Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 17. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Konu self-modarete yazacaklarımda kısmen konu dışı ama bu başlık takip edildiği için buraya yazayım dedim.
Meta da şöyle bir başlım açılmış, banlanmamı istiyor arkadaş, iki kelam edeyimde içimde kalmasın ban yersem
https://bitcointalksearch.org/topic/ban-evasion-by-scammy-dt-member-please-permaban-account-case-1-5206872

Başlıkta bahsi geçen hesaplardan criproturk ve the_doctor u ben açtım. the_doctor u bir sürede kullandım .
Ama bounty olaylarının hızlandığı dönemde birini kuzenime birini arkadaşıma verdim. İşi öğrenmelerine yardımcı oldum. Bazen aynı adresi iki hesapta da kullandığımız olmuş, bende başlıkta şimdi gördüm.
Bide Dontcry. diye bi hesapla beni ilişkilendirmişler ama bu arkadaşı tanımam etmem, benim sosyal medya hesaplarını bountye katılırken kullanmış sanırım, muhtemel benim postları copy past yaparak bountylere katılmış.
 the_doctor hesabı banlandı, criptoturk de arkadaşta hesabı aktif kullanmıyor bildiğim kadarıyla. Bounty işi bitince geldikleri gibi gittiler. Bu yaptıklarım ban sebebiyse banlasınlar ne diyim.

2013 den beri forumdayım. Şimdiye kadar kimsenin beş kuruşunu almadım. Kimsenin zarara girmesine sebep olmadım. Aksine cakir, bobmarley, anancra, guwera fonlarında kayıplarım oldu, adını bile hatırlamadığım yerli bitshares üzeri dex projesi vardı ordan ufak bir pay almıştım battı, stunna isimli genç bir arkadaş vardı , borç istedi verdim , bir kısmını ödemedi,  herşeye rağmen yerel topluluğun gelişmesi için maddi ve manevi katkı sunmaya devam ettim. Etmeyede devam edeceğim

Tüm bunların dışında forum benim hayatımın merkezinde değil 36 yaşındayım evliyim 3.5 yaşında bir oğlum var. İyi bir işim ve tr şartları için ortalama üstü bir gelirim var.kripto paralar biraz hobi, biraz ek gelir, daha çok da eğlence benim için, ama zorla forumdan soğutuyorlar. Yabancı hesaplarla sidik yarıştıracak ne enerjim ne vaktim , nede yeterli ingilizcem var.  Sadece sizler bilin diye yazdım.
Hadi kalın sağlıcakla,

kaliteli insanlari boyle boyle forumdan soğutuyolar. sen ban yesen de 0’dan zero to hero olabilecek kadar donanimli birisin. umarim yemezsin. 2017’de kasmayan bir adam tanimiyorum.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Onların yargılanmaları kendilerine kalsın. Önemli olan buradaki sohbet paylaşım alanımızı korumak. Ban için hiç bir teknik sebep göremiyorum ben. Biz kendi yağımızda kavrulalım. Varsın 3 kuruşluk bountylerle gönül eğlendirsin onlar. Adı Ahmet olmuş Mehmet olmuş ne fark eder. Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş.

Paylaşılan bilgiler, yazılar 100 tane bountyden daha değerli. Samimi iki çift kelam ise tüm forumdan daha değerli.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Konu self-modarete yazacaklarımda kısmen konu dışı ama bu başlık takip edildiği için buraya yazayım dedim.
Meta da şöyle bir başlım açılmış, banlanmamı istiyor arkadaş, iki kelam edeyimde içimde kalmasın ban yersem
https://bitcointalksearch.org/topic/ban-evasion-by-scammy-dt-member-please-permaban-account-case-1-5206872

Başlıkta bahsi geçen hesaplardan criproturk ve the_doctor u ben açtım. the_doctor u bir sürede kullandım .
Ama bounty olaylarının hızlandığı dönemde birini kuzenime birini arkadaşıma verdim. İşi öğrenmelerine yardımcı oldum. Bazen aynı adresi iki hesapta da kullandığımız olmuş, bende başlıkta şimdi gördüm.
Bide Dontcry. diye bi hesapla beni ilişkilendirmişler ama bu arkadaşı tanımam etmem, benim sosyal medya hesaplarını bountye katılırken kullanmış sanırım, muhtemel benim postları copy past yaparak bountylere katılmış.
 the_doctor hesabı banlandı, criptoturk de arkadaşta hesabı aktif kullanmıyor bildiğim kadarıyla. Bounty işi bitince geldikleri gibi gittiler. Bu yaptıklarım ban sebebiyse banlasınlar ne diyim.

2013 den beri forumdayım. Şimdiye kadar kimsenin beş kuruşunu almadım. Kimsenin zarara girmesine sebep olmadım. Aksine cakir, bobmarley, anancra, guwera fonlarında kayıplarım oldu, adını bile hatırlamadığım yerli bitshares üzeri dex projesi vardı ordan ufak bir pay almıştım battı, stunna isimli genç bir arkadaş vardı , borç istedi verdim , bir kısmını ödemedi,  herşeye rağmen yerel topluluğun gelişmesi için maddi ve manevi katkı sunmaya devam ettim. Etmeyede devam edeceğim

Tüm bunların dışında forum benim hayatımın merkezinde değil 36 yaşındayım evliyim 3.5 yaşında bir oğlum var. İyi bir işim ve tr şartları için ortalama üstü bir gelirim var.kripto paralar biraz hobi, biraz ek gelir, daha çok da eğlence benim için, ama zorla forumdan soğutuyorlar. Yabancı hesaplarla sidik yarıştıracak ne enerjim ne vaktim , nede yeterli ingilizcem var.  Sadece sizler bilin diye yazdım.
Hadi kalın sağlıcakla,
full member
Activity: 156
Merit: 170
Edit: bu arada perma ban ne yaa, ban'ın saçına perma mı yapılıyor 😂pahalıdır haa o

Perma ban en pisi hocam, normal ban attıktan sonra eve dönüş yolunu kesiyorlar ve ağız burun allah ne verdiyse dalıyorlar. Perma çetenin ismi.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
Abi forum tam bir kaos. Ulan orda staff var, admin var, var oğlu var. İki tane denyo çıkıyor o piti piti yapıyor istediğine sarıyor. 5-10 tane leg toplanmışlar, hele bir suchmoon var, öğretmen gibi satır satır cevap veriyor, sorular soruyor. Ee birader sen kimsin? "kimsin olum sen!" 😂
Uyuyamadım çalışıyorum bi de bu salaklara translate falan yapıp cevap veremem. Yapıştırıp geçiyorum.
Vispilio hocam evde olsam uğraşırım ama yeter artık, bunlara bu kadar müsamaha gösterilmez. İngilizcem iyi olsa, yok ki! God damn it 😂

Edit: bu arada perma ban ne yaa, ban'ın saçına perma mı yapılıyor 😂pahalıdır haa o
Edit 2: Senius sesli güldüm 😂
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
Senelerdir forumun DT sisteminde hegemonya kurmuş birçok veteran isim bu ay DT'den çıkarıldı,

forum ve admin nezdinde yeniden güç sahibi olabilmek için muazzam bir dedektiflik işine girmişler, seneler önce tartışılıp kapatılmış konular deşiliyor falan filan,

@wolwoo soğukkanlı ve sakin bir şekilde, hatta her zamanki esprili tavrınla yaklaşsan ciddi söylüyorum gelecekteki kazanımların açısından da bu forum mafyası haline gelmiş ekibin önüne geçersin...

fevri ve hakaretamiz konuşunca adamların ekmeğine yağ sürmüş oluyosun, haklıyken haksız konuma düşmek vs... salla gitsin diyebilrsin anlıyorum ama hayatın her alanında bu tarz politik entrikalar oluyor biliyosunuz, en azından dalganı geç maddi manevi kendi kazanımlarına bak bence...
legendary
Be A Hope
Walla kafa beyin kalmadı orspu gibi dedikodu yapıp duruyorlar
Hepsine sktiri çektim, banlarlarsa da banlasınlar aq
Hayır bunlara noluyor aq yüksek yargı falan mı bu pijler
İki sandalye bir masa kurup adam asıyorlar. theymos'un yerinde oliym hepsini defederim

"Çekerim emaneti severim adaletinizi ulayn" diyorsun Cheesy

Yada; "bazen susmak en iyi cevaptır" Wink
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Lan oğlum ben dt1 den çıkmadım mi ya? Şimdi de malbuş ile bana sarmış vaziyette.  Malbuş un her postuna beni yapıştırıyor. @wolwoo, hocam sen de sakın ol. İşin açıkcasi ben forumdan çok sıkıldım. Dr, merit, satoshi vs yeter lan. Amk herkesin gerçek bir hayatı var, İstanbul diye bir bok cukuru var. Bunlar yetmiyormus gibi ruh hastaları ile uğraşıyoruz burada. Ak adam zaman gazetesi tam. Fetocu diye şikayet etsek inanırlar.
legendary
Walla kafa beyin kalmadı orspu gibi dedikodu yapıp duruyorlar
Hepsine sktiri çektim, banlarlarsa da banlasınlar aq
Hayır bunlara noluyor aq yüksek yargı falan mı bu pijler
İki sandalye bir masa kurup adam asıyorlar. theymos'un yerinde oliym hepsini defederim
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
İyi lan dt üye sayısı bizim bölümden her düzenlemede artıyor. İlk başta kopartilan yaygaranin pek bir işe yaramadığını görmüş oluyoruz. Harbiden daha önce yazdığım gibi dış dünyaya göre daha adaletli bu forum. Hakisz hareket ettiği yerler var ama bazı yönlerden çok beğeniyorum.
Globalde beni distrust ekleyen iki zatı muhterem var, arada salça oluyorum muhabbete, ilk fırsatta kırmızıya boyayacaklar eminim, çoooh gıcık oluyorlar çoooh😂

I think everything is very nice, birds, insects, water sounds, songs ...paradise

I've been elected twice. thanks to everyone Smiley

Bırak hocam Dt:yi ne operasyon çocukları var orada. Ara yerde hesabından olma. Kendileri takılsın. Bize local yeter de artar bile.
legendary
Globalde beni distrust ekleyen iki zatı muhterem var

Globali sarsmış durumdasın @Wolwoo Cheesy Adamlar senin karşında ne yapacağını şaşırmış durumda. : )
https://bitcointalksearch.org/topic/trust-feedback-should-be-written-in-english-a-must-for-dts-5206978

Seni disttrust ekleyen iki kişiyle pm'den olumlu diyalog kurduğunda eminim kaldıracaklardır. Bir tanesi neden eklediğini bile hatırlamayacak, diğeri ise trust listene eklediğin yabancı bir üyeden dolayı eklediğini söyleyecek. O kişi de strateji kuran bir değişik üye filan. Trust listeleri diyaloglar sonucu gelişebilen listelerdir.

Konuya ek:

Güven bildirimlerinizi, somut bir ticaret karşılığında yazabildiğiniz gibi, olumlu intiba sonucunda da yazabilirsiniz. Bunu yaparken yine de karşı tarafın herhangi bir yapıcı mesajını referans göstermenizde yarar var. Ayrıca üst üste aynı zaman diliminde biriktirmeyin bence. Bu tarz durumlar yanlış anlaşılmaya sebep olabiliyor. Global bir forum olunca herkes altında buzağı arıyor.

Yau ne pişkin adamlar bunlar pirana gibi önüne gelene zıplıyor
legendary
Be A Hope
Globalde beni distrust ekleyen iki zatı muhterem var

Globali sarsmış durumdasın @Wolwoo Cheesy Adamlar senin karşında ne yapacağını şaşırmış durumda. : )
https://bitcointalksearch.org/topic/trust-feedback-should-be-written-in-english-a-must-for-dts-5206978

Seni disttrust ekleyen iki kişiyle pm'den olumlu diyalog kurduğunda eminim kaldıracaklardır. Bir tanesi neden eklediğini bile hatırlamayacak, diğeri ise trust listene eklediğin yabancı bir üyeden dolayı eklediğini söyleyecek. O kişi de strateji kuran bir değişik üye filan. Trust listeleri diyaloglar sonucu gelişebilen listelerdir.

Konuya ek:

Güven bildirimlerinizi, somut bir ticaret karşılığında yazabildiğiniz gibi, olumlu intiba sonucunda da yazabilirsiniz. Bunu yaparken yine de karşı tarafın herhangi bir yapıcı mesajını referans göstermenizde yarar var. Ayrıca üst üste aynı zaman diliminde biriktirmeyin bence. Bu tarz durumlar yanlış anlaşılmaya sebep olabiliyor. Global bir forum olunca herkes altında buzağı arıyor.

legendary
İyi lan dt üye sayısı bizim bölümden her düzenlemede artıyor. İlk başta kopartilan yaygaranin pek bir işe yaramadığını görmüş oluyoruz. Harbiden daha önce yazdığım gibi dış dünyaya göre daha adaletli bu forum. Hakisz hareket ettiği yerler var ama bazı yönlerden çok beğeniyorum.
Globalde beni distrust ekleyen iki zatı muhterem var, arada salça oluyorum muhabbete, ilk fırsatta kırmızıya boyayacaklar eminim, çoooh gıcık oluyorlar çoooh😂

I think everything is very nice, birds, insects, water sounds, songs ...paradise

I've been elected twice. thanks to everyone Smiley

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
legendary
Be A Hope
Herkesin kendi Trust Listesini, kendine özel olarak, kararlarına güvendiği üyelerle doldurmasını öneriyorum.

En az 10 merit kazanan her üyenin bir seçim hakkı olur sistemde.
En az 10 üyeyi listesinde bulunduran, dt1 üyesi olmaya aday olur.

Sistem sağlıklı işleyebilmesi için herkesin sisteme katılması gerekir.
Bir kişi sırf sizi eklediği için değil, kararlarına yargılarına itimat edebiliyorsanız ekleyin.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Bu ayki Dt1 üyelerimiz ;

by rallier
Lydian
bobita
Vispilio
wolwoo
PHI1618
otto_diesel
AlyattesLydia

Hayırlı olsun arkadaşlar. Atladığım var mı?
Bu ay sayı 8 olmuş.
Bu bölümdeki Trust sistemi farkındalığının artması ile gerçekleşti.
Tebrikler Türkçe Topluluğu!

Bunu korumak ve artırmak gerekir.

Hayırlı olsun
Aslında beni çıkartır diye düşünüyordum ama Blacknavy'i çıkartmış, o da geçen kendi söyledi herkese "beni çıkartın" diye ama bende duruyor. Vispilio üstad bişi olmaz demişti, bilmediğim için kararsız kalmıştım.
Bunun dışında isimler ve sayı iyi, daha da artarsa fena olmaz. theymos gerçekten hakkaniyetli davranıyor, yarışmada da bunu gördük.
Beni acemi diye çıkartır sanıyordum ama rütbe atlayınca gospodin üstadı çıkartmayı tercih etmiş galiba, halbuki gospodin benden deneyimli 🙂

Ben hala yeterlilik sağliyorum ama 10 tane secim yapmazsan seni 1000 kisi secse de dt olamazsin, kural var.

theymos secimleri elle yapmiyor arkadaslar, tamamen rastgele. dt sistemine mudahale edilmez.

124 kisi yeterlilik gosteriyosa rastgele 100 secilir.
legendary
Bu ayki Dt1 üyelerimiz ;

by rallier
Lydian
bobita
Vispilio
wolwoo
PHI1618
otto_diesel
AlyattesLydia

Bu ay sayı 8 olmuş.

Hayırlı olsun
Aslında beni çıkartır diye düşünüyordum ama Blacknavy'i çıkartmış, o da geçen kendi söyledi herkese "beni çıkartın" diye ama bende duruyor. Vispilio üstad bişi olmaz demişti, bilmediğim için kararsız kalmıştım.
Bunun dışında isimler ve sayı iyi, daha da artarsa fena olmaz. theymos gerçekten hakkaniyetli davranıyor, yarışmada da bunu gördük.
Beni acemi diye çıkartır sanıyordum ama rütbe atlayınca gospodin üstadı çıkartmayı tercih etmiş galiba, halbuki gospodin benden deneyimli 🙂
legendary
Be A Hope
Bu ayki Dt1 üyelerimiz ;

by rallier
Lydian
bobita
Vispilio
wolwoo
PHI1618
otto_diesel
AlyattesLydia

Bu ay sayı 8 olmuş.

legendary
Be A Hope
buyukwoody nickli birisi (yabancı değil, bizden) kötü çevirilerle ilgili bir konuda eleştirilerimi yazdığım postu referans gösterip negatif trust bırakmış(...)

Feedback bırakan üye, profilinize bakan kişinin Trust listesinde değilse, profilinizde negatif görünmez. Zaten sizin feedback sayfasına yazan üye de güvenilir bir üye olmadığı için kimsenin ekranında bu görüntülenmeyecektir.

Ek bilgi: Mesela DefaultTrust ibaresini Trust listesinden çıkartan üyelerde DT'lerin yazdığı feedback'leri göremezler. Bu yüzden Trust listenizde defaulttrust ibaresini de bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede DT'ler bir feedback bırakmışsa otomatik olarak hem profil sayfasında hemde avatarın altındaki puandan görebilirsiniz bu puanı.

Bir kişinin avatarında ve profilinde kırmızı(negatif) yada siyah(pozitif) feedback ve puanları direkt görüyorsanız, bu demektir ki Trust listenizde olan üyeler feedback bırakmış o profile. Bunun haricinde kalan feedbackleri görmek için Show ratings butonuna basmanız gerekir.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

Ben şuna göre yazmıştım hocam:

o sanırım LoyceV'nin kendi sisteminden gelen eskiden kalmış bir ibare, bir ara çıkarılmışsın DT1'den (neden olduğunu LoyceV'ye sorabilirsin),
sonra tekrar eklenmişsin...

verdiğin geribildirimler de DT'ymişsin gibi herkese görünüyor zaten, bunu kontrol etmenin bir başka yolu da: bir bitcointalk sayfasında (örneğin bir trust sayfasına girip) URL'nin sonuna ;DT ekleyip, default trust listesine göre bu sayfa nasıl görünüyor diye bakabilirsiniz...

Teşekkürler bilgi için...
Pages:
Jump to: