cel (spalenie 100 mln tokenów).
Potem ogłosili jeszcze to - Introducing BNB Auto-Burn: a new Protocol for the Quarterly BNB Burn
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 23, 2023, 07:21:30 PM
Kiedyś, jak ilość palonych tokenów była sztywno związana z zyskiem binance (20% zysku)...
Teraz dali sobie dowolność co do palenia... a tokeny do burnów idą ze specjalnej puli do tego przeznaczonej... Znika supply, które i tak nie jest w obiegu.

jest gdzies podane ile tokenów trafia do tej specjalnej puli "burn them all"? są gdzies opisane zasady na jakich to teraz działa? czy zupełnie wolna amerykana i teraz juz palą ile chcą? kiedy była zmiana?

kiedyś CZ robił wszystko żeby przekonac ludzi do Binance ale od jakiegoś czasu polityka się zmieniła, niby nadal są burny ale tak na prawde aktualnie nic z nich nie wynika, tak jak piszesz na ich podstawie nie mozna juz wywnioskować za duzo, a tak na prawdę nic
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 23, 2023, 02:07:05 AM
Zawsze mnie dziwiło że rynek nie reaguje na te burny praktycznie, mogło by sie wydawać że cena BNB powinna podskoczyć po każdym z nich, ale chyba nigdy nie zdarzyło sie nic takiego, żeby był jakiś znaczący skok ceny związany właśnie z tym wydarzeniem

Kiedyś, jak ilość palonych tokenów była sztywno związana z zyskiem binance (20% zysku), to inwestorzy patrzyli na burn jak na wyznacznik tego co się dzieje w firmie i tak burn był "poniżej oczekiwań" dawał lekki dump a burn "powyżej oczekiwań" dawał lekką pompę ale nigdy nie były to duże ruchy cenowe.
Teraz dali sobie dowolność co do palenia, a co za tym idzie nie da się oszacować kondycji binance na podstawie burnów, a tokeny do burnów idą ze specjalnej puli do tego przeznaczonej, więc nie ma to bezpośredniego wpływu na kurs. Znika supply, które i tak nie jest w obiegu.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 22, 2023, 02:19:51 PM
Jeżeli chodzi o fundamenty to BNB jest moim faworytem, niezliczone produkty serwisy, nie ma sie do czego doczepić...

gdyby nie te wszystkie sprawy w sądach i FUD pewnie cena BNB wygladała by zupełnie inaczej

Zawsze mnie dziwiło że rynek nie reaguje na te burny praktycznie, mogło by sie wydawać że cena BNB powinna podskoczyć po każdym z nich, ale chyba nigdy nie zdarzyło sie nic takiego, żeby był jakiś znaczący skok ceny związany właśnie z tym wydarzeniem

ilości jakie poszły z dymem imponujące a to przecież nie koniec, BNB to nadal lider na rynku, ale traci z dnia na dzień

jestem ciekaw z ilu krajów aktualnie sie wycofują? w Holandii już jest the end, zostało 3 tygodnie na wypłacenie środków i adios, szkoda jak cholera
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
July 20, 2023, 02:18:52 AM
wczoraj Binance zakończyło swoje 24. wypalanie BNB w cyklu 1/4 roku i tym sposobem spaliło prawie 2 miliony tokenów BNB o wartości $484 milionów.
wszystkie dalsze informacje na temat ostatniego spalania BNB możecie znaleźć w poniższych linkach:


https://www.binance.com/en/support/announcement/the-24th-quarterly-bnb-burn-completed-via-bnb-auto-burn-11cb4b1ea3d84a209bc90e4132312ff5
https://www.binance.com/en/blog/ecosystem/24th-bnb-burn-4456673904642035282
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
July 17, 2023, 02:27:02 PM
jak możecie przeczytać w poniższych linkach, Binance zakończyło dziś integrację lightning dla wpłat i wypłat.
po Kraken i Bitfinex, Binance jest kolejną giełdą oferującą ln swoim klientom. Coinbase wciąż jest w trakcie integracji - nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie ona zakończona.

https://www.binance.com/en/support/announcement/binance-completes-integration-of-bitcoin-btc-on-lightning-network-opens-deposits-and-withdrawals-eefbfae2c0ae472d9e1e36f1a30bf340
https://bitcoin.pl/binance-wprowadza-lightning-network
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 01, 2023, 10:14:12 AM
najgorsze ze zamykaja Binance powoli w różnych krajach i ciągle nie wiem jak to wpłynie na cene?


"Może to tylko chwilowe. Dla mnie również negatywnym wydarzeniem dla Binance było wejście BlackRock z ich spot ETF-em na bitcoina, ponieważ stworzyłoby to uregulowaną, "bezpieczną" alternatywę do handlu bitcoina, a w obliczu FUD-u na giełdach kryptowalut byłoby łatwo przeciągnąć część klientów.

FUD związany z Chinami banującymi kryptowaluty towarzyszył nam od 2017 roku, jeśli nie wcześniej. A teraz nagle starają się stać się hubem kryptowalutowym, a Hongkong zaprasza wszystkie firmy z branży kryptowalut. Może Holandia też potrzebuje 1-2 lat, aby znów wsiąść do tego pociągu."
Pages:
Jump to: