Pages:
Author

Topic: Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD) - page 9. (Read 2721 times)

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
April 08, 2020, 04:43:09 PM
#58
Taka wielka firma jak Binance nie może (oczywiście) obejść się bez różnych zarzutów o malwersacje, o których słyszałem, już wcześniej wiele razy z wiarygodnych źródeł, ale nigdy nie dyskutowałem w szerszym gronie, żeby nie rozsiewać niepotrzebnej propagandy bez poważnych dowodów. Rozmawialiśmy nawet o tym z @TytanowymJanuszem, jakiś czas temu na Telegramie.

Jest wiele problemów z KYC i AML, oraz nieporozumień z tego wynikających, wszystko jest dobrze, nawet jeżeli sprawy ciągną się długo, kiedy w końcu wszystko zostanie wyjaśnione, a pieniądze oddane, lub skonfiskowane przez policję, czy też inne odpowiednie służby. Ale Binance zostało ostatnio oskarżone, o milionowe malwersacje z tym związane i nawet został złożony pozew zbiorowy w sądzie na Manhattanie (USA), przez inwestorów, żeby to wyjaśnić i tu zaczyna się robić poważnie, bo mówimy o reputacji największej i na razie najbardziej bezpiecznej giełdy z dużym zaufaniem.

https://www.pymnts.com/cryptocurrency/2020/investors-hit-crypto-firms-with-class-action-lawsuits/

Można powiedzieć, że to tylko kropla w morzu, ponieważ różne poważne firmy i ludzie oskarżają Binance, o wiele gorsze sprawy, jak manipulacje giełdowe, czy też manipulacje danymi giełdy. Oczywiście, to są na razie pogłoski, które bardzo ciężko udowodnić, bo jak wiemy do tej pory wiele giełd dopuszczało się tego precederu, bez żadnych nawet najmniejszych prób kamuflowania tego. Ale muszę jednak przypomnieć, że mówimy tu o Binance, która chce uchodzić za męża zaufania, jeżeli chodzi o rynek kryptowalut i ich reputacja napędza tysiące nowych klientów.

https://beincrypto.com/binance-is-faking-its-numbers-claims-bitfinex-whale/

Jak by tego mało, wielu użytkowników giełdy zauważyło, jakieś dziwne ruchy ostatnio na ich kontach. Myślę, że wszystko to, jest niepokojące i dopóki były to tylko pogłoski, można było ignorować ten fakt, lub traktować, jako złą reklamę z oczywistych względów. Ale kiedy zaczynają się pozwy sądowe, to znaczy, że na prawdę coś jest na rzeczy i może jednak warto się temu przyjrzeć z bliska?

https://beincrypto.com/binance-user-alleges-ethereum-was-mysteriously-purchased-without-consent/
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
April 03, 2020, 06:31:47 PM
#57
Żadna ze stron nie podała za ile naprawdę jest sprzedawany CMC. Prawdziwa liczba nie wygląda na $400M przelewem. Abstrahując od wysokości kwoty, podejrzewam, że większość jest w udziałach, lub uzależniona od spełnienia jakichś warunków. Pewnie mają jakieś ciekawe plany na strone poza zarabianiem na reklamach, jak np. tablica z ogłoszeniami o pracę (na razie prawie nic tam nie ma).
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 03, 2020, 02:38:56 PM
#56
Dziś oglądałem całe AMA z CZ. Dla niego jest to inwestycja długoterminowa. Nie zamierza jakkolwiek łączyć spółek. Obie zarabiają na siebie i tak ma zostać. Jedynie będzie służył radą, ale i tak nie zamierza wpływać na obecny zespół. Ma nadzieję, że pieniądze, jakie pozyskali pomogą w rozwoju, w poprawieniu wersji mobilnej i kilku innych rzeczach, których teraz nie pamiętam a jak słysząłem to faktycznie brakuje w CMC. 400 mln to kupa kasy, ale zgodnie z moimi wyliczeniami to mniej niż roczny zysk (zwłaszcza przy obecnej zmienności [obrotach] na rynku). Mam tylko nadzieję, że nie zostanie to "zaksięgowane" jako koszt w tego kwartalnym zysku, bo od kilku dni nie mogę się doczekać newsa z informacją o ilości spalonych tokenów za ten kwartał. Był to kwartał rekordowych obrotów. Pompy z 7000 do 10 000 a potem dumpu do 3800 i pompy do 7000. Średnie obroty są ponad 2x większe niż w poprzednim kwartale. Binance spot jest i był największą giełdą, ale w tym kwartale i binance futures stał się największym rynkiem kontraktów (przebił bitmex)
hero member
Activity: 714
Merit: 611
April 03, 2020, 01:51:28 PM
#55
Fenomen BNB - binance wykupil własnie CMC - najbardziej rozpoznawalną stronę internetową w świecie krypto. Ta giełda niedługo zmonopolizuje cały świat krypto.

Jak tylko o tym przeczytałem pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to ile mogła być warta ta transakcja? Pewne było że nie mało i nie myliłem się (oczywiście nie jest to oficjalna kwota tylko szacunki):

"Binance is set to acquire CoinMarketCap, the deal could be worth as much as $400 million"
https://www.theblockcrypto.com/post/60371/binance-is-set-to-acquire-coinmarketcap-the-deal-could-be-worth-as-much-as-400-million

Kasa wydaje się niebotyczna ale zyski jakie mogą dzieki temu osiągnąć odpowiednio kierując ruchem wychodzącym z tej strony mogą dopiero być powalające....
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 03, 2020, 02:51:39 AM
#54
Zgadza się. Zmuszeni byli falą hejtu od ludzi nie rozumiejących jak takie tokeny działają.

Fenomen BNB - binance wykupil własnie CMC - najbardziej rozpoznawalną stronę internetową w świecie krypto. Ta giełda niedługo zmonopolizuje cały świat krypto.

https://www.binance.com/en/blog/421499824684900494/Binance-x-CoinMarketCap-Joining-Forces-to-Make-Crypto-More-Accessible-Worldwide
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
March 31, 2020, 11:17:11 AM
#53
W dniu dzisiejszym Binance zdelistował wszystkie pary FTX leveraged tokens czyli:

BULL, BEAR, ETHBULL, ETHBEAR, EOSBULL, EOSBEAR, BNBBULL, BNBBEAR, XRPBULL and XRPBEAR.

A dokładnie:

BULL/USDT, BULL/BUSD, BEAR/USDT, BEAR/BUSD, ETHBULL/USDT, ETHBULL/BUSD, ETHBEAR/USDT, ETHBEAR/BUSD, EOSBULL/USDT, EOSBULL//BUSD, EOSBEAR/USDT, EOSBEAR/BUSD, BNBBULL/USDT, BNBBULL/BUSD, BNBBEAR/USDT, BNBBEAR/BUSD, XRPBULL/USDT, XRPBULL/BUSD, XRPBEAR/USDT and XRPBEAR/BUSD.

Jeżeli komuś podobały się te pary tak jak mi, to niestety, już koniec i trzeba szukać szczęścia na dźwigni lub kontraktach  Embarrassed.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
February 12, 2020, 09:44:31 AM
#52
Fee i tak będziesz musiał płacić i dodatkowo opłatę za pożyczkę (funding) ...nie sprzedajesz, tylko hedgujesz na futures i jest tak jakbyś sprzedał na spot (a w rzeczywistości ciągle jesteś hodlerem BNB i nabijasz sobie bilety...

Tak, dokładnie zrozumiałem o co chodzi dlatego opisałem jak ja aktualnie "hedżowałem" (cholera wie jak to po naszemu napisać?), ale myślałem, że będzie mniej trejdów.

Teraz widzę, że i tak by trzeba by było na bieżąco reagować, śledzić rynek, żeby właśnie hedżować, kiedy to potrzebne, czyli i tak, żadnego spokoju.

Ale masz rację, że to kolejny dobry produkt właśnie do hedgingu.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 11, 2020, 02:16:46 PM
#51
Zgadza się dzięki za podpowiedź, ominą mnie setki dolarów w kosztach transakcji, płacę dość dużo i co miesiąc ta wielkość tylko rośnie, bo handluje coraz więcej, szczególnie na ruchliwym rynku.

Fee i tak będziesz musiał płacić i dodatkowo opłatę za pożyczkę (funding) jak bedziesz chciał pracować na lewarze. Chodziło mi jedynie o to, że jak handlujesz na BNB to prawdopodobnie ilość biletów w losowaniach jest znacznie mniejsza niż wielkość twojej pozycji, bo binance liczy średnią dzienną robiąc zapisy co godzinę - a ty raz masz a raz nie masz. Przy opisanym sposobie wchodzisz całą pozycją w long na spot i trzymasz a jak uważasz, że będzie spadać to nie sprzedajesz, tylko hedgujesz na futures i jest tak jakbyś sprzedał na spot (a w rzeczywistości ciągle jesteś hodlerem BNB i nabijasz sobie bilety tylko już bez ryzyka walutowego). Nawet więcej możesz zagrać pozycję krótką równą podwójnej wielkości długiej i w ten sposób grać w 2 strony (long/short) otwierając i zamykając pozycję krótką na samym futures.

Edit: Dodatkowo faktycznie opłaty na binance futures są znacznie mniejsze:



Nagle przestaje dziwić 3 krotnie większy wolumen na binance futures vs binance spot
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
February 11, 2020, 12:51:24 PM
#50
Otwiera to też lukę dla daytraderów na kursie BNB/USDT (dla ciebie wwzsocki :p ). Zamiast wchodzić w BNB i wychodzić możesz wejść raz a dobrze a na rynku futures otwierać/zamykać pozycję pod spadki, gdy uważasz, że kurs zaraz zacznie spadać.

Zgadza się dzięki za podpowiedź, ominą mnie setki dolarów w kosztach transakcji, płacę dość dużo i co miesiąc ta wielkość tylko rośnie, bo handluje coraz więcej, szczególnie na ruchliwym rynku.

Ja ostatnio używałem w tym celu BULL, BEAR, ETHBULL i ETHBEAR, które niezbyt sprawdziły się jako instrumenty do trejdingu (za duże skoki ceny podczas mocniejszych ruchów lewar 3 lub nawet 5x), ale jako zabezpieczenie (hedge) nadaje się całkiem nieźle.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 11, 2020, 04:50:50 AM
#49
W poprzednim poście opisałem jakie zwroty ilościowe, pasywne daje trzymanie BNB (nawet do 60% w skali roku). W tym poście chcę przedstawić chętnym bardzo ciekawą opcję inwestycyjną dla ludzi uważających, że kurs BNB spadnie, a jednocześnie chcących brać udział w promocjach binance i zysków pasywnych.

4 dni temu binance uruchomil handel kontraktami BNB/USDT z lewarem do x50. Otwiera to nową opcję inwestycyjną. Od 4 dni można korzystać z zysków pasywnych bez ryzyka walutowego. Wystarczy kupić 50-500 BNB na rynku spot i na innym koncie binance otworzyć pozycję krótką o dowolnej wielkości (2%-100% wielkości inwestycji na rynku spot), bo lewar wynosi x1 - x50 ze skokiem co 1 - od wielkości twojego portfela i od ciebie zależy czy wolisz pewność nie likwidacji pozycji na flash crashach, czy wolisz do minimum ograniczyć sumaryczną wielkość pozycji z uwagi braku zaufania giełdzie. Tu dochodzimy do ryzyk tej inwestycji:

1- flash crash, który zamknie nam pozycję na futures ze stratą, a potem rynek zawróci do normalnej ceny kasując nam zyski z pozycji długiej.
2- exit scam binance

Poza tymi skrajnymi przypadkami o małym prawdopodobieństwu otrzymujemy inwestycję o zwrocie 30-55% (uwzględniając kapitał, którym hedgujemy pozycję na kontraktach)

Otwiera to też lukę dla daytraderów na kursie BNB/USDT (dla ciebie wwzsocki :p ). Zamiast wchodzić w BNB i wychodzić możesz wejść raz a dobrze a na rynku futures otwierać/zamykać pozycję pod spadki, gdy uważasz, że kurs zaraz zacznie spadać.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
December 24, 2019, 06:52:01 AM
#48
W pierwszym poście opisałem dlateczo BNB jest niedowartościowane na podstawie analizy fundamentalnej. Dziś chcę przedstawić BNB jako NAJLEPSZY coin do stackowania. Powiecie ... ale przeciez BNB nie da się stackować. Tu macie rację, ale binance swoim "akcjonariuszom" oferuje różne promocje z których można osiągać ciekawe zwroty:



Wszystko co otrzymywałem dumpowałem od razu do BTC
JEX ~ 5$
BNB ~ 17$
NKN ~ 16$
KAVA ~ 20$
IOST ~ 0.5$
CTXC ~ 22$
QTUM ~ 0,6$
TROY ~ 400$ - 200$ investment= 200$ profit
VITE ~ 19$

Suma = 300$ ~ 20 BNB - Jest to zwrot z trzymania 200 BNB przez 2 miesiące. 10% zwrotu w 2 miesiące daję około  60% rocznie. Na coinie z top 8 CMC z minimalną inwestycją równą 50 BNB = 700$

Podsumowując - dlaczego BNB jest najlepszym coinem do stackowania:
1- BNB jest fundamentalnie niedowartościowane
2- BNB jest coinem z top 10 CMC - jest to ogromny coin wyemitowany przez lidera rynku
3- BNB ma najlepsze zwroty spośród coinów z top 100 CMC (DASH 6%, NRG 57%, Nuls 10%)
4- Minimalna inwestycja to tylko 50 BNB -700$ (DASH 49 000$, NRG - 19 000$, Nuls 5600$)
5- By spieniężyć zarobek na zwykłych stackowalnych coinach trzeba ten coin zdumpować co zaniża jego cenę. Przy stackowaniu BNB realizacja zysków polega na zdumpowaniu kilku shitcoinów. To nas przenosi do punku 6.
6- Nie spotkałem się jeszcze, by jakiś naganiacz na stackowalne coiny uwzględniał inflację tego coina wynikającą z POS. By na szybko wytłumaczyć o co chodzi przytoczę coin ICON (bo wykres dot. tego coina znalazłem)


link

Jak widzicie 20% rocznie brzmi pięknie, ale jak uwzględni się inflację, to zyski ilościowe spadają do 10% w skali roku. Dotyczy to wszystkich coinów do stackowania.... poza BNB, które ma charakter deflacyjny przez kwartalne palenie. Jest to możliwe, bo za BNB stoi potężna, prężnie rozwijająca się firma generująca ogromne zyski a nie grupa programistów generująca ogromne ilości nowych tokenów którym wartość nadaje spadająca wartość istniejących już tokenów poprzez ich rozwadnianie.

Energi daje zwroty na poziomie 57% ... ale inflacja wynosi obecnie 50%! ("Energi Cryptocurrency has a simple rate of inflation at 1 million coins per month with no maximum cap." - czyli 12 mln coinów rocznie a obecnie wszystkich coinów jest 24 mln) Z 57% zostaje zaledwie 7%!

Powoli zaczynam wyglądać jak płatny naganiacz na BNB, ale zapewniam, że nie płacą mi za to, a szczerze piszę o tym jak dobrą inwestycją wydaje mi się BNB i jak bardzo odbiega od jakichkolwiek innych coinów pod każdym względem.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 14, 2019, 06:28:53 AM
#47
Binance update

JEX futures z dnia na dzień traci wolumen (zapewne ma rzecz binance futures)

Sytuacja się pogłębia i wolumen na JEX spada do 700 btc dziennie na parze USD/BTC. Dla porównania ~34 000 BTC na głównej platformie binance i 70 000 BTC na binance futures (konkurencyjny produkt dla JEX).

Platforma JEX powoli umiera a październik był dla binance stratny stąd posiadacze BNB nie dostali airdropa JEX, bo jak nie było zysków to nie było czym się dzielić.

Z dzisiejszego newsa:

Quote
Binance JEX will share its future profits with all BNB holders as promised and continue to develop innovative products, including options contracts, to serve the community.

A mimo to binance chyba zaczyna się odcinać od JEXa, bo do tej platformy nie prowadzi już żaden link z głównej strony binance.

Natomiast binance futures rośnie w wolumen z dnia na dzień. Już dziś przebija dwukrotnie wolumen z głównej platformy binance (na tej samej parze walutowej). Coś mi się wydaje, że zyski z tej platformy będą ogromne, a liczą się one do zysków na podstawie których wyliczana jest wielkość kwartalnego palenia, które moim zdaniem będzie rekordowe.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 10, 2019, 05:09:47 AM
#46
Myślę, że trzeba by mieć minimum 500 - 1000 BNB, żeby mieć szansę, na chociaż jednego (średnio) trafionego losa w każdym IEO. Co o tym sądzisz?

Liczyłeś to kiedyś, jakoś dokładniej, bo nie mam pewności ile trzymałeś ale domyślam się, że minimum ponad setkę?
Prawdopodobieństwo przy ostatnich losowaniach wynosiło 9,01%, 9,43%, 5,46%(los 500$ więc pomijam w obliczeniach - sporo powyżej średniej) , 23,87% (los 30$ więc pomijam w obliczeniach - sporo poniżej średniej), 11,07%. Mamy więc 9,83% średniej. Oznacza to, że średnio co 10 los wygrywa. By więc średnio z każdego IEO mieć wygrany los wystarczy 10 losów (500 BNB). Jednak binance ciągle eksperymentuje z wielkością losów i ilością wygranych, więc te liczby będą się stale zmieniać.



Ale pomimo wszystkich wyliczeń, to nadal jest model loterii i możesz mieć pecha i nawet 10.000 BNB nie pomoże. Tu jest pies pogrzebany, bo to mnie zniechęca. Dopóki jeszcze cena idzie do góry i trzymanie BNB jest czystą przyjemnością, to się zgodzę, że to dobry pomysł, ale jak sobie pomyślę, że mam kupić tyle BNB, a nauczony ostatnimi porażkami wiem, że trend może się odwrócić natychmiast po kupieniu  Wink, to wtedy takie trzymanie BNB pomimo wszystko, żeby dostać tylko los czyli 1 szansę na kupienie, przestaje być, już takim super pomysłem  Cheesy.

Charakterystyka losowania sprawia, że przy prawdopodobieństwie ponad 10% 10 losów daje pewność wylosowania.

Liczyłeś to kiedyś, jakoś dokładniej

A propos liczenia dokładnie to w tym poście robiłem wyliczenie średniego zwrotu z IEO dla hodlera długoterminowego BNB

5- airdropy z przegranych losów w launchpadach - 0,4% porfela dostałem z ostatniego i sądzę, że jest to taki rozsądny poziom który można wymnożyć przez 10 (ilość launchpadów rocznie - średnio nieco mniej niż raz w miesiącu a tak ostatnio się pojawiają) - 4%
6- profit z wygranych losów (najmniejszy zwrot z launchpadów przyjęty do kalkulacji + 50% - najlepsze zwroty to +1300% ale na to bym już nie liczył) - 1/11 na wygranie losu i możliwość sprzedania za 450$ kupionych za 300$ tokenów. 1/11 na 150$ - 14$ średnio z launchpada x10 = 140$ rocznie z hodlowania 50 BNB (800$) - 17,5%


legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 08, 2019, 01:43:37 AM
#45
Biorę udział w każdym IEO jakie jest.
...W żadnym nie udało się wygrać ... taki mój pech...

Oczywiście na początku bardzo dziękuję za tak szczegółową odpowiedź.

Widzisz, a już miałem się nie zastanawiać, tylko chciałem kupić ze 100BNB i trzymać właśnie, żeby brać udział w tych IEO, a tu znowu schody, bo przecież zapomniałem, że to jest w formie losowania i jak masz pecha, to i 1000 BNB nie pomoże.

Z jednej strony, ten sposób dystrybucji, jak widać się sprawdza, bo wszystkie IEO okazały się sukcesem, więc nikt (chyba) nie skumulował za dużo. A z drugiej strony, to bardzo nie pewny sposób i już wiem co mnie zawsze zniechęcało w IEO na Binance, właśnie ten model loterii, w którym nie ma pewności, że trzymanie wystarczającej ilości BNB się w końcu opłaci.

Przy pierwszych IEO bez losowania, też chciałem wziąć udział ale widzę, że byłem o wiele za późno, bo aż o kilka minut  Cheesy.

...w momencie startu IEO wieszała się strona na 10 sekund a po 2 sekundach nie było już tokenów więc wtedy też się nie udało...

Myślę, że trzeba by mieć minimum 500 - 1000 BNB, żeby mieć szansę, na chociaż jednego (średnio) trafionego losa w każdym IEO. Co o tym sądzisz?

Liczyłeś to kiedyś, jakoś dokładniej, bo nie mam pewności ile trzymałeś ale domyślam się, że minimum ponad setkę?

Ale pomimo wszystkich wyliczeń, to nadal jest model loterii i możesz mieć pecha i nawet 10.000 BNB nie pomoże. Tu jest pies pogrzebany, bo to mnie zniechęca. Dopóki jeszcze cena idzie do góry i trzymanie BNB jest czystą przyjemnością, to się zgodzę, że to dobry pomysł, ale jak sobie pomyślę, że mam kupić tyle BNB, a nauczony ostatnimi porażkami wiem, że trend może się odwrócić natychmiast po kupieniu  Wink, to wtedy takie trzymanie BNB pomimo wszystko, żeby dostać tylko los czyli 1 szansę na kupienie, przestaje być, już takim super pomysłem  Cheesy.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 07, 2019, 01:44:35 PM
#44
Jestem ciekaw czy brałeś udział w tym IEO ERD (1000% zysku)?

Biorę udział w każdym IEO jakie jest.
BTT, FET, CELER, MATIC, ONE, ERD, WIN, PERL, BAND, KAVA
W każdym mam od 1-4 biletów. W żadnym nie udało się wygrać ... taki mój pech. A szansa na wygraną wynosiła od 5,5% do 58% więc matematycznie przy tylu próbach powinno się udać wyłapać choć 1 wejście. Niestety taki mój pech. Pewnie uda się przy pierwszym stratnym IEO ...
Na pierwszych trzech IEO jeszcze nie było biletów ale tam w momencie startu IEO wieszała się strona na 10 sekund a po 2 sekundach nie było już tokenów więc wtedy też się nie udało.

Na szczęscie kasuję ostatnio po kilkanaście dolarów przy każdym IEO z przegranych losów z airdropa (według nowego systemu dystrybucji tokenów).

A jeżeli tak, to co zrobiłeś? Sprzedałeś czy trzymasz?

Sprzedałbym w ciągu pierwszej godziny handlu w myśl analizy, którą kiedyś pisałem dla Adamv
BTT od wejścia na giełdę urosło x3 po czym spadło do ceny wejścia teraz odbija. Ok 50% nad wodą w stosunku do średniej z pierwszych 3 dni.

FET pierwszego dnia miał najlepszą cenę. Od tamtej pory oddał ponad 90%. Teraz odbija, ale wciąż pod wodą ok. 80%.

CELR pierwszego dnia najlepsza cena. Potem spadł o blisko 80%. Teraz odbija, wciąż pod wodą 60%

Matic pierwszego dnia najlepsza cena. Potem spadek o 50% i dopiero odbicie na ogromnej, spektakularnej pompie x10 - obecnie cena wejścia x2.5.

w 3 z 4 przypadkach dało się odkupić od 2x więcej do 10 razy więcej na dołku po odreagowaniu po pierwszym dniu. Ja bym brał co mam i uciekał i ewentualnie zaczął odbierać po pewnym czasie jak spadnie. Jak nie to zostawił w BNB by mieć więcej kuponów na los na kolejne IEO. No chyba, że znasz ten projekt i jest faktycznie dobry. Bo historycznie jest 75% szans na to, że od razu runie o 70% skąd może odbije znacząco (matic) a może nieznacząco (fet).
Historycznie w 100% przypadków dało się odkupić po cenie wejścia na giełdę w przyszłości, ale tylko w 25% przypadkach dało się sprzedać po cenie z pierwszego dnia w przyszłości.


Minęło ponad dwa tygodnie od Twojego postu, jak na chwilę obecną wygląda KAVA i jego cena?

Bardzo w porządku. Cena IEO to około 50 centów. Uśredniona cena z pierwszej godziny handlu to około 80 centów a obecnie 1.04$ i cena nigdy nie spadła poniżej ceny IEO. Jedno z mocniejszych IEO ostatnio, bo trzyma cenę a nie leci na pysk prosto po otwarciu. Jedno z niewielu IEO, które jest na zysku nawet dla napalonych kocurów co kupowali w pierwszych minutach handlu PKC. Bardzo to dobrze wróży dla kolejnego IEO, bo KAVA pokazuje, że na IEO binance zarobić mogą nie tylko uczestnicy IEO ale i ci, co od nich odkupują po otwarciu.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 07, 2019, 01:18:02 PM
#43
...Powrót solidnych zwrotów z IEO to nowe paliwo ratujące kurs BNB - tylko czy rynek spojrzy na to tak optymistycznie?.

Minęło ponad dwa tygodnie od Twojego postu, jak na chwilę obecną wygląda KAVA i jego cena?

Biorąc pod uwagę same porażki z ostatnimi ICO i straty rzędu 99% wartości, to te wszystkie IEO na Binance wyglądają bardzo dobrze ze stałymi stopami zwrotu w wysokości minimum 50% i to mowa o odosobnionym przypadku BAND, gdzie inne potrafiły nawet sypnąć 300 do 1000%, czego chyba nawet najwięksi optymiści się nie spodziewali.

Jestem ciekaw czy brałeś udział w tym IEO ERD (1000% zysku)? A jeżeli tak, to co zrobiłeś? Sprzedałeś czy trzymasz?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 25, 2019, 04:07:09 AM
#42
Na rynek właśnie trafił KAVA - najnowsze IEO binance.

Cena IEO - 0.46 $,
uśredniona cena z pierwszych 2 godzin handlu - 0.76$ (ciekawy jest układ wykresu, bo w ciągu pierwszych 20 min KAVA dał zarobić 300% - być może spekulanci to zobaczą i wrócą do kupowania na samym otwarciu tylko pod tą pompę i IEO binance zacznie znów przynosić większe zwroty)

Daje nam to zwrot na poziomie 65%. Nie najgorzej. BAND po ustabilizowani handlu dał 40% zysku, perl 55%, WIN 220% ERD 1000% (poprzednie od 300-700%). Po osiągnięciu najwyższych zwrotów i szczytu hypu IEO przy ERD zwroty zmniejszały się z IEO na IEO. KAVA wyłamał się z tego trendu i dał o 50% większe zyski niż poprzednik. I to przy bitcoinie, który straszy cały rynek walcząc z krzyżem śmierci.

Moim zdaniem to dobrze wróży. Obawiałem się, że KAVA da pomijalne zyski lub zerowe a kolejne IEO wpisze się w nurt ICO (zwroty od -30% do -99%).

Powrót solidnych zwrotów z IEO to nowe paliwo ratujące kurs BNB - tylko czy rynek spojrzy na to tak optymistycznie?.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 24, 2019, 04:55:59 AM
#41
Jak jeszcze potrafię zrozumieć, czemu słabsze kryptowaluty, są tak zależne od ruchów ceny BTC, to zupełnie nie rozumiem tego wpływu na BNB?

Tu starałem się to wytłumaczyć w jednym z pierwszych wątków jakie założyłem. Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe. Niektóre przytoczone parametry się pozmieniały. Niektóre przemyślenia nie były dojrzałe (nie znałem tego rynku tak dobrze jak teraz - proszę o wyrozumiałość Smiley ) ale wątek na pewno natchnie do własnych przemyśleń. Jak masz jakieś pytania to w osobnym wątku mogę spróbować to wytłumaczyć.

W skrócie na przykładzie BNB:
W przypadku BNB Wolumen na parze BNB/BTC wynosi 2000 BTC (15 mln $) wolumen na parze BNB/USD wynosi 27 mln $. Oznacza to, że w 35% cena BNB w USD to skalkulowana cena (BNB/BTC * BTC/USD = BNB/USD) której składową jest cena BTC, która w momencie dumpu ciągnie w dół cały kurs.

Parę lat do tyłu, kiedy większość par była powiązana z BTC, to ta zależność była oczywista, ale teraz, kiedy mamy setki par, a w dodatku kilkanaście rodzajów stablecoins, no i nowe BEP-2, to ten wpływ powinien być minimalny lub nawet zerowy.
Powyższe uzasadnienie funkcjonuje, ale jest dodatkowo potęgowane przez psychologię tłumu ... znasz eksperyment dot. małp ?Smiley


[source]

Już nikt nie wie czemu aż tak ma się to do siebie, ale każdy wie, że tak jest i jak przychodzi dump na bitcoinie to dumpuje cały porfel w strachu. Kiedyś to miało uzasadnienie brakiem par ALT/USD lub bardzo małym wolumenem na tych parach i mechanicznym dumpie. Teraz gdy kurs mógłby się w miarę obronić, to i tak leci na pysk.

Ciągle zastanawia mnie czy, kiedy BTC spadło by do 0 lub blisko zeru, ciekawe czy takie kryptowaluty, jak BNB straciłyby zupełnie na wartości?
Prawdopodobnie nic się nie ostanie. Może kilka altów zatrzyma spadki na 1 promilu swojej obecnej wartości.


co zwiększa wartość (przepraszam powinno zwiększać) BNB cały czas.
Zwiększa wartość. Tylko cena tego obecnie nie pokazuje z wielu przyczyn. Cena a wartość to 2 zupełnie inne rzeczy Smiley
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 22, 2019, 11:51:58 AM
#40
ciach

Pomimo wszystko cena BNB zatrzymała się na 18,50$ plus minus i naśladuje cenę BTC, bez względu na to, że produktów z wykorzystaniem tokena BNB jest od groma.

Jestem pewien, że żaden alt, czy też token nie ma tyle zastosowań co BNB, już nie wspominając o regularnym paleniu, co zwiększa wartość (przepraszam powinno zwiększać) BNB cały czas.

Jak jeszcze potrafię zrozumieć, czemu słabsze kryptowaluty, są tak zależne od ruchów ceny BTC, to zupełnie nie rozumiem tego wpływu na BNB?

Parę lat do tyłu, kiedy większość par była powiązana z BTC, to ta zależność była oczywista, ale teraz, kiedy mamy setki par, a w dodatku kilkanaście rodzajów stablecoins, no i nowe BEP-2, to ten wpływ powinien być minimalny lub nawet zerowy.

Ciągle zastanawia mnie czy, kiedy BTC spadło by do 0 lub blisko zeru,ciekawe czy takie kryptowaluty, jak BNB straciłyby zupełnie na wartości?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 22, 2019, 03:53:38 AM
#39
Co nowego w BNB?

Binance rozpoczyna współpracę z Amun AG

Współpraca rozpoczyna się od podboju SIX Swiss Exchange  (13 największa giełda na świecie ... "prawdziwa giełda") - "SIX Swiss Exchange is the 13th-biggest stock exchange in the world by market cap (1,523 billion USD)."

Poprzez wprowadzenie ETP (Exchange-traded product) na token BNB i rozpoczęcie handlu już dziś. Oznacza to, że BNB może być teraz handlowany na 13 największej giełdzie na świecie (w formie ETP).

https://www.six-group.com/exchanges/exchange_traded_products/security_info_en.html?id=CH0496454155USD4 - szukam (może jeszcze nie ma) dokładnych danych związanych z obiorem przez inwestorów (wolumen)

Quote
The ABNB wraps the BNB utility token into a traditional financial structure, making it more accessible not only to tech-savvy crypto enthusiasts but also to the wider institutional and retail market as a whole. By listing the BNB ETP on the SIX Swiss Exchange, the world’s tenth-largest exchange, clients can add BNB exposure to their stock portfolios as easily as buying a share in any company, in a traditional manner using a brokerage firm or bank.

Odbiór bardzo chłodny. Minął prawie tydzień a na wykresie wolumenowym widzimy 3 piki. 100, 100 i ok. 120 ... sztuk BNB o łącznej wartości około 6400$ tygodniowego wolumenu.


Trochę mnie uspokoiło, jak sprawdziłem temat BEP-2 i okazało się, że jak na razie istnieje, tylko BTCB i to właśnie w nie za dużych ilościach, bo tylko:

To źle sprawdziłeś bo opisany przeze mnie XRP doczekał się już swojej wersji https://explorer.binance.org/asset/XRP-BF2 - co prawda jeszcze nie handlowany ale już gotowy.

Tych nie jestem pewien ale wygląda na to, że jeszcze TRX, BTT i ONT
https://explorer.binance.org/asset/TRXB-2E6
https://explorer.binance.org/asset/BTTB-D31
https://explorer.binance.org/asset/ONTB-9D4

Na pewno taki właśnie będzie finał, że każde krypto z top 50 będzie miało swój odpowiednik w BEP - 2. Zawsze za dużo władzy i dominacja, to początek problemów.

Zgadza się. Upadek binance wyzeruje wiele portfeli...

Dziś BCH ABC doczekał się swojej wersji BEP-2 - 5000 sztuk o łącznej wartości 1,157 MLN $. Bardzo mnie ciekawi dokąd zaprowadzi nas ta ścieżka (tokenizacja wszystkiego do BEP-2)

Tygodniowy wolumen na binance furtures BTC/USD (nie mylić z JEX) sięgną 4 mld $ - ponad 2 razy większy niż na tej samej parze walutowej na ich podstawowej platwormie.

JEX futures z dnia na dzień traci wolumen (zapewne ma rzecz binance futures)
Pages:
Jump to: