Pages:
Author

Topic: GPU RIGS Δημιουργία (0-100) - page 10. (Read 80881 times)

full member
Activity: 213
Merit: 100
December 05, 2017, 06:16:48 PM
εχω παρα πολλες αποσυνδέσεις στο fergetop pool. υπάρχει αλλος που να εχει παρόμοια εμπειρία?
λειτουργικο ethOS

Ναι κι εγώ το ίδιο, με Windows. Αναγκάστηκα να αλλάξω pool.
member
Activity: 98
Merit: 10
December 05, 2017, 04:44:34 PM
εχω παρα πολλες αποσυνδέσεις στο fergetop pool. υπάρχει αλλος που να εχει παρόμοια εμπειρία?
λειτουργικο ethOS
full member
Activity: 202
Merit: 100
December 05, 2017, 03:00:09 PM
θα ελεγα να φτιαξουμε και ενα topic για το zero στο ελληνικο forum
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 05, 2017, 07:52:15 AM
Ελατε να πείτε ενα γεια

Είναι ακόμα under construction αλλά απο κάπου πρέπει να ξεκινήσεις


https://bitcointalksearch.org/topic/m.25778530

DM
full member
Activity: 202
Merit: 100
December 05, 2017, 05:29:54 AM
newbie
Activity: 15
Merit: 0
December 05, 2017, 05:07:39 AM
Παιδιά καλημέρα... Υπάρχει κάποιο guide καθαρά για trading όχι mining. Μιλάω για τεχνικά πράγματα όχι συμβουλές σε τι να επενδύσεις κλπ. Πχ τι apps, προγράμματα wallets κλπ πρέπει να κατεβάσεις , πως βάζεις ένα αρχικό ποσό χρημάτων για να ξεκινήσεις το trading, εξήγηση ορολογιών που χρησιμοποιούνται (αν και αυτά μπορώ να τα βρω οταν τα βλεπω στο google) κλπ . Θέλω απλά τα βασικά για το ξεκίνημα και μετά ψάχνω στο google

Καλημέρα.. Ρωτάς σε εντελώς άσχετο νήμα και subforum.. Εδώ είναι για GPU mining rigs. Πήγαινε στο κυρίως subforum Ελληνικά και δες μήπως βρεις εκεί κάτι σχετικό

Έχεις δίκιο Man, άλλο ήθελα να ρωτήσω και στον χαμό των tabs έμπλεξα τα μπούτια μου... Με bold η ερώτηση. Τα υπόλοιπα είναι σαλτσες/λεπτομέρειές που ίσως βοηθήσουν στην απάντηση της ερώτησης

Η ερώτηση είχε να κάνει με single gpu mining και spikes ,σε pc που χρησιμοποιείται παράλληλα και για άλλες δουλειές πχ γραφείου,gaming κλπ.

 Έχω μια rx580 strix rog 8gb (την βρήκε 220 ευρω ο αδελφος μου Φιλανδια και μου την έστειλε) για το gaming pc που θα στήσω. Μέχρι να το στήσω την εβαλα στο pc του συνεργείου να την δοκιμάσω. Οπότε είπα να δοκιμάσω και mining. Στο whattomine έβγαζε, για την συγκεκριμένη κάρτα, το ETN σαν καλύτερη επιλογή με διαφορά, οπότε βρήκα στο Youtube ενα mini guide για cryptonigh/etn και το ξεκίνησα. https://www.youtube.com/watch?v=Sp_8GfpRxpc

Δουλεύει, όχι optimum μιας και ακόμα ψάχνω το θέμα gpu tweak/settings ,(γράφει στο what τι settings οπότε μένει να δω πως γίνεται για να το ρυθμίσω)

Αυτό που με απασχολεί είναι τα spikes.Συγκεκριμένα,ανά 2-3 sec πρπ freezarει. Πχ Πληκτρολογώ εδώ και όταν κάνει το spike δε φαίνεται τπτ για 1-2 sec και εμφανίζει ότι έχω γράψει μετά το πέρας του. Αυτό συμβαίνει με το που ανοίξω τον Claymore (CRyptoNote 10.2) . Είναι φυσιολογικό να έχω τόσο έντονα spikes ακόμα και αν το μονο που δουλεύει ειναι το claymore;;;;Επειδή έχω διαβάσει κόσμο να λέει ότι κάνει mining ενώ παράλληλα παίζει games και δεν έχει ιδιαίτερο θέμα. Το σύστημα είναι σε default ρυθμίσεις. Το pc φοράει εναν i3-7100 , 8 gb ram την παραπάνω GPU σε μια gigabyte Β250M windows 7 και VDSL 30 cosmote.

Το claymore δείχνει 350h/s  , 70ms ping Και θερμοκρασία 50-54 βαθμούς.  Επίσης, πόσο αξιόπιστο είναι το GPU-Z στην ένδειξη κατανάλωσης της GPU;; Πιο πολύ για να χω ένα μπούσουλα, στο πρόγραμμα να πάρω kill-a-watt
hero member
Activity: 771
Merit: 528
December 04, 2017, 08:07:57 PM
Παιδιά καλημέρα... Υπάρχει κάποιο guide καθαρά για trading όχι mining. Μιλάω για τεχνικά πράγματα όχι συμβουλές σε τι να επενδύσεις κλπ. Πχ τι apps, προγράμματα wallets κλπ πρέπει να κατεβάσεις , πως βάζεις ένα αρχικό ποσό χρημάτων για να ξεκινήσεις το trading, εξήγηση ορολογιών που χρησιμοποιούνται (αν και αυτά μπορώ να τα βρω οταν τα βλεπω στο google) κλπ . Θέλω απλά τα βασικά για το ξεκίνημα και μετά ψάχνω στο google

Καλημέρα.. Ρωτάς σε εντελώς άσχετο νήμα και subforum.. Εδώ είναι για GPU mining rigs. Πήγαινε στο κυρίως subforum Ελληνικά και δες μήπως βρεις εκεί κάτι σχετικό
newbie
Activity: 15
Merit: 0
December 04, 2017, 02:58:40 AM
Παιδιά καλημέρα... Υπάρχει κάποιο guide καθαρά για trading όχι mining. Μιλάω για τεχνικά πράγματα όχι συμβουλές σε τι να επενδύσεις κλπ. Πχ τι apps, προγράμματα wallets κλπ πρέπει να κατεβάσεις , πως βάζεις ένα αρχικό ποσό χρημάτων για να ξεκινήσεις το trading, εξήγηση ορολογιών που χρησιμοποιούνται (αν και αυτά μπορώ να τα βρω οταν τα βλεπω στο google) κλπ . Θέλω απλά τα βασικά για το ξεκίνημα και μετά ψάχνω στο google
full member
Activity: 213
Merit: 100
December 03, 2017, 10:53:46 AM
Δεν νομίζω να έχετε παράπονο!!!!

Τιμή ΖΕΡΟ οταν πόσταρα να κρατήσετε 2100 satoshi
Τιμή ΖΕΡΟ σήμερα 4300 satoshi

100% όχι κ ασχημα για 2 μέρες

Και δεν έχετε δεί ακόμα τιποτα...


Το παραπάνω δεν είναι παρότρυνση για αγορά just stating facts



Δεν ξαναπάμε την τιμή στα 2000 satoshi για μια μερούλα να προλάβουμε να αγοράσουμε κι εμείς μερικά zero, και μετά ας πάει και στον Όλυμπο;  Grin Grin
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 02, 2017, 04:55:13 PM
γεια σας. θα ηθελα μια πληροφορια πως υπολογιζουμαι τι τροφοδοτικο πρεπει να παρουμε πχ για 1070ti τι θα χρειαζομασταν αν ειχαμε 6 τετοιες?
και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει πως το υπολογιζουμαι αν μπορουμε να βαλουμε μετα παραπανο καρτες στο ιδιο τροφοδοτικο.

ευχαριστω.

Υπολόγισε κάθε κάρτα 1070τι στα 130-140 watt
επίσης το σύστημα σου θα καίει περίπου 100 watt μόνο του
Οπότε τώρα είναι εύκολο να υπολογίσεις Smiley

ΑΑ
Ενα τροφοδοτικό 1300 δεν σημαίνει  ότι σηκώνει 1300
θα υπολογίζεις περίπου 90-95% απο το max
newbie
Activity: 37
Merit: 0
December 02, 2017, 12:13:49 PM
γεια σας. θα ηθελα μια πληροφορια πως υπολογιζουμαι τι τροφοδοτικο πρεπει να παρουμε πχ για 1070ti τι θα χρειαζομασταν αν ειχαμε 6 τετοιες?
και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει πως το υπολογιζουμαι αν μπορουμε να βαλουμε μετα παραπανο καρτες στο ιδιο τροφοδοτικο.

ευχαριστω.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
December 02, 2017, 06:16:24 AM
πολυ ωραια δουλεια ευχαριστω για τις πληροφοριες.για το ζερο υπαρχει καποιο ανταλλακτήριο να αποκτήσουμε και εμεις μερικα που δεν εχουμε την δυνατότητα του mining?

cryptopia  Wink
newbie
Activity: 29
Merit: 0
December 02, 2017, 05:50:29 AM
πολυ ωραια δουλεια ευχαριστω για τις πληροφοριες.για το ζερο υπαρχει καποιο ανταλλακτήριο να αποκτήσουμε και εμεις μερικα που δεν εχουμε την δυνατότητα του mining?
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
November 30, 2017, 05:29:10 PM
Για όσους ενδιαφέρονται για τις εξελίξεις στο ΖΕΡΟ
https://bitcointalksearch.org/topic/ann-zero-fork-of-zcash-with-harder-mining-params-1796036

Σύντομα θα γίνει καινούργια σελίδα με αλλαγές. Θα ενημερώσω σχετικά
full member
Activity: 202
Merit: 100
November 30, 2017, 04:20:09 PM
Δεν νομίζω να έχετε παράπονο!!!!

Τιμή ΖΕΡΟ οταν πόσταρα να κρατήσετε 2100 satoshi
Τιμή ΖΕΡΟ σήμερα 4300 satoshi

100% όχι κ ασχημα για 2 μέρες

Και δεν έχετε δεί ακόμα τιποτα...


Το παραπάνω δεν είναι παρότρυνση για αγορά just stating facts


ωραια πραμματα  Grin Grin
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
November 30, 2017, 02:39:34 PM
Δεν νομίζω να έχετε παράπονο!!!!

Τιμή ΖΕΡΟ οταν πόσταρα να κρατήσετε 2100 satoshi
Τιμή ΖΕΡΟ σήμερα 4300 satoshi

100% όχι κ ασχημα για 2 μέρες

Και δεν έχετε δεί ακόμα τιποτα...


Το παραπάνω δεν είναι παρότρυνση για αγορά just stating facts

full member
Activity: 378
Merit: 126
November 30, 2017, 09:39:20 AM
Τέλεια!
Οδηγίες για σκάψιμο να ανατρέξουμε στα παλαιότερα ποστ δικά σου και των παιδιών ή έχουμε κάτι νέο που κυκολφορεί?
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
November 30, 2017, 07:34:41 AM
Ευχαριστώ παιδιά

Το Windows Wallet δουλεύει τέλεια και είναι πανεύκολο στην εγκατάσταση
το κατεβάζετε απο εδώ:
zero.forgetop.com
εκεί που λέει Windows Wallet

Είναι λίγο μεγάλο το αρχείο
Επίσης όταν κάνετε εγκατάσταση θα το αφήσετε να κάνει synchronize για καμια ώρα σίγουρα μέχρι να φτάσει 100% synch.

Οι Τ -Αddresses είναι για εμφανείς συναλλαγές
Οι Z-Addresses είναι για να μην τις βρίσκει ούτε ο θεός (Ότι συναλλαγή κάνετε με Ζ δεν φαίνεται πουθενά)

Επίσης μεταφέρετε χρήματα μέσα σε 2 λεπτά. Δεν περιμένετε με τις ώρες
sr. member
Activity: 700
Merit: 265
November 30, 2017, 06:10:31 AM
demar
Καλά νέα μπράβο!
Έχω χαθεί λίγο από το mining αλλά θα επανέλθω για να σε στηρίξω και εγώ όσο μπορώ

Καλή συνέχεια και να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις


ConstantinGR,
ανέβηκε ξανά επειδή κυκλοφόρησε ότι ανέλαβε ο Ντεμαρ Wink
full member
Activity: 213
Merit: 100
November 30, 2017, 06:04:18 AM
@ demar: δεν πρόλαβα να πω ότι έκανε βουτιά το profitability και τα πράγματα ήδη αλλάξανε  Grin

@ Andreas1986: δεν έχω λάβει message
Pages:
Jump to: