Pages:
Author

Topic: Foruma Hoşgeldiniz! Kendinizi Tanıtın - page 10. (Read 334923 times)

newbie
Activity: 1
Merit: 0
Bu siteyle tanışıklığım 1 yılı buluyor ama neden bu zamana kadar dışarıdan takip ettim? gerçekten anlamış değilim Huh
newbie
Activity: 42
benim için yeni olan kriptoyu öğrenmeye çalışıyorum
newbie
Activity: 42
Öğrenmek ve para kazanmak için bu işe başladım.  Blockchain teknolojisinin sıkı bir takipcisiyim. Crypto paraların kagit paraların yerini alacağı zamanı sabırsızlıkla bekliyorum
jr. member
Activity: 84
Merit: 1
Merhaba serkan adım btctalkda yeniyim site işleyişini çözmemde yardımcı olacak bir arkadaşa ihtiyacım var bountyhivede bi kampanyanın bitcointalk kampanyasına atıldım fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum
newbie
Activity: 12
Arkadaslar mrb. Tam olarak adresde yazmadigim icin onceden ozur dilerim. Hemen konuya giriyorum . Ben Rusyadan yeni Turkiyeye tasindim (turkiyede cocuklugum gecdi eskiden,o baska bi konu =) ) Rusyada hep bu alanda calisdim.her turlu elektron para sistemleri,banka sistemleri, gibi..gibi... Burada simdilik buldugum tek forum bu oldugundan,sizlerden sormak istedim- Turkiyede bu alanda hangi forumlar var ? Sistemin nasil calisdigini,bankacilik,elektron para ve bunlara benzer tam olarak yasal olmayan mevzular konusulan ve isler yapilan forumlar varmi ? Varsa hangi forumlar ? Yardiminiza cok sevinirim , ve benim tarafdan yardim ede biliceyim her hangi bi konu olursa ,sorulariniza cevap vermeye hazirim . Kendim Rusya pazarinin bu alaninda (darknet) baba insanlardan biriyim . Turkiyeye temelli olarak tasindim,ve is yapmak icin bir kac akilli basli ,insan aramakdayim . Yapa biliceyim cok sey var . Mesela yandex money sisteminde limitinizi kaldirmak gibi seyler... binlerce imkan var . Telegrama sorularinizi ve aradim forumlarin adresini yazarsaniz cok sevinirim . (belki forum diil, baska bi yer. Forum yaziyorum,cunki rusyada ve avrupada bi tim konular ve insanlar forumlarda olur)

telegram @dillersupport

Forumda yazilanlari bi gozle okudum ,tam olarak ne olduguna daha anlamakda diilim cunki ,Turkiyede neyin nasil oldugunu bilmiyorum daa. Anladigim kadar turkiyde btc ve her hangi bir elektron parayi nakite cevirmek zor . Bu sorunlari halede biliriz aslina,ortada iyi bi para varsa. Sorunun bi cozumu mesela baskasinin adina olan bi banka karti (turk bankasi diil,amerika veya avrupa) Biyin banka kartlari biliyorum ,diler btc oraya cikariliyo,sonra istediginiz atm den cekiyosunuz. % olarak bu mu yoksa kendi adiniza turkiyede vergi verib cekmek daha karlimi diilmi bilemem ,ama sizin para cektiginizi kimsenin bilmeyeceyi 100% ,cunki banka karti tam baska bi insanin adina olucak . Turkiyede anladigim kadar bu tim mevzular yok . Iste bu tip seyleri piyasaya suna bilirim .

Bi de almak da zormus anladigim kadar,oyleyse,bu zaten hazir bi biznes )

Telefonlara gelince,turkiyede icloud sorununu cozen varmi? yani atiyorum icloud ismini ve sifreni unutdun ve telefonuna giremiyosun,sifreyi kiranlar varmi? yada amerikadan iphone geldi,sadece onlarin numarasiyla calisiyo,turk numarasiyla calismasini yapan varmi? bu konularda konusula bilir. Telefon konusunda da cozulmeyen sorun YOK... parasina bagli.

Forumun kurallarini bozan bi sey yazdiysam,cok ozur dilerim ,bilmedigimdendir,soylersiniz,yapmam. Yardimci olursaniz cok sevinirim . Adresine geldim derseniz,mukemmel,biyin is yapa biliriz.
newbie
Activity: 3
Herkese selam,

Uzun süredir bitcointalk'u takip ediyorum, yazar olarak yeniyim.
newbie
Activity: 45
Adım Batuhan buraya yeni üye oldum. Kasım ayından beri bitcoin piyasasındayım. Yatırımım ciddi bölümünü crypto olarak tutuyorum. Airdrop bounty programlarına kayıt olmak şu boş geçen günlerde en azından portföyü ufakta olsa artırma niyetindeyim.
newbie
Activity: 45
Antalyadan selamlar SONER ATEŞ
newbie
Activity: 1
Merhabalar, ben Ayşe, 2017 yılı içinde bitcoin sayesinde birkaç faturamı ödeyebildim. Düşüş ile harcayacak zaman bulamadım bu sene, birkaç airdrop a katıldım. Biraz daha fazla zaman (bilgisayardan uzak günlük gerçek yaşamın içinde yapmak istediklerimi engellemeyecek kadarı) ile bu sene de binance üzerinde al sat yaparak minik yatırımıma hacim kazandırdım. Uzun zaman makale yazarlığı yaptım. Ufak tefek grafik çalışmaları yapmaktayım. Mesleğim de bilgisayar ile ilgili olduğundan geçirdiğim vakitleri freebitco.in ( referans linkidir )musluğundan saat başı çevirdiğim sayılar ile de satoshiler kazandım. Biraz satoshiyi buraya devredip depozit ettiğim  için de her gün belli bir miktar satoshi kendiliğinden sayıları çeviremesem bile birikmekte halen. Esenlik ve iyilik dolu güzel günler dilerim.
member
Activity: 195
Merit: 10
-
Merhabalar Ankara'dan selamlar, ismim cenk,  ben de elektronik sektöründe beyaz yakalı bir çalışanım,  çoğu arkadaş gibi ben de al sat yapıyorum btc turk gibi yerel borsalarda TL/ BTC olarak,  global de de binance' ı önerdiler, orada altcoin yatırımı yapıyorum.  Tabi maaşlı çalışıyoruz bizim yatırımımız kuş kadar. ama ona rağmen uzun vade düşünüyorum, bu yüzden de günlük bilgiler yerine,  kaliteli düzgün bilgilere ulaşmaya çalışıyorum. Forumda da bu şekilde çok derin bilgiler içeren konular var, şimdi den bir çok değerli insanla tanıştım
jr. member
Activity: 112
Merit: 1
sistemin köleştirme çarkından çıkıp kendi yatırımım ile kendi işim diyebilceğim düzeye gelmek öğrenmek için burdayım İzmir'den selamlar arkadaşlar hayallerinizi satmayın peşinden koşun
newbie
Activity: 63
Mert Smiley Balıkesirliyim Ziraat mühendisiyim alakalı sorularınızda yardımcı olabilirim Smiley
newbie
Activity: 2
Merhaba arkadaşlar, ben bu işe yeni başladım.Herkese bol kazançlar dilerim.
newbie
Activity: 6
Merhaba forumdaşlar yaş 22 Adana'lıyım. bitcointalk'la tanışmamış biraz geç oldu ama olsun  Grin
newbie
Activity: 33
Merhaba, adım Rovshan Vahabov, Azerbaijan,  Baku den katıldı.21 yaşındayım, amacım rank almak ve bounty, signature kompanyalarına katılarak bi şeyler kazanmakdır.  Bütün kardeşlerimize selamlar iletiriz.
member
Activity: 302
Merit: 12
Merhaba yaklaşık 1 ay önce aranıza katıldım.Ama yeni yeni forumu çözmeye başladım.Ben 34 yaşındayım. Anadolu'nun şirin şehri yiğidin harman olduğu yer Tokatlıyım.Teşekkürler.
newbie
Activity: 168
forumda yeniyim. kriptolara karşı ilgim var. bilmediğim, öğrenmek istediğim yönüm baskın çıktı foruma üye oldum. favorim ether ve bitcoin diğerlerini araştırıyorum.
member
Activity: 294

İlk Harcama
Bitcoin tarihinin ilk harcaması bu forumda gerçekleşti. Lazslo 10000BTC karşılığında 2 büyük boy pizza satın aldı. Evet, her yerde bahsedilen milyon dolarlık pizzalar bunlar: Pizza for bitcoins?
Lazslo aynı zamanda ilk GPU miner yazılımını üretti. Söylediğine göre zamanında tüm Bitcoinlerini harcamış.

Lambo & Kale
Bunlardan biri Bitcoin'den kazandıklarıyla Lamborghini alan Goat. Official Lamborghini for bitcoin thread! Kendisi forumdan süresiz uzaklaştırıldı.

yukarıda,  şu türlü türlü habersitelerinde televizyonda medyada gördüğümüz,   işte milyon dolara pizza satmışlar, çağımızın çılgınlığı sanal para bitcoin tarzı yapılan haberlerin,  aslında çıkış kaynağı olan forum konusuna   ilk elde ulaşabiliyorsunuz. forum tam her şeyin kaydedildiği bir ülke gibi, burada açılan bir konu 4-5 yıl sonra ülkelerin gündemi olabiliyor
member
Activity: 294
Bitcointalk forumuna yeni üye olan herkes, foruma hoşgeldiniz. Bu başlık altında kendinizi tanıtabilirsiniz.

Forum kuralları: Spam, flood, referans linkleri, trollük, konu dışı cevap vermek, uzun alıntı zincirleri yapmak, tamamı büyük harfle yazmak, gereksiz büyük fontlar kullanmak yasak. Geri kalan (neredeyse) her şey serbest.

Yeni Üyeler İçin Hızlandırılmış Forum Turu

Forum Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ben de aranıza yeni katılıyor sayılırım, fakat gene de forumda 2-3 ay da olsa ayrıntılı ve güzel vakit geçirdim- geçiriyorum, beyler ve bayanlar,
 ( Rule 16 states that there are no females on the internet)

Neyse beyler, bir şeyi temelden öğrenmek istiyorsanız önce, o işin kısaca tarihçesini öğrenip onun üstüne bir şeyler koymanız gerekir,  forumu eğer kısa sürede anlamak istiyorsanız, şu kalın yazıyla yazdığım, moderatörümüzün derlediği, kısa forum tarihçesini okuyun,   cidden içinde müzeye kaldırılıp sergilenmesi gereken konular var, zamanında 50-100 dolarken btc alıp lamborgihini alıp, villa alıp konuya koyan, eski forumdaşlar bile var
member
Activity: 101
Merit: 17
        Ben Utku,  Ben de izmirliyim, ne çok izmirli varmış yahu forum da,  valla bir gün izmir zirvesi yapalım.
 İzmirde esnafım, elektronik üzerine ticaret yapıyorum, 34  yaşındayım, 1 kızım var onu da el verdikçe teknoloji ile iç içe yetiştirmeye çalışıyorum. Kripto paralarla yakından ilgiliyim, 4 sene önce ilk bitcoinimi almıştım. Ben açıkçası bitcoin ve blokzincir teknolojisini ilk duyduğumda, daha doğrusu, mantığını ilk idrak ettiğim de,  explorer sitelerde, ülkelerden ülkelere takır takır yüz binlerce doların atıldığını canlı olarak gördüğümde, hayran kalmıştım. o kadar para atılıyor ve arada bir banka ya da aracı bir kişi yok. ve bunu insan oğlu kendi başına yapıyor diye hayret etmiştim.  
  Blok zincir teknolojisinin hayatımıza çok hızlı ve agresif bir şekilde gireceğini düşünüyorum, çünkü bu insanın en temel duygusu olan mülkiyet - güven duygusu ile de çok yakından ilgili. Anonim onaylama ve kollektif güvene dayalı sistem, insanların mülkiyet değiş tokuşu olarak ortak paydada buluştuğu paradan sonra dünyayı değiştirecek en büyük icat olabilir.

her neyse çok felsefe yapıp baş ağrıtmayayım, işte foruma kayıt oldum ve aranızdayım, Burada olmaktan da kıvanç duyuyorum.

Peki bir soru soracağım Utku, kusuruma bakma ama... 7-8 tane member hesap satarken, neden bu hesabı kasma ihtiyacı duyuyorsun? Multi hesap mevzusunu da aşmış bence bu durum, iş ticarete dökülmüş. Tamam forumda hesap satışlarına bir şey denmiyor ama böyle bir sürece girip, çoklu hesaplardan bilgilendirmeler yapmak, merit kasmak kaliteyi düşürmüyor mu forumda? Bunların hepsini tek bir hesaptan yapabilmen mümkünken.... Bence bir çok insanın hakkına giriyorsun.

Şurada hesap satışı başlığının postları var;

Satılık Member üyelikler,    

0.30 ETH ye satılıktır,  

Sağlam bounty kampanyaları newbie ve jr. kabul etmiyorlar, bunlara katılarak 1-2 hafta içinde parasını çıkarabilirsiniz,

Çalıntı, hack vs değildir,

tertemiz üyeliktir.  

Geçmişinde problem yoktur.

Çalıntı/hack üyelikler değildir.

Forumda şikayete uğramış (reputation)  25-30 gün sonra DT1 DT2 member'lar tarafından Negatife trusta uğrayacak diye, dolandırıcılık amaçlı alel acele satılan üyeliklerden değildir.)

Önce ingilizce, rusça hintçe yazmış, aradan aylar geçinçe türkçe yazmaya başlamış, negatif yiyecek üyeliklerden değildir.

Kendi kastığım el emeği göz nuru üyeliklerdir.

Uzun vade kullanacak, ileride rütbe de atlamak isteyen arkadaşlar içindir.

stok  (4 adet kaldı /  8 adet)

Teslim edilecekler;  üyelik  + üyeliğe ait mail adresi.

(Mail adresi üyelik açılırken, üyeliğin kayıt olduğu mail adresidir.  50 kere mail adresi değiştirilmiş üyeliklerden değildir.

Not: Forumdaki satış konularının bir çoğu dolandırıcılık amaçlı açılıyor. satıcı ya tamamen dolandırıyor, ya da üyeliğin bir çok eksiğini söylemiyor, üyelikler 1 hafta sonra negatif trust yiyor, ban yiyor, geri alınıyor vs. vs.

Bunlar öyle üyelikler değildir. Her türlü güvenebilirsiniz, yüz yüze satış da uygundur bana.

Dün 1 Adet daha üyelik sahibini bulmuştur,

Merhaba fiyatlar ne yazık ki fixed. Herkese aynı fiyatı yapmaya çalışıyorum, diğer alan arkadaşlara da ayıp olmasın. Belirttiğim gibi aynı kendi üyeliğim, öyle 3-5 kişinin girip çıktığı, ortalık hesaplar değil

Pages:
Jump to: