Pages:
Author

Topic: Grupa za trading strategije - page 11. (Read 2946 times)

hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 14, 2020, 07:54:01 AM
#52
Ne znam može li se odjednom napraviti i otvaranje i zatvaranje pozicije na Bybitu, po helpu koji sam malo pogledao ne bih rekao, ~

mozes da, sve postavis u tom dodatnom prozoru koji ti se otvori nakon klika na BUY/LONG ili SELL/SHORT
jesi probao trgovati ili samo citas how to?
jr. member
Activity: 56
Merit: 4
April 14, 2020, 07:19:30 AM
#51
Ne znam može li se odjednom napraviti i otvaranje i zatvaranje pozicije na Bybitu, po helpu koji sam malo pogledao ne bih rekao, na Binance ne može. Ne vidim ništa čudno u tome jer ni na jednom klasičnom exchangu nisam vidio da možeš kupiti i prodati u jednoj operaciji, tako nešto radi scalping bot.
Drugo što uvijek jako zbunjuje je Buy/Long i Sell/Short, negdje piše isključivo tako i nikad ne može biti Buy/Short i Sell/Long. Meni to nije logično jer uvijek se prvo kupuje neki contract i tako se otvara pozicija, a zatvaranje pozicije je prodaja. Moju logiku ne moraju svi prihvatiti, ali očito istu koriste u spomenutoj telegram grupi pa sam zato to naglasio, sve njihove objave počinju sa BUY LONG ili BUY SHORT.   
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 14, 2020, 06:17:08 AM
#50
big_daddy vidim da još ne razumiješ, dobro su napisali BUY SHORT: 6870-6920$
Moj je savjet umjesto da čekaš sljedeću dojavu da probaš napraviti bilo kakav trejd pa će ti sigurno biti jasnije.
Da bi napravio cijeli trejd moraš prvo kupiti (long ili short), uvijek se prvo kupuje. Ako si uspio kupiti vidjećeš svoju otvorenu poziciju i probaj je zatvoriti bilo kako, imaš opcije limit ili market.
Ne moraš iz 3 puta zatvarati niti čekati neku cijenu, napravi sve to u par minuta, ne možeš skoro ništa izgubiti ako staviš par dolara i niski leverage. Najbrže i najjednostavnije da kupiš s opcijom market i prodaš isto market.
Možeš i pročitati na Bybitu help, za početak je dovoljno:  How To open a position i Position Closing.


Ovaj boldani dio mi nije jasan. Istina, nisam još probao trejdati na Bybit platformi ali svejedno mi zvuči čudno. Znači prvo moraš postaviti short/long order po nekoj cijeni i čekati da se ispuni. I tek kad se ispuni cijena, odnosno order prođe, tek onda možeš određivati na koliko će ti biti "take profit" i "stop loss"? Ne možeš to odmah podesiti pa da se automatski postave uvjeti zatvaranja?

mozes naravno
otvori se jedan pop up i tamo postavljas take profit i stop loss parametre
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
April 14, 2020, 05:56:57 AM
#49
big_daddy vidim da još ne razumiješ, dobro su napisali BUY SHORT: 6870-6920$
Moj je savjet umjesto da čekaš sljedeću dojavu da probaš napraviti bilo kakav trejd pa će ti sigurno biti jasnije.
Da bi napravio cijeli trejd moraš prvo kupiti (long ili short), uvijek se prvo kupuje. Ako si uspio kupiti vidjećeš svoju otvorenu poziciju i probaj je zatvoriti bilo kako, imaš opcije limit ili market.
Ne moraš iz 3 puta zatvarati niti čekati neku cijenu, napravi sve to u par minuta, ne možeš skoro ništa izgubiti ako staviš par dolara i niski leverage. Najbrže i najjednostavnije da kupiš s opcijom market i prodaš isto market.
Možeš i pročitati na Bybitu help, za početak je dovoljno:  How To open a position i Position Closing.


Ovaj boldani dio mi nije jasan. Istina, nisam još probao trejdati na Bybit platformi ali svejedno mi zvuči čudno. Znači prvo moraš postaviti short/long order po nekoj cijeni i čekati da se ispuni. I tek kad se ispuni cijena, odnosno order prođe, tek onda možeš određivati na koliko će ti biti "take profit" i "stop loss"? Ne možeš to odmah podesiti pa da se automatski postave uvjeti zatvaranja?
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
April 14, 2020, 05:34:27 AM
#48
Koliko sam ja gledao tutoriale i u njima su rekli da kada ocekujes rast onda kupujes na buy/long a kada ocekujes pad onda prodajes na sell/short  Huh
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 14, 2020, 05:22:27 AM
#47
izgleda da sam dobro postavio, jer sam dva tergeta pogodio, kako su i napisali, sad cekam treci, ali sam sve postavio tako da sam kliknuo na SELL/SHORT
i tako postavio 3 razlicita targeta od koja su dva vec prosla, ali brijem da treci nece tako brzo pa cu mozda rucno izaci

igram se sa stvarno minimalnim iznosima, zarada je par tisuca satoshia, ali bitno mi je da je zeleno pa koliki god iznos bio, za pocetak  Smiley
jr. member
Activity: 56
Merit: 4
April 14, 2020, 05:16:42 AM
#46
big_daddy vidim da još ne razumiješ, dobro su napisali BUY SHORT: 6870-6920$
Moj je savjet umjesto da čekaš sljedeću dojavu da probaš napraviti bilo kakav trejd pa će ti sigurno biti jasnije.
Da bi napravio cijeli trejd moraš prvo kupiti (long ili short), uvijek se prvo kupuje. Ako si uspio kupiti vidjećeš svoju otvorenu poziciju i probaj je zatvoriti bilo kako, imaš opcije limit ili market.
Ne moraš iz 3 puta zatvarati niti čekati neku cijenu, napravi sve to u par minuta, ne možeš skoro ništa izgubiti ako staviš par dolara i niski leverage. Najbrže i najjednostavnije da kupiš s opcijom market i prodaš isto market.
Možeš i pročitati na Bybitu help, za početak je dovoljno:  How To open a position i Position Closing.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 14, 2020, 03:40:47 AM
#45
jucerasnji call nije dipnuo toliko duboko, nema veze, nadam se da ce ovaj jutros odraditi posao

samo ste krivo napisali u TG grupi, umjesto BUY SHORT: 6870-6920$, trebalo je pisati SELL SHORT
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 13, 2020, 03:20:01 PM
#44
Iskreno i ja bi vise volio da ima opcija da im dam par stotina/hiljada kuna pa da oni samo isplacuju dobit nazad Cheesy

No jbg, kome vjerovati. Krenem uvijek sa pretpostavkom da je scam pa se obradujem ako nije. Do sad se jos nisam obradovao Cheesy
Hehehe, upravo o čemu sam i ja pričao.
Gubi se previše vremena i više nije isti dobitak. Rađe dam nekom neki novac da on trguje nego da stalno zaostajem za marginama i na kraju krivo uplatim u žurbi

Pa imaš i takvih opcija... Recimo ja znam za Bitlucky. Jedino što je kod njih minimalni ulog 35.000 kuna. Prije su imali minimalni ulog 5.000 kuna ali nedavno sam saznao da su povećali. Ne znam postoji li još takvih fondova (ne znam kako drugačije bi ih nazvao) kod nas.

Da i ja sam htio u Bitlucky stavit nes para, al ne bas 5k eura.
Al razumijem ih, nije im se dalo zajebavati s ciganima za sitne pare
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
April 13, 2020, 03:18:58 PM
#43
Iskreno i ja bi vise volio da ima opcija da im dam par stotina/hiljada kuna pa da oni samo isplacuju dobit nazad Cheesy

No jbg, kome vjerovati. Krenem uvijek sa pretpostavkom da je scam pa se obradujem ako nije. Do sad se jos nisam obradovao Cheesy
Hehehe, upravo o čemu sam i ja pričao.
Gubi se previše vremena i više nije isti dobitak. Rađe dam nekom neki novac da on trguje nego da stalno zaostajem za marginama i na kraju krivo uplatim u žurbi

Pa imaš i takvih opcija... Recimo ja znam za Bitlucky. Jedino što je kod njih minimalni ulog 35.000 kuna. Prije su imali minimalni ulog 5.000 kuna ali nedavno sam saznao da su povećali. Ne znam postoji li još takvih fondova (ne znam kako drugačije bi ih nazvao) kod nas.
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
April 13, 2020, 03:07:18 PM
#42
Iskreno i ja bi vise volio da ima opcija da im dam par stotina/hiljada kuna pa da oni samo isplacuju dobit nazad Cheesy

No jbg, kome vjerovati. Krenem uvijek sa pretpostavkom da je scam pa se obradujem ako nije. Do sad se jos nisam obradovao Cheesy
Hehehe, upravo o čemu sam i ja pričao.
Gubi se previše vremena i više nije isti dobitak. Rađe dam nekom neki novac da on trguje nego da stalno zaostajem za marginama i na kraju krivo uplatim u žurbi
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 13, 2020, 02:27:47 PM
#41
postoje trejderi (agencije) ili jos bolje botovi
ali tu se ne mozes igrati sa 10$ pa da vidis kakav ce biti ishod, tu su puno veci ulagacki pocetni limiti u igri

---

sacekati cu iduci signal u telegram grupi, pokusati postaviti bas da visim dali ce to meni funkcionirati...  Roll Eyes

Ja sam danas popratio signal ali na kraju sam postao nestrpljiv i zatvorio prije nego je dosegnut target #2. Igram se s nekoliko dolara pa nije neki dobitak, ali nije ni gubitak Smiley

BTW, upravo su stavili novi signal pa eto prilike da probaš.

jesam stavio sam, valjda sam dobro postavio

LIMIT -> order price je zmedju ovog jelda?
Quote
BUY LONG: 6700-6750$

pa na BUY/LONG -> take profit stavim jedan od tri targeta
Quote
TARGET 1: 6810$
TARGET 2: 6880$
TARGET 3: 6950$

i stop loss je na dnu

jesam li dobro shvatio?
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 13, 2020, 02:27:30 PM
#40
Iskreno i ja bi vise volio da ima opcija da im dam par stotina/hiljada kuna pa da oni samo isplacuju dobit nazad Cheesy

No jbg, kome vjerovati. Krenem uvijek sa pretpostavkom da je scam pa se obradujem ako nije. Do sad se jos nisam obradovao Cheesy
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
April 13, 2020, 02:23:18 PM
#39
postoje trejderi (agencije) ili jos bolje botovi
ali tu se ne mozes igrati sa 10$ pa da vidis kakav ce biti ishod, tu su puno veci ulagacki pocetni limiti u igri

---

sacekati cu iduci signal u telegram grupi, pokusati postaviti bas da visim dali ce to meni funkcionirati...  Roll Eyes

Ja sam danas popratio signal ali na kraju sam postao nestrpljiv i zatvorio prije nego je dosegnut target #2. Igram se s nekoliko dolara pa nije neki dobitak, ali nije ni gubitak Smiley

BTW, upravo su stavili novi signal pa eto prilike da probaš.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 13, 2020, 11:28:13 AM
#38
postoje trejderi (agencije) ili jos bolje botovi
ali tu se ne mozes igrati sa 10$ pa da vidis kakav ce biti ishod, tu su puno veci ulagacki pocetni limiti u igri

---

sacekati cu iduci signal u telegram grupi, pokusati postaviti bas da visim dali ce to meni funkcionirati...  Roll Eyes
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
April 13, 2020, 09:13:57 AM
#37
Puno bi bilo jednostavnije da postoji nekakav trejder koji bi mogao trgovati na nacin da mu uplstis sredstva i on trguje njima i kod recimo isplate ili nakon mj dana uzme recimo 10% od ostvarene zarade.
Ne bi se gubilo na vrijeme pisanja postova u grupi pa kad netko to procita, pa kad odradi kupnju,,, trenutak je vec odavno prosao za taj trade....
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
April 13, 2020, 09:04:46 AM
#36
Ako sam ja shvatio po video uratcima sto sam gledao, moras biti u polju "limit" , odredis "leverage" npr10x , u polju "order" je po kojoj cijeni kupujes a u polju "Qty" kolicinu koju zelis kupiti.( vidim da pisu cesto 8-10%).
Kad pritisnes tipku Buy otvara se novi prozor gdje cekiras triger i podesis ga na određenu cijenu i cekiras polje stop-loss i upises određenu cijenu.
(taj dio sam samo na videu vidio jer nemam sredstava na racunu pa mi izbacuje gresku)
I tako radis za sva tri preporucena targeta.

E sad nadam se da ce @Nenad to razjasniti ako je tocno  Huh
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 13, 2020, 07:34:44 AM
#35
ok, dao sam sansu bybitu i sve mi je toliko komplicirano, da brijem da u stvarnosti je pre jednostavno ali ja radim nesto krivo

sta sam ja u praksi trebao napraviti da mi se ovo dole postavi u mojim orderima?

BTC-USD

BUY LONG: 6650-6700$ (dali ovo ide pod "trigger"?)

LEVERAGE:10x

(dali su ovo 3 razlicita ordera?)

TARGET 1: 6740$
TARGET 2: 6800$
TARGET 3: 6860$

Stop-loss: 6530$ (gdje postavljam stop loss?)

jr. member
Activity: 56
Merit: 4
April 13, 2020, 05:35:26 AM
#34
Nisam na Bybitu pa ne mogu dati screenshot, a možda ni nije 100% isto, ja ću napisati za Binance. Orderi su jednostavni slično izgledaju kao kod standardne burze, samo su dva bitna parametra koliko x coina kupuješ i po kojoj cijeni.  Nije loše odmah shvatiti da se zapravo ne kupuju coini nego futures-budućnosnice. Kupuje se isključivo sa USDT i mogu se kupiti Buy/Long ili Sell/Short budućnosnice. Normalno da se prve kupuju ako očekuješ rast a druge ako očekuješ pad cijene. Za svaku kupnju može se odrediti leverage (poluga, letva) u omjeru od 1:1 do 1:125 kako za koje parove. Za početnike je jako preporučljivo postaviti ih što niže.
Ako se takav order kupnje realizira otvara se tzv. long ili short pozicija koja stoji otvorena sve dok ne postaviš drugi order za njeno zatvaranje na određenoj cijeni - dugme close limit, ili trenutno close market. Možeš postaviti i više ordera za zatvaranje u nekom rasponu ali pretpostavljam svaki ručno ako burza nema opciju skaliranih ordera.
Ako netko je već na Binance najbolje da sam proba sa malim iznosom, jednostavno prebaci USDT na futures wallet. Još jednom da naglasim poluge preko 10 su čista kladionica, može se vrlo brzo puno zaraditi ili sve izgubiti.
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
April 13, 2020, 03:47:13 AM
#33
Nije dobro po slici. Savjet ti je da kupiš između 6650-6700. Ako ostvariš kupnju otvorio si poziciju long i tek onda možeš postaviti preporučene ordere za zatvaranje te pozicije - targeti 1,2,3
A po slici ti kupuješ po cijeni prvog targeta.

Ja kad sam procitao post a to je bilo cca 15sekundi kasnije cijena je vec bila 6712
Zato sam tako postavio marginu.

To sam i ja pitao, eventualno step by step da se vidi sto i kako pa da se moze pratiti jer vidim da rade dobar posao a bila bi steta nesto ne zaraditi  Grin
Pages:
Jump to: