Pages:
Author

Topic: GPU RIGS Δημιουργία (0-100) - page 8. (Read 80881 times)

newbie
Activity: 6
Merit: 0
December 18, 2017, 10:51:35 AM
Απλα πιστευα πως η r9 380 4gb gaming θα εβγαζε παραπανω απο 17,3 mh/s (και το overckloking δεν εχει κανενα αποτελεσμα Sad , επειδη εχω την r9 290 tri x 4gb και βγαζει με overckloking 31.7 mh/s
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 18, 2017, 10:42:57 AM
Γεια σας ! Ειμαι καινουριος στο mining, θα ηθελα να μαθω αν to ethereum mining επηρεάζεται απο παλια motherboard/cpu gigabyte 945gm-s2 cpu intel core 2 duo E4600 windows 10
καρτα γραφικων msi r9 380 4gb gaming edition. 17.3 mh/s claymore

ΟΧΙ
Μια χαρά είσαι, ειδικά με την R9 380
Απλά καίει λίγο παραπάνω. Θυμίσου να βάλεις τους Blockchain drivers
newbie
Activity: 6
Merit: 0
December 18, 2017, 10:31:44 AM
Γεια σας ! Ειμαι καινουριος στο mining, θα ηθελα να μαθω αν to ethereum mining επηρεάζεται απο παλια motherboard/cpu gigabyte 945gm-s2 cpu intel core 2 duo E4600 windows 10
καρτα γραφικων msi r9 380 4gb gaming edition. 17.3 mh/s claymore
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 18, 2017, 07:18:15 AM
Να κάνω και εγώ μια ακόμα ερώτηση (είχα κάνει και μια ακόμα στην προ-προηγούμενη σελίδα...)
Ποια η διαφορά μεταξύ του zero και του zcash ως προς το zero knowledge? Χρησιμοποιεί και αυτό SNARKs?
Το zcash έχει trusted setup όπου οργανώθηκε ολόκληρο ceremony για να "πειστεί" η κοινότητα ότι τα "private key" του setup καταστράφηκε (αν δείτε έχει γέλιο, ο todd βάζει φωτιά στον Η/Υ που αγόρασε κ τέτοια!)
Και για όσους δε ξέρουν το trusted setup είναι μια από τις 2 μεγαλύτερες αδυναμίες του zcash (η άλλη είναι η πολυπλοκότητα των zk proofs)

Υ.Γ. Έχουμε βγει off-topic αλλά o demarsac είναι ts έτσι κ αλλιώς οπότε δικό του το παιχνίδι..

Ναι ισχύει και για το ZERO το πανηγύρι που έκανε το Zcash
SNARKS που επίσης έτρεξε και έβαλε και το ΕΤΗ εδώ και κάποιους μήνες σε συνεργασία με τον δημιουργό του ZCASH

Γενικά δεν θα ανησυχούσα καθόλου για το Zcash και τα derivatives του γιατί η ομάδα κρυπτογράφων
πίσω απο το Zcash είναι ότι πιο state of the art υπάρχει στην κρυπτογραφία.
Σε αυτό το κομμάτι όλα τα άλλα νομίσματα (ακόμη και Bitcoin, ETH-μέχρι πρότινως) είναι πολύ πίσω. Άλλο που έχουν επενδύσει σε άλλα πράγματα και έχουν μεγαλύτερη δημοτικότητα

sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 18, 2017, 07:05:52 AM
Ελατε να πείτε ενα γεια

Είναι ακόμα under construction αλλά απο κάπου πρέπει να ξεκινήσεις


https://bitcointalksearch.org/topic/m.25778530

DM

Ενδιαφέρον.. Θα έλεγα να φτιάξεις ένα ξεχωριστό νήμα γι'αυτό στο Ελληνικό subforum.. Υπάρχει κάποιο white paper? Το transaction speed σε πόσα tx/sec μεταφράζεται; Και γιατί είναι eco-friendly από τη στιγμή που είναι proof of work?
Επίσης στο πινακάκι που έχεις, θα έλεγα ότι ουσιαστικά και το bitcoin έχει founders reward, μια και ο satoshi καθότανε και έκανε mine πενηντάρικα μόνος του.. Cool

Ευχαρίστως αλλά δεν υπάρχει χρόνος οπότε αυτή τη στιγμή γίνονται τα πιο σημαντικά ιεραρχικά απο πάνω προς τα κάτω
Όσο περισσότερο κάνει expand το ZERO τόσο πιο δύσκολο είναι να συντηρεί κανείς περισσότερα κανάλια
Αλλά θα γίνει και αυτό όσο η βάση μεγαλώνει και θα αναλαμβάνουν οι ίδιο οι χρήστες τα κανάλια.
Όλα θα γίνουν και το παζλ θα αρχίσει να συμπληρώνεται

Whitepaper δεν υπάρχει γιατί αυτός που το έφτιαξε δεν είχε κάνει.
Θα μπορούσε να φτιαχτεί τώρα αλλά απο την στιγμή που είναι ήδη established και η χρήση του ZERO είναι εμφανής δεν βλέπω την χρηστικότητα

Το ZERO έχει 2X μεγαλύτερο capacity απο το ZCASH και 16X μεγαλύτερο απο το Bitcoin
Μπορεί να "σηκώσει" 8Χ πιο πολλά blocks με 4Χ πιο μεγάλο capacity

Επειδή δεν το έχουμε δεί ακόμα πρακτικά σε τόσο μεγάλους όγκους μπορώ μόνο να σου απαντήσω θεωρητικά
ότι είναι πολύ πιο γρήγορο και efficient απο το Zcash (το Bitcoin απλά κάθεται σε μια γωνία και κλαίει)


Eco-Friendly Επειδή χρησιμοποιεί 25% λιγότερο ρεύμα
και οι κάρτες γραφικών δουλεύουν κατά μέσο όρο 15 βαθμούς κελσίου χαμηλότερη θερμοκρασία
Και οι 2 παράγοντες επηρεάζουν σαφώς το περιβάλλον πολύ λιγότερο

Ισχύει για το Bitcoin ΧΑΧΑ αλλά δεν έχω κάτι official στα χέρια μου για να το θεωρήσω σαν pre-mine
οπότε του έκανα το χατήρι και το άφησα έτσι Smiley  


EDIT: φυσικά οι χρόνοι που δίνω είναι για t-addresses και όχι για Ζ
Εννοείται ότι αν κάποιος κάνει Z-addresses tx's (Shielded/private) ο χρόνος είναι μεγαλύτερος
γιατί εδώ έρχονται τα limitations των PC μας που αργούν να κάνουν κρυπτογράφηση/αποκρυπτογράφηση
hero member
Activity: 771
Merit: 528
December 17, 2017, 11:30:05 PM
Να κάνω και εγώ μια ακόμα ερώτηση (είχα κάνει και μια ακόμα στην προ-προηγούμενη σελίδα...)
Ποια η διαφορά μεταξύ του zero και του zcash ως προς το zero knowledge? Χρησιμοποιεί και αυτό SNARKs?
Το zcash έχει trusted setup όπου οργανώθηκε ολόκληρο ceremony για να "πειστεί" η κοινότητα ότι τα "private key" του setup καταστράφηκε (αν δείτε έχει γέλιο, ο todd βάζει φωτιά στον Η/Υ που αγόρασε κ τέτοια!)
Και για όσους δε ξέρουν το trusted setup είναι μια από τις 2 μεγαλύτερες αδυναμίες του zcash (η άλλη είναι η πολυπλοκότητα των zk proofs)

Υ.Γ. Έχουμε βγει off-topic αλλά o demarsac είναι ts έτσι κ αλλιώς οπότε δικό του το παιχνίδι..
full member
Activity: 213
Merit: 100
December 17, 2017, 09:46:21 PM
full member
Activity: 202
Merit: 100
December 17, 2017, 05:49:29 PM
αφου το ειπε ο ανθρωπος

FROM ZERO TO HERO Cheesy Cheesy

ολα καλα λοιπων
sr. member
Activity: 504
Merit: 272
December 17, 2017, 05:41:09 PM

το zero ειναι καλη περιπτωση φιλε μου


Λοιπόν εγώ έχω αρχίσει και ανησυχώ για το zero, και ποστάρω εδώ γιατί θα το δει ο demar και δε θέλω να ποστάρω στο official zero thread για να μην κάνω καμιά ζημιά.
Το zero λέει στηρίζεται από το community αλλά το μόνο που βλέπω είναι ο demar άντε και ο stefan του zeroforge.
Τουναντίον, βλέπω μεγάλη καθυστέρηση σε πολλά: αρκετοί παραπονιούνταν ότι γράφουν στον demar και δεν παίρνουν απάντηση. Τους περισσότερους δεν τους βλέπω πλέον στο thread.
Roadmap δεν υπάρχει και η αναγνωρισιμότητα του νομίσματος είναι ανύπαρκτη.
Πλέον δεν εμφανίζεται στα search του whattomine (ενώ πριν λίγο καιρό εμφανιζόταν).
Αν το ψάξεις στο Google δεν το βρίσκεις αμέσως.
Και το χειρότερο, η τιμή γίνεται μπαλάκι των bots του cryptopia, τη στιγμή που ένα σωρό άλλα νομίσματα κάνουν τρελά άλματα.

Ελπίζω ειλικρινά να κάνω λάθος...

1) Θα μπορούσες απλά να μου στείλεις pm. Απο τα 10 που μου έχεις στείλει έχεις πάρει απάντηση σε όλα κάνω λάθος??
2) Δεν υπάρχει ούτε ένας που δεν έχει πάρει απάντηση σε pm. Ακόμη και όταν έχω λάβει 20 σε μια μέρα. Καθυστέρηση σε πολλά? Σε τι αναφέρεσαι?
Στο ΖΕΡΟ έχουν γίνει πιο πολλά σε 2 βδομάδες απο ότι σε 8 μήνες
α)Website
b) Block Explorer
c) Windows Wallet
d) 4 Pools
e)Second Exchange
f) Whattomine και Cryptocompare (Πριν δεν ηταν πουθενά)
g) 300%-400% μέση αύξηση τιμής
Αφού ήταν τόσο εύκολα γιατί δεν τα έκανε κανένας τόσο καιρό?
ΕΠΙΣΗΣ έχουν γίνει πράγματα που δεν μπορώ να τα αποκαλύψω λόγω NDA

3) Έχω απαντήσει για το roadmap
4) Υπάρχει κανονικά στο Whattomine στα coins όχι στην κεντρική σελίδα ακόμα
5) Ένα σωρό άλλα νομίσματα? Κανένα απο τα νομίσματα της συνωμοταξίας του ΖΕΡΟ δεν έσπασε τα προηγούμενα υψηλά όπως το ΖΕΡΟ
Μήπως ξέχασες ότι τις τελευταίες μέρες έκανε +400%?Huh
Για να μην αναφέρω ότι το ανέλαβα στα 7 σεντς και τώρα έχει 70 σεντς

Και κάτι τελευταίο...
Όλοι θέλουν να προχωρήσει το ΖΕΡΟ και θέλουν να "βοηθήσουν"
ΑΛΛΑ
Μόλις ζητηθεί βοήθεια εξαφανίζονται γιατί κανένας δεν δουλεύει τσάμπα

Επίσης δεν είναι βοήθεια το να κάθομαι σε μια γωνία και απλά να ζητάω πράγματα να γίνουν επειδή έχω επενδύσει και με καίει

Άν όμως μπεί στο Bittrex (Δεν υπονοώ ότι θα μπεί) και πάει 7$ δεν θα μιλάει κανένας πάλι

Επίσης στον πανίβλακα που έγραψε με ένα ποστάρισμα στο ΖΕΡΟ θα απαντήσω όπως του αρμόζει
full member
Activity: 202
Merit: 100
December 17, 2017, 05:16:49 PM
αν εξαφανιστει ο demar που δε νομιζω,τοτε θα ανυσηχω και εγω...μεχρι τοτε υπομονη

η αληθεια ειναι οτι με ξαφνιαζει το γεγονος οτι εγιναν σημαντικα ποσταρισματα και δεν πηρε θεση ο demar...αλλα ενταξει ανθρωποι ειμαστε μπορει κατι να εχει τυχει
full member
Activity: 213
Merit: 100
December 17, 2017, 03:59:38 PM

το zero ειναι καλη περιπτωση φιλε μου


Λοιπόν εγώ έχω αρχίσει και ανησυχώ για το zero, και ποστάρω εδώ γιατί θα το δει ο demar και δε θέλω να ποστάρω στο official zero thread για να μην κάνω καμιά ζημιά.
Το zero λέει στηρίζεται από το community αλλά το μόνο που βλέπω είναι ο demar άντε και ο stefan του zeroforge.
Τουναντίον, βλέπω μεγάλη καθυστέρηση σε πολλά: αρκετοί παραπονιούνταν ότι γράφουν στον demar και δεν παίρνουν απάντηση. Τους περισσότερους δεν τους βλέπω πλέον στο thread.
Roadmap δεν υπάρχει και η αναγνωρισιμότητα του νομίσματος είναι ανύπαρκτη.
Πλέον δεν εμφανίζεται στα search του whattomine (ενώ πριν λίγο καιρό εμφανιζόταν).
Αν το ψάξεις στο Google δεν το βρίσκεις αμέσως.
Και το χειρότερο, η τιμή γίνεται μπαλάκι των bots του cryptopia, τη στιγμή που ένα σωρό άλλα νομίσματα κάνουν τρελά άλματα.

Ελπίζω ειλικρινά να κάνω λάθος...
newbie
Activity: 15
Merit: 0
December 17, 2017, 08:17:42 AM
theouli οκ με το ethOS δουλεύει το torrent σε ευχάριστο πολύ........
full member
Activity: 202
Merit: 100
December 17, 2017, 06:13:58 AM
ρε παιδια πειτε μου 3 τα ποιο κερδοφορα νομισματα σημερα για μιναρισμα Huh
το zero ειναι καλη περιπτωση φιλε μου

τσεκαρε εδω

https://bitcointalksearch.org/topic/ann-zero-community-takeover-2525344
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
December 16, 2017, 04:29:44 PM
magnet:?xt=urn:btih:AC2C666E0E78F6B1E7EC8CDE9430328B3A16E274

το "εθος" προσπαθω να το κανω τορρεντ.
παραπανω ειναι το magnet λινκ
ελπιζω να δουλευει
jr. member
Activity: 182
Merit: 8
December 16, 2017, 10:18:47 AM
Παιδια κανω δοκιμες με 2 καρτες για τωρα μεχρι να μαθω πως λειτουργει σωστα το ολο συστημα και κατι δεν κανω σωστα μαλλον.

Εχουμε:
win 10
Mητρικη Ζ87 - PRO
cpu G1820
sapphire rx 480 8gb nitro
sapphire rx 580 8gb pulse
8gb ram
ssd 120 gb
evga 750w 80 plus gold

Χρησιμοποιω claymore v10.02 μεχρι να μαθω το ethos που εστειλε o theoulis. Smiley
Οποιος το χρειαστει στελνει ελευθερα να μην πρηζουμε ολοι εναν. Smiley

Hashrates μου δειχνει 22.5 η 580 και 24.7 η 480.

To επομενο βημα προφανως ειναι να πειραξω τα straps μεσω polaris editor φανταζομαι και μετα βλεπουμε για τα undervolt και τα λοιπα που διαβασα.

Η 580 ειναι διαφορετικη απο την 480 στο editor σε σχεση με αυτα που αναφερουμε εδω και γιαυτο ανεβαζω εικονα να μου πει ισως καποιος τι να αλλαξω εαν γνωριζει.


jr. member
Activity: 182
Merit: 8
December 16, 2017, 04:35:56 AM
Ευχαριστω theouli! Smiley
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
December 15, 2017, 03:37:54 PM
Υπαρχει καποιος που μπορει να μου στειλει το ethos παιδια?
εχεις pm
jr. member
Activity: 182
Merit: 8
December 14, 2017, 02:56:07 PM
Υπαρχει καποιος που μπορει να μου στειλει το ethos παιδια?
jr. member
Activity: 182
Merit: 8
December 13, 2017, 05:37:05 AM
Το θέμα με το Kraken είναι ότι βγάζει συνέχεια errorσ και μέχρι να τελειώσουν το update της σελίδας (τέλη Δεκεμβρίου όπως λένε) δεν σε αφήνει να κάνεις ούτε καινούργιο λογαριασμό ..

Eμενα με αφησε προσφατα που εκανα.
Εαν κανεις σοβαρο trading ειναι θεμα με τοσα errors. 
newbie
Activity: 2
Merit: 0
December 12, 2017, 07:40:33 PM
1. ΝΑΙ
2. ΝΑΙ
3. ΟΧΙ Πια έχει πολύ μεγάλη προμήθεια (καλύτερα ΚΡΑΚΕΝ που έχει 10 σεντς προμήθεια αλλά θέλει πολύ υπομονή γιατί κολάει)
Το θέμα με το Kraken είναι ότι βγάζει συνέχεια errorσ και μέχρι να τελειώσουν το update της σελίδας (τέλη Δεκεμβρίου όπως λένε) δεν σε αφήνει να κάνεις ούτε καινούργιο λογαριασμό ..
Pages:
Jump to: