Pages:
Author

Topic: Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD) - page 6. (Read 2685 times)

legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
February 27, 2021, 06:12:46 PM
...Tak to włąśnie jest ... jak ktoś obiecuje szybsze i tańsze TX to albo nikt nie używa sieci albo cierpi decentralizacja. Nie da się inaczej...

No to jak robi to TRON?

Rozumiem, że też musi bardziej zcentralizowanym blockchainem od ETH, jak Binance, ale to mnie dziwi, że nie ma tam opłat wcale i to na żadnej giełdzie.

W ogóle Poloniex Używa TRON, jako ich "głównej" kryptowaluty oferując zniżkę 25% na opłatach jeżeli używasz właśnie TRON.

Jeżeli już cierpi decentralizacja i trzeba ponieść, jakiś kompromis, to wydaje mi się, że rozwiązanie TRON, jest o wiele lepsze on Binance.

Po pierwsze nie ma problemu "zmowy górników", oraz rosnących opłat wraz z ceną tokena, bo jak słusznie zauważył @lokas0506

Czyli jeśli BNB = 3k to opłata za transakcje 2.5 $ wszystko powyżej tego większość uzna za drogie albo obniżą koszt w BNB albo ....
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 24, 2021, 03:32:59 PM
@Tytanowy Janusz,
dzisiaj też trochę próbowałem działać  i np. wczoraj generalnie zauważyłem, że najniższy kurs jest do DAI, najwyższy BUSD, USDT..
Dzisiaj z kolei przy pierwszej tx najwięcej dostałem za DAI, natomiast  w przypadku chwile późniejszej już DAI był znów najmniej opłacalny.. I to były róznice rzędu 0,5% - giełda z fee 0,5% już dawno by poszła torbami.
Również wahania spreadów pomiędzy swapami a giełdami spot są dość znaczne, i zwykle gorszy kurs jest na Pancake; np. na BTC czasem jest to 100usd, a czasem ponad 400usd


No i przypominam swoje pytanie, bo coś nie udało mi  się póki co natrafić na odpowiedź - gdzie mogę sprawdzić ewentualny zysk z dodania płynnośći do LP?


PS. Z tym GAS to znalazłem coś takiego:
https://bscscan.com/chart/gasprice i tu niby pokazuje min. gas price jako 1?

Edit:
Ewidentnie widzę, że brakuje głębokości - np na parze btcb busd przy 0,01 jest ok 200 usd roznicy w stosunku do  0,1 ..

member
Activity: 373
Merit: 37
February 24, 2021, 10:57:26 AM
Czyli jeśli BNB = 3k to opłata za transakcje 2.5 $ wszystko powyżej tego większość uzna za drogie albo obniżą koszt w BNB albo ....
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 24, 2021, 07:35:53 AM
Po kilku minutach ostatecznie zatwierdziło transakcję.. ale trochę to dziwne.

No i kolejna dziwna sytuacja:


*Tutaj akurat okazało się, że zmienił się znacząco przelicznik - jeśli miałbym kontynuować czepianie się to bym powiedział, że to świadczy o niskiej głębokości rynku (nie operuję żadnymi znaczącymi kwotami - zresztą m.in właśnie z tego względu zdecydowałem się przenieść na BSC)

To samo dzieje się na uniswapie jak cena odjedzie zanim dojdzie do swapa. Z tym, że tam to bardzo boli, bo kosztuje cię 20-60$. Powiem więcej. Raz taka transakcja zapchała mi portfel ETH. Nic nie przychodziło, nic nie wychodziło. Przy okazji nauczyłem się jak w metamasku nadpisywać transakcję wysyłając kolejną (również płatną) z tym samym nounce ale wyższym fee.

Dlaczego twoim zdaniem to wina płynności? Płynność na Uniswapie to 4.3 mld $ a na pancake mówimy o 4.0 mld $. To wina dużej zmienności na parze walutowej a nie niskiej płynności. Biorąc pod uwagę, że wczoraj BNB zanurkowało o blisko 30% to zupełnie mnie nie dziwi, że mogłeś wpasować się w moment w którym cena skoczyła o 1-2% w kilkanaście sekund.

A jeszcze mam pytanko takie:
Czy cena gas 10 to jest wymuszona wartość, czy można dać niżej? bo kilkakrotnie próbowałem i odrzucało taka transakcje...  a więcej nie opłaca mi się dawać, bo to zje cały mój zysk z testowego farmingu Wink

Niedawno było 20. Obniżyli na 10. To minimalne gas wynikające ze "zmowy górników" co udawadnia ponad wszelką wątpliwość fakt, że mówimy to o częściowo zcentralizowanym chainie, któremu daleko do ETH pod tym względem. Tak to włąśnie jest ... jak ktoś obiecuje szybsze i tańsze TX to albo nikt nie używa sieci albo cierpi decentralizacja. Nie da się inaczej. I tu zawarta jest odpowiedź na pytanie powyżej - co z uniswapem i dexami na ETH. Dalej będą ale będą dexami dla elit, którym opłaca się dopłacić 100$ (bo przy transakcji za 10 mln to nic) w zamian za decentralizację i pewność posiadania środków. BSC będzie chainem dla plebsu (czyli nas wszystkich Smiley )

Może znów obniżą, bo fee za obsługę LP sięga już 1zł za transakcję. Bywało 20 groszy przed pompą BNB.

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 24, 2021, 06:53:49 AM
Pozwolę sobie tutaj zagrać rolę "adwokata diabła" i trochę poszukać dziury w całym:


No to spróbowałem sobie tego Pancake swapa,  i przy tej okazji okazało się, że ten Binance Smart Chain wcale nie jest, aż taki idealny;
od kilku minut czekam na uwzględnienie transakcji (teoretycznie potwierdzonej wg mojego portfela); póki co widzę taki ekran:
.


Po kilku minutach ostatecznie zatwierdziło transakcję.. ale trochę to dziwne.

No i kolejna dziwna sytuacja:


*Tutaj akurat okazało się, że zmienił się znacząco przelicznik - jeśli miałbym kontynuować czepianie się to bym powiedział, że to świadczy o niskiej głębokości rynku (nie operuję żadnymi znaczącymi kwotami - zresztą m.in właśnie z tego względu zdecydowałem się przenieść na BSC)


A jeszcze mam pytanko takie:
Czy cena gas 10 to jest wymuszona wartość, czy można dać niżej? bo kilkakrotnie próbowałem i odrzucało taka transakcje...  a więcej nie opłaca mi się dawać, bo to zje cały mój zysk z testowego farmingu Wink
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
February 23, 2021, 10:38:48 AM
przyczyną tego może być jedynie udany ponowny start projektów z launchpoola

Albo fakt, że pancake swap ma już większy wolumen niż uniswap, a chain BSC przetwarza już 2x więcej transakcji niż ETH. Zaczyna się alt sezon i wysokie wolumenu generują ogromne zyski dla binance (więc też i dla posiadaczy BNB - burn)

Powodów jest masa.

uważasz że może to zabić uniswapa?

nie powiedziałbym, że zabije, ale na pewno osłabi. spekuluje się również, że giełda 1INCH wkrótce przejdzie z sieci ETH na binance smart chain (bsc)
najprawdopodobniej spowoduje to dalszy wzrost ceny BNB
member
Activity: 1022
Merit: 69
February 23, 2021, 09:24:29 AM
przyczyną tego może być jedynie udany ponowny start projektów z launchpoola

Albo fakt, że pancake swap ma już większy wolumen niż uniswap, a chain BSC przetwarza już 2x więcej transakcji niż ETH. Zaczyna się alt sezon i wysokie wolumenu generują ogromne zyski dla binance (więc też i dla posiadaczy BNB - burn)

Powodów jest masa.

uważasz że może to zabić uniswapa?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 22, 2021, 05:47:58 AM
Ad 2. Udalo mi sie juz wykminic jak to uzyskac, otoz jesli podczas swapu przez Binance Bridge podłączymy sie przez Binance Chain Wallet (dodatek do Chrome) to mamy do wyboru opcje:



https://www.binance.org/en/blog/binance-bridge-now-support-buy-bnb-as-gas/
 Ta opcja pojawia się  wtedy  i tylko wtedy kiedy korzystamy z Binance Wallet - jesli  podlaczamy metamaska to tej opcji  nie ma..


Ad. 1 Mialem na mysli sprawdzenie przychodow z dostarczania plynnosci do LP - akurat  mam w takim, gdzie mnoznik w farmie jest 0.5% więc raczej tego sie nie oplaca  tam umieszczac...
Ale chciałbym wiedzieć, czy zarabiam  jakies fee...
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 22, 2021, 03:25:23 AM
Gwoli wyjaśnienia, ta uwaga o własnym chainie byla w kwesti różnicy pomiędzy  KCS a Huobi Token,

To jak szukasz różnic między tymi 2 produkatami inwestycyjnymi to proponuję porównać wolumeny na giełdach (obejrzeć order booki, zobaczyć jak chodzą, zastanowić się jaka część wolumenu na pewno jest oszukana), zamysł tokenów (czy są burny, z jakiego % zysków -bo sa też coiny z dużymi burnami ale coiny do burnów to tylko część inflacji (cake)- policzyć wstecznie zyski giełd, porównać z wolumenami, porównać remonę giełd, przetestowac obie giełdy i wyrobić sobie swoją opinię w temacie która lepsza - pod wzgtlędem głębokości rynku, działania matching engine. Poza tym sprawdzić jakie zyski pasywne generują tokeny poza burnami - np. odpowiedniki lauchapadów, lauchpooli). Na koniec porównać to co wiesz z ceną na rynku.
Samo posiadanie chaina czy też nie to 1%, pozostałe 99% to wymienione przeze mnie punkty. Sam nie dokonałem jeszcze takiej analizy dla innych tokenów giełdowych. Zrobiłem to tylko dla binance i uznałem za idealny produkt inwestycyjny. Ze swoich doświadczeń zawsze wolałem kucoin od huobi. Poza tym kucoin sprawdził się już w sytuacji krytycznej (największy hack w histori krypto w ujęciu $$). Chyba nie ma już niczego co mogłoby go zniszczyć. Chyba, że towarzystwo ubezpieczeniowe na wypadek haków podniesie teraz stawkę do takiego poziomu, przy którym kucoin nie będzie w stanie generować zysków. Ale chyba między tymi 2 liczbami jest spora przepaść.

Natomiast  mam dwa pytania:
1) gdzie mozna sprawdzić zyski z dostarczania płynności na Pancacke swap?
2) jak w Binance Bridge wlaczyc funkcje by czesc depozytu na Binance Smart Chain zostalo zamienione na BNB?

1- https://pancakeswap.finance/farms

dla przykładu cake-bnb


APR - to jest oszacowany zysk w skali roku, jeśli nie zmienią się parametry, z których jest to wyliczone (cena tokenów w poolu, wielkość całego poola i co najważniejsze cena cake, która ostatnio jest na ogromnej zmienności po 10x pompie).
Przy trzymaniu coinow w LP ważne jest, by mieć świadomość o tym, czym jest impermanet loss i mieć zawsze z tyłu głowy, że jest to produkt podniesionego ryzyka. Polecam również kalkulator - https://chitty27.pythonanywhere.com/

2- część depozytu zamienione na BNB? nie rozumiem. Daj jakiś przykład.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 21, 2021, 03:03:53 PM
Gwoli wyjaśnienia, ta uwaga o własnym chainie byla w kwesti różnicy pomiędzy  KCS a Huobi Token,
Bo również  uważam  że żaden  z tych projektów nie powtórzy wzrostu BNB choćby w polowie.


Natomiast  mam dwa pytania:
1) gdzie mozna sprawdzić zyski z dostarczania płynności na Pancacke swap?
2) jak w Binance Bridge wlaczyc funkcje by czesc depozytu na Binance Smart Chain zostalo zamienione na BNB?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 21, 2021, 03:22:46 AM
Pozwole sobie zadac tutaj takie pytanie: czy uwazacie, ze jakies inne tokeny gield maja szanse troche skopiowac ruch BNB (aktualnie  x6) np Huobi Token albo KCS(Kucoin)?  Oczywiście nie na taka skalę jak Binance Coin, ale chociaz kilkusetprocentowy wzrost?

Szczególnie z tym drugim bym wiazal duze nadzieje, bo HT wydaje się już  troche spompowany.. z drugiej strony Huobi ma swoj chain  a kucoin nie.. hmmm

KCS od mojego  posta z ok. 3.50 na 3.90..

Co z tego, że huobi ma swój chain jak nikt go nie używa? To tylko dodatkowa upierdliwość bo trzeba korzystać z wrapów na dexach, zero profitów. No chyba, że jest się binance (królem krypto), robi się chain kompatybilny z ETH (prjekty masowo przechodzą na BSC, co uwaga, nie wymaga dodatkowego kodowania), korzysta się ze swoich ogromych zysków organizując 100mln $ fundusz wpierdający projekty tworzone na BSC, przyciąga ogrom deweloperów i doprowadza do tego:



Podkreślone na czerwono to DEXY na BSC. Jak widać wolumenem przeganiają już wielokrotnie DEXy na ETH

A co za tym idzie również do tego:



Może troszkę pompy binanc skapnie na inne tokeny giełdowe, ale nie za wiele. Porównywać BNB do HT, czy KCS to jak porównywać prom kosmiczny do malucha (oba to środki transportu)

Natomiast słyszeliscie, ze CZ wydal wojne ethereum?

CZ na każdym kroku powatarza, że jego celem jest rozwój branży i zarabianie poprzez zwiększanie rozmiarów tortu (rozwój branży) a nie podkradanie kawałków innym. Wolumeny jakie ma BSC to nie są wolumeny ukradzione z ETH. To wolumeny które się dusiły na ETH przez za duże fee. Tylko pomyśl jakim kapitałem i przy jakim spreadzie opłaca ci sie zrobić arbitraż trójkątny na uniswapie płacąc 3x 100$ fee. Wysokie fee nie tylko uderza w małego spekulanta, ale też osłabia mechanizmy stabilizowania się cen, a mechanizmy te generują ogromne wolumeny, które przyciągają kapitał do pooli (cake płaci 30% za busd/usdc pool, 70% za BNB/BUSD), co zwiększa płynność również dla wielorybów i wielkich transakcji, a to nakręca jeszcze bardzeij przewagę bsc nad eth pod względem środowiska do tworzenia DEXów (i innych produktów obciążonych dużym natłokiem transakcji).

CZ wspiera ETH, podobno są 11 największym poolem na ETH i w wielu tweetach CZ podkreślał, że to co dobre dla EtH jest też dobre dla niego. Bez ETH nie byłoby ICO, bez ICO prawdopodobnie nie byłoby binance.

"For those holding ETH, no need to attack #BSC. We together make the industry bigger. ETH price did not drop. It increases together with #BNB.

Have an infinite mindset. "

"As expected, I get a bit of "heat" from #ETH lovers given the increased adoption of #BSC. I have no issues with ETH. We support it. We trade it. We futures it. We mine it.

As a #BNB holder, I will of course continue to relentlessly shill #BSC and #BNB."



"#Binance mining pool is now the 11th largest #ETH mining pool.

We still support ETH very much. Lots of love. "


https://twitter.com/cz_binance
member
Activity: 373
Merit: 37
February 20, 2021, 11:33:45 AM
Chociaż kilkusetprocentowy wzrosd xDDDDDDD :-)))))))))))))))

FTT ? ( Ja jestem noob i zaden spec a sam czesto sie sugeruje takimi wrzutami takze wez to pod uwagę)

Dlaczego FTT bo się mocno rozwijają chociaż FTT nie jest tak jak BSC a zwykłym "Tokenem lojalnościowo/biedronkowym"
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 19, 2021, 09:44:59 AM
Pozwole sobie zadac tutaj takie pytanie: czy uwazacie, ze jakies inne tokeny gield maja szanse troche skopiowac ruch BNB (aktualnie  x6) np Huobi Token albo KCS(Kucoin)?  Oczywiście nie na taka skalę jak Binance Coin, ale chociaz kilkusetprocentowy wzrost?

Szczególnie z tym drugim bym wiazal duze nadzieje, bo HT wydaje się już  troche spompowany.. z drugiej strony Huobi ma swoj chain  a kucoin nie.. hmmm

KCS od mojego  posta z ok. 3.50 na 3.90..
Natomiast słyszeliscie, ze CZ wydal wojne ethereum?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 19, 2021, 08:19:20 AM
przyczyną tego może być jedynie udany ponowny start projektów z launchpoola

Albo fakt, że pancake swap ma już większy wolumen niż uniswap, a chain BSC przetwarza już 2x więcej transakcji niż ETH. Zaczyna się alt sezon i wysokie wolumenu generują ogromne zyski dla binance (więc też i dla posiadaczy BNB - burn)

Powodów jest masa.
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
February 19, 2021, 06:49:32 AM
jestem trochę zaskoczony, że nikt z was nie dyskutuje na temat obecnego wzrostu BNB Wink Shocked Grin
coin przekroczył już granicę 200USD i osiąg również poziom 0.005BTC...
każdego dnia pojawia się nowy ath w obu obszarach (USD i BTC)
przyczyną tego może być jedynie udany ponowny start projektów z launchpoola
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 10, 2021, 10:06:27 AM
Nie, niestety sporo do tych 50BNB mi brakowało,
za to zaryzykowałem odrobinkę na zakup tego SFP po debiucie, mimo 1000%, jak widać ryzyko się opłaciło..

. Szkoda, że zdumpowałem od razu (zwykle tak się maksymalizowało zyski), bo ten lauchpad okazał się spektatularny i już jest x2 od kiedy sprzedałem.

W ciekawych czasach żyjemy, zdecydowanie!

Z drugiej strony czy to nie oznacza, że rynek jest już totalnie przegrzany, bo to już kolejny coin, który albo był darmowy (vide airdropy 1INCH, UNI), czy bardzo tani (projekty z launchpadow czy IDO) który robi kilka tysięcy procent w dosłownie kilka godzin?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 09, 2021, 08:20:40 AM
#99
Co to jest NET WORTH w tym kontekscie, bo chyba nie do konca rozumiem..
Zaskakujace jest, że nawet takie newsy jak wycofanie pozwu przeciwko redakcji oskarżającej Binance o przekręty nie robią żadnej szkody kursowi:

https://www.coindesk.com/binance-drops-defamation-lawsuit-against-forbes-over-tai-chi-document

Oczywiście leci do Ciebie kolejny merit, mimo że ja już zrealizowałem zyski po niewielkim wzroście Sad
Ale jako osoba, która poleciła jeden z najbardziej dochodowych projektów ostatnio w pełni na niego zasługujesz

W tym kontekście CZ marzy o tym, by cały jego majątek był kiedyś wart 8888 BNB.

Cieszę się, że siadł ci trade. A skorzystałes przy okazji z lauchpada? Mi pozwolono zainwestować 0.7% mojej inwestycji w BNB, a altcoin po listowaniu otworzył się na x10 (czyli w prezencie dostałem 6.3% mojej inwestycji ... tak o...). Szkoda, że zdumpowałem od razu (zwykle tak się maksymalizowało zyski), bo ten lauchpad okazał się spektatularny i już jest x2 od kiedy sprzedałem.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 09, 2021, 05:07:32 AM
#98
Co to jest NET WORTH w tym kontekscie, bo chyba nie do konca rozumiem..
Zaskakujace jest, że nawet takie newsy jak wycofanie pozwu przeciwko redakcji oskarżającej Binance o przekręty nie robią żadnej szkody kursowi:

https://www.coindesk.com/binance-drops-defamation-lawsuit-against-forbes-over-tai-chi-document

Oczywiście leci do Ciebie kolejny merit, mimo że ja już zrealizowałem zyski po niewielkim wzroście Sad
Ale jako osoba, która poleciła jeden z najbardziej dochodowych projektów ostatnio w pełni na niego zasługujesz
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 06, 2021, 08:33:24 AM
#97
Quote
Binance Coin, natywny token wiodącej na świecie giełdy kryptowalut Binance, w ciągu ostatnich kilku dni gwałtownie wzrósł do nowych rekordów wszech czasów. Pomimo skoku powyżej 60 dolarów, dyrektor generalny firmy Changpeng Zhao wezwał ludzi do zachowania spokoju, ponieważ jest to „dopiero początek”.
https://bitcoin.pl/binance-coin-osiaga-ath-cz-mowi-ze-to-dopiero-poczatek/

CZ w swoich tweetach leci jeszcze dalej.

1- zapytany kiedy sprzeda swoje BNB
-A ty kiedy sprzedaż swoje dolary? Pieniędzy się nie sprzedaje, za pieniądze się kupuje. Ja nie sprzedaje BNB, używam ich do płacenia za rzeczy (CZ jest all in BNB)

a kilka dni potem napisał, że jego marzeniem jest, by jego net worth wynosiło 8888 BNB (teraz ma setki tysięcy). Więc celuje we wzrosty rzędu 500-1000x wzrosty.
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
February 05, 2021, 03:28:01 PM
#96
Quote
Binance Coin, natywny token wiodącej na świecie giełdy kryptowalut Binance, w ciągu ostatnich kilku dni gwałtownie wzrósł do nowych rekordów wszech czasów. Pomimo skoku powyżej 60 dolarów, dyrektor generalny firmy Changpeng Zhao wezwał ludzi do zachowania spokoju, ponieważ jest to „dopiero początek”.
https://bitcoin.pl/binance-coin-osiaga-ath-cz-mowi-ze-to-dopiero-poczatek/
Pages:
Jump to: