Pages:
Author

Topic: Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD) - page 10. (Read 2765 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 22, 2019, 03:53:38 AM
#39
Co nowego w BNB?

Binance rozpoczyna współpracę z Amun AG

Współpraca rozpoczyna się od podboju SIX Swiss Exchange  (13 największa giełda na świecie ... "prawdziwa giełda") - "SIX Swiss Exchange is the 13th-biggest stock exchange in the world by market cap (1,523 billion USD)."

Poprzez wprowadzenie ETP (Exchange-traded product) na token BNB i rozpoczęcie handlu już dziś. Oznacza to, że BNB może być teraz handlowany na 13 największej giełdzie na świecie (w formie ETP).

https://www.six-group.com/exchanges/exchange_traded_products/security_info_en.html?id=CH0496454155USD4 - szukam (może jeszcze nie ma) dokładnych danych związanych z obiorem przez inwestorów (wolumen)

Quote
The ABNB wraps the BNB utility token into a traditional financial structure, making it more accessible not only to tech-savvy crypto enthusiasts but also to the wider institutional and retail market as a whole. By listing the BNB ETP on the SIX Swiss Exchange, the world’s tenth-largest exchange, clients can add BNB exposure to their stock portfolios as easily as buying a share in any company, in a traditional manner using a brokerage firm or bank.

Odbiór bardzo chłodny. Minął prawie tydzień a na wykresie wolumenowym widzimy 3 piki. 100, 100 i ok. 120 ... sztuk BNB o łącznej wartości około 6400$ tygodniowego wolumenu.


Trochę mnie uspokoiło, jak sprawdziłem temat BEP-2 i okazało się, że jak na razie istnieje, tylko BTCB i to właśnie w nie za dużych ilościach, bo tylko:

To źle sprawdziłeś bo opisany przeze mnie XRP doczekał się już swojej wersji https://explorer.binance.org/asset/XRP-BF2 - co prawda jeszcze nie handlowany ale już gotowy.

Tych nie jestem pewien ale wygląda na to, że jeszcze TRX, BTT i ONT
https://explorer.binance.org/asset/TRXB-2E6
https://explorer.binance.org/asset/BTTB-D31
https://explorer.binance.org/asset/ONTB-9D4

Na pewno taki właśnie będzie finał, że każde krypto z top 50 będzie miało swój odpowiednik w BEP - 2. Zawsze za dużo władzy i dominacja, to początek problemów.

Zgadza się. Upadek binance wyzeruje wiele portfeli...

Dziś BCH ABC doczekał się swojej wersji BEP-2 - 5000 sztuk o łącznej wartości 1,157 MLN $. Bardzo mnie ciekawi dokąd zaprowadzi nas ta ścieżka (tokenizacja wszystkiego do BEP-2)

Tygodniowy wolumen na binance furtures BTC/USD (nie mylić z JEX) sięgną 4 mld $ - ponad 2 razy większy niż na tej samej parze walutowej na ich podstawowej platwormie.

JEX futures z dnia na dzień traci wolumen (zapewne ma rzecz binance futures)
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 18, 2019, 01:17:46 PM
#38
Trzyma nas BNB w niepewności i waha się na oporze, aktualnie 18$. Myśl, że przyczyną jest słabe BTC, które natomiast 4 raz podchodzi do testowania wsparcia, co zazwyczaj jest decydującym testem przed dalszym spadkiem lub odbiciem i chociaż chwilową zmianą trendu. BTC wygląda bardzo słabiutko i pamiętajmy, że zaczyna się weekend. Same złe znaki i wygląda na to,że poleci niżej, więc wnioskuje, że stanie się zupełnie coś odwrotnego  Wink.

Nic się nie dzieje w BTC, tak naprawdę od czasu LN nie ma, żadnego pomysłu co dalej? No ale to temat o BNB, więc zostawmy, tylko czy aby można? Kiedy praktycznie cały rynek zachowuje się, tak jak BTC, a nawet gorzej, bo jak wiemy, kiedy BTC spada, to alty też, a kiedy idzie do góry, to alty też ..... spadają.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 17, 2019, 06:13:12 AM
#37
Oscylatory i inne narzędzia pokazują jedno a dzieje się drugie i czasem myślę, że to bezustanny przekręt. Przecież tylu wielorybów, firm, funduszy, że faktycznie jest komu manipulować tym rynkiem, a biorąc pod uwagę jego wielkość, to jest stosunkowo łatwe skoro da się manipulować dużo większymi rynkami czy giełdami.

Bo cały rynek jest chorągiewką która trzepocze jak wiatr (bitcoin) zawieje. Jak bitcoin urwie się poniżej 7500$ to prawdopodobnie zatrzyma się przy 6500$. Obecnie walczy z wsparciem z którego albo wyjdzie dołem (panika i rynek niedźwiedzia) albo górą tworząc formację barta i potwierdzając powrót do rynku byka. Rynek niedźwiedzi na bitcoinie oznacza rynek niedźwiedzia na prawie wszystkich krypto. Nic więc dziwnego, że żaden news nie gra z taką siła jak sam ruch bitcoina o 1% w którymkolwiek kierunku.

Wracając do fundamentów BNB.

dzisiaj byly znowu spalane BNB tokeny - i to juz 9 raz

https://www.binance.com/en/blog/391462665575727104/9th-BNB-Burn-Q3-2019-Recap-from-CZ

Quote
Binance has conducted its quarterly burn of 2,061,888 BNB. This is the same as taking $36,700,000 USD worth of BNB out of circulation, permanently. I (CZ) will take this opportunity to share some thoughts.
36 mln tego kwartału a poprzedniego 23 mln. Niesamowity wzrost zysków zwłaszcza, poprzedni kwartał to była pompa na bitcoinie z 5000 na 14000 i dump na 11 000. Obecny to konsolidacja w większości konsolidacja na poziomie 7500-9000. Widać, że nowe produkty przynoszą ocekiwane zyski. Wielkie gratulacje dla binance. W wolnym czasie zauktualizuję wycenę fundamentalną BNB:)

Oznacza to, że średnia z 8 ostatnich paleń wynosi obecnie 25,6 MLN $ (z 7 paleń wynosiła 24.1mln).  Daje to 512 mln zysku rocznie (wcześniej 482)  (przeliczenie w OP). Oznacz to, że wycena fundamentalna na podstawie średniego wskaźnika P/E dla S&P500 (22) wzrosła z 10,604 MLD do 11,264 MLD - 6% - obecna kapitalizacja 2,897 MLD (zaledwie 25% tego ile firmy o podobnym zysku są warte na NYSE)

Nie mogę się doczekać wybicia bitcoina ponad 14k i rajdu na 20k. Wtedy dopiero zobaczymy jakie zyski potrafi generować Binance.


Quote
Yet, even with all the above progress and results, the BNB price declined from its ATH near the beginning of the quarter. There are many possible reasons for it, although none of them make much sense to me. Yes, there was a drop in the price of bitcoin, our industry’s index. There was some FUD on various things (per usual). Regardless of all that, I think (in my biased view) our results out-shine them all. Yet, the price of BNB did decline. Markets often confuse people, even me sometimes.

No sweat. Even if I may be confused at times by the price of BNB, our direction for Binance has always been clear. We still very much strive to be the financial infrastructure provider for tomorrow, and work hard to bring the freedom of money to the masses. We will continue to hunker down, and BUIDL. I know for a fact that the long-term winners are the people who build products that other people use, and we intend to continue to do that furiously. And we appreciate your support as always.
[source]

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 17, 2019, 05:34:18 AM
#36
Dzisiaj BNB znowu balansuje na około 19$ i strasznie jestem ciekaw, jak to się skończy?
 
Żałuje trochę, bo nie wytrzymałem i jak trochę się dźwignęło do góry, po tym pierwszym, mocnym spadku do 17,4$, to zamknąłem trejda, bo raczej byłem przekonany, że to już poleci na dół, a tu jak zawsze jest odwrotnie.

Na początku kiedy Bitcoin zaczął piąć się do góry po tych spadkach z dużą łatwością potrafiłem przewidzieć co będzie dalej i aż sam się dziwiłem, jak dobrze mi idzie, bo zazwyczaj, aż tyle wygranych trejdów mi się nie zdarzało, zawsze gdzieś były straty i to czasem całymi tygodniami.

No i właśnie, teraz rynek krypto jest w takim stanie czy momencie, że zupełnie nie potrafię go zrozumieć. Wszystko wygląda, jak by działało zupełnie odwrotnie, na dobrych newsach cena spada, a podczas ciszy i nawet zniechęcenia czy złej reklamy rośnie.

Oscylatory i inne narzędzia pokazują jedno a dzieje się drugie i czasem myślę, że to bezustanny przekręt. Przecież tylu wielorybów, firm, funduszy, że faktycznie jest komu manipulować tym rynkiem, a biorąc pod uwagę jego wielkość, to jest stosunkowo łatwe skoro da się manipulować dużo większymi rynkami czy giełdami.

Wiem teorie spisku tu uskuteczniam ale przecież wszyscy dobrze wiemy, że tak właśnie jest, bo każdy z nas robiłby to samo (insider trading) gdyby tylko miał możliwości (dobre informacje).
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 16, 2019, 02:18:32 PM
#35
Dziś pojawił się kolejny news (nowe IEO) i był paliwem ratującym wykres. Wyglądało to przeciętnie ale nie tragicznie. Wtedy cały na biało wkroczył bitcoin i o 13:15 przywalił falą pesymizmu i pozamiatał. Widać, że obecnie cały rynek patrzy na bitcoina i nie obchodzi go nic innego.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 16, 2019, 12:33:15 PM
#34
...Jeszcze nic nie jest przesądzone. Ale warto dziś obserwować kurs jeśli celujesz w krótkoterminowy szczyt. Dla mnie ostatnie 4 godziny nie wyglądają zbyt byczo jak na reakcję na news. Według mnie, jeśli 18.4$ - 18,2$ nie wytrzyma to prawdopodobnie będzie okazja do kupna po 14$....

No i jak na razie Twoja predykcja sprawdza się bardzo dobrze. Wychodzi na to, że faktycznie news pomógł wielu insiderom wyjść z zyskownego trejda przy prawie 20$ za BNB, jeżeli kupili po 14$ jakieś 3 tygodnie temu, to byczy zarobek jakby nie patrzyć, za tych kilka dni trzymania.



Nie ma co BNB jest na razie w trendzie spadkowym, którego może, aż tak nie widać na tym interwale dziennym, ale tygodniowy nie pozostawia wątpliwości.



Jeszcze kiedy cena nie spadła o 50% od ostatniej najwyższej w tym roku myślałem, że to po prostu korekta, po wzrostach. Bardzo mocna alk to jest norma w krypto, ale teraz to już lecimy na dół i tak jak TytanowyJanusz przewidział, pewnie za chwilę będziemy mieli BNB znowu po 14$, co nie jest znowu najgorszą wiadomością, bo zawsze będzie można dokupić przecenione BNB.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 15, 2019, 11:26:36 AM
#33
Mówisz o opcjach binarnych. A raczej jednym z rodzajów opcji binarnych.

Tu mowa o ETP.

To z pewnością nie produkty dla takiego trejdera  (Cheesy wielkie słowo) jak ja.  Pomimo, że dość dobrze znam angielsk, to regułka na Inwestopedii nie mówi kompletnie nic, a jakichś polskich stron z informacjami na ten temat nie znam i żeby jeszcze było wyłożone jak dla laika, a nie przeklejka z Inwestopedii  Wink.

Oczywiście rozumiem, że produkty giełdowe (ETP) to rodzaje papierów wartościowych, które śledzą bazową walutę lub inny kapitał. Wiem też, że na Swiss Exchange nikt nie handluje BNB, tylko ETP, które kupuje za USD, Euro lub inne waluty FIAT.

Wydaje mi się, że to produkt dla ludzi z większym kapitałem, którzy nie chcą kupować kryptowalut, na ciągle jeszcze niebezpiecznych giełdach krypto, tylko bezpiecznie bez potrzeby narażania się na ściąganie portfeli, trzymanie na giełdzie, itd. spokojnie może zainwestować w krypto nawet ich nie kupując.

Dla BNB ma to zalety, ponieważ do zabezpieczenia kontraktów potrzebne jest BNB, tylko teraz, jeżeli współpracują z Binance, to nie wiem, jak to wygląda, czy oni kupują te BNB na giełdzie wcześniej, czy po zakupieniu kontraktu, lub też w ogóle nie kupują, tylko biorą od Binance? Takich szczegółów nie ma nigdzie i dla tego, bardzo ciężko, dokładnie zrozumieć ten produkt.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 15, 2019, 10:41:53 AM
#32
Za cholerę nie rozumiem tych produktów, chociaż potrafię zrozumieć, jak działają lub może inaczej, jak je kupić, obstawić ale za cholerę nie moge zrozumieć, jak to jest z tym przewidywaniem ceny dokładnie za 1, 2 lub kilka dni, przecież to praktycznie nie możliwe? Nie potrafię w to grać, a na pewno nie jest bez znaczenia dla rynku tak samo jak dźwignia.

Mówisz o opcjach binarnych. A raczej jednym z rodzajów opcji binarnych.

Tu mowa o ETP.

Produkt który daje ekspozycję na BNB ze zwykłego konta maklerskiego. Kurs ETP będzie śledził cenę BNB. W przeciwieństwie do kontraktów ETP zabezpieczony jest "fizycznym" BNB (podobnie do ETF).

Nie wiem czy dobrze to interpretuję, ale wydaje mi się, że na Swiss Exchange nikt nie traduje na BNB... nikt ... ani jedna transakcja.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 15, 2019, 09:06:11 AM
#31
Ale mi pięknie wytłumaczyłeś w 2 minuty coś nad czym myślałem od jakiegoś już czasu, czyli czemu większość takich trejdów pod news zazwyczaj kończy się odwrotnie do założeń  Cheesy.

Podobnie myślałem, że to na bank "insider trading" i rodziny, współpracownicy, ludzie z branży i  wszyscy inni, którzy o czymś takim wiedzą, bo są w jakiś sposób związani z Binance lub inną firmą, jak w tym wypadku, że przecież oni kupią wcześniej ale z drugiej strony myślałem, eee raczej nie przecież "insider trading" i to nie wieloryby, to nie trejderzy czy spekulanci, a ja to niby jestem jedną z tych osób?

No też nie, a tak samo chciałem zarobić i wystarczy 3 kliknięcia, czyli nie trzeba być nawet trejderem, a jeżeli chodzi o BNB to taki news, to raczej pewna pompa.

Praktycznie wszystkie giełdowe tokeny mają się dobrze i już jakiś czas patrzę na Houbi token i właśnie jest po spadkach i wraca do góry jak BNB.


Największe wolumeny na M5 pochodzą z długich czerwonych świec.

Czyli że wchodzą duże ordery sprzedaży w jednej chwili, no racja kolejna ważna obserwacja.

edit: Warto dodać, że takie są ceny ETP BNB
Bid / ask   20.89  /  21.00

Za cholerę nie rozumiem tych produktów, chociaż potrafię zrozumieć, jak działają lub może inaczej, jak je kupić, obstawić ale za cholerę nie moge zrozumieć, jak to jest z tym przewidywaniem ceny dokładnie za 1, 2 lub kilka dni, przecież to praktycznie nie możliwe? Nie potrafię w to grać, a na pewno nie jest bez znaczenia dla rynku tak samo jak dźwignia.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 15, 2019, 06:34:05 AM
#30
Tu bym uważał. Newsy są potęrznym narzedziem spekulanta ...ale nie na zasadzie - kupuję/trzymam bo pojawił się news game-changer. Raczej obserwacja reakcji rynku na ten news i dołączenie się do silniejszego.

Po pojawieniu się dobrego newsa kupuje głównie ulica i mniejsze grube ryby. Insiderzy (pracownicy binance i ich rodziny) zrobili to już dawno by dziś realizować zyski.

Teraz jeśli wieloryb (lub grupa wielorybów) opuszcza właśnie pokład to taka pompa i zwiększony wolumen jest najlepszą do tego okazją. Opróżniają torby karmiąc nahypowaną ulicę. Kupujący pod news się kończą, emocje opadają i setki inwestorów zostają zapakowani na nierosnącym kursie. Zaczynają więc sprzedawać jeden po drogim a cena idzie w dół.



Największe wolumeny na M5 pochodzą z długich czerwonych świec.

Jeszcze nic nie jest przesądzone. Ale warto dziś obserwować kurs jeśli celujesz w krótkoterminowy szczyt. Dla mnie ostatnie 4 godziny nie wyglądają zbyt byczo jak na reakcję na news. Według mnie, jeśli 18.4$ - 18,2$ nie wytrzyma to prawdopodobnie będzie okazja do kupna po 14$.

Jeszcze pytanie jak inwestorzy odbiorą ETP na SIX Swiss Exchange

Ja i tak trzymam.

edit: Warto dodać, że takie są ceny ETP BNB
Bid / ask   20.89  /  21.00
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 15, 2019, 06:07:26 AM
#29
Poprzez wprowadzenie ETP (Exchange-traded product) na token BNB i rozpoczęcie handlu już dziś. Oznacza to, że BNB może być teraz handlowany na 13 największej giełdzie na świecie (w formie ETP).

https://www.six-group.com/exchanges/exchange_traded_products/security_info_en.html?id=CH0496454155USD4 - szukam (może jeszcze nie ma) dokładnych danych związanych z obiorem przez inwestorów (wolumen)

A widzisz, to pewnie dla tego BNB idzie do góry, fajnie że się podzieliłeś tym newsem, bo tak na sucho bez żadnych wiadomości raczej spodziewałbym się odbicia od oporu na 19,70USD i powrotu do 15 lub 16$, a tak istnieje duże prawdopodobieństw, że byki mogą być na tyle silne, że przebiją opór i BNB wystrzeli do stratosfery, czego sobie i wszystkim życzę, bo tak na prawdę już myślałem zamykać trejda, kiedy BNB odbiło się od 19$ i zjechało na dół. Jak na razie walczą byki więc czekamy na rozwój sytuacji.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 15, 2019, 04:04:42 AM
#28
Trochę mnie dziwi, że pomimo wszystko trzymasz, nawet jak istnieje duże prawdopodobieństwo spadków i nie próbujesz "wyczuć ceny", chociaż rozumiem, że profity z różnych IEO i innych akcji, praktycznie pokrywają stratę, a sam kurs BNB jest zmienny i za parę tygodni powinien wrócić do 18$.

Tak na prawdę to ciągle zbieram. Różne mam strategie. W "spekulacja na newsach" opisywałem zagrania, które ciasno podpierałem stoplossami. Całe szczęście bo tokeny tam opisywane po pozwoleniu zarobić 30-100% zwaliły się o 90% do dzisiejszej ceny. Była to strategia spekulacji na shitcoinach. Dla BNB mam inną strategię, która wynika z obliczeń w OP, miłości do BNB od pierwszego wejrzenia w 2017 (szkoda tylko, że do tej piękny damy zagadałem tak późno :p), użyteczności tokenu, dodatkowych produktów. Jest to strategia długoterminowa według której planuję bardziej dokupować jak spada niż na dołku sprzedawać wszystko, bo wydaje mi się, że może się on pogłębić.

Jak zwykle cena BNB zachowała się zupełnie inaczej niż byśmy przypuszczali

Być może insiderzy zaczęli skupować pod ten news? Tak to bywa. Ktoś rysuje kreski a ktoś ma informacje niejawne i właśnie realizuje 20% zysku z milionów na nahypowanych newsem inwestorach.


Binance rozpoczyna współpracę z Amun AG

Współpraca rozpoczyna się od podboju SIX Swiss Exchange  (13 największa giełda na świecie ... "prawdziwa giełda") - "SIX Swiss Exchange is the 13th-biggest stock exchange in the world by market cap (1,523 billion USD)."

Poprzez wprowadzenie ETP (Exchange-traded product) na token BNB i rozpoczęcie handlu już dziś. Oznacza to, że BNB może być teraz handlowany na 13 największej giełdzie na świecie (w formie ETP).

https://www.six-group.com/exchanges/exchange_traded_products/security_info_en.html?id=CH0496454155USD4 - szukam (może jeszcze nie ma) dokładnych danych związanych z obiorem przez inwestorów (wolumen)

Quote
The ABNB wraps the BNB utility token into a traditional financial structure, making it more accessible not only to tech-savvy crypto enthusiasts but also to the wider institutional and retail market as a whole. By listing the BNB ETP on the SIX Swiss Exchange, the world’s tenth-largest exchange, clients can add BNB exposure to their stock portfolios as easily as buying a share in any company, in a traditional manner using a brokerage firm or bank.



legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 13, 2019, 05:06:34 AM
#27
Jak zwykle cena BNB zachowała się zupełnie inaczej niż byśmy przypuszczali i nie było, żadnych spadków ani czekania, a już cena wróciła do 17,70USD za BNB i właśnie walczy na oporze, żeby się przebić wyżej. Myślę, że predykacja TytanowegoJanusza, jeszcze może się sprawdzić, bo jeżeli byki nie będą na tyle silne aby utrzymać cenę na aktualnym poziomie lub nawet wyższym, to zapewne znowu spadnie. Jak wiemy cały rynek kryptowalut jest bardzo uzależniony od BTC i właśnie na Bitcoina trzeba zwracać dużą uwagę, bo kiedy cena BTC przesuwa się poziomo, to alty mają wtedy tendencję do wzrostu co właśnie obserwujemy.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 11, 2019, 12:37:21 PM
#26
Może nie chce bawić się w wyczuwanie rynku i jest to dla niego inwestycja długoterminowa. Niejeden trader BTC zarobił w USD, ale zarobiłby więcej gdyby tylko trzymał i nic nie robił...
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 11, 2019, 12:24:55 PM
#25
...Ja swoje BNB trzymam...bo uśredniony zysk z trzymania BNB podczas lanchpada ...to ok 1,7% portfela...dochodzą inne promocje jak wczorajsza (głosowanie na community coin) który dał zarobić 1% portfela...Podsumowując...kurs BNB/USD spadnie w najbliższym czasie poniżej poprzedniego dołka (14$)... a po ustaleniu średnioterminowego dołka wróci do co najmniej 18$. - no chyba, że bitcoin runie z całym rynkiem.

Bardzo dziękuję za tą szczegółową predykcję. Zawsze lepiej jest porozmawiać i poznać opinię kogoś, kto trzyma dany token "skin in the game", a nie jakichś teoretyków.

Trochę mnie dziwi, że pomimo wszystko trzymasz, nawet jak istnieje duże prawdopodobieństwo spadków i nie próbujesz "wyczuć ceny", chociaż rozumiem, że profity z różnych IEO i innych akcji, praktycznie pokrywają stratę, a sam kurs BNB jest zmienny i za parę tygodni powinien wrócić do 18$.

Czy, żeby brać udział w IEO i tych dodatkowych promocjach, to trzeba trzymać BNB przez cały czas, czy tylko w czasie przez nich określonym, np,: podczas trwania IEO, albo jakiś inny określony czas, czy działa to jakoś inaczej? Na przykład im dłużej trzymasz BNB w portfelu tym więcej profitów z danej akcji?

Wtedy, by było łatwiej zrozumieć trzymanie pomimo wszystko, chociaż wiem, że wielu trejderów nie stara się wyczuć rynku, bo to zazwyczaj nie wychodzi  Wink.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 11, 2019, 02:43:05 AM
#24
Moim zdaniem wybicie całkowicie bez siły. Podbitka pod dalsze spadki. Jednak jak to z wyceną w USD bywa ... jak bitcoin ruszy z kolejną falą wzrostową to i BNB da zarobić. Jak bitcoin wrócił do rynku niedźwiedzia i spadnie do 1000$ to nie łudziłbym się, że dla BNB wytrzymają 4$. Ja obstawiam, że jeszcze może trochę spaść chyba, że optymizm w rynek wrzuci bitcoin wracający do konsolidacji w której siedział od 3 miesięcy (rejony 9.5k +).

Należy też zwrócić uwagę, że kurs jest dość wyprzedany i nawet jeśli teraz nie ma dna, to będzie na kolejnej lub następnej półce a odbicie po takich spadkach (przy założeniu, że bitcoin co najmniej skonsoliduje przy 7000$) wróci z ceną na obecne poziomy.

Ja swoje BNB trzymam. Założę się, że za max tydzień będzie nowe IEO (krótkoterminowa pompa 5% na BNB i ewentualne wyjście w okolicach obecnej ceny lub trzymanie, bo uśredniony zysk z trzymania BNB podczas lanchpada to ok 1,7% portfela) do tego dochodzą inne promocje jak wczorajsza (głosowanie na community coin) który dał zarobić 1% portfela.

Podsumowując - Według mnie najbardziej prawdopodobne jest, że kurs BNB/USD spadnie w najbliższym czasie poniżej poprzedniego dołka (14$) co nie zmienia faktu, że po obecnej cenie będzie jeszcze okazja sprzedaży a po ustaleniu średnioterminowego dołka wróci do co najmniej 18$. - no chyba, że bitcoin runie z całym rynkiem.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 10, 2019, 11:36:41 AM
#23
Trzymam też trochę BNB i już o tym rozmawialiśmy, kiedy zastanawiałem się, czy nie sprzedać, całkiem niedawno. Całe szczęście posłuchałem rad i wstrzymałem się ze sprzedażą, a BNB poszło do góry o parę procent. No i historia znowu się powtarza, bo wykres BNB w ostatnich miesiącach nie wygląda za bardzo przekonująco. Szczególnie w momencie, w jakim jesteśmy BNB udowodnił, że podczas tego trendu spadkowego lub korekty jak kto woli, która trwa już jakiś czas, bardzo lubi po takim kilkuprocentowym wybiciu, które jest zaraz po spadku, znowu opaść bardzo szybko i to o jakieś 20% lub więcej.

Na screenie zaznaczyłem wszystkie te punkty, w której cena gwałtownie zmieniła kierunek, zaraz po lekkim wybiciu (bull trap?):



Trochę przerażające, jak trzymasz, jakąś poważniejszą ilość BNB. @TytanowyJanusz bardzo jestem ciekaw Twojej, krótkoterminowej predykcji, oczywiście tylko, jeżeli masz ochotę się nią podzielić?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 10, 2019, 08:07:28 AM
#22
Airdrop rośnie z 5 centów do 8 centów - dalej pomijane pieniądze (0.38% z inwestycji).

Jak dokładne są moje estymacje? Dziś dostałem airdrop JEX. Dostałem 310 sztuk za trzymanie - i tu jest problem bo ilość w moim portfelu binance się zmieniała - około 120 sztuk BNB. Aidrop wynosił zatem 2,5 JEX na 1 BNB.

JEX tradowany jest obecnie za 330 sat, więc na 1 BNB wypadało:

330/100 000 000 * 2,5 * 8500 = 0,070$ ! Czyli oszacowałem w punkt, zwłaszcza, że w momencie szacowania bitcoin siedział jeszcze na 10 000$ (Wtedy byłoby równo 8.2 centa).

Całość warta 8$. Sprzedać to można tylko na platformie JEX, więc by się tego pozbyć musiałbym zapłacić 2 opłaty za wypłaty, które pewnie wchłoną cały airdrop... czyli zgodnie z predykcją airdrop bardziej kolekcjonerski niż wartościowy.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 07, 2019, 07:44:54 AM
#21
Wstępnie przeniosę cię do 2 ostatnich postów tej dyskusji :https://bitcointalk.org/index.php?topic=5186619.msg52679988#msg52679988

A najkonkretniej do tego:
grupa chińskich giełd "Among them, but definitely not limited to, are names such as: Lbank, Exx, RightBTC, CoinEgg, Zb, BitZ, Bibox, CoinEx, BTC-Alpha…" kręci do tego stopnia, że nie nie zasługują nawet na ubranie tego w liczby.
source

I teraz zobacz na CMC. Większośc tych giełd dalej zajmuje top 30 według wolumenu. https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/

Weźmy pod uwagę samego BTC
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets

Wierzysz w to, że największy wolumen pochodzi z giełdy BKEX (o której pierwsze słyszę) a na drugim miejscu bitforex (na której zobaczenie prawdziwej transakcji graniczy z cudem, bo wszystko kręci się w miejscu tak, że nawet ślepy zauważy przekręt patrząc 2 min w arkusz i zlecenia schodzące)

Wracając do BKEX - 2 min wystarczą by zauważyć, że coś jest nie tak



Na binance (po prawej) historia zleceń zapełnia się w 6 sekund (39 zleceń) (1 transakcja na 0,15 s) na BKEX w 66 sekund (33 zlecenia) (1 transakcja na 3 sekundy), ale to BKEX ma 500 mln wolumenu a binance 322 mln?

W dodatku spread na na bitcoinie na binance to max 1,5$ na Bkex 4-7$!

Przeczytaj posty do których cię odnoszę wraz z artykułem. Obecnie wszyscy oszukują na wolumenie. Dane, do których chcesz dotrzeć są obecnie nieosiągalne. Trzeba nauczyć się handlować bez tego. Albo opierać się na oszukanym parametrze, który raz pokaże prawdę a raz cię okłamie.

Edit:
Dałem szasnę linkom jakie podałeś:
https://messari.io/asset/bitcoin#markets
Uwzględnia wolumen tylko z kilku giełd - sam jakbym miał wybrać najbardziej uczciwe to wybrałbym właśnie te. Wydawałoby się, że jest odpowiedzią, którą szukasz.
Ale czy jest to prawdziwy wolumen, gdy nie uwzględnia on 20% wolumenu houbi (bo tyle tam może być prawdziwego), części wolumenu kucoina (który moim zdaniem nie kręci), prawdziwego wolumenu z pozostałych giełd w tym wolumenu bitmexa (1 mld$), co do którego mam mieszane uczucia, ale giełda ta na pewno żyje i ma rzesze stałych traderów a co za tym idzie rynek ten na pewno jest w sporej części prawdziwy i pochodzi z niego masę transakcji na dźwigni do x100. Co za tym idzie jak nawet 50% wolumenu na bitmexie nie istnieje, to i tak 500 mln znika z prawdziwego wolumenu.

Ale zobacz, że jeśli te dane są nabliżej prawdziwych, to BNB wcale tak nie odbiega wolumenem od innych coinów:
https://messari.io/screener
XRP, ETH, LINK są na mocnych wybiciach (+30 - +100%) - ich przewaga bez wolumenu z tych pomp nie byłaby aż tak duża.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 07, 2019, 07:20:40 AM
#20
Tutaj to popełniasz karygodny błąd bo bierzesz wartości z CMC...
Z 763 mln wolumenu (top 23 pozycje) tylko 34 mln pochodzą z giełd, w których wolumen nie jest sfałszowany od x10 do x10000 a jedynie o 50% (taki luźny szacunek). Oznacza to, że z 763 mln masz tylko 17 mln prawdziwego wolumenu...

No to skąd brać dane o wolumenach?

Przecież właśnie na CMC od jakiegoś czasu już walczą z fałszywymi danymi i to nie tylko chodzi o wolumeny.

https://www.coindesk.com/coinmarketcap-announces-new-features-to-soothe-wash-trading-concerns

https://caprehab.nl/cointelegraph/data-ultimatum-coinmarketcap-requests-more-information-from-exchanges-to-make-market-more-transparent

Myślałem, że do tej pory coś się zmieniło na lepsze Coinmarketcap. Są jeszcze inne strony, które twierdzą, że ich wolumeny są prawdziwe, ale kto to wie?

https://news.bitcoin.com/these-cryptocurrency-data-sites-aim-to-be-more-accurate-than-coinmarketcap

https://messari.io/screener

https://blockmodo.com

https://coinratecap.com/

https://www.coingecko.com/en


https://coincodex.com/

https://openmarketcap.com/

PS
Już po napisaniu tego posta zacząłem dokładniej sprawdzać te NIBY lepsze serwisy z "no fake volume"  Wink, ale okazało się bardzo szybko, że pokazują niektóre wolumeny 24 godzinne, wyższe o połowę od aktualnych na CoinmarketCap, tak że z tą transparentnością i całą resztą jest, jak ze wszystkim czyli bujda na resorach.





Wszystkie inne wymienione powyżej serwisy, pokazały wolumeny bardzo zbliżone do Coinmarketcap z różnicą plus, minus pięć milionów.

Jedynym wyróżniającym się serwisem jest https://openmarketcap.com/, który muszę jeszcze dokładniej sprawdzić, żeby coś stwierdzić, na temat jego potencjalnej przydatności  Wink.



Pages:
Jump to: