Pages:
Author

Topic: GPU RIGS Δημιουργία (0-100) - page 9. (Read 80881 times)

newbie
Activity: 10
Merit: 0
December 12, 2017, 07:37:48 AM
jr. member
Activity: 182
Merit: 8
December 11, 2017, 07:55:05 PM
Καλησπερα και απο μενα!
Αρκετο καιρο εδω παρατηρητης αλλα πρωτη φορα γραφω. (μετα απο πρηξιμο του ΟP παλιοτερα μεσω pm) Smiley

Συγχαρητηρια στον demarsac και λοιπους για την ολη βοηθεια που προσφερουν στο φορουμ.
Εχετε βοηθησει αρκετο κοσμο και εχουμε γλυτωσει πολυτιμο χρονο ολο αυτον τον καιρο.

Με την σειρα μου να ζητησω και γω την βοηθεια εδω καποιων οχι τοσο με το hardware κομματι οσο με το software.
Δεν εχω ιδεα απο οτι αναφερετε για ρυθμισεις bios, καρτων, claymore settings, updates κτλ.
Μπορει καποιος να βοηθησει? Η εστω πως ξεκιναμε?

@Demarsac Δεν μπορω να σε κανω copy στο etoro. Αν μπορεις ενημερωσε για την διαδικασια.
@Demarsac Συγχαρητηρια για την εξελιξη στο zero. Ευχομαι να δεις την εξελιξη που φανταζεσαι!

Ευχαριστω!



sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 11, 2017, 01:07:25 PM
Καλησπέρα σε όλους, καινούργιος στην παρέα σας.

Ήθελα να ρωτήσω τον Demarsac από το OP του για τα Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια (μιας και έχει περάσει σχεδόν χρόνος), αν χρησιμοποιείς ακόμα:
1. Ηλεκτρονικό πορτοφόλι (Android: freewallet)
2. Ανταλλακτήριο (Poloniex)
3. Coinbase (για EUR-BTC)

Αν όχι, ποια θα πρότεινες τώρα. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!

1. ΝΑΙ
2. ΝΑΙ
3. ΟΧΙ Πια έχει πολύ μεγάλη προμήθεια (καλύτερα ΚΡΑΚΕΝ που έχει 10 σεντς προμήθεια αλλά θέλει πολύ υπομονή γιατί κολάει)
newbie
Activity: 2
Merit: 0
December 10, 2017, 07:45:28 AM
Καλησπέρα σε όλους, καινούργιος στην παρέα σας.

Ήθελα να ρωτήσω τον Demarsac από το OP του για τα Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια (μιας και έχει περάσει σχεδόν χρόνος), αν χρησιμοποιείς ακόμα:
1. Ηλεκτρονικό πορτοφόλι (Android: freewallet)
2. Ανταλλακτήριο (Poloniex)
3. Coinbase (για EUR-BTC)

Αν όχι, ποια θα πρότεινες τώρα. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
December 08, 2017, 05:39:16 PM
καλη τυχη στο zero μας  Tongue
να υποθεσω οτι θα εισαι στο team οταν φτιαχτει η σελιδα?
ok, Μολις διαβασα το thread εδω Smiley πολλα συγχαρητηρια και πολυ χαιρομαι για την εξελιξη αυτη!
(κατα την περιηγηση στο site καποιες φορες στο tab βλεπω Zerro αντι για Zero)
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 08, 2017, 01:17:23 PM
ZERO site feedback:
Στο specifics (3) επαναλαμβάνεται το "There is a stable supply of 7200 zero per day."
Επίσης στο faq καλό είναι να προσθέσεις το link του ΑΝΝ.

Thanks
Την είχα δώσει την αλλαγή για την διπλή πρόταση αλλά κάπου τους ξέφυγε κ δεν το αλλάξανε...will do

Πολύ καλή ιδέα για το ANN

ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι τι να σου κάνει? Smiley

Μπράβο Δημήτρη
Επειδή βλέπω πολλά ΑΝΝ τον τελευταίο καιρό επέτρεψε μου κάποιες παρατηρήσεις

-πάνω από την φωτό με το ηλιοβασίλεμα πρόσθεσε με μεγάλα γράμματα και ίσως διαφορετικό χρώμα εκτός του μαύρου, την ονομασία (ΖΕΡΟ), το λογότυπο, και τα διαφορα λινκ που το αφορούν, πχ website, telegram, twitter κλπ.


καλη ιδεα, και εικονιδια για καθε λινκ
στις μερες μας το μαρκετινκ και το θεαθηναι ειναι το παν

Θα μπεί γραφικό. Αυτό είναι προσωρινό
full member
Activity: 378
Merit: 126
December 08, 2017, 03:07:10 AM
ZERO site feedback:
Στο specifics (3) επαναλαμβάνεται το "There is a stable supply of 7200 zero per day."
Επίσης στο faq καλό είναι να προσθέσεις το link του ΑΝΝ.

Thanks
Την είχα δώσει την αλλαγή για την διπλή πρόταση αλλά κάπου τους ξέφυγε κ δεν το αλλάξανε...will do

Πολύ καλή ιδέα για το ANN

ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι τι να σου κάνει? Smiley

Μπράβο Δημήτρη
Επειδή βλέπω πολλά ΑΝΝ τον τελευταίο καιρό επέτρεψε μου κάποιες παρατηρήσεις

-πάνω από την φωτό με το ηλιοβασίλεμα πρόσθεσε με μεγάλα γράμματα και ίσως διαφορετικό χρώμα εκτός του μαύρου, την ονομασία (ΖΕΡΟ), το λογότυπο, και τα διαφορα λινκ που το αφορούν, πχ website, telegram, twitter κλπ.


καλη ιδεα, και εικονιδια για καθε λινκ
στις μερες μας το μαρκετινκ και το θεαθηναι ειναι το παν
sr. member
Activity: 700
Merit: 265
December 07, 2017, 12:21:16 PM
ZERO site feedback:
Στο specifics (3) επαναλαμβάνεται το "There is a stable supply of 7200 zero per day."
Επίσης στο faq καλό είναι να προσθέσεις το link του ΑΝΝ.

Thanks
Την είχα δώσει την αλλαγή για την διπλή πρόταση αλλά κάπου τους ξέφυγε κ δεν το αλλάξανε...will do

Πολύ καλή ιδέα για το ANN

ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι τι να σου κάνει? Smiley

Μπράβο Δημήτρη
Επειδή βλέπω πολλά ΑΝΝ τον τελευταίο καιρό επέτρεψε μου κάποιες παρατηρήσεις

-πάνω από την φωτό με το ηλιοβασίλεμα πρόσθεσε με μεγάλα γράμματα και ίσως διαφορετικό χρώμα εκτός του μαύρου, την ονομασία (ΖΕΡΟ), το λογότυπο, και τα διαφορα λινκ που το αφορούν, πχ website, telegram, twitter κλπ.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
December 07, 2017, 10:08:29 AM
Την καλησπέρα μου στους Hackerάδες της πατρίδος!  Grin
Αν και το αρχικό νόημα του thread ψιλοχάθηκε να πω και εγώ 2-3 πράγματα και να ρωτήσω άλλα τόσα.

Είπα να ασχοληθώ και γω με το mining (στα γεράματα XD ). Προσπάθησα να μάθω τι είναι αυτό και πως λειτουργεί. Πιστύω πως κάτι κατάλαβα.
Είμαι νιούφης στο mining. Από ότι έχω καταλάβει το bitcoin είναι άπιαστο οπότε καλύτερα να την ψάξω για altcoin. Μου έκατσε το monero.
Κατέβασα το minergate GUI (ως νιούφης) για να καταλάβω περί τίνος πρόκειται και έβαλα τον i3 μου με μια κάρτα Ge Force 720 να κάνει mining.
Όταν δουλεύανε και τα δυο μαζί είχα 60 H/s με κατανάλλωση 100W (πήρα και μετρητή για την πρίζα). Υπολόγισα ότι μάλλον δεν συμφέρει XD.
Επειδή είχα τους ενδιασμούς μου αν θα το καταλάβω και αν θα δουλέψει πήρα μια φτηνή κάρτα (R7 250) και ξαναδοκίμασα.
Με τον claymore τώρα κάνω mining με 200 H/s στα 95W .. Περίπου ίσα βάρκα ίσα πανιά κόστος-κέρδος...
Μέσα σε μια εβδομάδα περίπου έβγαλα 0.015 monero. περίπου 4€ με την σημερινή τιμή (μείον το ρεύμα ~2€..)...
Αυτά ακόμη βέβαια είναι πριν μεταφερθούν σε κάποιο δικό μου πορτοφόλι.
Έχω κάνει ένα στο mymonero (online πορτοφολι). Έκανα καλά ή είμαι πολύ nooby τελικά; XD.

Ακόμη έχω έναν ενδοιασμό για το πως το ψηφιακό χρήμα θα μετατραπεί σε κανονικό και θα περίμενα να φτάσω κάποιο ποσό, να το "εξαργυρώσω" και αφού κατανοήσω την όλη διαδικασία τότε να πάω σε rig γιατί θέλει και κάποια λεφτά και ο Τσίπρας μας τα πήρε όλα....

Όμως με αυτούς τους ρυθμούς θα πάρει κανένα τρίμηνο!!

Να ρωτήσω λοιπόν εάν κάποιος έχει όντως μετατρέψει από ψηφιακό χρήμα σε "κανονικό".
Οποιαδήποτε συμβουλή πάνω σε αυτά που είπα είναι ευπρόσδεκτη.

Επίσης είδα πως το τροφοδοτικό 1600W κοστίζει κοντά στα 400€ ενώ ο συνδυασμός δύο τροφοδοτικών 850W δεν ξεπερνάει τα 200€.
Κάπου εδώ διάβασα ότι ο συνδυασμός των 2 είναι προβληματικός;
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 07, 2017, 04:06:41 AM
ZERO site feedback:
Στο specifics (3) επαναλαμβάνεται το "There is a stable supply of 7200 zero per day."
Επίσης στο faq καλό είναι να προσθέσεις το link του ΑΝΝ.

Thanks
Την είχα δώσει την αλλαγή για την διπλή πρόταση αλλά κάπου τους ξέφυγε κ δεν το αλλάξανε...will do

Πολύ καλή ιδέα για το ANN

ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι τι να σου κάνει? Smiley
full member
Activity: 213
Merit: 100
December 06, 2017, 07:58:48 PM
ZERO site feedback:
Στο specifics (3) επαναλαμβάνεται το "There is a stable supply of 7200 zero per day."
Επίσης στο faq καλό είναι να προσθέσεις το link του ΑΝΝ.
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 06, 2017, 07:06:07 PM
ZERO WEBSITE

Zero-currency.com
Zero-currency.org
Zero-currency.net


Θέλει δουλειά ακόμα αλλά ήταν επιτακτική ανάγκη να βγεί σήμερα....
full member
Activity: 213
Merit: 100
December 06, 2017, 08:37:41 AM
Αν ο optiminer for Windows σας έχει παιδέψει με τις nvidia, δοκιμάστε το mod που πόσταρα στα ANN του zero  Cool.

To αντιγράφω εδώ:

GUIDE:
HOW TO MOD OPTIMINER 1.2 FOR WINDOWS TO MAKE IT WORK WITH NVIDIA GPUS

1. Download both Optiminer 1.2 for Windows and Optiminer Equihash 2.0 for Linux.
2. Extract both files in two separate folders.
3. Go to the Optiminer 2.0 folder and navigate to the "bin" subfolder. Find the following 8 files named Nvidia_Equihash192_7-base.bin and Nvidia_Equihash192_7-round1.bin, [...] , Nvidia_Equihash192_7-round7.bin.
4. Copy these 8 files and place them in a new folder. Then rename them as follows: Nvidia_base.bin, Nvidia_round1.bin, [...] , Nvidia_round7.bin.
5. Copy the renamed files and go to the Optiminer 1.2 folder and navigate to the "bin" subfolder. Paste there the files you just copied (overwrite the original files found there).
6. Optiminer 1.2 should work fine now. For better compatibility, use --pci-mode 0 in your config (or *.bat) file. Also, if you have a rig with both Nvidia and AMD gpus, I would suggest running one instance of Optiminer for each platform, by using the -c switch.

That's all folks.
I 've tried all sorts of things and spent a lot of time to make the damn thing work, so if it works for you and you 'd like to show your appreciation, send some coins to my ZERO address:

t1Xit7hfbfTW2EPvkVs9xP6AN5bD3Ri9BTE
newbie
Activity: 15
Merit: 0
December 06, 2017, 08:02:29 AM
φιλε επειδη το θεμα εδω ειναι εντελος αλλο απο αυτο που θελεις και ζητας εγω θα σου ξαναπω καλυτερα ασχωλησου με το zero που θα σου ειναι και πιο ευκολο για αρχη και μεχρι να μπεις λιγο στο νοημα...

ουτε προβληματα με spikes θα εχεις ουτε τπτ...και φανταζομαι και βοηθεια εδω απο τον κοσμο

φιλικα

Κανένα θέμα μαν

Ούτως ή άλλως πειραματίζομαι. Επίσης δε πρόσεξα ότι αυτό https://bitcointalksearch.org/topic/m.25778530 είναι καινούργιο νήμα από τον demarsac και όχι το άλλο που έχει φτάσει ήδη 80 σελίδες.
Θα ναι σίγουρα πολύ πιο εύκολο να το παρακολουθήσω!

Θενκς για τις απαντήσεις σου!
full member
Activity: 202
Merit: 100
December 06, 2017, 04:17:46 AM
φιλε επειδη το θεμα εδω ειναι εντελος αλλο απο αυτο που θελεις και ζητας εγω θα σου ξαναπω καλυτερα ασχωλησου με το zero που θα σου ειναι και πιο ευκολο για αρχη και μεχρι να μπεις λιγο στο νοημα...

ουτε προβληματα με spikes θα εχεις ουτε τπτ...και φανταζομαι και βοηθεια εδω απο τον κοσμο

φιλικα



newbie
Activity: 15
Merit: 0
December 06, 2017, 03:53:52 AM
full member
Activity: 202
Merit: 100
December 06, 2017, 03:13:18 AM
καλημερα παιδες...

ναι ειχε ενα θεματακι και χθες..αλλα και το suprnova εχει τυχει να το κανει πολλες φορες
newbie
Activity: 6
Merit: 0
December 06, 2017, 02:54:53 AM
kai egw to idio sto forgetop.para polles aposyndesis apo to pool ana diastimata.pisteua pws exw kati lathos sto setup mou alla opws fenete to exoun kai alla paidia.
hero member
Activity: 771
Merit: 528
December 05, 2017, 10:37:32 PM
Ελατε να πείτε ενα γεια

Είναι ακόμα under construction αλλά απο κάπου πρέπει να ξεκινήσεις


https://bitcointalksearch.org/topic/m.25778530

DM

Ενδιαφέρον.. Θα έλεγα να φτιάξεις ένα ξεχωριστό νήμα γι'αυτό στο Ελληνικό subforum.. Υπάρχει κάποιο white paper? Το transaction speed σε πόσα tx/sec μεταφράζεται; Και γιατί είναι eco-friendly από τη στιγμή που είναι proof of work?
Επίσης στο πινακάκι που έχεις, θα έλεγα ότι ουσιαστικά και το bitcoin έχει founders reward, μια και ο satoshi καθότανε και έκανε mine πενηντάρικα μόνος του.. Cool
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
December 05, 2017, 10:20:52 PM
επιβεβαιωνω κ εγω για το zero.forgetop.com

Ο miner ζηταει work απο το pool το οποιο δεν δινει με αποτελεσμα να κρασαρει. Εγω ετσι το μεταφραζω το μηνυμα.
Αντιθετα στο suprnona μπορει να τρεχει για μερες.

Πολυ καλη η προσπαθεια για το zero στο νεο ANN . θα αφησω κ εγω τους χαιρετισμους μου αλλα θα ηθελα να πω πρωτα εδω στο ελληνικο 2 πραγματα.


Ειναι σημαντικο απο το στιγμη που εγινε νεο ANN να βγει οπωσδηποτε συντομα νεος miner σε windows ωστε να προσελκυσει περισσοτερους χρηστες.
Πρεπει αυτο να γινει αμεσα για να μην χαθει χρονος και χρηστες.
Το Linux κακα τα ψεματα ειναι αρκετα δυσχρηστο για τους περισσοτερους.
Αμα μπουν περισσοτεροι Miners στο παιχνιδι θα ειναι και πιο ευκολο να μπει το νομισμα σε ανταλλακτηρια.

Το pool πρεπει να βελτιωθει στις αποσυνδεσεις. και δεν ξερω το capacity του αλλα να μπορει να διαχειριστει τους καινουργιους που θα ερθουν.

αυτα κατα τη γνωμη μου ειναι ακρως σημαντικα καθως μετα το ANN δεν πρεπει να χαθει πολυτιμος χρονος και το project πεθανει ξανα.

Pages:
Jump to: