Pages:
Author

Topic: Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD) - page 8. (Read 2721 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 27, 2020, 09:11:51 AM
#78
Wciąż będąc zafascynowanym BNB, udało mi się przekroczyć próg, po którym jestem w posiadaniu reflinka z 20% kickback (20 % prowizji wraca do poleconego przeze mnie użytkownika). Jako, że nie mogę go wrzucić bezpośrednio tutaj do zapraszam chętnych do pisania do mnie PM. Wystarczy założyć nowe konto na binance przy użyciu mojego kodu by cieszyć się z niższych prowizji przy każdej transakcji.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
July 18, 2020, 02:48:55 AM
#77
wczoraj zakończyło się oczekiwane kwartałowe spalenie i z 3,477,388 BNB ustanowiono nowy rekord - to ponad 60 mio. USD Cool Shocked



https://www.binance.com/en/blog/421499824684900760/12th-BNB-Burn-%7C-Quarterly-Highlights-and-ThreeYear-Review-from-CZ
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 08, 2020, 07:51:34 PM
#76
Rozjeżdzanie się orderbooków mimo że powszechne 'od zawsze' przy większej aktywności (w sensie, że chyba każda giełda się z tym boryka(ła)), to jednak na jednej z lepiej finansowo stojących giełd powinno zdarzać się jak najrzadziej.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 08, 2020, 10:03:40 AM
#75
Następny problem, to że nie można w łatwy sposób uzyskać informacji o swoich trejdach, najlepiej z możliwością importowania w pliku CSV, lub exel do dalszych statystyk.
Chciałem policzyć dokładnie ile jestem stratny, ale dostępny, jest tylko wąski pasek na dole platformy, który nawet przesunąć nie jest łatwo, nie chcę nawet myśleć o przepisywaniu tego ręcznie.

Może jest jakiś sposób, tylko o nim nie wiem?

Okulary !!! Smiley



Jak zawsze, tylko trejderzy są stratni, bo nie tylko płacimy raz więcej za zlecenie market, ale także cena market na platformie futures, jest dużo niższa od aktualnej.

Cena jest dobra i wynika z popytu i podaży na platformie futures. Jak otwierasz zlecenie kupna z ceną market to paruje cię z najbardziej korzystną ceną jaka jest w aktualnym arkuszu zleceń po stronie sprzedaży (aktualnym a nie wyświetlanym). To, że po stronie użytkownika końcowego nie pokazuje aktualnego arkusza to nie znaczy, że aktualny arkusz nie istnieje lub jest jakoś oderwany od sytuacji rynkowej to samo z ceną PKC zwaną market. Trader traci na tym, że posiada błędne informacje co do obecnego stanu arkusza przez co, nie znając problemu, podatny jest na zawieranie transakcji po innej cenie niż myśli (traci lub zyskuje, bo jakby wiedział to by zrobił coś innego, co nie zawsze jest dobrą decyzją ale to detale). Jednak jest to obecna, rzeczywista cena, czyli na działającej platformie byłaby ona taka sama tylko trader byłby jej swiadomy i mógłby skorygować cenę, by nie płacić za taker fee i to moim zdaniem jest jedyną niepodważalną stratą. Więc jak dotyczy to 100 trejdów i 5$ za taker fee za trade to mówimy o 500$ straty.

Widze, że ten ewenement występuje u ciebie wyjątkowo często skoro tak sypiesz screenem za screenem. To nie jest normalne, zjawisko było bardzo rzadkie i towarzyszyło ekstremalnym ruchom. Może faktycznie nowa platforma jest bardziej podatna lub popularność binance powoduje, że zagęszczenie transakcji jest wystarczające do wywołania buga już przy mniejszych ruchach(obecnie 7 mld$ dziennie na samym futures).

EDIT1
I tak nie chodzi Grin przekierowuje do nowej platformy.

Sprawdziłem. Niezalogowany użytkownik przełącza się jak chce. Zalogowany przełącza się z nowej na  .... nową Smiley Rozwiązaniem jest skorzystanie z innej przeglądarki. Na brave działa dobrze, błąd istnieje na pewno na chrome nie wiem jak na innych przeglądarkach.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 07, 2020, 02:49:11 AM
#74
Tu masz przełącznik.

Dzięki bardzo, no tak, jestem po prostu ślepy, aż się dziwię, że nie zauważyłem tego wcześniej, teraz w oczy kuje.

Z drugiej strony nawet nie szukałem, kiedy na starych linkach przestało działać, a po kliknięciu w przycisk "futures", włącza się nowa platforma (bez żadnego powiadomienia), to po prostu byłem pewien, że nie ma już dostępu do starej.

EDIT1
I tak nie chodzi Grin przekierowuje do nowej platformy.

EDIT2
Tak sobie myślę o tym problemie i jeżeli, jest to stary bug, a wynika, że tak jest, to nie dziwi mnie, już ta pierwsza (automatyczna i raczej bezsensowna) odpowiedź z rekompensatą, bo pewnie mają tych zgłoszeń dużo więcej.

Jak zawsze, tylko trejderzy są stratni, bo nie tylko płacimy raz więcej za zlecenie market, ale także cena market na platformie futures, jest dużo niższa od aktualnej.



Oczywiście piszą, że ta cena jest wykorzystywana do obliczenia dżwigni, zysku/straty, ale coś mi się wydaje, że też służy właśnie, jako cena market i z tąd takie duże różnice na koniec trejda, że aż się zacząłem przyglądać wszystkiemu bliżej.

Następny problem, to że nie można w łatwy sposób uzyskać informacji o swoich trejdach, najlepiej z możliwością importowania w pliku CSV, lub exel do dalszych statystyk.
Chciałem policzyć dokładnie ile jestem stratny, ale dostępny, jest tylko wąski pasek na dole platformy, który nawet przesunąć nie jest łatwo, nie chcę nawet myśleć o przepisywaniu tego ręcznie.

Może jest jakiś sposób, tylko o nim nie wiem?

EDIT3
Najlepiej widać na załączonym trejdzie ile można stracić, kiedy arkusz zleceń działa źle.



Różnica pomiędzy moją ceną a market 5$, opłaty, gdybym tylko się nie zorientował, że ceny są złe i kliknął, którąkolwiek po stronie sell (tak jak normalnie to robiłem), wtedy od razu wskakuje zlecenie market, a przecież, to wcale nie potrzebne i czysta strata pieniędzy.


 
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 07, 2020, 02:29:58 AM
#73


Tu masz przełącznik.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 07, 2020, 02:24:38 AM
#72
...Jednym klikiem można wrócić do starej wersji...

Jak to zrobić? Gdzie kllknąć?  

Ja próbowałem, nawet miałem zapamiętane linki do starej platformy, ale pomimo wszystko, jak w nie kliknę, to i tak przekierowuje mnie do nowej .
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 07, 2020, 12:30:57 AM
#71
Nie wiem czy wiesz, ale ta platforma futures Binance, jest zupełnie nowa.

Zmiana była, jakieś dwa tygodnie temu i właśnie zaraz po niej zaczął się ten cyrk z arkuszem zleceń. Wcześniej używałem starej wersji i tam nie miałem, żadnych problemów.
To nawet widać w historii zleceń, bo 95% starych trejdów, jest zamknięta/otworzona, jako zlecenia limit, a nie market.

Wiem wiem Smiley Bug ten jednak jest stary jak świat i się zdarza (może nowa wersja jest na niego bardziej podatna a może po prostu miałeś pecha i na niego trafiłeś akurat teraz). To jedyny dowód, jaki znalazłem w starych plikach wysłanych przez whatsApp (fotka dawno skasowana z pamięci, ale mimo to whatsApp zapamiętuje je w bardzo małej rozdzielczości):



Jak dobrze kojarzę to jest to depth chart z cryptopii (która już nie istnieje od stycznia 2019). Widać jak buy i sell nakłada się na siebie dokładnie w ten sposób jak nakłada się u ciebie - chodzi mi o to, że sell order book nie nadąża i pokazuje niższe ceny niż po stronie buy (binance nie pokazuje tego graficznie na wykresie, ale w order booku widoczne jest to samo zjawisko). To samo widywałem wielokrotnie na binance spot już w 2018. Towarzyszy silnym ruchom cenowym i nie jest bardzo częsty. Stąd fakt, że kiedyś działało a teraz nie i, że zobaczyłes to pierwszy raz na nowej platwormie nie jest dowodem, że to nowy bug.

edit: a to w googlach znalazłem (znów graficzne odwzorowanie sytuacji o której mówisz. Tym razem coinbase pro):


https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/g86m2o/how_does_this_happen_see_comments/


Wcześniej futures i margin wyglądały inaczej, a teraz to praktycznie, jest to samo i zaraz po zmianie trochę trudno mi było się przyzwyczaić i sprawdzałem, nawet po kilka razy, czy aby na pewno, jestem na futures, a nie na dżwigni.

Jednym klikiem można wrócić do starej wersji. Ja przy niej zostałem bo służy mi do oglądania wykresów a nowa wersja jest rozbudowana bardziej pod aktywny trading i sporą część ekranu zajmuje okienko do tworzenia zleceń.


Napisz na reddicie na wszystkich ważnych subredditach około-kryptowalutowych. W jednym wątku osobie, która przez rzekome bugi na ich platformie, która straciła $12k + coś jeszcze oferowali kilkaset USD rekompensaty, poza tym zbywali. Twierdzili, że to z winy użytkownika było, a nie ich, i tylko z dobrej woli coś rzucają, ale wygląda to na przyznanie się do winy, a rekompensata przypominała bardziej obelgę.

W tej sprawie osobiście wypowiedział się CZ:

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/ga027j/binance_accidentally_took_1206148_and_wont_give/foyfpeh/?utm_source=share&utm_medium=web2x

Wygląda na to, że poszkodowany otworzył wiele spraw a binance sypał kasą z dobrej woli, a odmówił oddania $12k w rzekomo podobnej sprawie (może różnym progiem finansowym zajmują sie różne osoby stąd płacą za podobne sprawy mniejszego kalibru a za większe nie, a może mają tysiące spraw dziennie i taniej im wychodzi zapłacić do xxx$ jeśli jest nawet cień szans niż kilka dni rozpatrywać, sprawdzać logi itp. To chyba nic dziwnego, że różnego kalibru sprawy rozpatrywane są w różny sposób by oszczędzać zasoby ludzkie). Op nie dał nic poza historyjką a cała społeczność już wydała osąd.

Ja trochę się do tej opinii przychylam, ale prawdy pewnie nie poznamy. Mam tylko nadzieję, że nie bronię diabła w tej części mojego posta. Dla mnie danie rekompensaty za małe straty nie jest równoznaczne z przyznaniem się do winy w podobnej sprawie o grubą kasę a na tym założeniu opiera się cały wątek na reddit, bo innych dowodów nie widziałem.



Edit: przeczytałem OP i z 200 komentarzy rozsianych po kilku OP. Dalej nie mam pojęcia co się stało. Jakby miał pozycje na dużym lewarze próbował zamknąć na szybko a apka się zawiesiła a po chwili magin-call. Ale co ten koleś robi to ja nie wiem. Jakby jego celem było sianie dezinformacji. Ani razu nie wytłumaczył sytuacji, jako dowód daje screen z mailem i twierdzi, że jak daliście 300$ to się przyznajecie a skoro się przyznajecie to czemu tak mało. Postaram się śledzić tą sprawę. Ciekawe jak się rozwinie. Dla mnie sprawa nie jest oczywista w obie strony.



Edit2:
W końcu jakiś konkret i pierwszy dowód jaki wydaje mi się ważny, choć jego pochodzenie jest wątpliwe.

Koleś podobno zamknął pozycję, zniknęła ona na apce więc zgasił telefon i odszedł. Po 4h dostał maila, że za chwilę margin-call. Odpalił apke i pozycja dalej była otwarta. Trochę to dziwne, że ktoś robi screena po każdej transakcji a nie sprawdza 2 razy czy jest na pewno zrealizowana. Ale tak, zaczyna to wyglądać na błąd Apki. W głowie mam tylko pytanie czy błąd nie był wykryty przez użytkownika i transakcja nie była celowo spreparowana by wyłudzić odszkodowanie. To by wyjaśniło burzę medialną, dezinformację, rozsiewanie całego przekazu na wiele miejsc by czytelnik za sukces uważał znalezienie w gąszczu gówna 1 wartościowy dowód, robienie screena po transakcji, a nie sprawdzenia czy faktycznie przeszła, zamknięcie konta użytkownika przez zespół binance z życzeniami lepszej współpracy z inną giełdą.
Jak spreparowana? Koleś wiedząc o błędzie i jak go wywołać otwiera pozycję, wywołuje bug, robi fotkę i jak pójdzie po myśli to bierze zysk a jak pójdzie w innym kierunku to zgłasza bład.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 06, 2020, 04:41:28 PM
#70
Ja jestem uzależniony od patrzenia na wykresy i arkusze zleceń i widywałem to wielokrotnie...

Nie wiem czy wiesz, ale ta platforma futures Binance, jest zupełnie nowa.

Zmiana była, jakieś dwa tygodnie temu i właśnie zaraz po niej zaczął się ten cyrk z arkuszem zleceń. Wcześniej używałem starej wersji i tam nie miałem, żadnych problemów.
To nawet widać w historii zleceń, bo 95% starych trejdów, jest zamknięta/otworzona, jako zlecenia limit, a nie market.

Nawet ostatnio były ankiety, żeby zbadać, jak ta nowa platforma się sprawdza i czy podobają się ulepszenia?

Wcześniej futures i margin wyglądały inaczej, a teraz to praktycznie, jest to samo i zaraz po zmianie trochę trudno mi było się przyzwyczaić i sprawdzałem, nawet po kilka razy, czy aby na pewno, jestem na futures, a nie na dżwigni.

Nowa platforma - nowy bug, nie myślę zaraz o milionie $$$ z bounty, ale jakieś parę setek, mogli by (w geście dobrej woli, lub jako dziękuję)  przelać na moje konto  Wink Cheesy.

...Pół roku vip1 nie wydaje się wcale policzkiem w takiej kwestii...

VIP1 na pół roku, też uważam, że jest dobrą rekompensatą, za te wszystkie zawyżone opłaty, które zapłaciłem.

...jak nadążasz robić zlecenia samemu przy takim lewarze. Kurs w kilka sekund skacze po parę dolarów...

No właśnie korzystam z arkusza zleceń, podczas takich skoków, tylko, że na wyższym filtrze 1, a nie oryginalnym 0,01. Market jest raz droższy od limitu, więc warto, bo jak tak sobie pododajesz te wszystkie trejdy, to wychodzi kilkaset dolarów w plecy.

...Jak miałem swoją krótką przygodę z binance futures to leciałem z market buy market sell, bo spread dla transakcji ~0,5BTC (a nieraz nawet 10 BTC) to 0,1$ co przy cenie BTC 9000 wynosi zaledwie 0,0011%



Pomimo zaledwie 0,0011%, to się bardzo szybko kumuluje do setek dolarów, a ja trejduje duzo.

Na załączonym obrazku, jest ponad 5$ w opłatach, dosłownie za 1 trejda, a mam ich setki. A to tylko kupno, przy sprzedaży powtórka z rozrywki.

Jeżeli do tego dołączymy spread, złe lub nie trafione ceny, podwójne opłaty za zlecenia market i bardzo szybko zrobi sie poważna suma.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 06, 2020, 02:55:53 PM
#69
Ja jestem uzależniony od patrzenia na wykresy i arkusze zleceń i widywałem to wielokrotnie (wydaje mi się, że nie tylko na binance, a również na innych giełdach lub serwisach takich jak cryptowath, ale tu nie jestem pewien) i to już w 2018 roku na rynku spot. Na binance Futures jeszcze tego nie widziałem a używam tego wykresu stale jako główne źródło danych dot. cen i wolumenów. Może dlatego, że sytuacja jest rzadka i towarzyszy bardzo gwałtownym ruchom cenowym. Nie nadarzanie klienta webowego z różnymi parametrami było powodem mojej przesiadki na klient widowsowski (nie ogarniam, czemu jeszcze nie obsługuje binance futures). Wydaje mi się, że są to ograniczenia technologi webowych, których giełda nie jest w stanie przeskoczyć. Jak sam zauważyłeś wszystko dziala a nie nadąża jedynie wyświetlanie aktualnego order booka. Jedyna strata za jaką odpowiedzialność ponosi giełda to różnica pomiędzy maker a taker fee, choć przyznam, że cała ta kwestia może być dyskusyjna. Pół roku vip1 nie wydaje się wcale policzkiem w takiej kwestii, a na bug bounty bym nie liczył, bo nie jest to coś czego nikt wcześniej nie widział (jak wspomniałem widziałem to już kilka lat temu). Swoją drogą to nie mam pojecia jak nadążasz robić zlecenia samemu przy takim lewarze. Kurs w kilka sekund skacze po parę dolarów. Jak miałem swoją krótką przygodę z binance futures to leciałem z market buy market sell, bo spread dla transakcji ~0,5BTC (a nieraz nawet 10 BTC) to 0,1$ co przy cenie BTC 9000 wynosi zaledwie 0,0011%
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 06, 2020, 01:29:35 PM
#68
Napisz na reddicie na wszystkich ważnych subredditach około-kryptowalutowych...

Tak zrobię, ale chcę poczekać na rozwój sprawy w trybie oficjalnym. Jeżeli się dogadamy, to nie będę im robił antyreklamy, szczególnie, jeżeli to szybko naprawią.

...osobie, która przez rzekome bugi na ich platformie, która straciła $12k + coś jeszcze oferowali kilkaset USD rekompensaty, poza tym zbywali. Twierdzili, że to z winy użytkownika...

No właśnie.

Sytuacja wygląda podobnie, a co najlepsze, że zaoferowali 6 miesięcy VIP1 w rekompensacie (bo coś jest na rzeczy), a wiadomość, którą otrzymałem w odpowiedzi, była automatyczna, praktycznie bez sensu, dotycząca innego problemu!!! Tylko fakt rekompensaty, pasował domojej sprawy. Dopiero po trzeciej wiadomości, zajął się mną ktoś z obsługi klienta.

Oczywiście, coś co wszyscy z Was zrozumieli bez problemu, im musiałem tłumaczyć 15 razy. Mam więcej screenów, które im wysłałem, razem z wieloma problematycznymi trejdami.

Twierdzili, że to z winy użytkownika było, a nie ich...

Taka też była ich reakcja na moje zgłoszenie i najchętniej usłyszeliby, że zgadzam się na rekompensate i finał. Oczywiście podobno, to od mojego internetu, tylko, że ja handluje od lat i nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.



Jak widać na screenie cała platforma chodzi zupełnie normalnie, tylko sam order book pokazuje inne ceny, ale zakłady normalnie się zmieniają, jakby wszystko było w porządku.
To nie tak, że order book staje, wszystko normalnie się zmienia, tak jak by normalnie wchodziły trejdy, ciężko coś zauważyć, szczególnie jak skalpujesz i wszystko robisz szybko.

Dopiero się zorientowałem po jakimś czasie, jak zacząłem sprawdzać trejdy i zdziwiło mnie, że prawie wszystkie są zamknięte, jako market order, a ja zawsze używam limit orderów.



legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 06, 2020, 11:57:10 AM
#67
Napisz na reddicie na wszystkich ważnych subredditach około-kryptowalutowych. W jednym wątku osobie, która przez rzekome bugi na ich platformie, która straciła $12k + coś jeszcze oferowali kilkaset USD rekompensaty, poza tym zbywali. Twierdzili, że to z winy użytkownika było, a nie ich, i tylko z dobrej woli coś rzucają, ale wygląda to na przyznanie się do winy, a rekompensata przypominała bardziej obelgę.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 06, 2020, 10:29:08 AM
#66
No i mam pierwszą dysputę z Binance  Undecided.

Chyba jestem po wygranej stronie, bo na dzień dobry zaproponowali mi 6 miesięcy VIP1 w rekompensacie, ale postanowiłem poczekać, odmówić i pociągnąć sprawę dalej, bo znalazłem bug na ich platformie futures i chcę od nich rekompensaty za wszystkie trejdy, oraz bounty za znalezienie problemu i tu oczywiście zaczynają się schody.

Nie znalazłem nic o poufności, a już na pewno mogę powiedzieć na anonimowym forum  Wink, że chodzi o poważny problem z order bookiem i aktualnymi cenami. Order book podczas trejdingu zamiera, lub pokazuje zupełnie inne od aktualnych ceny i to z dużymi różnicami, nawet po kilkaset dolarów. Czasem cała strona sell lub buy jest inna, czasem tylko pierwsza cena (ta najważniejsza  Smiley), bo jak klikasz w taką cenę, to przecież automatycznie wrzucana, jest do zlecenia kupna/sprzedaży. To wpływa oczywiście na egzekucje trejdów po innych cenach od wybranych, zamiany orderów z limit na market, większych fee, itd. więc moim zdaniem poważny bug.

Zobaczymy jak sprawa się potoczy, bo już widzę, że najchętniej, to by się wykpili VIP1 na pół roku i jakimiś automatycznymi odpowiedziami, stwierdzając, że: "no tak bug bounty, jest, ale to chodzi o kod i bezpieczeństwo...", to przecież totalna bzdura, bo źle działająca platforma, to też bug i widziałem już nie raz wypłaty za takie zgłoszenia.

Po drugie widzę, że nic z tym nie zrobili, a minął już ponad tydzień. Teraz, żeby mieć pewność, to odświeżam stronę, ale i tak czasem nawet po odświeżeniu order book, może niestety pokazywać totalne bzdury.



Jeżeli handlujecie na futures, to uważajcie, lepiej ręcznie wprowadzać ceny, bo inaczej ordery mogą być zamknięte w najlepszym przypadku, jako zlecenie typu market z 2 krotnie wyższymi opłatami, lub nie wejdą wcale, jeżeli nie zwrócicie uwagi, tak jak w moim przypadku, podczas dużej pompy, gdzie przez złą cenę nie zamknęło zlecenia, a za chwilę była korekta poniżej ceny wyjściowej i byłem w plecy. Przy 50x - 100x, takie wahnięcie może być zabójcze i czasem sekundy grają rolę.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
April 19, 2020, 05:36:23 PM
#65
Widocznie ważniejsze od zysków z prowizji jest niepomaganie swoim konkurentom. Może by to miało większy sens gdyby giełdy miały podobną wielkość i wzajemnie konkurencyjne tokeny giełdowy giełdy listowały.

Właśnie zadałeś pytanie, które mnie zastanawia - czyli czemu i postawiłeś je zaraz pod wątpliwość, przywołując oczywiste fakty.

Nie tylko sama wielkość tych giełd, bo i regiony, w których zabiegają o klientów są zupełnie inne, ale tak na prawdę, to by było na tyle i już później pod każdym innym względem konkurują ze sobą w 100%. Myślę, ze największa wojna, jest na rynku produktów giełdowych i tą, jak na razie, bez żadnych problemów wygrywa Binance.

Pomimo wszystko taka polityka, jest zła i myślę, że właśnie giełdy, takie jak Binane, Huobi czy Okex, powinny mieć swoje tokeny w ofercie, to pomogłoby im wszystkim o wiele bardziej niż zaszkodziło, bo wystarczy już, że inne duże giełdy (nie mające swoich tokenów), nawet nie myślą o takiej współpracy i nie ma na to najmniejszych szans, co najmniej jak na razie.

PS
Nie wytrzymałem ciśnienia i zaraz po napisaniu posta wczoraj w tym wątku, sprzedałem BNB, ratując zyski z całego tygodnia, kiedy cena zaczęła spadać.

Teraz znowu czekam na dobrą okazję do kupna i myślę, że spadnie gdzieś do 15,50 - 15$ za 1BNB, co wy na to?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
April 19, 2020, 02:34:29 PM
#64
Nawet największy i najbardziej znany spośród tokenów giełdowych - czyli BNB, nie ma go na takich giełdach jak: Kraken, Bitmex, Coinbase czy Bitfinex, co wydaje się dziwne, biorąc pod uwagę ósmą pozycję na CMC (https://coinmarketcap.com/currencies/binance-coin/).

Widocznie ważniejsze od zysków z prowizji jest niepomaganie swoim konkurentom. Może by to miało większy sens gdyby giełdy miały podobną wielkość i wzajemnie konkurencyjne tokeny giełdowy giełdy listowały.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
April 18, 2020, 02:25:13 PM
#63
Jakie są powody by nie mieć tego w portfelu?

Brak jakichkolwiek. Ja od prawie tygodnia, też jestem (znowu  Wink) posiadaczem dużej ilości BNB, jak na moje możliwości.

Faktycznie, jest to jedyne krypto, które zaraz po ETH i BTC, chcę mieć w swoim portfolio i liczę na duże wzrosty rzędu 10 do 25X.

Od początku marca BNB, jest w silnym trędzie wzrostowym, a już wszystko, to o czym pisał powyżej @TytanowyJanusz, to wisienka na torcie i kolejne powody do kupna.


https://coinmarketcap.com/currencies/binance-coin/

Szczerze mówiąc wszystkie te tokeny i kryptowaluty wypuszczone przez giełdy jak BNB, Houbi czy Okex, mają sie bardzo dobrze i już jakiś czas myślę o takim właśnie, małym portfolio tokenów giełdowych, a jest ich trochę: BNB, HT, KCS, OKB, BIX, BTMX, FTX, BCO, COSS i pewnie jakieś mniej znane pominąłem. Jedyny ich mankament, to słaba dostępność, bo oferowane są praktycznie, tylko przez własne giełdy, lub jakieś mniej znane.

Nawet największy i najbardziej znany spośród tokenów giełdowych - czyli BNB, nie ma go na takich giełdach jak: Kraken, Bitmex, Coinbase czy Bitfinex, co wydaje się dziwne, biorąc pod uwagę ósmą pozycję na CMC (https://coinmarketcap.com/currencies/binance-coin/).
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 18, 2020, 08:51:58 AM
#62
Zgadza się. Jest to absolutny rekord. Warto również przeczytać list od CZ, gdzie wymieniona jest długa lista ociągnięć tego kwartału jak i plany na przyszły (np smart chain z możliwością stakowania BNB!).

Porównaj to do BNB - sory nie ale mogę się powstrzymać. 500 mln $ rocznego zysku (a jutro pewnie okaże się, że mijający kwartał spompuje ten parametr znacznie)

Łączny zysk jaki binance osiągnął w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi 755 mln $, co oznacza, że wskaźnik C/Z wynosi 3.3 - binance jest wyceniony na 3 letni zysk (ok coin to nie akcja, ale znając CZ kto wie kiedy stanie się udziałem - w końcu już wypłaca dywidendę w formie palenia coinów. Może jak modne (i uregulowane chociąż w 1 kraju) staną się security tokeny).
Biorąc pod uwagę tylko ostatni kwartał i skalując go na rok wychodzi 1 mld $ zysku i coś mi się wydaje, że CZ ma chrapkę na tą przekroczenie miliarda w 2020 Smiley

1- jedyny coin/token który generuje zyski w ilość w której jest on bardzo atrakcyjny wskaźnikowo (C/Z = 3.3 średnia dla SP500 to 20)
2- jedyny coin/token który generuje ~50% rocznie w przychodzie pasywnym jednocześnie pozostając deflacyjny
3- od 0 do największego rynku futures w kilka miesięcy
4- najsilniejszy byk ostatniego tygodnia spośród top 50 cmc

Jakie są powody by nie mieć tego w portfelu?
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
April 18, 2020, 03:30:23 AM
#61
wczoraj opublikowal CZ dane nastepnego i juz zakonczonego BNB spalenia i to juz 11 z koleji...



ponad 52 mio USD zostalo "spalone" - to nowy rekord!!  Shocked
https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360042470611
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
April 14, 2020, 04:25:24 PM
#60
https://beincrypto.com/binance-is-faking-its-numbers-claims-bitfinex-whale/

Z serii "twitterowy celebryta twierdzi" Smiley
To gdzie i jak wygląda fake volume na tak ogromnej i płynnej giełdzie jak binance jest bardzo trudne do sprawdzenia. Czy wash-trading stosowany jest przez giełdę do nabicia wolumenu, czy przez wielorybów do skłonienia nas do zakupu (wybicie potwierdzone wolumenem... biere) jest nie do sprawdzenia. Sam opisywałem kiedyś w osobnym wątku dziwnie wyglądające świeczki wolumenowe na parze BTC/BNB. Jednak kto był ich twórca? nie wiem. Może binance podnosił atrakcyjność swojej waluty, może wieloryby. Jedno jest pewnie. Binance liderem i nie podlega to wątpliwości. A wolumeny jakie raportują moim zdaniem za mało to pokazują. Jeśli nawet binance podbija o 20% swoje statystyki (pewnie głównie na parze BTC/BNB), to i tak konkurencja robi to o 100% (na wszystkich parach).

Albo autorzy/założyciele altcoinów/tokenów próbując pokazać, że jest zainteresowanie i licząc, że pojawi się prawdziwe zainteresowanie, aby łatwiej swoją częśc opchnąć. Mimo że niektóre giełdy niby deklarują się, że walczą z wash tradingiem, to ciężko o powody, żeby im się chciało jak z każdej transakcji mają pieniądze.

Ogólnie strona wygląda jakby nie mieli o czym pisać  Roll Eyes



legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 14, 2020, 05:48:22 AM
#59

https://www.pymnts.com/cryptocurrency/2020/investors-hit-crypto-firms-with-class-action-lawsuits/

Ten link dotyczy handlu niezarejestrowanymi aktywami bez zachowania pewnych praktyk, które muszą być zachowane na uregulowanych rynkach. To kompletnie nic nie znaczy. Pozwanych jest 11 podmiotów (a nie tylko binance) a kwota umorzenia to 36 mln$.

https://beincrypto.com/binance-is-faking-its-numbers-claims-bitfinex-whale/

Z serii "twitterowy celebryta twierdzi" Smiley
To gdzie i jak wygląda fake volume na tak ogromnej i płynnej giełdzie jak binance jest bardzo trudne do sprawdzenia. Czy wash-trading stosowany jest przez giełdę do nabicia wolumenu, czy przez wielorybów do skłonienia nas do zakupu (wybicie potwierdzone wolumenem... biere) jest nie do sprawdzenia. Sam opisywałem kiedyś w osobnym wątku dziwnie wyglądające świeczki wolumenowe na parze BTC/BNB. Jednak kto był ich twórca? nie wiem. Może binance podnosił atrakcyjność swojej waluty, może wieloryby. Jedno jest pewnie. Binance liderem i nie podlega to wątpliwości. A wolumeny jakie raportują moim zdaniem za mało to pokazują. Jeśli nawet binance podbija o 20% swoje statystyki (pewnie głównie na parze BTC/BNB), to i tak konkurencja robi to o 100% (na wszystkich parach).

https://beincrypto.com/binance-user-alleges-ethereum-was-mysteriously-purchased-without-consent/
Tu rozumiem, że binance przez przypadek w imieniu tego inwestora zakupił 7 ETH (~1000$). Możliwe, że to jakiś błąd, ale czy to powód na tworzenie artykułów? Może to był błąd binance (zdarza się), może gość kupił a potem widząc, że jest w plecy 20% postanowił to tak rozegrać, a może kupił po pijaku, a może wsadził odblokowany telefon do kieszeni. Jedno jest pewne, 10% zysków z prowizji binance przekazuje do fundusz #safu właśnie na takie okazje.
Pages:
Jump to: