Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 20. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
İlk mesaja, ek olarak şu konunun açıklamasını ekledim:

DT1 ve DT2 Üyeleri Kimlerdir, Nasıl Seçilirler, Ne İş Yaparlar?
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Bu ayki Dt1 üyelerimiz;

by rallier, Lydian, Vispilio, bobita, gospodin

Tebrikler arkadaşlar Smiley

arkadaşları tebrik ediyorum, son dönemde takip ediyorum tr topluluğu  her ay 4-5 arkadaş dt listesinde yer alıyor. isimler de değişiklik olsa , tr topluluğu  adına sevindirici bir durum.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
Bu ayki Dt1 üyelerimiz;

ooww tebrikler  Smiley

Good Night, and Good Luck. (2005) - IMDb
https://www.imdb.com/title/tt0433383/
legendary
Be A Hope
Bu ayki Dt1 üyelerimiz;

Nerede ilan ediliyor bu bilgiler? Böyle olunca ne olunuyor?
bir sürü bir şeyler yazılmış forumda ama tam bir bilgi kirliliği var.

Şurada ilan ediliyor yönetici tarafından:
DT update log

Her ay değişen bir liste bu hocam. Forum sahibi kendi özel kriterlerine göre seçiyor. Bazı kriterler sayılabilse de hiç biri net değil elbette. En önemlisi forumda aktif olan üyelerin trust listesinde bulunmak. Bu yüzden Türk topluluğunda kendi kararlarına göre kendi özel Trust List'ini oluşturması önemli. Herhangi bir haksızlık durumunda Türk DT1 üyeleri ile iletişim daha rahat ve sağlıklı olur. Yabancı üyeler çoğu zaman bizlerin derdini anlayamayabilirler.

Dt1 üyeleri açılan flag'larda söz sahibi oluyor sadece. Bir kişi maddi dolandırıcılık yapmış mı yapmamış mı karar verip oy veriyorlar sadece. Başka bir özelliği yok. Bunu farklı kullanırlarsa negatif trust bile alabilir dt1'ler diğer dt1 lerden.
Yani maddi dolandırıcılık olayları karmaşık oluyor malum. Yönetici bu işi güvenebileceği üyeler seçip onların oyları ile karara bağlayacağı bir sistem kurmuş.

Bu tarz maddi dolandırıcılık olayları ile ilgili açılmış flag'ları tartışmak için Dt1 üyelerine özel şöyle bir başlığımız var: https://bitcointalksearch.org/topic/guven-bayraklar-trust-flag-dt-member-tartma-alan-guven-sistemi-5183429

Birde Dt2 üyeleri var. Bunlarda dt1 üyelerinin trust listesinde bulunan üyelerdir. Herhangi bir özellikleri bulunmamaktadır.

(Mobilden yazıldı)
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Bu ayki Dt1 üyelerimiz;

https://bitcointalksearch.org/topic/m.52653822
@matthias9515 vermişti linki yoksa ben de bulamamazdim:)

Hacılar, ben dt2 olmak istiyorum, öylesi daha zevkli. Bir nevi CHP taktiği gibi hep muhalefet olarak takılmak istiyorum. Dt1 ler şöyle böyle yazamadiktan sonra bir anlamı yok:((
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Bu ayki Dt1 üyelerimiz;

legendary
Be A Hope
Bu ayki Dt1 üyelerimiz;

legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Forumumuzdaki aktif dt üyesi arkadaşlar

https://bitcointalksearch.org/topic/m.52591214

şu mesajımda listelediğim kanıtları inceledikten sonra bounty kampanyalarını alt üst eden arkadaşlara birer öpücük verirse sevinirim.
hepsini bulabilecek enerjim yok ama çok geniş bir havuz oluşturmuş eleman.
legendary
Be A Hope
👍

Son dönemde yaşananlar bir ata sözünü getiriyor aklıma;
"Kötü komşu insanı hacet sahibi eder."
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
@bobita, faydalı nasihatler için teşekkürler.

Globalde belirli bir tayda yoğun olarak kullanıyor bu sistemleri. Yerelde ise daha tam olarak ne anlama geldiğini bile bilmiyorduk şuana kadar. Bunla alakalı farkındalığın oluşması, benimsenmesi biraz zaman alacak haliyle.

Şahsen, "herkes kendi listesini paylaşsın" dememdeki maksat; bir eğlence havasında farkındalık oluşturmak. Global bölümde de böyle yapan yerleşik üyeler var. İstemeyen paylaşmaz o ayrı konu. Ama senin dediklerin de doğru. herkesin hayatına kimse karışamaz.

: )
Senin önerinle ilgili yazmamıştım zaten Kalemder, çetele tutanları kastediyordum
legendary
Be A Hope
@bobita, faydalı nasihatler için teşekkürler.

Globalde belirli bir tayfa yoğun olarak kullanıyor bu sistemleri. Yerelde ise daha tam olarak ne anlama geldiğini bile bilmiyorduk şuana kadar. Bunla alakalı farkındalığın oluşması, benimsenmesi biraz zaman alacak haliyle.

Şahsen, "herkes kendi listesini paylaşsın" dememdeki maksat; bir eğlence havasında farkındalık oluşturmak. Global bölümde de böyle yapan yerleşik üyeler var. İstemeyen paylaşmaz o ayrı konu. Ama senin dediklerin de doğru. herkesin hayatına kimse karışamaz.

: )
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Arkadaşlar bu trust (ve flag) olayında kantarın topuzu çok hassas, birbiriyle çelişiyor gibi görünen, amaç dışına sapabilecek unsurlar var, bu konuya olağanüstü önem vermek gerekiyor. Şunu anlatmaya çalışıyorum, forum üyeliği bireysel, yani grup veya takım üyeliği diye bir kavram yok, dolayısıyla tercihler de bireysel, (kaldı ki forumun bu konudaki demokrat tavrı bence tartışılmaz), bunu akıldan çıkartmamak gerekiyor.
Bana göre her üye (elbette topluluktan edindikleri bilgi ve izlenimleri de kullanarak) bağımsız bir şekilde kendi tercihini yapmalı, aksi halde burası Eurovision yarışmasına döner, Yunanistan Kıbrıs Rum'a 10 veya 12 verir, Türkiye'ye şarkıya bayılsa 1 puan vermez, İzlanda Norveç'e verir vb. Dolayısıyla birleşip bu fonksiyonları suistimal etmemek gerekir.
Ama diğer yandan, eğer başka bir yerden gelen yukarıda yazdığım tarz hamleler varsa da elimizin armut toplamaması lazım tabii ki, gerçek hayatta "sana kurşun atana sen çiçek ver" diye bir kavram yok, gerçekten gerektiğinde birlikte hareket etmek zorundayız.
Bir de lütfen şu başkalarının trust listesini didikleme alışkanlığını bırakın (yapanları kastediyorum sadece, genel bir itham değil), kimin kimle ne ilişkisi var bilinmez, burada kimse IQ problemine sahip değil, senin hoşlanmadığın şekilde trust veya distrust vermişse kendi içinde  vardır bir nedeni. Eğer gerçekten yanlış olduğunu nedenleriyle ortaya koyabiliyorsak bildiklerimizi yazalım, yanlış yapan varsa nedenlerini görsün ama "sen filancaya niye...." kimsenin haddi değil.
Son olarak, özellikle dt arkadaşlardan rica ediyorum, Türk grubu olarak elimize gelen bu şansı iyi değerlendirelim, "güven bin yılda inşa edilir, bir saniyede yıkılır", adaletli olalım ki, güçlü üyelerimizin sayısını arttıralım. Biz bunu hak etmeyen bir topluluk değiliz.

Biraz dede nasihati gibi bir yazı oldu, kusura bakmayın.
legendary
Be A Hope
Flag nedir, Nasıl Açılır, Ne İşe Yarar, Nasıl Savunma Yapılır...?
Bu mevzuları şu konuda anlattım. Eksik kalan kısımları siz doldurup düzeltirseniz müteşekkir olurum.

Güven Bayrakları - [Trust Flag] - Dolandırıcılığa Karşı Güven Sistemi

.
legendary
DT seçilen arkadaşları tebrik ediyorum
Her biri ayrı klas, başarılar dilerim
Bence de artık birbirimizi en azından distrust ilan etmeyelim Kalemder hocam
Herkes birbirine aşina, farklı düşüncelere açık olalım, herkesi olduğu gibi kabullenmeye çalışalım
Saygılar
legendary
Be A Hope
Kişisel tartışmalar çözümlendikten sonra konudan silinmiştir.

Bu arada arkadaşlar, distrust tartışmaları için farklı bir konu açılsa nasıl olur? Falanca kişi filaca kişiyi neden güvensiz ilan etti gibi karşılıklı konuşulabilir. Bilmiyorummfaydalı olur mu, aslında böyle şeylerin özelden çözülmesi daha mantıklı ve makul olanı bence. Ama insanlar özelden de konuşmuyor bazen.

Böyle bir konu denesem bile kuralları şöyle olurdu;
Nezaket 1. Kural. Nezaket olmayacaksa konuşmanın anlamı yok.
Bir tartışma bittikten yada çözümlendikten sonra silinecek. Çünkü bunlar kişisel şeyler sonsuza kadar yayınlanması makul olmaz.
Amaç çözüm odaklı olmalı veya kişi açıkça neden güvenmediğini ifade etmeli.

Hassas mevzular ama bilmiyorum nasıl olur...
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
DT üye nedir, görevleri nedir bu konularla alakalı ayrıca bir yazı yazıp buraya eklemeyi düşünüyorum yakında.
@Matthias9515 bu konularda çok daha mahir bir kişi ondan bilgilenmek daha faydalı olur gerçi.
Bölümde sayılarının daha fazla artması gerektiğini düşünüyorum. Globalde de makul ve adil üyelerin sayısı artmalı.

Türkçe forumda DT üyesi olan kişiler şunlar: by rallier, mhanbostanci, kalemder, bobita, matthias9515

Önümüzdeki ay için seçilen arkadaşlara başarılar. Şuan sanırım bizden ortalama hep 5 kişi seçiliyor. Bu sayı daha fazla olsa, sanki insanlar atıp tutarken biraz daha dikkatli olabilir. Tabi bu kesinlikle Lauda çetesinin düştüğü ruh hali değil, sadece forumun en aktif 3. topluluğunda daha fazla temsil gücü diyelim.
legendary
Be A Hope
DT üye nedir, görevleri nedir bu konularla alakalı ayrıca bir yazı yazıp buraya eklemeyi düşünüyorum yakında.
@Matthias9515 bu konularda çok daha mahir bir kişi ondan bilgilenmek daha faydalı olur gerçi.
Bölümde sayılarının daha fazla artması gerektiğini düşünüyorum. Globalde de makul ve adil üyelerin sayısı artmalı.

Türkçe forumda DT üyesi olan kişiler şunlar: by rallier, mhanbostanci, kalemder, bobita, matthias9515
legendary
full member
Activity: 784
Merit: 120
legendary
teşekkürler @byrallier güzel bir açıklama ile kafalarda oluşabilecek tüm soruları yanıtlamışsın. Zaten hemen hemen aynısını biz de bahsi geçen şahısla yaşadık.
Pages:
Jump to: