Pages:
Author

Topic: Formula 1 Genel Tartışma Alanı - page 12. (Read 3862 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
June 12, 2022, 04:32:43 PM
Çok olaylı geçen bir Azerbaycan GP'yi geride bırakmış bulunuyoruz. Bu yarışta işlerin bu noktaya gelebileceğini hiç tahmin etmemiştim. Özellikle Charles Leclerc adına çok üzüldüğümü belirtmeliyim. Ferrari için ve Ferrari motorlu üç takım için kabus gibi bir gündü bugün. Ferrari'de ilk önce Sainz'in aracında problem yaşandı ve erkenden yarış dışı kaldı. Bir süre sonra da Charles Leclerc yarışı güzel götürürken motor arızası nedeniyle kendini pite zor attı ve yarıştan çekilmekten başka çaresi kalmadı. Red Bull pilotları için aşırı rahat bir gündü. Perez - Verstappen arasında küçük bir rekabete de izin verildi bu arada ama Verstappen lehine oldu bu. Perez karşı atak denese de geçemedi ve sonrasında Verstappen yavaş yavaş farkı açtı ve çok rahat bir şekilde yarışın kazananı oldu. ''Bay İstikrar'' diyebileceğimiz Russell da podyuma çıkmayı başardı. Hamilton da sıkıntılı bir hafta sonu yaşamasına rağmen kendisini 4. sıraya atmayı başardı. Gasly ve Vettel için de ayrı bir parantez açmak gerekir çünkü bugün mükemmel iş çıkardılar.

Toplu sonuçlar ise şu şekilde:

Azerbaycan GP sonrası oluşan sürücüler ve takımlar puan durumu ise şu şekilde:

Verstappen, Leclerc ile olan farkı ciddi ölçüde açtı ve Leclerc için sıkıntılı zamanlar devam ediyor. Perez de kendisini geçmiş durumda şu an ama sezon uzun tabi ki. Umarım Ferrari problemleri hallederek Leclerc'e düzgün bir araba verebilir yoksa Leclerc için bu sene şampiyonluk hayal olur.

Günün sürücüsü de bu arada oylama ile Lewis Hamilton seçildi.

sr. member
June 11, 2022, 03:59:20 PM

Sıralama turlarını da geride bırakmış bulunmaktayız. Charles Leclerc tam da istediğim ve beklediğim gibi pole pozisyonunu almayı başardı. Son hakkında mükemmel bir tur atarak rahat bir şekilde bunu başardı diyebilirim. Leclerc'e en yakın turu atan Perez bile yaklaşık 0.3 saniye geride kaldı. Perez'in bir şeyler yapacağı belliydi zaten ve bence yine başarılıydı. Sainz son hakkını kullanırken ve sınırları zorlarken duvarla temas edince kötü bir tur süresi ile tamamladı ve Perez - Verstappen ikilisinin gerisinde kaldı.

Yarınki yarış çok zevkli geçecek bence ve umarım Leclerc kazanır.
sr. member
June 10, 2022, 03:39:18 PM

Yeni bir yarış haftası ile daha birlikteyiz. Bu sefer sezonun en sevdiğim pistlerinden birisine sahip olan Azerbaycan GP'deyiz. Şimdiden oldukça heyecanlı olduğumu söylemeliyim. Monaco GP üzerine ilaç gibi gelecek bence bu yarış. Leclerc için çok önemli bir yarış olacak bence bu çünkü bir süredir istikrarsız bir şekilde ilerliyor. Monaco GP'deki takım hatası yüzünden yarışı hiç olmuştu ve 4. bitirmişti. Eminim ki burada kazanmak için her şeyi yapacaktır. Sıralama turlarında da pole pozisyonunu alır diyorum.

İlk iki antrenman seansını çoktan geride bıraktık ve toplu sonuçlar şu şekilde:

Mercedes pilotları için kabus sürüyor. İlk üç sıra da Leclerc - Perez - Verstappen üçlüsünün kontrolü altındaydı. Sainz ilk üçe girmekte zorlansa da sıralama turlarında daha iyi iş yapar bence.

Kalan program ise TSİ şu şekilde:

3. antrenman turları, sıralama turları ve yarışı S Sport 2 kanalından takip edebilirsiniz.
full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
June 02, 2022, 10:49:28 AM
durarak start ve azcık kaos bekleyen çoğu izleyici gibi hareketli start sonrası baya keyfim kaçmıştı yalan yok. yarış sonrasında öğrendim ki yağmurdan dolayı tabelalar ve ışık sistemleri arızalanmış ve giderilememiş. bu yüzden durarak start göremedik.

monaco yarışı eski ve tüm f1 lüks & ihtişamını hissettirdiği için hala takvimde bence. benzer pist konya'da olsa 3-5 yarışa kalmaz pistten çıkartılırdı. ortam ve hava okey ama yarış zevki olarak birçok pistten daha kötü bir pist.

PS: yatta yarış dönemi sıralama turlarını izlemek kişi başı 1400€ iken yarış gününün 1200€'ya satılması da yarışın %90 oranla anlamsız hale geldiğini de ispatlar nitelikte. extra bir şey yapmazsanız birinci başlayan birinci bitiriyor ne yazık ki.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
May 30, 2022, 01:27:05 PM
Monaco GP'de yağış olması %80 oranında bekleniyordu, bu kadar kötü bir yarış olacağını tahmin etmemiştim belki de ertelenebilirdi. Yarışta Mick Schumacher'in bariyerlere tostladığında yüreğim ağzıma geldi. O kazadan sonra aracın içinden rahatça çıktıktan sonra rahatladım biraz. Birde Ferrari takımında Leclerc piste giren kanser etmeleri akılda kaldı bu GP'de. Redbull ekibi iyi puan topladı bu yarışta, biraz Ferrari ekibinin hatalarını da hesaba katmak lazım orası da ayrı bir tartışma konusu.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
May 30, 2022, 12:31:30 PM
Son zamanlarda Monaco pisti hakkında birçok haber yapılıyordu ve pistin takvimden çıkmasını isteyenler sosyal medyada iyice görünür olmuştu. Sanki tüm bu olaylar önümüzdeki yıllarda Monaco GP yapılmasın diye bilerek yapıldı izlenimi oluştu. Yarışın yağmur nedeniyle geç başlaması pek alışık olduğumuz bir durum değil. Bazı noktalarda ciddi su birikintileri oluşmuştu, yarışçı sağlığı her şeyden önce gelir. O yüzden bu kararı fazla sorgulamaya gerek yok. Yağmurda belki daha heyecanlı bir yarış olurdu ama belki de birçok kaza görecektik. Mick Schumacher'in kazasında aracın ikiye ayrılması son alınan güvenlik önlemlerinden biri, yani sağlıksız bir durum değildi. Mick araçtan sapasağlam çıktı.
Pistin durumundan dolayı geçiş imkanı çok sınırlı ve liderliği kaptırdığınızda bu büyük avantajı kaybetmiş oluyorsunuz. Ferrari takım olarak çok büyük bir hata yaptı ve Leclerc haklı olarak çok sinirlendi. Normalde kazanabileceği bir yarıştı. Sezon uzun, Ferrari ile RB Racing çekişmesi sonuna kadar sürecek gibi görünüyor.
sr. member
May 29, 2022, 05:32:21 PM
Bir yarış günü daha sonuçlanmış oldu. Monaco GP yağış nedeniyle biraz geç başladı ve yarışın seyirci açısından eğlenceli geçeceği yönünde heyecanlanmaya başlamıştım. Ancak tam olarak beklediğim gibi olmadı. Kaç kere yarışın yeniden başladığını da sayamadım artık. Bu arada Mick Schumacher'in kazasında yürekler ağza geldi ama neyse ki herhangi bir sağlık sorunu yaşamadı. Araç resmen ikiye ayrıldı yani sonuçta. Monaco GP gibi sokak pistlerinde böyle direksiyon hakimiyetini kaybetme durumlarında hemen cezalandırılıyor pilotlar. Hele ki böyle dar bir pistte kaçarı yok zaten.

Toplu sonuçlar şu şekilde:

Çok ilginç anlar da yaşandı yarışta. Ferrari pit ekibi o kadar saçma bir karar verdi ki Red Bull'a resmen yarışı hediye etti desek doğru olur. Sainz'i pite çağırmalarından hemen sonra Leclerc'e de aynı çağrıyı yaptılar. Leclerc pite girdikten biraz sonra da girmemesi ve dışarda kalması söylendi ama artık çok geçti. Leclerc de zaten az küfür etmemiştir bu kadar acemice bir hataya. Bu büyük hata Leclerc'in podyum bile görememesine sebep oldu. Son turlarda Sainz Perez'i 1.lik için zorlasa da Perez yerini çok iyi korudu ve yarışın da kazananı oldu.

Monaco GP sonrası oluşan puan durumları ise şu şekilde:

Öyle bir durum var ki Perez de neredeyse Leclerc'i puan tablosunda geride bırakmak üzere. Ferrari'den önümüzdeki yarış beklentiler büyük olacak.

Bu arada günün pilotu oylamasında da seçilen kişi bugünün başarılı ismi olan Sergio Perez oldu.

legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
May 29, 2022, 09:02:03 AM
Yarışın başlamasına dakikalar kala başlayan yağmurla beraber erteleme haberi geldi. Yarış 9 dakika geç başlayacak. Pist ıslandı ve taktikler buna göre yeniden yapılacak.
Pilotlar ıslak zeminde pisti hiç turlayamamış oldu. Formasyon turuna güvenlik aracının arkasında başlayacaklar. Bakalım bu hava durumu yarışı nasıl etkileyecek?
sr. member
May 29, 2022, 04:32:52 AM

Yeni bir yarış haftası ile daha birlikteyiz.  Smiley  Artık klasikleşmiş olan Monaco GP var bu hafta. Antrenman ve sıralama turlarını çoktan geride bıraktık bile. Sıralama turlarının oldukça ilginç geçtiğini de söylemeliyim. Leclerc nihayet makus talihini yenmeyi başardı burada. Uzun bir zamandır talihsizlikler yaşayarak yarışma fırsatı bile bulamıyordu. Ancak artık buna bir son vermenin zamanı geldi. Sıralama turlarını mükemmel bir hızla tamamlayarak pole pozisyonunu elde etmeyi başardı. Sainz da nihayet sağlam bir başarı elde etti ve yarışta bir hata yapmazsa podyum görecektir.

Toplu sonuçlar şu şekilde:

Sıralama turlarının son seansında son haklar için pilotlar piste çıktıktan sonra çok ilginç bir olay yaşandı. Perez tünele girmeden hemen önceki virajı dönerken hata yapıp kaza yaptı ve sarı bayraklar sallanmaya başlandı. Ancak Sainz bayrakları görmeyince aracını kurtaramadı ve Pereze çarparak yolu tam olarak kapatmış oldu. İşin komik tarafı da Perez'i Verstappen sanıp Verstappen'e küfür de etti.  Grin

Bugün TSİ 16.00'da S Sport 2 kanalından yarış canlı olarak yayınlanacak.
sr. member
May 22, 2022, 04:06:28 PM
Bugün hiç de fena olmayan bir yarış izlediğimizi söyleyebilirim. Aslında İspanya GP genelde oldukça sıkıcı geçen bir yarış olur. Bugün de yarışın geneli belki öyleydi ama çok ilginç olaylar da yaşandı. Charles Leclerc için kabus gibi geçen bir yarış oldu diyebilirim. Aslında yarışı çok rahat bir şekilde açık ara önde götürdü ciddi bir süre boyunca. Çünkü Verstappen dördüncü virajda basit bir hata yaparak dışarı fırlayınca Leclerc'in eli iyice güçlendi. Ama Leclerc o kadar şanssızdı ki aracında güç kaybı yaşadı ve yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Verstappen ile Russell arasında da bir süre boyunca çok güzel bir rekabet izledik bu arada. Russell harika bir yarış çıkararak podyuma çıkmayı başardı. Verstappen de hala tamamlayabildiği tüm yarışları kazanmaya devam ediyor. Hamilton ise çok şanssız başlamıştı yarışa çünkü Magnussen ile teması sonrası lastiğinde yarık oluştu. Sonuncu sıraya kadar düşmesine rağmen yine de mükemmel bir iş çıkararak yarışı 5. sırada bitirmeyi başardı.

Toplu sonuçlar ise şu şekilde:

Yarış sonrası oluşan sürücüler ve takımlar klasmanı puan durumu ise şu şekilde:

Günün sürücüsü oylamasında ise mükemmel bir şekilde tırmanış gösteren Lewis Hamilton günün sürücüsü seçildi.

member
Activity: 447
Merit: 88
May 22, 2022, 11:41:57 AM
Kopuk bir yarış oldu. Arkalardaki mücadeleleri göremiyoruz. Yarışın tek heyecanlı kısmı orta sıra mücadelesi ve gerilerden yukarılara tırmanan Sainz ve Hamilton. Bu sene nedense belli isimler hariç geri kalanları göremiyoruz ekranlarda.

Ayrıca Perez'e de üzüldüm. Ne olurdu adama yarışma sansı verseniz. Biraz daha yavaş pistlerde daha heyecanlı yarışlar görebileceğimizi düşünüyorum. Mercedes'in öndeki grubu yakalamasıyla daha heyecanlı yarışlar göreceğiz.

Haas ekibi sıralamada kendini gösterirken yarışta kayboldu gitti. Kevin geriye düştükten sonra toparlayamadı. MSC elindekini koruyamadı. Yarış içi performanslarını geliştirmeliler.
legendary
May 22, 2022, 11:20:44 AM
Leclerc tek başına büyük farkla lider gidiyordu ama daha yarışın ortasına gelemeden araç güç kaybetti ve talihsiz şekilde yarış dışı kaldı. Russell öne geçti ama aracı fazla zorlayamadı ve yine Red Bull ilk iki sırayı rahat aldı. Arabalar arasında çok büyük farklar var bu da rekabeti öldürüyor. Bütçe sınırlaması getirdiler o da hiçbir işe yaramadı. Formula yönetiminin buna bir çözüm bulması lazım.
sr. member
May 21, 2022, 03:35:20 PM

Yine bir Formula 1 yarış haftası ile birlikteyiz. Bu yarışa değinmek için sıralama turlarının sona ermesini beklemiştim. İspanya GP'deyiz bu sefer ve büyük bir heyecanla yine yarışı beklemeye geçmiş durumdayım. İlk önce antrenman turlarında Mercedes sürücüleri ciddi şekilde öne çıktı diyebilirim. Russell yine Hamilton'dan bir adım öndeydi. Hatta bir antrenman seansında 2. ve 3. sırayı bile almışlardı. Fakat sıralama turları biraz daha farklı geçti. Yine de kötü sayılmaz onlar için tabi.

Sıralama turları sonuçları şu şekilde:

Q3'te Charles Leclerc hatayla başlayarak son virajlara girerken spin attı. Ama diğer şansını mükemmel bir şekilde kullandı diyebilirim çünkü 1:19.000 altında bir süre yapan tek pilot olarak pole pozisyonu hak ederek kazandı. Verstappen'in aslında onu geçme potansiyeli vardı ama ikinci hakkını kullanırken güç kaybına uğrayınca turu istediği gibi tamamlayamadı. Russell yine ön plana çıkmayı başardı çünkü Perez'i geçerek ve nerdeyse Sainz'i de geçme noktasına gelerek 4. oldu. Hamilton nedense hala ondan yavaş kalmaya devam ediyor. Yarışı ben Leclerc'in kazanacağına inanıyorum ama yine sağlam bir rekabet olacaktır Verstappen ile arasında.

Yarış ise yarın TSİ 16.00'da S Sport 2 kanalından canlı olarak izlenebilecek.

sr. member
May 09, 2022, 11:04:41 AM
Yarış sonuçlarını sizlerle paylaşabilmek için daha yeni vakit bulabildim kusura bakmayın. Yarışın geneli bence sıkıcı geçti ama son 10 tur civarı bölümünü izlemek çok büyük keyif verdi bana. Norris - Gasly teması ve sonrasında Norris'in yarış dışı kalmasıyla piste giren güvenlik aracı yarışın temposunu çok artırdı.

Yarış sonuçları şu şekilde:

Yarışa güvenlik aracının girmesi George Russell'ın çok işine geldi. Özellikle lastiklerini korumaya bakarak takımıyla olası bir güvenlik aracını beklediği üzerine konuşmuştu telsizden daha önce. Birkaç yarıştır Russell bu yönden büyük bir şansa sahip ve bunu iyi kullanıyor. Hatta güvenlik aracının çıkması sonrası Mercedes sürücüleri arasında çok güzel bir çekişme de oldu sürekli birbirlerini geçip durdular bir süre. En sonunda Russell yerini koruyarak yarışı Hamilton'ın önünde bitirmeyi başardı. Ön sıralarda ise Leclerc - Verstappen ve Sainz - Perez çekişmeleri izledik. Verstappen güvenlik aracı öncesi rahat götürüyordu yarışı ama bu durum Leclerc için son bir şanstı. Aslında 1-2 atak girişimi olur gibi oldu ama Verstappen en sonunda önemli bir fark yakalayarak yarışı kazandı. Perez de Sainz karşısında bir yerde geçiş fırsatı yakaladı fakat viraja çok geç frenle girdiği için Sainz sırasını geri aldı ve Perez daha da atak yapacak kadar yaklaşamadı yarış sonuna kadar. Ayrıca yarışın etkileyici isimlerinden birisi de yarışa 20. sıradan başlayıp 8. sırada bitiren Esteban Ocon oldu.

Mevcut sürücüler ve takımlar klasmanı puan durumları ise şu şekilde:

Günün sürücüsü oylamasında seçilen pilot ise güne damgasını vuran Max Verstappen oldu.

sr. member
May 07, 2022, 03:14:22 PM

Sıradaki yarışı değerlendirme zamanı da geldi. Antrenman turlarının sonuçlanmasını bekliyordum postumu paylaşmak için.  Grin  Bu sefer Miami GP'deyiz. Formula 1 tarihinde ilk defa bu pistte yarışacak pilotlar. Eminim ki tatlı bir heyecan vardır o yüzden birçok pilotta. Burada kendini göstermek isteyen çok olacaktır bence çünkü buradaki ilk yarışı kazanmak anlamlı olacaktır. Tabi belli başlı pilotlar dışında bir mucize lazım diğerlerinin kazanabilmesi için. Benim favorim Leclerc olacak bu yarışta da ki zaten uzun zamandır kendisi benim favori pilotum. Pisti değerlendirmek gerekirse de, düzlükleri oldukça uzun geldi bana o yüzden verebileceği zevk seviyesinden biraz şüphe ettim ama yanılırım umarım.

3 antrenman seansını da geride bıraktık ve toplu sonuçlar ise şu şekilde:

Mercedes pilotları ilk iki seansta dikkat çekiciydi ama üçüncüsünde batırdılar işi. Russell yine de umut veriyor bana göre. Perez yine ön plana çıkan pilotlardan birisi ve pole pozisyonu için Leclerc ile Verstappen'e kıyasla daha iyi çekişebilir belki de. Sainz yine biraz kayıpları oynuyor. Antrenman seansları sırasında kaza da yaptı zaten. Bu yarışta da olursa üst üste üçüncü kez yarış dışı kalarak tepkileri üzerine çekebilir iyice. Sıralama turlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Kalan program ise TSİ şu şekilde:

Hem sıralama turlarını hem de yarışı S Sport 2 kanalından canlı izleyebilirsiniz.

EDIT:

Sıralama turlarını da izledim ve Q3 gayet keyifli geçti. Sonuçlar ise şu şekilde:

0.2 saniyelik bir zaman dilimi içerisine 3 pilot birden girdi ve çok güzeldi bu rekabeti izlemesi. Son haklarda Verstappen bir dönüşte dışarı taşınca yavaşladı ve son şansını kullanamadı. Sainz antrenman turlarında kaza bile yapmasına rağmen sıralama turlarında hata yapmayarak ikinci sıraya yerleşti. Leclerc ise her zamanki gibi uçuyordu yine ve pole pozisyonunu kaptı tahmin ettiğim gibi. Mercedeslerden Hamilton 6. sırayı alırken eski takım arkadaşı Bottas'ı hemen önünde görmek güzeldi. Yani rekabet ettiklerini görmek hoşuma gidiyor. Russell ise "porpoising" denilen sekme problemini çok yaşadığı için 12. sırada kaldı sadece ama ilk 10'a tırmanır diye düşünüyorum.
legendary
May 07, 2022, 02:43:23 PM
Formula 1'de bu hafta Miami Grand Prix yapılacak. Miami'de öğlene denk gelen yayın bizim için güzel bir saatte oluyor. Sıralama turları saat 23.00'te başlayacak. Antrenman turlarında Perez, Russell ve Leclerc öne çıktı.
Yine Ferrari ile RB Racing arasında geçen bir yarış izlememiz çok olası. Russell'ın da aradan sıyrılıp Mercedes adına podyum yapma ihtimali var. Onun dışındaki sonuçlar sürpriz olur. Geçen yarış Sainz'ın erken yarış dışı kalması ve Leclerc'in altıncı bitirmesiyle Ferrari için hayal kırıklığı olmuştu. Bu sefer alacakları puanlarla kaybı telafi etmeye çalışacaklar. RB Racing de birçok yarışa iyi başlamasına rağmen bazılarını tamamlayamadı. Bu sefer bir sorun çıkmadan bitirmek istiyorlar.
Yarış için net bir favorim yok. Yine Leclerc ile Verstappen arasında bir çekişme olabilir.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 24, 2022, 03:53:36 PM
Bugünkü yarış gerçekten tatsızdı, seyir zevki yoktu. Başlangıçta Sainz'ın talihsiz şekilde yarış dışı kalması dışında hiçbir atraksiyon olmadı. Leclerc de spin atınca yarışta hiçbir çekişme kalmadı. Red Bull önceki tamamlayamadığı yarışlarda kaçan puanları telafi etti. Ferrari için hemen unutulmak istenen bir gün oldu. Mercedes'e hiç değinmiyorum bile. Durumun ne kadar kötü olduğunu yarış sonunda Hamilton'dan dilenen özürden anlayabilirsiniz. McLaren'in podyum yapması güzeldi.
Bencede çok sıkıcı bir yarış oldu Ferrari takımı için şansız bir hafta oldu aç gözlü olmasalardı kendi evlerinde çok güzel bir sonuç alabilirlerdi. Redbul domine bir yarış götürdü Mclaren sürpriz yaptı.
legendary
April 24, 2022, 02:29:07 PM
Bugünkü yarış gerçekten tatsızdı, seyir zevki yoktu. Başlangıçta Sainz'ın talihsiz şekilde yarış dışı kalması dışında hiçbir atraksiyon olmadı. Leclerc de spin atınca yarışta hiçbir çekişme kalmadı. Red Bull önceki tamamlayamadığı yarışlarda kaçan puanları telafi etti. Ferrari için hemen unutulmak istenen bir gün oldu. Mercedes'e hiç değinmiyorum bile. Durumun ne kadar kötü olduğunu yarış sonunda Hamilton'dan dilenen özürden anlayabilirsiniz. McLaren'in podyum yapması güzeldi.
sr. member
April 24, 2022, 01:11:06 PM
İmola GP'yi de geride bırakmış bulunuyoruz. Pek de zevkli bir yarış olduğunu söyleyemeyeceğim öncelikle. Çok fazla geçiş izlemedik ama olaysız bir yarış da olmadı. Önce sonuçlar ile başlayalım:

Max Verstappen çok iyi bir şekilde yarışa başladı ve yarışı baştan sona lider götürerek ezici bir galibiyet aldı. Fastest lap'i de kimselere kaptırmadı. Leclerc ise yarışın başında iyi kalkamadı ve birkaç sıra kaybederek başlamıştı. Ama asıl olay Ricciardo ile Sainz'in temasıydı. Sainz için çok şanssız bir yarış başlangıcı oldu ve çakıl havuzuna gömülerek üst üste ikinci kez yarış dışı kaldı. Ricciardo tekrar yarışa dönebilse de son sırada tamamladı yarışı. Leclerc Perez'i geçmekte büyük sıkıntı yaşasa da aslında son anlara yaklaşırken büyük bir fırsat yakaladı. Ama tamamen bireysel hatadan dolayı spin attı ve ön kanadına zarar verdi. Pite girmek zorunda kalınca da yarış bir anda kabusa döndü onun için. Ancak 6. sırada bitirebildi. Hamilton büyük sıkıntılar çekerken Russell ise 4. bitirerek harika bir yarış çıkardı. Lando Norris çok kolay bir şekilde podyum görse de bu hafta sonundaki genel performansı çok iyiydi.

Yarış sonrası oluşan sürücüler klasmanı puan durumu ise şu şekilde:

Günün sürücüsü oylamasında da çok dominant bir yarış çıkaran Max Verstappen günün sürücüsü seçildi.

legendary
April 23, 2022, 01:17:52 PM
Bu sene Mercedes'in araçları çok kötü herhalde her yarışta geride kalıyorlar. Zaten televizyon reklamlarından gördüğümüz kadarıyla on sene içinde tamamen elektrikli araçlara geçeceklermiş. Mercedes'in artık zirve markalar arasında yer almayacağını buradan anlayabiliriz. Yatırımları elektrikli araçlara kaydırınca inovasyon bitmiş. Ferrari'de ciddi iyileştirme var yeni araçlar onlara yaramış. Sezon Leclerc ile Verstappen arasında geçecek gibi duruyor.
Pages:
Jump to: