Pages:
Author

Topic: gdzie rozdają kryptowaluty za darmo? - page 8. (Read 2842 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 05, 2019, 07:38:36 AM
#59
Proof-of-Person? Mam rozumieć, że robię pełne KYC a potem kopię coin pod zabezpieczeniem własnego nazwiska? Dobrze to rozumiem? Chyba nie, bo zupełnie mi to do Ciebie nie pasuje Smiley Napisz coś więcej o projekcie. Kopiesz to już?
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
November 05, 2019, 07:25:45 AM
#58
Jako, że zbliża się dzień "walidacji użytkownika" (06.11, godzina 14:30 czasu pl) sieci idena, postaram się wam jakoś streścić ten projekt, może być on wart uwagi ponieważ, jak na razie, opiera się jedynie na sieciowej adopcji przez zwykłych ludzi.
Nie posiada żadnego ICO czy innych modeli finansowania typu "kot we worku". Swoją mechaniką i ukierunkowaniem idena przypomina, znany i lubiany swego czasu, projekt raiblocks-xrb, jednak w swoim modelu dystrybucji, różni się od nano zasadniczo.
Można powiedzieć, że obecnie idena znajduje się w fazie wczesnej alfy, premine w której za prowadzenie na swoim, nawet słabym laptopie, węzła(mode) użytkownik otrzymuje nagrodę a tych jest w sieci znacznie więcej. ( w chwili pisania tego posta, teraz, telegramowy kanał, poinformował o aktualizacji węzła, projekt wydaje się tętnić życiem - przynajmniej z technicznego punktu widzenia) Zapoznać się z projektem można tutaj w oficjalnym wątku.
Jeśli idena osiągnie jakkolwiek wymierny sukces, bez wątpienia można stwierdzić, że rozdaje się tam krypto - i choć nie za zupełną darmochę, to bardzo blisko takowej, gdyż cena jaką przyjdzie nam zapłacić to rachunek za prąd i około 45 minut naszego czasu raz na 6-7 dni. Osobiście uważam tę sieć za fajny pomysł - kibicuje. 
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 25, 2019, 12:40:50 PM
#57
Znacie brave? Całkiem przyjemna przeglądarka internetowa, która oparta jest na tokenie BAT (top 27 CMC)

Osobiście używam od roku i jestem zadowolony. Nie ma chyba lepszego adbloka, który na większości stron jest niewykrywalny. W dodatku wbudowany thor.

Ale po co o tym mówię w tym wątku? Otóż dziś BAT uruchomił w Polsce (w stanach od dawna) możliwość wyłączenia adblocka i włączenia tym samym płatnych reklam . Czyli brave płaci za wyświetlanie nam reklam, które na innych przeglądarkach i tak są wyświetlane.

Właśnie testowo włączyłem sobie te reklamy. Zobacze jak to działa i dam znać (ilość wyświetlanych reklam jest modyfikowalna).
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 24, 2019, 07:07:23 AM
#56

Nic w Twoim rozumieniu, w promocji na Guardzie i Blockchain.com, wystarczyło mieć konto i kliknąć airdropa.

Na Coinbase, trzeba było mieć konto, obejrzeć 4 krótkie filmy o XML i odpowiedzieć na proste pytania w quizie na temat XML.

Można dostać dużo więcej monet takich jak DAI, BAT, ZEC, i jeszcze jakieś. Każda po 20, 30 lub 50$, ta promocja chyba nadal trwa dla niektórych monet, trzeba wejść w zakładkę EARNINGS na Coinbase.

Czyli się myliłem, zapomniałem o bc.i i Coinbase, które przecież wymagały/wymagają weryfikacji, aby się załapać + w Coinbase jakieś filmiki trzeba oglądać.

Też to miałem na myśli. Czyli rejestruję sie i odbieram co miesiąc XLM (brak dodatkowych tasków), czy po miesiącu mi wyskoczą z "polub nas na FCB. TW i napisz badziewie na BTT albo nie dostaniesz kolejnych wypłat" i tak co miesiąc (z dodatkowymi taskami).

Tak, głównie o tego typu zapychacze czasu mi chodziło, szkoda życia  Tongue
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 24, 2019, 06:41:16 AM
#55
Co tam trzeba było zrobić? Kiedyś (2017) dużo więcej miałem z XLM za nicnierobienie. Przez task mam na myśli coś więcej niż rejestracja gdzieś.

Też to miałem na myśli. Czyli rejestruję sie i odbieram co miesiąc XLM (brak dodatkowych tasków), czy po miesiącu mi wyskoczą z "polub nas na FCB. TW i napisz badziewie na BTT albo nie dostaniesz kolejnych wypłat" i tak co miesiąc (z dodatkowymi taskami).

Jeżeli rejestracja poprawiona rejestracja trwa od 9 września, to można powiedzieć, że pierwszy boom na rejestrację już minął. Teraz można obserwować spokojny napływ. Jeżeli wypłaty spadną do końca nawet o 75% (szacuję, że mniej jeśli ktoś nie odpali farmy botów i nie zostanie wyłapany), to można liczyć na (870+870/4)/2 *20 *0,06 * 3,98 = 2596 zł

Na moje oko więcej. NRG zbierał 100k osób tygodniami. Wątpię, że keybase zbierze 400k a to uwzględnia kalkulacja.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 24, 2019, 06:29:59 AM
#54
Nie, nigdy żadnych tasków do giveawayów i airdropów XLM jak i XRP chyba nie było.
A tu się mylisz, ja dostałem 4 krotnie po 50 euro w promocji XLM...
Co tam trzeba było zrobić?...Przez task mam na myśli coś więcej niż rejestracja gdzieś.

Nic w Twoim rozumieniu, w promocji na Guardzie i Blockchain.com, wystarczyło mieć konto i kliknąć airdropa.

Na Coinbase, trzeba było mieć konto, obejrzeć 4 krótkie filmy o XML i odpowiedzieć na proste pytania w quizie na temat XML.

Można dostać dużo więcej monet takich jak DAI, BAT, ZEC, i jeszcze jakieś. Każda po 20, 30 lub 50$, ta promocja chyba nadal trwa dla niektórych monet, trzeba wejść w zakładkę EARNINGS na Coinbase.

A w tym aktualnym airdropie trzeba:

Jak to zrobić najszybciej?

1- pobierasz apkę na telefon
2- rejestrujesz się nr. telefonu
3- wchodzisz w hamburger/your account/ set password (nie jest to konieczne ale kiedyś na pewno się to przyda)
4- hamburger/devices/add a device or paper key/ create a paper key
5- powtarzasz pkt. 4 by stworzyć drugi paper key (zapasowy? nie wiem... bez drugiego mi nie przeszło)
6- klikasz na join airdrop co przekierowuje cię do stworzenia portfela XLM a następnie do miejsca w którym możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do airdropa i jeśli tak (a na pewno tak jeśli wykonane zostały powyższe kroki) to klikasz na join airdrop i gotowe.

Można też na komputerze, jeżeli nie masz telefonu lub nie chcesz.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 24, 2019, 06:18:27 AM
#53
Nie, nigdy żadnych tasków do giveawayów i airdropów XLM jak i XRP chyba nie było.

A tu się mylisz, ja dostałem 4 krotnie po 50 euro w promocji XLM. Pierwsza promocja to była na Blockchain.com, druga na Coinbase, trzecia w portfelu Guarda a czwarta czy raczej pierwsza to był airdrop, który sprzedałem za właśnie 50 euro. No i teraz to.

Co tam trzeba było zrobić? Kiedyś (2017) dużo więcej miałem z XLM za nicnierobienie. Przez task mam na myśli coś więcej niż rejestracja gdzieś.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 24, 2019, 06:02:19 AM
#52
Nie, nigdy żadnych tasków do giveawayów i airdropów XLM jak i XRP chyba nie było.

A tu się mylisz, ja dostałem 4 krotnie po 50 euro w promocji XLM. Pierwsza promocja to była na Blockchain.com, druga na Coinbase, trzecia w portfelu Guarda a czwarta czy raczej pierwsza to był airdrop, który sprzedałem za właśnie 50 euro. No i teraz to.

To chyba nie jest pierwsza runda z tego, co czytam.

Dokładnie nie wiem, która ale było już parę dystrybucji i im dłużej czekasz tym mniej dostaniesz, bo zmniejsza się ilość przy każdej kolejnej rejestracji.

Ja sam próbowałem kilka tygodni temu po raz pierwszy i już jakiś czas była aktywna.

Nie mam danych o poprzednich dystrybucjach.

...Wiecie, czy to jest dożywotnie uczestnictwo, czy trzeba w między czasie jakieś taski wykonywać?

Z tego co wiem trzeba się tylko zarejestrować, żeby potem co miesiąc automatycznie otrzymywać ten airdrop.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 24, 2019, 05:44:34 AM
#51
Jestem tylko ciekaw ile wyjdzie na osobę jak się runda zakończy.
To chyba nie jest pierwsza runda z tego, co czytam.

to i tak nie mogłem się zarejestrować do tego airdropu i przepadło mi już parę ładnych rozdań, dodatkowo wysokość wypłaty teraz też jest dużo niższa.

@wwzsocki masz jakies dane dot. wypłat w poprzednich rundach? Możnaby na ich podstawie oszacować obecną wypłatę.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 24, 2019, 05:40:13 AM
#50
Wiecie, czy to jest dożywotnie uczestnictwo, czy trzeba w między czasie jakieś taski wykonywać?

Nie, nigdy żadnych tasków do giveawayów i airdropów XLM jak i XRP chyba nie było.

Jestem tylko ciekaw ile wyjdzie na osobę jak się runda zakończy.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 24, 2019, 05:22:50 AM
#49
...@wwzsocki od kiedy tak chętnie instalujesz apki ?Smiley...

...można użyć komputera, nie musi być specjalnie telefon.

 Grin Cheesy Wink Cheesy Grin  


Komputera też lepiej nie zasyfić sobie Smiley Oczywiście są wirtualne maszyny, ale osobiście nie znam się na tyle by mieć pewność, że jakieś rozwiązanie uchroni mnie w 100%.


Chociaż bym chciał, to na mojej cegle nic się nie da uruchomić.

Dalej się rozglądam za nowym telefonem. Jak możecie mi polecić jakiś dobry i bezpieczny telefon androida, to by było fajnie.


Chyba wszystkie telefony z androidem cechują się zbliżonym bezpieczeństwem. Ja tam od lat kupuję xiaomi. Chyba najlepsza relacja ceny do jakości.
Dziś zarejestrowałem się do airdropa. Troszkę to zajęło bo błądziłem po rejestracjach różnych serwisów niepotrzebnie. Jak to zrobić najszybciej?

1- pobierasz apkę na telefon
2- rejestrujesz się nr. telefonu
3- wchodzisz w hamburger/your account/ set password (nie jest to konieczne ale kiedyś na pewno się to przyda)
4- hamburger/devices/add a device or paper key/ create a paper key
5- powtarzasz pkt. 4 by stworzyć drugi paper key (zapasowy? nie wiem... bez drugiego mi nie przeszło)
6- klikasz na join airdrop co przekierowuje cię do stworzenia portfela XLM a następnie do miejsca w którym możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do airdropa i jeśli tak (a na pewno tak jeśli wykonane zostały powyższe kroki) to klikasz na join airdrop i gotowe.

Wiecie, czy to jest dożywotnie uczestnictwo, czy trzeba w między czasie jakieś taski wykonywać?
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 23, 2019, 01:33:14 PM
#48
...@wwzsocki od kiedy tak chętnie instalujesz apki ?Smiley...

...można użyć komputera, nie musi być specjalnie telefon.

 Grin Cheesy Wink Cheesy Grin  

Chociaż bym chciał, to na mojej cegle nic się nie da uruchomić.

Dalej się rozglądam za nowym telefonem. Jak możecie mi polecić jakiś dobry i bezpieczny telefon androida, to by było fajnie.

...Weryfikacja nr. telefonu w niektórych kwestiach (np tłumaczenie się z dochodów jak skarbówka zażąda danych od keybase) może być równoznaczna z pełnym KYC?...

Ja na szczęście do wszystkich takich apek, gierek, itd. gdzie trzeba podać numer telefonu, mam drugą kartę (na szczęście cegła ma 2 sloty  Wink) prepaid od lat i właśnie jej używam.

Powiem szczerze, że mam ją włączoną cały czas i nie mam problemu z jakimiś niechcianymi telefonami, powiem więcej, jeszcze nigdy, nikt nie zadzwonił ani nie dostałem, żadnego smsa, którego nie powinienem.

...Mamy w końcu od paru lat obowiązek rejestracji każdego numeru telefonu...

Pierwsze słyszę, na szczęście tu gdzie mieszkam tego nie ma. Gdzie trzeba zarejestrować taki numer? (wystarczy podać w skarbówce  Smiley)
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 23, 2019, 01:29:20 PM
#47
XLM od dawna robi różne airdropy, podobnie jak XRP dawniej. Keybase nie jest też 'firmą krzak', ich produkt jest znany w niektórych kręgach.

Co do numerów telefonu: http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenia/?std=1&keyword=karty+sim
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 23, 2019, 01:21:52 PM
#46
Pierwsze o tym słyszę. Zarówno o airdropie jak i o firmie. Jest to godne zaufania? @wwzsocki od kiedy tak chętnie instalujesz apki ?Smiley Jak gadaliśmy w kwestii innych promocji, to mówiłeś, że stronisz od tego na kilometr Smiley

Jak patrzyłem to wychodzi 52$ = 210 zł na rundę - zdecydowanie warte zainteresowania. Jeśli runda trwa miesiąc (a zapewne trwa) to wszystko się zgadza ze słowami Flangler (btw. Witam i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej)

Weryfikacja nr. telefonu w niektórych kwestiach (np tłumaczenie się z dochodów jak skarbówka zażąda danych od keybase) może być równoznaczna z pełnym KYC? Mamy w końcu od paru lat obowiązek rejestracji każdego numeru telefonu. Czyli jak ktoś ma nasz nr. tel to ma pełne dane kim jesteśmy.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 23, 2019, 12:29:58 PM
#45
Keybase w współpracy z Stellar (XLM) rozdaje około 200 zł  co miesiąc w XLM na portfel wbudowany w ich apce...

Dzięki bardzo, ze się podzieliłeś tą wiadomością i dokładnymi detalami, jeżeli chodzi o airdrop, bo ja już wiedziałem o nim od jakiegoś czasu, ale tak jak napisałeś pomimo tego, że miałem konto założone przed wymaganą datą i konto na Githubie, już od lat, to i tak nie mogłem się zarejestrować do tego airdropu i przepadło mi już parę ładnych rozdań, dodatkowo wysokość wypłaty teraz też jest dużo niższa.

Zacząłem czytać Twój post i już miałem pisać komentarz, że to nie tak chop z tym airdropem, kiedy doczytałem, że już to naprawili wszystkie błędy, z którymi się borykałem, jakiś czas temu. Miałem cichą nadzieję, że zarejestrowało mnie wtedy, jak próbowałem parę tygodni temu, ale niestety nie. Pomimo, że wszystko miałem wypełnione i tak musiałem podać i potwierdzić numer telefonu tym razem, bo mój kraj niestety jest na liście do weryfikacji telefonicznej. Szkoda, bo przepadło dużo kasy przez hakerów, jak zawsze.

Dodam tylko, że warto z tego skorzystać, bo rejestracja i załadowanie apki trwa kilka minut i można użyć komputera, nie musi być specjalnie telefon.

member
Activity: 963
Merit: 57
October 23, 2019, 10:36:19 AM
#44
Znacie jakieś serwisy jak coinbase czy blockchain gdzie też można dostać? kryptowaluty za darmo
Keybase w współpracy z Stellar (XLM) rozdaje około 200 zł  co miesiąc w XLM na portfel wbudowany w ich apce.
Konto trzeba mieć założone przed 2019-09-09 ale można też podpiąć konto z Github. https://keybase.io/a/i/r/d/r/o/p/spacedrop2019
Co dziwne ze względu na jakiś atak hakerski nie można było wcześniej podpiąć konta Github, ale posprawdzali numery telefoniczne i okazało, że atak nie był z Polski, więc  można dołączać, a i nie trzeba wysyłać żadnych skanów dowodów.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 18, 2019, 05:41:57 AM
#43
Za to ja mam dla was nie lada gratkę.
Konkurs od binance: Launchpad Project Promotion Round 4 Promocja B (Promotion B: Play CelerX Games and Win $50,000 in BNB).

Binance by celebrować 2 urodziny przyszykował konkursy pod każde swoje IEO. Obecnie konkurs dotyczy waluty Celer i promocji ich portfela/platformy do gier. Interesuje nas promocja B czyli pobierz portfel, graj w nasze gry, zdobywaj punkty za uczestnictwo i wygrywaj nagrody:

Quote
1st: $3,000 in BNB

2nd: $2,000 in BNB

3rd: $1,000 in BNB

4th to 50th: equally split $10,000 in BNB

51st to 200th: equally split $10,000 in BNB

201st to 1000th: equally split $24,000 in BNB

Eeeee konkurs to może nie wygram ... możecie pomyśleć. Tylko mamy już 4 dzień promocji, zostały 3, a w konkursie jest obecnie 970 osób. Czyli ostatni poziom cenowy zbierze każdy kto tylko spróbuje. Po zagraniu 5 gierek z randomami zajmujemy już bezpieczne 800 miejsce i zbieramy 24000/799=30$.
20 000 pkt potrzeba obecnie na top 200 i 10000/149=67$.
Ile to jest 20 000 pkt? Algorytm jest prosty:

Quote
Participation Score = (your unique opponents number)² * total number of ETH or CELR games you played.
Wiec przy założeniu, że nie dobierze nam 2 razy tego samego gracza (gra mało osób więc zalecam grać po razie o różnych porach) na 20 000 pkt wystarczy 27 gier. Każda zajmuje od 1-5 min.

Gdzie jest haczyk?

By wziąć udział w promocji należy pobrać portfel celer i wprowadzić w nim swój ref-code z platwormy binance. Wpłacić tam ETH w ilości minimum 0.05 ETH + 0.005 ETH na fee niezbędne do przeniesienia ETH na 2 warstwę na której już nie ponosimy żadnych opłat lub 500 celer + 0.005 ETH na fee (0.002 powinno starczyć, ale dla pewności lepiej więcej, bo mają strasznie wysoko gwei ustawione, a niepowodzenie transakcji bywa strasznie upierdliwe, bo transakcja będzie wisiała, a nie wyskoczy error dotyczący braku środków). Czyli "zainwestować w konkurs" trzeba minimum 5$. Wpłacenie 5$ by wypłacić po tygodniu 30$ to jednak nie haczyk. Haczyk tkwi w tym w jakie gry i na jakich zasadach przyjdzie na grać.

Są to gry wymagające pewnych umiejętności, a gra się o prawdziwe pieniądze. Czyli rozpoczynasz grę 1vs1 z innym graczem, każdy stawia na stole 100 celer lub 0.005 eth (78 centów albo 90 centów) i wygrany zbiera całość. Dostępne gry to:

1-gomoku - stara Chińska gra. Coś w rodzaju kółka i krzyżyka tylko na planszy 15x15. Jak nie graliście wcześniej, to odradzam. Widać gołym okiem, że spora część przeciwników gra algorytmicznie (np. korzystają z takiej strony i wykonują te ruchy co komputer). Zalecam potrenować wcześniej na kurniku, bo da się ich ograć, bo pewnych zagrań proste algorytmy nie ogarną ale wymaga to wprawy albo zwalczać ogień ogniem. No i przed pierwszym ruchem polecam sprawdzić z kim się gra https://celerx.app/rank i jak z kimś powyżej 1 mln punktów to po prostu spasować (nie ruszyć się przez 30 s). Jeśli nie wykonany był ani 1 ruch, to aplikacja uzna, że gra nam się nie załadowała i orzeka remis (co ciekawe taka gierka też liczy się do konkursu i widać, że niektórzy tego nadużywają. Nie polecam jednak iść w ich ślady, by się potem nie okazało, że deweloperzy pomyślą i zbanowani z konkursu zostaną wszyscy powyżej x% remisów).

2- kotki - to gierka na refleks. Zalecam pograć ze znajomym kilka gierek by mózg wypracował sobie odpowiednie reakcje aż do momentu w którym przeciętna nasza gra przekroczy 100 pkt. To wystarczy by wygrywać ponad 50% gier, czyli wychodzić na całym biznesie na plus jednocześnie nabijając sobie szybko gierki. W tej grze jednak nie działa mechanizm z remisami. Nie załadowała ci się gra, to przegrałeś.

A propos gry ze znajomym, to polecam zagrać ze znajomym kilka-kilkanaście gierek by potrenować i nabić sobie punkty za liczbę gier. Wystarczy zeskanować kod QR znajomego by rozpocząć z nim gierkę.  Należy jednak pamiętać, że we wzorze liczącym punkty liczba gier z 1 przeciwnikiem to wykres liniowy. Dopiera liczba unikalnych przeciwników dodaje kwadratowość.

Przy użyciu wszystkich opisanych trików z 10$ wrzuconych w grę mam obecnie 13$ (wrzuciłem i ETH i CELER by móc grać w przeciwnikami na obu walutach - szybciej nabijać liczbę unikatowych graczy) i punkty wystarczające na top 50 - czyli 10 000/46 = 217$. Oraz na drugim koncie, którym gra żona i z którym rozegrałem masę gier top 200.

Albo po prostu możecie to olać, wpłacić 5$, zagrać 5 gier, wszystkie przegrać, zając miejsce top 800 i otrzymać 30$ w BNB.

Dokładny opis:

https://celerx.app/campaign
hero member
Activity: 714
Merit: 611
August 17, 2019, 06:34:25 PM
#42
Może przeliczali po cenie ICO ...

Masz zupełną rację właśnie dokładnie sprawdziłem i wychodzi na to, że podana jest cena z ICO.


Kiedy słyszę o przeliczeniu po cenie ICO od razu przypominają mi się dziesiątki boutny zgodnie z którymi po cenie ICO powinienem mieć na koncie kilkadziesiąt tysięcy dolarów  Grin Grin Grin


...
... idea inwestycji w zakup 2 m^2 wieżowca w dubaju bez wychodzenia z domu przy użyciu bitcoina i zbieranie corocznej dywidendy wydaje się przełomowa...

Od początku mi się tak wydawało i nawet experci potwierdzają, że real estate jest sektorem, w którym technologia blockchain i kryptowaluty będą rewolucyjne.
...

Całkowicie się zgadzam pomysł i możliwości rewolucyjne czy jednak znajdą wystarczająco duże zainteresowanie - wszystko przed nami zobaczymy czy chwyci....


...
Podczas bańki 2017 cena tokenu ATL podskoczyła do 2 USD bez produktu, zaraz po ICO (tylko white paper).
...

Akurat cen z bańki w 2017 nie traktowałbym jako żaden wyznacznik... wtedy wszystko leciało w górę jak potłuczone bez względu czy był gotowy projekt czy tylko whitepaper... wtedy często nawet light paper często wystarczał... Dzisiaj wiele projektów które spadły od 95-98% nawet pomimo wprowadzenia gotowego produktu nie daje rady odrobić nawet połowy strat więc nie traktujmy tego jako jakiejkolwiek ceny odniesienia.

Niemniej uważam że to super propozycja dla małego inwestora - tuzy z wielką kasą i tak będą wolały nabywać "kompletne" nieruchomości nawet jeżeli wyjdzie im to trochę drożej. Innymi słowami projekt raczej skierowany do mniejszych inwestorów którzy dostrzegą jego zalety nad standardowymi funduszami inwestycyjnymi inwestującymi w nieruchomości w konkretnej części świata. Według mnie oczywiście ma szanse poszybować ale ani mniejsze ani większe niż tysiące innych projektów.

Niemniej jednak proponuję bardziej dogłębny research przed wrzucaniem propozycji dla innych szczególnie wymagających przeprowadzenia KYC w tym temacie...


legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 16, 2019, 02:00:13 PM
#41
Może przeliczali po cenie ICO ...

Masz zupełną rację właśnie dokładnie sprawdziłem i wychodzi na to, że podana jest cena z ICO.

... idea inwestycji w zakup 2 m^2 wieżowca w dubaju bez wychodzenia z domu przy użyciu bitcoina i zbieranie corocznej dywidendy wydaje się przełomowa...

Od początku mi się tak wydawało i nawet experci potwierdzają, że real estate jest sektorem, w którym technologia blockchain i kryptowaluty będą rewolucyjne.

...Cena na seucirty tokenach zależy obecnie od popytu i podarzy bezpośrednio na tokenenie (wynikająca z jego użyteczności), bo żadna poważna giełda (typu binance) póki co nie bierze się za tego rodzaju papiery z uwagi na komplikacje prawne, więc na tokenach praktycznie brak spekulantów. Nikt więc nie włoży w token kilku milionów pompując cenę przed newsem by porwać za sobą tłumy inwestorów. Oznacza to, że jest to póki co zupełnie inna inwestycja z zupełnie innym profilem inwestora. W krypto patrzysz na to jaki jest hype, jaka potencjalna przyszłość, jakie giełdy to listują. Tu trzeba moim zdaniem twardo spojrzeć na token sam w sobie i zobaczyć, czy faktycznie jest on silny fundamentalnie - czy ma dobry model biznesowy. Czy licencja o której mówisz spowoduje, że cena tokena urośnie? Bo jeśli token jest tylko opcją do inwestycji w przykładowe nieruchomości na platformie obok USD BTC i ETH, to jego wartość zawsze będzie zbliżona do 0, bo nie napompują jej spekulanci a inwestorzy korzystający z produktu mogą wybrać bardziej konwencjonalne sposoby omijając token...

Zgadzam się z w 100%. Właśnie z tych powodów trzymam kilka różnych tokenów z różnych sektorów. W real estate mam kilka ale najbardziej liczę na Atlant i MPG, ponieważ nie owijają w bawełnę i otwarcie mówią, że najpierw chcą mieć wszystkie licencje, żeby zacząć marketing i wejśc na giełdy. Jest produkt ale ciągle jako demo, bez licencji nic nie można zrobić, bo to security tokeny i potrzeba kilku różnych pozwoleń i licencji, szczególnie, że to ma być jednocześnie giełda krypto i security tokenów. Czegoś takiego jeszcze nie było i jak wypali, to powinien być strzał w dziesiątkę.

Pomimo różnych problemów (bounty, 1 ETH za KYC i whitelist), pozostają jak dla mnie liderem. Aktualnie bounty już jest w pełni wypłacone i mają nową stronę, która wygląda naprawdę profesjonalnie, można tam zobaczyć wszystkie produkty w wersji demo, czyli giełdy (zwykła i security tokenów), sprzedaż nieruchomości oraz wynajem (AIrBnB killer). Według ostatnich wiadomości wynajem jest praktycznie gotowy i niedługo będzie działał. To duża szansa dla projektu Atlant, żeby zdobyć rozgłos, jeszcze zanim dostaną licencję na handel.

Podczas bańki 2017 cena tokenu ATL podskoczyła do 2 USD bez produktu, zaraz po ICO (tylko white paper). Strach pomyśleć jak wysoko może dojść cena, kiedy będą mogli legalnie sprzedawać nieruchomości przez internet, dodatkowo oferując możliwości inwestycji i otrzymywania dywidend z wynajmu, sprzedaży, itd. A to tylko początek, bo do tego są jeszcze specjalne nody, które będą się zajmowały różnymi sprawami (dysputy, uwierzytelniania, dokumenty, obsługa, marketing, itd.), za które też będą otrzymywać tokeny ATL. Projekt Atlant jest wyjątkowy, porównywałem go do innych z tego sektoru ale żaden nie jest tak ambitny.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 16, 2019, 11:18:19 AM
#40
Może przeliczali po cenie ICO ...

Z tymi security tokenami to różnie bywa. Długo byłem przekonany, że na nich może oprzeć się kolejna bańka. W końcu ta idea inwestycji w zakup 2 m^2 wieżowca w dubaju bez wychodzenia z domu przy użyciu bitcoina i zbieranie corocznej dywidendy wydaje się przełomowa zarówno z punktu widzenia inwestora dającego kapitał jak i wykonawcy pozyskującego kapitał. Pomimo tego jestem obecnie bardzo sceptyczny w temacie tego, czy warto lokować kapitał z bitcoina w tego typu tokeny.

Cena na seucirty tokenach zależy obecnie od popytu i podarzy bezpośrednio na tokenenie (wynikająca z jego użyteczności), bo żadna poważna giełda (typu binance) póki co nie bierze się za tego rodzaju papiery z uwagi na komplikacje prawne, więc na tokenach praktycznie brak spekulantów. Nikt więc nie włoży w token kilku milionów pompując cenę przed newsem by porwać za sobą tłumy inwestorów. Oznacza to, że jest to póki co zupełnie inna inwestycja z zupełnie innym profilem inwestora. W krypto patrzysz na to jaki jest hype, jaka potencjalna przyszłość, jakie giełdy to listują. Tu trzeba moim zdaniem twardo spojrzeć na token sam w sobie i zobaczyć, czy faktycznie jest on silny fundamentalnie - czy ma dobry model biznesowy. Czy licencja o której mówisz spowoduje, że cena tokena urośnie? Bo jeśli token jest tylko opcją do inwestycji w przykładowe nieruchomości na platformie obok USD BTC i ETH, to jego wartość zawsze będzie zbliżona do 0, bo nie napompują jej spekulanci a inwestorzy korzystający z produktu mogą wybrać bardziej konwencjonalne sposoby omijając token. Trzeba się zastanowić jaki kapitał postanowi skorzystać w obecnej sytuacji (bańka na wszystkim od nieruchomości po akcje) z opcji takiej inwestycji i jak bardzo wpłynie na cenę?

Zwłaszcza, że upatruję zbliżającą się bańkę na bitcoinie jako kontra do kryzysu finansowego i błędnej nadziei rynku w to, że bitcoin będzie safe-haven, która rozwieje się w okolicach 100k-200k zakończeniem kolejnej bańki (ale się rozmarzyłem Smiley ). Więc moim zdaniem na rynku pora na panikę, pompę, ogromne emocje. Czyli bitcoin wydaje się tym, co powinno się obecnie trzymać większościowo w portfelu, bo przy tym scenariuszu giełdy będą się bardziej skupiały na utrzymaniu płynności przetwarzania transakcji niż na prawodawstwie trudnych papierów o niskich wolumenach. Dopiero po zrealizowaniu tego scenariusza i pęknięciu bańki giełdy będą mogły odetchnąć by szukać nowego produktu dla swoich inwestorów przy przetrwać okres suszy. Ewentualnie wtedy mogą rozkwitnąć security tokeny.
Właśnie ... zbliżający się kryzys. To tym bardziej redukuję liczbę potencjalnych użytkowników takiej platformy.
Pages:
Jump to: