Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 21. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
By rallier yerel forumdaki en güvenilir üyelerin başında geliyor, globaldeki saygıdeğer nadir kişilerden destek almazsak sadece yerel forumun desteğiyle aramızdaki DT üyelerini sağlamlaştırmamız mümkün değil. Bu nedenle, neden globalden trust aldın gibi bir soru sorulması doğru olmaz. Tabiki de alacak, umarım devamı gelir yoksa aramızda gerçekten iyi olan hiçkimse DT olamayacak. Bobita da desteklenmesi gereken üyelerden biri, bu iki ismin objektifliğine inanıyorum umarım daha fazla destek bulabilirler.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
@by rallier, bende laudanın etkisiyle bunu yaptığını yazdım ama "yok canım öyle bir şey" gibisinden konuştu. Neyse çıkardı herkesi dist'ten, kendi yoluna baksın.

Yereldeki insanlara haksızlık yapıldığında onları savunabilecek, iyi insanların dt listesinde olmasında fayda var tabi. Bunun için forumu kullanan herkesin profilinde boşta duran bu listeye bildiği, okuduğu, iyi gördüğü insanları eklemesini tavsiye ediyoruz. Bu "kefillik" gibi bir şey değil. İyi olduğuna, güvenilir olduğuna inandığınız sevdiğiniz üyeleri ekleyin diye öneride bulunuyoruz.

Globalde komplocular DT'yi istila ediyor. Bu yüzden haksızlığa uğruyor insanlar. Herkesi disturst etmek, sonrada itiraz edeni çıkartırım demek kesinlikle güvenilir ve sağlıklı bir hareket değil.
legendary
Merit: 1334
just in case
~wolwoo is Distrusted by:
1. klaaas (Trust: +11 / =0 / -0) (31 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
2. owlcatz (Trust: +38 / =0 / -1) (DT1! (25) 224 Merit earned) (Trust list) (BPIP)

şu iki manyaa (nerdeyse tüm foruma distrust atmışlar) distrust verdim.
Bunun dışında feedback +yorum atıyorum yereldeki üyelere, devam etmeyi düşünüyorum. hoşlanmayan olursa, silmemi isteyen özel mesaj atması yeterli, teşekkürler

Bunlardan biri türk arkadaşlardan birinin dt listesinde desem, hemde karşılıklı, önce distrust listesindeymiş, sonra karşılıklı dt ye geçmişler. Nasıl bir güven oluştuysa  artık aralarında

@Bthd senin durum daha vahim bu arada, senin trust listende olan biri seni distrust listesine eklemiş,  sıradan herkesi eklemek mantıklı değil,  forumda isim yapmış, belli başlı bilindik üyeler dışındakileri çıkarmak lazım, bende yabancılardan theymos var sadece, dt deep de 2 yaptım, başkada yabancı yok listemde

evet üstad gördüm @byrallier  @owlcatz'a trust vermiş karşılıklı, owlcatz da tüm foruma distrust vermiş Cheesy http://loyce.club/trust/2019-08-24_Sat_08.13h/313016.html

owlcatz'ın trust listesindeki suchmoon da bana 4 merit vermişti bir dönem Roll Eyes Vispilio hocamın globalde açtığı başlığından...

lauda da bende distrust idi, sonradan baktım, naneyi yemiş galiba kaldırdım...Amaan neyse yaa! Herkes istediğini yapmakta özgür, yalnız trust verenler listelerini biraz daha geniş tutabilirler kannatindeyim. Yani listeyi kısa tutunca daha mı cool olunuyor, daha mı seçkin olunuyor? Elinizi korkak alıştırmayın arkadaşlar, cebinizden birşey çıkmıyor neticede  Wink

@goraset @wolwoo
burada yazdıktan sonra banada yazsaydınız sebebini anlamak için iyi olurdu, denk geldim de gördüm şimdi, bir süredir online değildim.

konuya gelirsek, eleman beni tanımadan distrust etmiş, bende onu ettim, sonra bir süre sonra PM atıp verdiğim tepkinin çocukca olduğunu söyledi, bende ona tanımadığı bir insanı distrust etmesinin de aynı olduğunu izah ettim. Sonra bana uzun uzun açıklama yaptı ve profilimi inceledikten sonra senin de "trust" kasanlardan olmadığını gördüğüm için trust a aldım dedi.
O sırada yaptığı izahiyatta;
- lauda ve çetesi denilen ekiple bir yıl önce diyalog halinde olduklarını, forumda art niyetli insanları distrust ettiklerini söyledi bir sebeple aralarının bozulduğunu ve bir yıldır onlarla diyaloğu olmadığını ifade etti.
- kendisine bizi niye distrust ettiğini sorduğumda ise DT olma ihtimali olanların hepsini distrust edip sonrasında müsait oldukça profillerini inceleyip kaldırıyorum, çekiyorum dedi. Amaç DT sistemini bozmaya çalışanlar varsa onları engellemek amacıyla dedi.

Söylediklerine inanarak ve şimdilik bizleri distrust edenlerin sayısının yüksek olması sebebi ile taktiksel olarak bende trust verdim. Dönüp bakarsanız bizim türk forumdan bir tane DT çıkma ihtimali olanları hemen elimine ediyorlar kaç kişi DT oldu kaç kere geri düştü. Ben o bahsi geçen arkadaşı trust etmesem Trust ve Distrust farkı 10-20 küsür, o beni etmese aradaki fark 1-2 den 0-1 e düşüyor Smiley
Benim için çok önemli mi? Hayır.
Ana bu konularda ha keza Mathias kovalayıp bize (ekiller, bana, bir kaç arkadaşımıza daha ) özelden bilgi verene kadar ben bu olayları zaten ne takip ediyor ne de kullanmışlığım var idi (merağım olmadığndan).

Şuan her türlü destek işimize yarar. Çünkü şuan DT listesinde verilen desteklerle duruyoruz, Trustların ve Distrustların sayısı birbirine eşit olunca DT liğinizin uçtuğu andır.
Özetle, Bize bir doktor elide lazım.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
bu sistemi insanları kolektif davranmaya yönlendiren anlamsız bir puanlama yöntemi olarak değerlendiriyorum. burada herkes bir müddet sonra kırmızının aynı tonunu görmek zorunda kalır, özgün bir bakış acısı ya da özgür bir değerlendirme onun topluluk dışında kalmasını sağlar. kişi kırmızının farklılığını zamanla kaybetmek ve vasatlaşmak mecburiyetinde kalır.

sırf filipinliler bilmem neler birbirlerini uplamış diye birbirimizi artılıyoruz ya da vasatlıklarımızı beraberliklerimizin sürmesi icin yüceltiyoruz. başlangıcta koşulsuz şartsız trust eklemesi yapmıştım, 5 harfli türklere iftira ettiği iddia edilen kişinin olayları patlak verdikten sonra bile üşendiğim icin listemi ellememiştim. yakın zamanda biri mesajla uyardığı icin güncelledim; ama şimdi tamamen silmeyi düşünüyorum. buranın belirlediği herhangi bir otoriter koşulu forum ici varlığım icin gerekli görmüyorum.

herkese bol şans.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
Bu arada "milliyetçi" yaklaşımlar bildiğim kadarıyla yasak. Bu yüzden mümkün mertebe genel ifadeler kuralım. Herkesi seviyoruz globalde olsa ingilizcede yazsalar. Saygılar...
Doğru bir yaklaşım, DT üyelerin değerlendirmeleri forumun geneline etki ettiği için yerli yabancı ayrımı yapmadan Trust listesi oluşturulmasına dikkat ediliyor. Buna tek ekleyeceğim görüş, distrust vermek de trust vermek kadar önemli bir eylem, herkesi sevmek bu sistemin doğasına aykırı (BTT bu noktada büyük şair Mevlana Celalleddin Rumi'nin hissiyatından ayrılıyor Smiley )

Yapılanları sistem hack olarak düşünüp, istenmeyen olaylara sebebiyet verebilirler.
Lokal forumlardakiler genellikle kolektif hareket ettikleri için "System Hack" eleştirileri her zaman olabilir. Bunu önlemenin en net yolu,
Türk forumuna karşı organize ve art niyetle yapılan ahlaksız hareketleri anında müsbet delillerle birlikte ifade edebilmektir.
Meta'da ya da burada bunu dile getirmekten lütfen çekinmeyin, rahat olun, bana özel mesajla ulaşın hepsini ifşa etmeye hazırım.

Edit: Ben lokalde takılırım çünkü yabancı dilim çok yetersiz. Listeyi de hemen hergün etkileşim içerisinde olduklarıma göre hazırladım. Tanımadığım globaldeki adamı listeye eklemem anlamsız olur. Yani her hangi bir milliyetçilik düşüncesi ile değil tamamen dil problemi nedeniyle tanıdıkları ekledim.
Emin ol İngilizcen birçok diğer lokal bölümlerdeki üyelere göre gayet iyi bro Smiley Bu arada "bu adam sadece kendi vatandaşlarını kayırıyor, evrensel felsefi düşüncelere sahip değil" tarzı eleştirileri dağıtmak için Trust ve Distrust listesinde biraz seçici davranmak, ve uluslararası değerlendirmeler yapabildiğini göstermekte büyük yarar var diye düşünüyorum, bu söylediğim DT1 ve 2 olmak isteyen arkadaşlar için tabiiki.

globalde tanıdığım, takip ettiğim biri olsa trust list'e eklerim. neyse theymos'u ekleyeyim bari, forumun yarısı eklemiş zaten Smiley bi tane de distrust eklerim artık napiym

Na zdarovye world Cheesy Wink
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
Bu arada "milliyetçi" yaklaşımlar bildiğim kadarıyla yasak. Bu yüzden mümkün mertebe genel ifadeler kuralım. Herkesi seviyoruz globalde olsa ingilizcede yazsalar. Saygılar...
Doğru bir yaklaşım, DT üyelerin değerlendirmeleri forumun geneline etki ettiği için yerli yabancı ayrımı yapmadan Trust listesi oluşturulmasına dikkat ediliyor. Buna tek ekleyeceğim görüş, distrust vermek de trust vermek kadar önemli bir eylem, herkesi sevmek bu sistemin doğasına aykırı (BTT bu noktada büyük şair Mevlana Celalleddin Rumi'nin hissiyatından ayrılıyor Smiley )

Yapılanları sistem hack olarak düşünüp, istenmeyen olaylara sebebiyet verebilirler.
Lokal forumlardakiler genellikle kolektif hareket ettikleri için "System Hack" eleştirileri her zaman olabilir. Bunu önlemenin en net yolu,
Türk forumuna karşı organize ve art niyetle yapılan ahlaksız hareketleri anında müsbet delillerle birlikte ifade edebilmektir.
Meta'da ya da burada bunu dile getirmekten lütfen çekinmeyin, rahat olun, bana özel mesajla ulaşın hepsini ifşa etmeye hazırım.

Edit: Ben lokalde takılırım çünkü yabancı dilim çok yetersiz. Listeyi de hemen hergün etkileşim içerisinde olduklarıma göre hazırladım. Tanımadığım globaldeki adamı listeye eklemem anlamsız olur. Yani her hangi bir milliyetçilik düşüncesi ile değil tamamen dil problemi nedeniyle tanıdıkları ekledim.
Emin ol İngilizcen birçok diğer lokal bölümlerdeki üyelere göre gayet iyi bro Smiley Bu arada "bu adam sadece kendi vatandaşlarını kayırıyor, evrensel felsefi düşüncelere sahip değil" tarzı eleştirileri dağıtmak için Trust ve Distrust listesinde biraz seçici davranmak, ve uluslararası değerlendirmeler yapabildiğini göstermekte büyük yarar var diye düşünüyorum, bu söylediğim DT1 ve 2 olmak isteyen arkadaşlar için tabiiki.
legendary
Be A Hope
Yorum, feedback yazan üyeler yılların üyeleri. Nerdeyse onaylı kycli üyeler sonuçta. Yeni üyeler yazsa belki istismar gibi anlaşılır ama öyle bir şey yok. Forumun özelliğini keşfettim ve yazıyorum.

Trust listten bir farkı yok ki feedbackin. Hiç bir farkı yok ihtiva olarak. Hatta trust list yapan kişi o listeyi neden yaptığını feedback ile açığa kavuşturur. Bir anlamda ona neden g0vendiğini ifade ediyor.

Feedback mantığı eskisi gibi değil. Bir kişi hakkında olumlu görüşünüz varsa bile bırakabilirsiniz.

Abartmadan zaman içinde yazmakta fayda var.

hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Arkadaşlar trusted feedback bırakırken lütfen dikkatli olun. Bir anda bir sürü trust vermek global'de yanlış anlaşılır. Oradaki üyeler hala trust listelerini bu kadar hızlı güncellememizin şokunu atlatamadılar. Yapılanları sistem hack olarak düşünüp, istenmeyen olaylara sebebiyet verebilirler. Geçmişte açılan konularda olaylı alakalı-alakasız bir çok üyenin saçma sapan nasıl yüklendiklerini gördük. Zamana yayarak, acele etmeden sabırla ilerleyelim.
legendary
Özellikle @ kalender hocama teşekkür ederim. En azından türk forumuna karşı olan önyargı biraz azalmış gibi düşünebiliriz. Buradaki en büyük sorun da bu: türk local bölümünün dinamikleri hakkında bilgi sahibi olunmaması. Merit verilecek yorum sayısı az, aynı şekilde verilecek elimizdeki merit sayısı da az. Trust konusunda ben mesela normal mesajlastigim kişileri eklerim. (Global dışında)
Bu yüzden arkadaşlar satoshiyle rakı masasında fotoğrafımı koysam bile bana merit vermeyin. Çünkü o meriti ben de geldiği gibi herhangi birisine dağıtacağım. Sonra vay ibineler merit çetesi kurmuş diye yazacaklar. Aynı şekilde Trust bölümüne yorum yazmak isterim ama yine aynı vay ibineler Trust çetesi kurmuş diyecekler.

Bu arada en büyük hatam verdiğim meritlerin sayısını tutmamakmis. Keske her yazara 2 merit olarak sınır koysaymisim. Neyse, şu son olaylar benim çok canımı sıktı. Tekrardan alkole bile başlamayı düşünüyorum. Mesela beluga Gold olaydı Smiley)
hocam "elalem ne der" yerine hep birlikte hesapları güçlendirebiliriz. Sayımızın az olması bir yandan dezavantaj olsa da aslında bir açıdan da Birlik olmayı kolaylaştırır. 300 spartalı filmini hatırlayın "Diss is ıspartaaa" Cheesy

Mesela bende şöyle bir liste var, biraz daha ekleme yapmak lazım, sonrasında herkes bunları eklese zaten forumda "eklenmemiş faal adam" kalmamış olacak.

2run-EFS-yussuf89-by rallier-goraset-teramit-MorpheWQ-Lydian-ziya1453-hiburak
Zz-mhanbostanci-Kalemder-cabsav-dannybrown-BitcoinTurk-Halmater-ekiller-ophyrim
onurgozupek-otto_diesel-bobita-tayfundeniz-Vispilio-Matthias9515-AlyattesLydia-PHI1618
lossnet-gumusi-vycl87-El-Cezeri-gospodin-SkyLords-trendcoin
cryptobaro-ugurum15-Bthd-Cryptorianx-KursatAelf

Ha bunlarla uğraşmak bize ne kazandırır, hiçbir şey! Sadece boş boş oturacağımıza hesabı geliştirmiş oluruz.
Merit konusunda en aktif üye Vispilio, globalden toplayıp yerelde dağıtıyor sağolsun. Yabancı dili olanlar bu konuda daha şanslı. Biz yerel takıldığımız için lüle taşından da merit yontamayacağımıza göre yapacak pek fazla birşeyimiz yok.  Undecided  Düşünürsek belki bir yol buluruz.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Özellikle @ kalender hocama teşekkür ederim. En azından türk forumuna karşı olan önyargı biraz azalmış gibi düşünebiliriz. Buradaki en büyük sorun da bu: türk local bölümünün dinamikleri hakkında bilgi sahibi olunmaması. Merit verilecek yorum sayısı az, aynı şekilde verilecek elimizdeki merit sayısı da az. Trust konusunda ben mesela normal mesajlastigim kişileri eklerim. (Global dışında)
Bu yüzden arkadaşlar satoshiyle rakı masasında fotoğrafımı koysam bile bana merit vermeyin. Çünkü o meriti ben de geldiği gibi herhangi birisine dağıtacağım. Sonra vay ibineler merit çetesi kurmuş diye yazacaklar. Aynı şekilde Trust bölümüne yorum yazmak isterim ama yine aynı vay ibineler Trust çetesi kurmuş diyecekler.

Bu arada en büyük hatam verdiğim meritlerin sayısını tutmamakmis. Keske her yazara 2 merit olarak sınır koysaymisim. Neyse, şu son olaylar benim çok canımı sıktı. Tekrardan alkole bile başlamayı düşünüyorum. Mesela beluga Gold olaydı Smiley)
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
@kalemder hocam benim postu neden sildiniz?
legendary
Be A Hope
Konuda kişisel tartışma içerikli bazı mesajları kaldırdım. Herkesten özür diliyorum, konuyu ana eksende tutmak amacıyla self-mod açtım. Kendi aranızda olanı birbirinize ifade edebilmeniz için bir süre dokunmadım. Ama herkes anladı birbirini (kişisel konularda) O yüzden daha fazla durmasının anlamı kalmadı.
Yabancı bazı üyeler vardı distrust'tan kaldırdıklarını ifade ettiler. Daha da uzatmaya gerek yok onlarla. Belki bir daha karşılaşmayız bile. Lokalin havasını bozmasınlar da yeter.

Sevgiler, saygılar, hepinizi seviyorum Smiley

İlk sayfada bulunan Trust listemi güncelledim.
Ayrıca listemdeki üyelere rasgele vakit buldukça feedback bırakmaya devam ediyorum. (yeşillendirdim: )
Son olarak feedback bıraktığım, değer verdiğim üyeler:

ekiller   
teramit   
EFS   
gospodin
PHI1618
Matthias9515      
mhanbostanci   
Vispilio   
AlyattesLydia   
bobita   
wolwoo   
techman      
legendary
Loyce.club güncellenmiş arkadaşlar, owlcatz ve klaas tüm türk arkadaşları distrust listelerinden çıkarmışlar. Kendi adıma bende distrust listemden çıkarıyorum. İyi niyetli yaklaşımları  için teşekkür ediyorum.
Demekki konuştukça farkındalık yaratıp sorunlar çözülebiliyor.

Evet üstad klaaas da çıkartmış listeden, ben de onu çıkardım, bende distrust kalmadı. bu defa da 4 merit gönderen suchmoon bana distrust vermiş. neyse, olacak o kadar, I forgive Smiley
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Loyce.club güncellenmiş arkadaşlar, owlcatz ve klaas tüm türk arkadaşları distrust listelerinden çıkarmışlar. Kendi adıma bende distrust listemden çıkarıyorum. İyi niyetli yaklaşımları  için teşekkür ediyorum.
Demekki konuştukça farkındalık yaratıp sorunlar çözülebiliyor.
legendary
Be A Hope
As you can see, I've removed distrust from any of you guys. Please reciprocate and remove me from your ~exclusion list as well, thank you. Wink

Cheers!
Owlcatz

I added you to my trust list and wrote feedback, because of your interest and sensitivity...

https://bitcointalksearch.org/topic/m.52302756
https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;u=313016

Cheers! : )
legendary
Activity: 3570
Merit: 1959
Thank you for your attention. Most members in your list are very reliable members in the Turkish section. That's why we got confused. If the misunderstanding has improved and we understand each other, that's fine.

Cheers! Smiley

You are welcome. Most trust issues can be solved via simple PM. If I am still on your distrust list (I cleaned it up last night), PM me for removal.

DT1 - CURRENT BREAKDOWN OF TRUST:

https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;dtview

As you can see, I've removed distrust from any of you guys. Please reciprocate and remove me from your ~exclusion list as well, thank you. Wink

Cheers!
Owlcatz
legendary
Be A Hope
Hi owlcatz, we are trying to find out why there is an organized sabotage attempt against all high ranking Turkish members who make it into DT lists.

Therefore it would help the Turkish community and the integrity of the Bitcointalk forum tremendously if you could answer the following questions
(either here of just pm me if you like):

1) Why did you add more than 80% of all active Turkish members into your distrust list ?..

2) How did you find out there was a thread on the Turkish section about Default Trust and your actions ?..

3) Who gave you the advice that all or most Turkish members were supposed to be untrustworthy ?..

Looking forward to your sincere and honest feedback,

All the Best

1. I already told you - I was adding people as they became DT1 to my distrust list, as I was trying to protect from scammers. I meant to go through them all again, but have not had time lately (as mentioned before).

2. I use Maggiordomo- A free bot on here that alerts me to any threads that my username comes up on. Roll Eyes

3. No one. Like I said, I was distrusting new users until I had a chance to see about them - I never got around to it as I was busy, sorry! Sad

That's it. For real.  Wink

Cheers!

Thank you for your attention. Most members in your list are very reliable members in the Turkish section. That's why we got confused. If the misunderstanding has improved and we understand each other, that's fine.

Cheers! Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Recep Tayyip Erdoğan diyordu ya " verin 400 milletvekilini bu iş bitsin." ben de diyorum ki "verin ulan beni de bitsin bu is." Neymiş birbirinizi ekliyorsunuz sonra da aranızda merit çeviriyorsunuz. Hay meritinizin de et listenizin de içine sıçayım.  Yabancılar da sanıyor ki Türkçe forumda bir sürü yazı yazılıyor da neden meritler dar bir çerçevede dolaşıyor? Arkadaşlar bundan sonra bana merit gelirse birbirinin aynısı imza kasan yazarlara merit atacagim.

Daha önce de yazdığım iki benim merit alan 2 başlığın en çok sevdiğim ve bana göre hakkedendi.

1. Bounty listem ( bence az bile aldı)
2. Erc20 tokeni oluşturma başlığı. (İnsanların bu işin kolay olduğunu öğrenip her scam projeye girmemesini göstermek istemiştim. )

Trust listesi üzerinden gidersek de şu an birbirleriyle dargın olan Türk üyelerin anlaşmasını/barismasini tavsiye ediyorum. Neyse siz yine de 400 milletvekilini bir düşünün:))
legendary
aslında şöyle birşey olabilir:

-bir trust list hazırlanır, üzerinde uzlaşılan bir liste çıkartılıp copy-paste şeklinde kolayca halledilir. listede istenmeyen varsa bireysel ekleme çıkartma yapılabilir.
-lokalde distrust (scam vs hariç) olayından vazgeçilir...topluluk için bir durum varsa herkes distrust yapar.
-feedback konusunda seferberlik ilan edip meritle ödül-teşvik edilebilir. twitter'daki "takibe takip" gibi bir model de uygulanabilir.
-aktif kullanıcılar için böyle bir çalışma sayfası açılır. kabul edenler "ben varım" der, etmeyenler de bireysel takılır. bireysel takılmakta sorun yok ancak insanların birbirlerine tek tek bu konuda talepte bulunmasına gerek kalmaz.

böylelikle trust mevzusu uzun süre rafa kaldırılır.
Pages:
Jump to: